Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 06.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема колко временови  
Авторпpeдaдox ce (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 14:11



колко време продължава адския живот на алкохолика? За информация- мъж на 35, пие от 15 години, но в последните 3 по 400- 600 грама концентрат на ден.Не яде.Всеки месец изкарва по няколко трезви дни, които са адски мъки за него и когато излезе навън отново затъва в блатото.Опитахме всичко и той не спира.Въпроса ми е- до колко години се доживява така.Вече нямам сили.



Тема Re: колко временови [re: пpeдaдox ce]  
Автор nekoi ()
Публикувано21.03.08 16:04



Доста тъжен въпрос задаваш, но се опитвам да те разбера.

Само че никой не може да ти отговори с точност на такъв въпрос. Наблюденията ми са, че при описания от теб начин на пиене, много рядко се доживява до 60.
Но организмът може да не издържи и много по-рано. Въпрос на организъм.

Тези, които си отидоха на по 50 и няколко, все пак правеха чат пат някакви сравнително по-дълги ремисии. Или успяваха да намалят значително дозите.

А той няма ли поне малка мотивация да се бори?



Тема Re: колко временови [re: nekoi]  
Авторпpeдaдox ce (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 18:01



Има две деца и жена която му помага и разбира.Спира за няколко дни и се предава. Опитах се да го доведа на вашите сбирки.И познай какво ми отговори- аз няма да ставам сектант!!!Как да помонеш на такъв човек.А всеки път когато пие се чувства гузен и го преживява много тежко.



Тема Re: колко временови [re: nekoi]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано21.03.08 18:03



Колко тъжно.

Но те разбирам, сигурно наистина е ад при теб. Но при теб, нали? ТИ защо не се бориш за себе си? Кой колко ще живее е абсолютно извън нашите човешки възможности да предсказваме и преценяваме. Наистина е страшно да чакаш някой да умре, да си отиде от живота ти, за да живееш пълноценно. Можеш още сега, повярвай ми. Не зная какви са ви отношенията и връзките, но никой не е длъжен да търпи алкохолика в активната му фаза. Ти също. Бих те посъветвала да направиш нещо за себе си, никой не заслужава да живее такъв живот.
Успех и пиши повече.
Усмихни се, има изход!

Редактирано от girasol* на 21.03.08 19:04.



Тема Re: колко временови [re: пpeдaдox ce]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано21.03.08 18:07



Сега те прочетох пак. Е, няма по-страшна секта от тая на братството на пиещите алкохолици с върховния жрец Алкохола.


Ако твоя човек си мисли, че е свободен, кажи му го. Грешката при нас, зависимите е, че си мислим, че браним свободата си и защитаваме личното си пространство. Да ама не. Защитаваме единствено болестта си и отдавна няма никаква свобода и свободна воля при такива като него. /и мен преди да спра/. То си е живо робство, защото решенията ги взема алкохолът, колкото и алкохоликът да се прави на свободен бунтар.
Усмихни се, има изход!



Тема Re: колко временови [re: пpeдaдox ce]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано21.03.08 20:08



Дядо ми беше алкохолик лека му пръст, на ден по 400-600 ракия пиеше поне 40 години, умря на 82 години - от бронхит плевмония.
Веднъж беше ударил на екс 100-150 няква първак ракия - замина му гласа. До края на живота си едвам му се чуваха думите, но не спря да пие
Баба ми умря година след него и тя на 82, не пиеше почти и тя си замина от бронхит плевмония.
Извода е и цял живот да не пиеш от друго може да умреш, така че да се пие, но с мярка .

Редактирано от lvaylo на 21.03.08 20:13.



Тема Re: колко време [re: lvaylo]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано21.03.08 21:41



Пневмония.

Един колега рухна оня ден.

Пълен бохем. Пиене, ядене, яко пушене изглеждаше здрав и изведнъж праас инфаркт.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: колко временови [re: пpeдaдox ce]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано22.03.08 06:39



22 март

ПРИНЦИПЪТ НА САМОИЗДРЪЖКА

“По-рано, когато водехме алкохолишки живот, зависехме от хората и обстоятелствата. Сега се обръщаме към Бог да направи за нас това, което ние сами не можем да направим за себе си.”

