Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:34 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема дали не се меткам в другата крайностнови  
Автор zavisima (непознат )
Публикувано13.11.07 01:41



най-сетне се регистрирах. нещо не ставаше номера досега.
така и така пълня форума със спам, поне да се и регистрирам, та да се знае.
току що се върнах от сбирка. всъщност днес бях на 2. една от 6.30 до 7.30-за новодошли и друга от 8.00 до 9.30. преди сбирката оихме кафе със спонсорката ми и 2 други жени. направо не ми се ставаше от кафето. то било купон и без пиене. е, няма начин да не е купон, като си разказвахме пиянските изпълнения се скъсвахме да се смеем, макар,че ни се ревеше поотделно.
Забравих да спомена, че мойта спонсорка е председател на движението Жени за Жените в Лондон. Невероятна жена. Беше с мен на първата среща, там ни караха да се представим и кажем откога сме сухи. Само на този тип среща-за новодошли се представят. тези които са сухи повече от година не назовават годините, а само казват "Над година". Беше невероятно. Малката зала се пукаше по шевовете. Спонсорката ме пита дали имам Голяма книга. Казах й , че не. Видях,че е 12 лири предният път и не носех толкова,но не й обясних. Тя изчезна някъде и след 2 мин се върна с книгата. Помислих,че ми я дава назаем. Но тя написа на последната страница датата. После ми донесе още няколко брошурки. Никой , никога не ми е говорил така както тя. Обясняваше ми колко безрезервна е лЮбовта им. Как 24 часа на ден, всеки ден телефона й е отворен, домът й също. Как каквото и да направя, както и да се провалям, те няма да ме обичат по-малко. За силата, която не усещам още и трябва да чакам. Не аз да съм търсела, силата ще ме намерила. Била си само моя сила, която ме е изпратила на този свят. Таива едни простички неща.
Каза ми за организацията Жени за Жените, за денонощния им телефон и подкрепа. Аз реагирах идиотски " Няма за какво да им звъня, нямам проблеми", тя ме прегърна и ми каза, че дори грижите ми, безпокойствата и т.н също са обект на внимание от тяхна страна.
Някак си се почувствах у дома си. че тук си ми е мястото, сред свои, на сигурно.
Мина ми през главата мисълта,че трябва да си тръгна след около месец,ако изтрезнея и ми стана криво. Някак си тъпо. Как ще я карам на север без групите. Ами аз ще се пропия. Дали не отивам в другата крайност,а? Сега пък от АА да стана зависима. Само още една зависимост ми куца. Нали се оправих с големия проблем,та сега пък към АА да се пристрастя. То лошо няма, но ако съм се вкопчила за тях като удавник за сламка, какво ще правя когато съм някъде,където няма АА?
Уф, ама и аз. Пак се отплеснах. Незнам какви ги дрънкам. Пак мисля за някога. Само на няколко сбирки съм била,пък вече си представям, как ще е ако няма сбирки където съм. Днес ми дадоха сребърната монета-1 седмица суха. Всички ръкопляскаха. Пререва ми се. После даваха и за месец, 3, 6, 9, 12.
Втората среща мина както обикновено. Приятелска обстановка, топлота, разбиране. След срещата чаках около 30 мин да ме вземе хазяина, 2 членове изчакаха с мен на студа.
Улавям се, че цял ден очаквах да се срещна с АА. Срещата утре е в 8.00 на същото място, а аз вече мъдрувам да се обадя на някой АА за разходка или да ида на обедна среща. Дали не се увличам нещо? Малко се плаша, хора.
Ама като ги слушам как говорят, спокойно, просто, разбрано...им вярвам и се обнадеждавам. Не може да са заблудени, нали ги гледам-трезви са. Пък и толкова много хора...Повечето елегантни,никога няма да позная че са алкохолици.
Кажете ми, не е ли малко множко увличането ми. Подчертаха ми какво да чета в Голямата книга, и да не се разконцентрирам върху друго, да не почвам от 1 стр като роман. само 2 странички. дори не видях за какво са. като си легна ще чета на спокойствие.

Редактирано от zavisima на 13.11.07 01:42.



Тема Re: дали не се меткам в другата крайностнови [re: zavisima]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано13.11.07 08:51



Зависимостта от АА вероятно няма да те вкара в болницата или в полицията...



