Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Радневонови  
Автор .Karata. (член)
Публикувано24.01.08 12:11



Двете страни на живота - зависимостта, която ражда мъртвородени плодове и възстановяването/ трезвеенето, което си заслужава!

Приемете това образно послание на един алкохолик от Радневската клиника като израз на надежда и осъзната съдба



Редактирано от .Karata. на 24.01.08 13:00.



Тема Re: Радневонови [re: .Karata.]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано24.01.08 15:32



Здравей Карата,
Ти направо ме разби с твоето дърво. "Дървото" на АА. Тук видях себе си и ти благодаря, че толкова сполучливо си го направил, пич. От лявата страна все още, а и за радост не бях стигнал до това да се наложи принудително лечение, загуба на работа, да разбия семейството си, попадна в затвора или стигна до състояние на лудост.
Иначе всички други останали характеристики от ляво са ми присъщи, за жалост: отхвърляне,, умраза, враждебност, самосъжаление, угризения, негодувание, разбито здраве, нетрезво шофиране, ревност, страх и несигурност. Признавам, така е, за жалост при мен.
А от дясно. Моята мечта за пълноценен живот почти е на път да се сбъдне. Проявявам щедрост навсякъде и във всичко, не забравям да изразявам чувството на благодарност, настроен съм приятелски и търся приятелски подадената ръка, приятелството, прощавам от сърце и не изисквам другите да ми прощават. Душата и сърцето ми вече са изпълнени с доброта, съм много добър човек, мисля. Изпитвам любов и се старая да дам доколко мога топлота на хората около мен. Е, липсват ми две от така нужните за всяко човешко същество неща като ответна реакция: любов и топлота, но знам, че за това аз съм си виновен. Може и това да се случи. Дай Боже!

Благодаря ти много за страхотното дърво. Сигурен съм, че всички тук ще се огледаме в него и видим себе си. Аз се видях и го споделих. Благодаря!



Тема Re: Радневонови [re: .Karata.]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано24.01.08 16:53



24 януари

ОТ ИЗОЛАЦИЯ КЪМ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ

„Нашата болест ни изолира...Настроени враждебно, злобно, егоцентрично, самогъзнически, - ние се самоизключихме от света.“

Алкохолизмът е болест на самотата, която ни отделя от обществото, семейството и от нас самите. Ние се криехме. Лъжехме. Гледахме как живеят другите и презирахме живота им, който беше недостижим и неразбираем за нас. И най-кофтито от всичко – осъзнавахме, че сме безнадеждно болни, но въпреки това се самоубеждавахме, че всичко е наред. Връзката ни с околния свят беше изцяло разкъсана. Животът ни загуби смисъл и ние се отдалечавахме все повече и повече от реалността.
Програмата на АА е специално измислена за хора като нас. Тя ни помага да възстановим връзките с живота, който не познавахме, издърпвайки ни от изолацията. Спираме да лъжем самите себе си за състоянието си; признаваме своето безсилие и неуправляемостта на живота си. Развиваме в себе си вярата, че живота ни може да се подобри, че възстановяването е възможно и щастието е достъпно и за нас. Ставаме честни; спираме да се крием; „излизаме на светло“ и започваме да говорим истината, каквато и да е тя. И когато постъпваме така, прехвърляме мост между собственият си свят и животът, който ни обкръжава отвсякъде.
Ние сме алкохолици, но не е нужно да живеем в изолация. Дванадесетте стъпки могат да възстановят нашата връзка с живота и света – ако ние работим по тях.

САМО ЗА ДНЕС: Аз съм част от живота, който ме заобикаля. Ще работя по Програмата, за да укрепя връзката си със света.


