Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема мисъл за денянови  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано18.05.08 08:10



Ние сме в Анонимни алкохолици по две главни причини: да останем трезви и да помогнем и на другите да останат трезви. Добре известен факт е, че помагайки на други запазвам трезвостта си. Също така е доказано, че сам е много трудно да остана трезв. Доста хора са опитвали и не са успели. Те идват на няколко АА-сбирки, остават трезви сами за няколко месеца, но обикновено се запиват.
Знам ли, че сам няма да успея да остана трезв?





Тема Re: мисъл за денянови [re: aлkaжa]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 11:11



Ние сме в Анонимни алкохолици по две главни причини: да останем трезви и да помогнем и на другите да останат трезви. Добре известен факт е, че помагайки на други запазвам трезвостта си. Също така е доказано, че сам е много трудно да остана трезв. Доста хора са опитвали и не са успели. Те идват на няколко АА-сбирки, остават трезви сами за няколко месеца, но обикновено се запиват.
Знам ли, че сам няма да успея да остана трезв?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Лично аз съм сигурен, че без помоща на АА не бих могъл а и за в бъдеще не ще мога да се справя сам с тази моя коварна болест-алкохолизъм. За да преуспея и до една степен-почна да живея нормален живот е необходимо да подържам духовна форма, като редовно ходя на сбирки на АА, правя подробен и безмилостно честен самоанализ с надежда да открия и призная грешките си, който ме затрудняват, копаят и ринат вътрешния мир, и не позволяват на моята Висша Сила своето чудото да върши. Тъй че, ако не контактувам със себеподобни, пиша писма и анализи, хич няма да е чудно да ме напишат на някой уличен стълб!





Тема Re: мисъл за денянови [re: aлkaжa]  
Авторstrato (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 12:45



Аз не знам,но и не искам да проверявам,предоверявам се от натрупания "опит"при предишни проверки в борбата ми с алкохола

.



Тема Re: мисъл за денянови [re: strato]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано19.05.08 13:51



И аз така страто-брато.
Лафим си с двама събратя и аз споделям: „Как само съм забравил точно какво представлявах и как се чувствах.“
Единият: „Нормална човешка реакция е забравянето. Защитна“.
Аз - Нормална, ама дали е толкова нормална не съм сигурен. И дали при алкохолика е здравословно защитна или безумно самоубийствена. Защо, аджеба, е нормално да запомним, че печката пари и да не бараме. Пък не можах толкова пъти да запомня, че има пряка връзка между първата чаша и: надута глава; пореден скандал; потрошен инвентар; каране в нетрезво състояние (без последствия за щастие); раздели с големи приятели; много пръснати пари; наранени близки; години на обида и мълчание; пропуснати възможности; пропиляно време; увредено здраве; болнично лечение........както се казва – всеки може да продължи този списък докъдето си иска.
Какво му е нормалното изобщо да не включа, че има пряка връзка между едното и другото? И къде е елементарната защита, която ми казва – Този път недей сяда на червения котлон!
И всъщност не ми ли казва Втората стъпка, че нещо ми куца в мозъка? В мисленето? Защо иначе ще имам надеждата и ще вярвам, че ще ми бъде върнат здравия разум? Значи нямам здрав разум, щом се надявам и вярвам, че ще ми бъде върнат? Ами как тогава ще чакам този нездрав разум да ме защитава от първата чаша? Нали самият той обилно демонстрираше, че нещо не е наред. Този път няма да стане същото – Айде наздраве!
Ами като не искам да се случи същото, си налагам да слушам някой, който се е възстановил от това състояние. Който се е измъкнал от едно безнадеждно състояние на тялото и духа и знае точно как става номера. Как се работят стъпките. Повярвах на думите, че рядко се проваля някой, ако стриктно следва този път. И затова аз полагам усилия да го следвам стриктно. Колкото мога. Без да ангажирам никой друг. И мога да кажа, че всичко, което ми беше обещано, се случва. За което не мога да се напъна и да изровя адекватни думи на благодарност. Заради това се старая да продължавам да тропкам по Пътя на Щастливата Съдба и се надявам, че така ще се отблагодаря реално. Пък и няма да съм сам.