Мисля, че когато наближи времето да си тръгваш, тогава ще е и време да го мислиш. Засега не е ли по-добре да се радваш, че ги имаш?



Тема Re: дали не се меткам в другата крайностнови [re: Aня]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.11.07 09:19



Къде е това "на север"? Ако пак е в Англия, там навсякъде има сбирки.

Не се тревожи дали не ставаш зависима от АА.
Дори и да е така, в първите месеци това е нормално и помага. Защото сега освен трезвостта ти, нищо друго няма значение. После ще се разсее до приемлива степен. После полека лека останалите задължения, които ще ти постави животът, ще те вкарат в нормалните граници на "зависимостта". И ти ще се справяш с другите си задачи, но вече на трезво и ще видиш колко е хубаво да вървиш през живота трезва.
Засега трезвите ти дни още са мъчителни, но след известно време ще усетиш радостта да си свободна.
Така че засега спокойно си остани "зависима" от АА.
Пък нали и никът ти е Зависима





Тема Re: дали не се меткам в другата крайностнови [re: nekoi]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано13.11.07 09:33



Не го мисли сега тръгването. Нали знаеш? - Само днес.

Колкото до това че ставаш зависима от АА, лично аз не съм съгласна с това. Какво по-естествено за човек да се събира със себеподобните си?
Икам да кажа, че ако играеше голф, щеше да се събираш с играчи на голф. Иле берачи на гъби, или шахматисти, или..... Когато тръгнах на сбирки всекидневно, си казвах, че отивам при хора, които са като мен. Това е. Никаква зависимост, просто желание да бъда с тези, които ме разбират ида си говорим за неща които ни свързват. Както би ме разбрал един хокеист, ако аз бях хокеист.


Усмихни се, има изход!

Тема Re: дали не се меткам в другата крайностнови [re: zavisima]  
Автор Пpиятeл_ka (член)
Публикувано13.11.07 11:18



Първо: Радвам се и поздравления за успеха ти до сега!
А после - според е важно, че си се замислила по този въпрос - за евентуална зависимост от АА. Тук и друг път сме говорили за това. Мисля, че все още ти е рано да се страхуваш от подобна зависимост, но ти предлагам, без да забравяш въпроса, да си го оставиш за малко по-нататък. Има различни хора: такива, които успяват да изградят едно нормално ежедневие без алкохол и за които не е необходимо непрекъснато да контактуват с хора от АА, за да се "подпират" на тях. Има и други, които не могат без АА и посвещават всяка свободна минута за размисли върху текстове от книгите на АА и са концентррани единствено върху своята - нашата - болест. Различни сме и пътищата ни са различни. За себе си избрах алкохолът и мислите за него да НЕ са най-важното в живота ми. Други избират обратното. Ти сама ще избереш за себе си, когато дойде моментът за това и когато имаш силите за това. Този момент ще дойде, макар и сега да ти се вижда далечен или невероятен :)
А днес имаш по-важна задачка - да останеш трезвена, да почетеш и помислиш, да се погрижиш за себе си. Успех!



Тема Re: дали не се меткам в другата крайностнови [re: zavisima]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано13.11.07 12:46



Здравей, зависима!
Тази сутрин ти почетох поста около 6.00. После размишлявах за зависимостите. Продължих да размишлявам и докато танцувах самба по терлици до около седем и нещо.
От какво съм зависим? Вода. Храна. Въздух. Слънце.
Ако се приеме, че съм болен от смъртоносна болест, то съм зависим и от лекарството. Значи съм зависим от Братството на АА, Програмата на АА и Висшата сила. Те за мене са свободата и любовта.
Зависим ли съм от свободата и любовта? Добре ли е да обичам и да бъда свободен? Кой би имал нещо против? Може би единствено мойто аз.