В животинското царство има същество, което се впива в другите. То се нарича пиявица. Тя се вкопчва в хората и си набавя това, което й трябва. Когато някоя жертва се отърсва от пиявицата, тя се премества на друг.
В пиянството си ние се държахме по подобен начин и опустошавахме нашите семейства, приятели и познати. Съзнателно или несъзнателно, ние търсехме начини да получим нещо на аванта от всички, с които се срещахме.
Когато на първата си сбирка видяхме шапката за доброволни дарения, може би си помислихме: “Самоиздръжка! Що за незнайно понятие?” Но наблюдавайки, започнахме да си правим някакви изводи – алкохолриците, които следваха принципа на самоиздръжка бяха свободни. Плащайки за своят собствен път, те получаваха привилегията да вземат своите собствени решения.
Прилагайки принципа на самоиздръжка в своят живот, ние постигаме същата свобода. Сега никой няма право да ни казва къде да живеем, защото ние плащаме самостоятелно за всичко. Можем да ядем каквото обичаме, да обличаме каквото ни харесва, да ходим, където искаме, защото се издържаме сами.
Ние не сме пиявици, не трябва да зависим от други, за да имаме средства за съществувание. Колкото по-отговорни сме, толкова по-голяма свобода постигаме.

САМО ЗА ДНЕС: Свободата, която намирам няма граници, щом се издържам сам. Днес ще поема лична отговорност и сам ще си платя своят път.

Кофти размисълче. Как да си призная и да приема, че съм бил пиявица. Много унизително.
Пълна психическа промяна. Без нея няма да има свобода и възстановяване. Нищо по-лесно от това за един алкохолик да заживее в трезвост – просто трябва да се промени из основи. Старите паразитни навици. Колкото и да са рафинирани. Петорно дестилирани. Най-чистото. С ледникова вода отпреди тридесет хиляди години.
Ама как ще се оставя аз да разчитам на не знам си какво. Страх. Какъв е източникът на страховете? В частност за оцеляване. От това, че разчитам на собствените си ограничени сили. И те се провалят.
Някъде нещо куца. Теоретично мога да го посоча. Но дали на практика съм пуснал стария корен? Или продължавам да се впивам в него. Паразитните навици могат да ми изиграят много лоша шега. Да остана винаги вкопчен, защото така съм навикнал. Станало ми е природа.
Нали така ловят маймуни. Поне съм чел някъде. Стиска здраво шепата и не пуска. Съответно не може да си изкара ръката и се самопоставя в робство.
Хитро. Ама не ща да се видя като тъпата вкопчена маймуна.



Върнах се за малко допълнение, че много постничко излезе.
Само за себе си съм мислел през цялото време. Докато съм рушал наоколо, източвал и изтормозвал всички около мене. Да напиша зверски егоизъм - зверовете действат в природни рамки. Обсебеният от болестта ум - няма никакви граници на изсмукване. Там всичко е неутолимо. Мисля, че и Титаник бих потопил, ако нежно и с любов го прегърна
Слушах двама спикъри да коментират Голямата книга - БикБук стъди - Джо и Чарли. Христофор Колумб бил алкохолик. Защото тръгнал на запад, за да стигне изток. Не е знаел точно къде отива, нито къде пристигнал, а като се върнал, не знаел къде е бил. И кръстил неподозиращите аборигени - индийци. И цялото му пътуване било финансирано от жена. Хахааааааааа
В това ние алкохолиците-мъже сме царе.
И като не донесъл на кралица Изабела обещаното злато й казал - плати още една експедиция и този път ще ти намеря златото и други готини неща. "Вярвай ми този път, мила! Обичам те!"
Щеше да е смешно, ако не беше страшно.

Редактирано от aлkaжa на 22.03.08 06:52.