Тема Re: мисъл за денянови [re: aлkaжa]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано19.05.08 18:37



Не знам дали сам мога да се справя,алкажа.
Аз съм убеден,че не мога без Анонимни алкохолици.За пръв път опитах да спра да пия през 1985 година в казармата.Спрях за около 9 месеца.После още 21 години опитвах сам като стигнах до това положение,в което бях до скоро-до 2006 година.И отново се опитах сам да се справя с нещо,което е извън моите иначе "големи" възможности-своя алкохолизъм.Та затова сега се оптивам колкото мога да правя това,което смятам,че е редно по Програмата на АА ,а не да я научавам.Да действам по нея.Да ходя когато мога и където мога на АА сбирки.
Не е нужно да откривам нещо,което е спасило и спасява милиони алкохолици по света.Радвам се,че има мои събратя,с които споделяме съдбите си.Че имам спонсор на когото разчитам; ако евентуално залитна да ми подаде ръка преди да се потопя отново.Е,трябваше да пречупя гордостта си и да поискам помощ,но това си е мой личен избор.Накрая се оказа,че не само не мога сам но и е по-добро от всичко,което съм правил разчитайки на себе си.Че борбата с болестта тръгва с предаване.
Желая на всички ви още поне 24 часа чисти и трезви,и нека Бог да е с нас.



Тема Re: мисъл за денянови [re: aлkaжa]  
Автор Coння (минаваща)
Публикувано19.05.08 20:16



Знам ли, че сам няма да успея да остана трезв?

Знам!!!
Знам, ама много добре го знам,brother! Възстановяването ми и братството са неразделно свързани. Говоря за себе си, в 4антата ми е една малка брошурка със вси4ки сбирки в разли4ните градове в Португалия. Когато полу4авам предложения за работа, веднага се консултирам с нея, има ли в този град сбирки и колко пъти... Защото за мен е въпрос на живот и смърт. На първо място е възстановяването ми, после: вси4ко останало, работа, жилище, семейство. Да, мога да постигна много неща и....и..... да ги загубя, ако си позволя да забравя, 4е съм зависима. Както ве4е е било. Няма нещо, което да не съм загубила. Не, има, здрава съм, благодарна съм много за това! Аз имам нужда от сбирките, себеподобните, с които говорим един език. Да, не буквално, нали съм в 4ужда страна, the language of the heart имам предвид. Имам нужда, ина4е съм , как беше? пингвин в Сахара, ти го измисли, братле. Доста пъти не говоря на сбирките, не съм много общителна, просто слушам, медитирам, размишлявам.. Из4езва 4увството, 4е съм сама, 4е пред мене има непреодолими стени.. Не е необходимо да уто4нявам защо съм тъжна или огор4ена в този момент, само с поглед ме разбират, подаряват ми една усмивка,4увам: хей, денят има само 24 4аса, по4ти е на свършване, а утре те 4ака нещо хубаво... И някак си ми олеква. Да, това мога да го 4уя и от други хора също, но някак си когато пред тях , другите, има 4аша, думите им нямат същата тежест, олекват.. Не са изстрадани. Или пък психиатри.. Още ми е пред о4ите последният, който се занимаваше с мен, психиатър с доста стаж в най реномираната болница тук, Алкохоли4но отделение. Най накрая плахо се престрашавам да споделя защо и как пия, заговарям за самотата и изолацията ми, той ме оглежда от главата до петите и казва: Като ви гледам имате вид на жена, която оби4а баровете и компаниите. Млъкнах, какво можех да 4уя от такъв специалист??? Който асоциира алкохолизъм със социално общуване?? И не знае цветът на самотата.... Да не казвам, 4е се и обидих страшно. Сега се смея, явно психиатърски комплимент, 4е изглеждам добре