Веднага ми изскочи историята на Боби. Дворното ни куче в село. Неустановена порода. Дядо ми, Бог да го прости, го докара отнякъде. На мястото на огромната каракачанка Бончо, която стана опасна за външни лица, дори преминаващи. Върза го до кочината на прасето и то стоя години наред там. Вързано. Може би над десет години. Не го знам в момента на колко е. Някъде между дванадесет и петнадесет.
След като дядо почина, за Боби започна да се грижи баща ми. Човек с по-съвременни разбирания. Първо реши да го отвърже. Отвърза го. Обаче Боби не мръдна от мястото си в продължение на точно три дни. Изобщо и не предполагаше, че е свободен. Какво означава това и какво може да прави. Стоеше си, където си бе стоял десетина години.
И аз така като Бобито. Толкоз години едно и също. Ами как да мръдна от оковите в момента. Не е толкова лесно.
В един момент обаче кучето се усети за какво става въпрос. И като се юрна из двора. Точно като отвързано. Сега пък изобщо не се спираше. От това страдаха кокошките, щото ги гонеше. Като не знаеше как да се ползва от свободата си и баща ми отново го върза.
Да, ама веднъж усетило какво е свободата, не искаше да седи вързано. Винаги намираше начин да се освободи. И накрая на баща ми му писна да го връзва, пък и то почна да се държи по-културно.

След това баща ми почна да го обгрижва и с любов. Имат си един ритуал. Застава Боби на определено място на зида и почва да лае и да върти опашка. Баща ми отива при него и го гали. Говори му мили праказки. Боби е в екстаз. Гони баща ми и го връща обратно на това място. Нещо като бис. Невероятна работа. Баща ми два пъти по-радостен.

След около година се случи чудо. В двора се появиха мъжки кучета. Оказа се, че Боби била женска. Просто оплодителната й система не бе функционирала години наред. И сега, когато беше освободена, нормално хранена и обичана, взе че се разгони. На преклонна възраст. Голям майтап. Взехме да й викаме Бобка.
Първата година не зачена. Обаче на следващата успя и тази есен роди едно кученце. Голяма радост и тревога.
Живота при нея се нормализира. Свободата и любовта направиха чудото. Нароченото от нас за мъжко куче, се оказа пълноценна женска и роди малко. То пък е една дебела фурия със странен външен вид. Изключително игриво.

Дай време на времето. Така ми казва моят спонсор. Бог не може да ми оправи бакиите за една нощ.
Затова съм се захванал за свободата и любовта. Карам по Програмата и си натискам задника в Братството. Чакам Бог да си свърши неговата работа.
Милиони алкохолици са минали по този път. Не е като едно време при пътешествието на Колумб. Тогава той е натоварил на корабите само най-отчаяните и никой не е знаел накъде върви. Само осъдени на смърт и каторга са се навивали да тръгнат в неизвестното. Само така са можели да получат свобода и живот.
Сега и ние – също сме осъдени на смърт или доживотна каторга. Болестта ни е осъдила. Но също така ни дава и тласък, за да тръгнем към свободата и любовта. Може би не бих ги познал, ако нямах тази зависимост. Имам и предимства. Не вървя за първи път по този път. Може би не бих удържал. Ама сега знам, че много хора са минали оттам и са стигнали. Вървя по утъпкана пътека и имам опитен водач. Какво повече. Завиждам ти и чакам с нетърпение репортажи от твоето тропкане по Пътя на Щастливата Съдба.





Тема Re: дали не се меткам в другата крайностнови [re: aлkaжa]  
Автор atsem (selski)
Публикувано13.11.07 13:52



Здравей, ти припомни детството ми. Чувах всички животни, приготвях им храна, лекувах ги, затварях курника и кошарата в 7 часа (заради порове и лисици). Нора (кучката) беше приятелката ми, с нея тичахме, ходехме на лов за пъдпъдъци и зайци. После роди. Дядо Вачо ми каза - застреляй я. От трите малки едно беше женско - Лиса. Моята нова приятелка, помощничка в лова. После и тя роди. И така -една след друга- на село няма пари за излишни животни. Сега ги сънувам понякога - единствените ми приятелки.



Тема Re: дали не се меткам в другата крайностнови [re: aлkaжa]  
Автор atsem (selski)
Публикувано13.11.07 14:04



Зависим ли съм от свободата - само моето аз.



Тема Re: дали не се меткам в другата крайностнови [re: aлkaжa]  
Автор cтpaдaщ (непознат)
Публикувано13.02.08 15:17



Много хубаво си го написал, алкажа!



Тема Re: дали не се меткам в другата крайност [re: zavisima]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано13.02.08 16:50



Здравей,
И аз ти се радвам и от мен поздравления за успеха ти!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.