Тема Re: колко временови [re: aлkaжa]  
Автор Coння (минаваща)
Публикувано23.03.08 02:14



"По-рано, когато водехме алкохолишки живот, зависехме от хората и обстоятелствата. Сега се обръщаме към Бог да направи за нас това, което ние сами не можем да направим за себе си.”

Прав си алкаж, кофти размисъл4е

. Хаиде сега пък пиявици. Ама си е така, нали??.. Като малки деца. И всъщност е то4но така. Вси4ки малки деца са егоцентрици и егоисти, техните необходимости, техните желания, те са на първо място. И светът, тоест възрастните, се въртят около тях и ги задоволяват. Малките деца не са способни да се грижат сами за себе си, зависят от възрастните, от обстоятелствата. Оставим ли едно бебе само, ще оживее ли?? Когато е гладно или подмокрено, надава такъв рев и писък и нехае дали мама спи или е уморена.. Подадеш ли му ръка, като пиявица си вкоп4ва пръст4етата.. Не сме ли същите и ние? Забравили да пораснем. Да, вси4ки идваме на този свят егоцентрици, но по голяма 4аст по естествен път преодоляват зависимостта от хора, обстоятелства, неща, израстват... А ние? Зависимите? Изглежда 4е никога не изоставяме детския егоцентризъм, изглежда 4е никога не достигаме самостоятелността, продължаваме да зависим от заобикалящия ни свят, продължаваме да отказваме да приемем факта, 4е не вси4ко, което искаме, ще ни бъде дадено. Самообсебваме се, желанията ни и необходимостите превръщаме в изисквания, непогледнали в себе си, зависим от хора, обстоятелства , неща... А хората, обстоятелствата и нещата не винаги отговарят на нашите изисквания.. И се поражда един вакум, гняв, неудовлетворение, болка, обида, страх.. Страх..От бъдещето, от неизвестното, от безпомощността, от несигурността.. И се вкоп4ваме в нещо, което ни дава защита, сигурност.. Както малкото дете се вкоп4ва в полата на мама или не пуска ръката й.. Алкохол, хап4ета, дрога..Анестезия, анестезираме душата си, за да из4езне страхът, за да не се гневим и да отри4аме действителността, за да не страдаме от миналото.. Зависими..

Добре, 4е ми позвъниха, прекъснаха ми потока от мисли, май много негативни за полунощИ съм писала в мн. 4исло, надявам се, 4е никой няма да се засегне, нали сме лесно раними вси4ките
Ама има изход, нали? Програмата, аз намерих и сигурност, и защита, и любов във Силата...Страхът се замени с надежда и вяра, 4е утре ще бъде по светло от днес

И нека Силата да ни води!

P.S. алкажа, ама пиявиците са как да кажа, абе, неприятни на външен вид...



Тема Re: колко временови [re: Coння]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано23.03.08 06:38



Мама татко и аз . Гледах някакво такова по телевизията още бях в Раднево . Та там беше за едно лапе в детската градина и хоп със маика си и а тук а там а мамо това мамо онова после тате то няма значение кой е . Та аз му гледах реакциите и тогава видях че моите са абсолютно същите тропам с крак и ама искаааааааааааааааааааааам . Ама не може така и така . Абе как да не може аз искаааааааааааааам . И не само това , пиявица вие пък комплименти пиявицата ще мине с малко кръв и толкова малко животно малки нужди . А такова животно като мен незнам колко кила станах щото досега само на кила съм расъл . Та 11 ноември 2006 тогава постъпих в раднево и то защото маика ми ме изгони по съвет на доктора иначе още да си друсам той и е казал че така поне ще имам шанс да се оправя иначе заеби . Да друсам ли казах объркал съм се нямаше да издържа още много . Ахам казал и бил още че това тя да ми дава и да ми помага само та да е спокоина на мен няма да ми помогне че е някак егоистично незнам . Абе изобщо незнам какво и е казал дори и не ме интересува но знам че сега имам шанс чист съм и днес . Ахам и да стана по чист ще ида да се изкъпя мързи ме ама ко да се прави . Лек ден на всички




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.