Яяяя, увлякох се! Благодарна съм, 4е си тропкам по Пътя на Щастливата Съдба, заедно със забележителни братя и сестри! Запо4вам деня си с медитацията за тази дата, днес ми напомня да живея хармони4но, да прилагам на практика духовните принципи, подсеща ме, 4е нашето щастие може да се разруши от собствените ни грешки, но принципите ни, не. И се слу4ват 4удеса в живота ми. Е, не така бързо както бих искала.. Когато им дойде времето, Тя, Силата, знае по добре от мен!

И нека Силата да ни води! Още 24 4аса за вси4ки нас.



Тема Re: мисъл за денянови [re: aлkaжa]  
Автор Xapakиpи (минаващ)
Публикувано19.05.08 23:52



Пускам мнението на един брат, което напълно съвпада с моето, просто той го е казал по-добре.

През първите месеци имах чувството, че живея само по време на сбирка, а през останалите часове замирам в очакване на следващата.
Тогава се чувствах жив само на сбирка на една от групите, а тя се събираше 3 пъти в седмицата. Ето защо аз не спазих правилото 90 дни-90 сбирки. Ходех по 3 пъти на седмица.
Това е въпрос на честност пред самия теб - това броене е за теб самия, а не за отчетност.
Исках да стана трезв и да остана трезв - и за целта правех това, което ми помагаше. Ако бях искал да продължа да пия - не биха ми помогнали нито 90 нито 190 сбирки...




Тема Re: мисъл за денянови [re: Xapakиpи]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано20.05.08 06:34



Аз от доста време не исках да пия и не пиех но пък последните 3-4-ри месеца ходех на сбирки най-много веднъж седмично.Може и това да ме доведе до запоя ми декемрви миналата година след една година без капка алкохол.
Скоро на работата се наложи да отида и работя извън града по време на сбирките през седмицата.Шефовете ми се предупредени от мен,че тези два дни през седмицата са важни за мен.Моят зам.бригадир ми каза,че било редно да се правят компромиси заради работата.Аз направих два пъти компромис като отидох да работя където ме пратиха.Казах му това но той нещо почна да филосовства.Тогава аз колкото се може по-нежно отговорих,че за мен моят Живот е най-важен.Моето здраве е най-важно.Казах му,че ако това е проблем за тях да ми кажат?
Освен това при нас имаше и има доста съкращения, и бяха ме набелязали да се отърват от мен.Засега стоя там само защото не ходя в командировки и имам възможност поне два пъти седмично да бъда на АА сбирки.Какво ще стане с моята работа нямам и идея ,но посещението на сбирките на АА за мен е по-важно от всичко друго,което доскоро поставях на първо място в живота си.Било то работа,пари,семейсво/което вече нямам/.
Желая на всички ви още един чист и трезвен ден и нека Бог да е с нас.



Тема Re: мисъл за денянови [re: Cтeфko]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано20.05.08 06:59



Ако се изправим на сбирка и кажем нещо за себе си с цел да помогнем на друг човек, ние се чувстваме много по-добре. Това е старият закон - колкото повече даваш, толкова повече получаваш. Свидетелството и споделянето са съществени за запазване на трезвостта. Никога не знаете, кога може да помогнете някому. Помагането на другите е най-добрият начин за запазване на собствената трезвост. А удовлетворението, което получавате щом помагате на други хора, е едно от най-чудесните преживявания, които може да изпитате.
Помагам ли на другите?





Тема Re: мисъл за денянови [re: aлkaжa]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 09:02



А удовлетворението, което получавате щом помагате на други хора, е едно от най-чудесните преживявания, които може да изпитате.

Помагам ли на другите?

---------------------------------------------------------------------------------------

Един от най-ефикасния начин да си помагаме (най-веч на себе), е като посещаваме редовно сбирките на АА.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.