Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Страшно енови [re: nekoi]  
Автор 4avdar4e (ентусиаст)
Публикувано07.06.08 14:44



Ще. Но малко по-нататък. Аз цял роман мога да напиша, пиша го от години, ама в главата си



Благодаря, много имам нужда от помощ.. Особено нощем (напоследък все по-рядко ми се случва да се застоявам до късно, така се трупясвам от всичките задачки, че едвам стигам до леглото..) и в почивните дни е най-страшно...



Тема Re: Страшно енови [re: girasol*]  
Автор 4avdar4e (ентусиаст)
Публикувано07.06.08 14:47



Хе-хе, уникален.. Нищо уникално няма, само дето изневиделица се оказа, че съм алкохоличка и още куп нелицеприятни неща.. Щото някои 15 години са били на друга планета.

Няма значение, сега (тия дни) съм афектирана, старая се да пиша минимум, защото не ми е приятно това





Тема Re: Страшно енови [re: bohata]  
Автор 4avdar4e (ентусиаст)
Публикувано07.06.08 14:48







Тема Re: Страшно енови [re: 4avdar4e]  
Автор nekoi ()
Публикувано07.06.08 15:05



Ами пиши бе, чавдарче, точно защото си афектирана тия дни


Може пък да ти олекне. А и днес е почивен ден.
Публикувай тук част от този роман, дето с години го пишеш в главата си.
Не става дума за лични неща, конкретни случки и подробности, по които някои би могъл да те разпознае.

Така, по общо за това, което те мъчи и те кара да пиеш.

Нищо че почва европейското и някои от нас ще залепнат за телевизорите. Все ще има време и тук да поглеждаме



Пиши, щото иначе как ще станеш от чавдарче на пионерче




Тема Re: Страшно енови [re: nekoi]  
Автор 4avdar4e (ентусиаст)
Публикувано07.06.08 15:17



Знаеш ли, изобщо не ми пука дали някой ще ме познае. В това виртуално общество съм от 7-8 години, не съм си сменяла ника и не съм си кривила душата. Много хора от разните клубове в дирника ме познават лично. Не е до това. У мен няма грам страх. Трябва ми време. Трябва ми всичката честност на света. Оскърбена съм, предадена, зялята от нечистотии .. и с нови обувки

И след малко отивам на купон, където ще пия вода с лимон

П.П. Не щъ да ставам пионерче, така ми е добре



Тема Re: Страшно енови [re: 4avdar4e]  
Автор nekoi ()
Публикувано07.06.08 15:54



Може, ама аз не се разхождам из другите клубове
Пий само вода с лимон днес, и всичко ще е ок
Видя ли, че има нещо в този живот - и на купон ще ходиш, и нови обувки имаш.
Пази си новите обувки, щото ще вали дъжд


Пази и синята връзка, щом не щеш червена

Пък предателствата и оскърбленията са лошо нещо, тежко, затова АА съветват: пазете се от гняв, омраза и самосъжаление.



Тема Re: Страшно енови [re: nekoi]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано08.06.08 08:04



Ех, Чавдар4е, винаги ще има проблеми на тоя свят. Все ще се намери някой, който не знае, че днес ти е най-щастливият ден и ще опита да ти го скапе. Помията се лее на воля, нали живееме в материален свят и поне един ще те замери с нещо по-така....


Когата на мен ми се случва някой от "онези" дни, спирам за малко, където и да съм и каквото и да правя и си поемам въздух. Знайно е, че нас, зависимите ни наричат "хора без кожа" всичко преживяваме лично и болезнено. Колкото повече, толкова повече. Давам си сметка, че хората, които са ме наранили днес по някакъв начин имат някакъв голям проблем, иначе не биха имали нужда да нараняват. Обидата им е насочена към мен, евентуално, но аз нямам нищо общо. Проблемът си е техен.
Гледам на спокойствие да преценя ситуацията в различни аспекти. Обидата и гневът, които са ме извадили от релси, в началото приличат на военен хеликоптер - като онези по филмите. Бръмчат ужасяващо, огромни са и ми закриват Слънцето. Не виждам и не чувам нищо друго освен болката и обидата....Когато разнища проблема се оказва, че не е хеликоптер, а мъничък комар, който мога да стисна между дланите си и денят ми отново да е слънчев и пълен с преживявания.
Това което правят хората, няма нищо общо с теб, мила, това е техен проблем. Те си имат своите преживявания, а ти - уникалните си твоите. Но не ги съди, защото те са само хора, също като теб.

Успех и слънчев и усмихнат ден.

Усмихни се, има изход!



Тема Re: Страшно енови [re: girasol*]  
Автор 4avdar4e (ентусиаст)
Публикувано14.06.08 00:54



Закачам се за теб, щото ... мииии...



Само да напомня за себе си .. Вече не броя дните, не ме интересуват. Трябва ли??

Имах много поводи за срив (имам си верни "съдружници", които работят по въпроса за сриването, не че ме канят на питие, друго е, емоционални бури и урагани), но удържах. Когато започна да усещам, че ей сега ще умра, ако не пийна поне едно вино/бира/водка лягам на пода (ако детето спи и не мога на леглото) и правя коремни преси (а аз не съм атлетичен тип ), това не ми беше присъщо, хапвам парченце шоколад... Сутрин ставам в 5, не щото ми е много гот, а щото трябва да се справя с всичко. И е прекрасно... Сутринта, главата ми на мястото си. Всеки един момент с децата е нов и невероятен. Чист. Смешен. А проблемите са като снежна топка по склон... Но няма да се дам!

П.П. Днес, преди час, помолих за помощ човек, който има моя проблем. Но който не го осъзнава. Помощ за един друг човек, който е наш общ. Беше ми отговорено: утре, евентуално, ако намеря време. Бахмааму, как изобщо оцеляваме на тоя свят..

Аз си плача, тихичко, стигат ми коремните за днес..


П.П.П. Май не съм споменавала, но децата са 3 и са невероятни всичките.

Благодаря ви за помощта...

Редактирано от 4avdar4e на 14.06.08 00:56.



Тема Re: Страшно енови [re: 4avdar4e]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 02:46



22 или 23 дни са ти дните...
Възхищавам ти се!!!! Но знаеш ли, не разбрах...потурси ли сбирките на АА? Нали си от София, имаш ги. Повярвай, по леко ще ти стане... Сред себеподобни. Попла4и си тихи4ко сега.. Утре, утре.. е нов ден!

Аз си имам моята Висша Сила, слу4ват се нощи, когато със сълзи заспивам, но и с вярата, 4е на другия ден, Тя, Силата, ми е приготвила изненада, приятна... Това ми дава надежда. Казваш 3 са децата И какви??? Синове или дъщери?
И нека Силата да е с теб!!




Тема Re: Страшно енови [re: Coня]  
Автор bohata (гарван)
Публикувано14.06.08 09:47



Браво Чавдарче! Благодаря за споделеното, наистина се радвам за всеки твой нов ден! Благодаря Ви!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.