Днеска разбрах, че умрял един човек, на когото се подигравах. Умрял самичък, защото явно нямал роднини. Вече ми преминаха чувствата, които изпитах, когато разбрах. Как съм се правил на господ, пък изобщо не съм знаел за какво става въпрос. Мойто аз преценя и се сравнява. Напъва се към върха или се крие в подножието му. Винаги има по-велики или по-малки от мене. С дълбоко забити нокти на недостатъците в душата. Болестта е в главата. Нейните корени са там. От изрязания дънер няма да излезе нищо различно. Премахнах пиенето и стана още по-зле. Болестта и в главата. С дълбоко забити куки. Голям майтап. Пиенето, цирозата, депресията, разводите и каквото още щеш – все съпътстващи разстройства. Алкохолът е само симптом. Върхът на айсберга. Отдолу се крият поне две/трети от целия обем.


“Пиенето бе само симптом. Затова трябваше да достигнем до причините и условията.”

“Честно прегледахме това, което притежаваме. На първо място потърсихме недостатъците в самата си същност, които бяха причина за провалите ни. Тъй като бяхме убедени, че собственото ни аз, проявяващо се по различни начини, бе това, което ни бе победило, ние прегледахме неговите прояви.”

“Егоизъм – егоцентризъм! Ние смятаме, че това е коренът на нашите беди. Гонени от стотици форми на страхове, самозаблуда, себелюбие и самосъжаление, ние настъпваме хората и те се бунтуват. Понякога ни нараняват, привидно без причина, но ние неизменно откриваме, че някога в миналото сме вземали решения, мислейки само за себе си, които по-късно ни поставят в положение да бъдем наранени.
Така че, според нас ние самите причиняваме всичките си беди. Те извират от самите нас, а алкохоликът е един краен пример за бунт на самоволието, макар че самият той обикновено не е съгласен с това. Преди всичко ние, алкохолиците, трябва да се освободим от този егоизъм. Трябва да се освободим или в противен случай той ще ни убие. Бог прави това възможно. И често изглежда, че без Неговата помощ не можем напълно да се отървем от егоцентризма си. Много от нас имаха в излишък морални и философски убеждения, но не можехме да живеем само с тях, дори когато ни се искаше. Нито пък можехме да намалим егоцентризма си само с желание или със собствените си сили. Трябваше ни Божията помощ.”

Забравих да посоча, че цитатите са от Пета глава на Анонимни Алкохолици. Редакция и драсвам...

Това е положението.

Извинявай, Лали! Съвсем несправедливо се базикнах с тебе

Редактирано от aлkaжa на 24.01.08 17:25.



Тема Re: Радневонови [re: aлkaжa]  
Автор Coння (непознатa)
Публикувано24.01.08 17:23



24 януари

ДОСТИГАНЕ ДО 4ЕСТНОСТТА

Много от нас понякога се замислят, 4е май не беше много добра идея да престанат да употребяват хими4ни субстанции, защото от време на време се нуждаят от нещо, за да облек4ат ежедневния стрес. Когато това се слу4ва, озна4ава, 4е още с4итаме хими4ните вещества за своя Върховна Сила.

Анализираме от вси4ки възможни гледни то4ки въпроса : "ЗАщо не?"можем да си вземаме нашите любими хими4ни субстанции, надявайки се 4е ще можем да открием разумни аргументи, рационализираме употребата ни на алкохол или друго само и само да можем да си докажем, 4е имаме право.. Когато 4ЕСТНО потърсим отговора на въпроса: "Защо не?", запо4ваме да приемаме своето реално състояние. Аз 4ЕСТНА ли съм, когато анализирам моята реална ситуация??

Мой Боже, помогни ми да приема, 4е съм душевно и физи4ески разли4ен от НЕ зависимите, отведи ме по този на4ин до търсената свобода от желанието да употребявам хими4ни вещества.

Днес ще съм 4естен, когато си мисля за моята ситуация както следва ........................................................................................

Господи помогни ми да бъда днес 4ист и трезвен!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

И аз нямам време да пиша, отшумявам също на сбирка



И нека Силата да ни води!

Редактирано от Coння на 24.01.08 18:10.



Тема Re: Радневонови [re: .Karata.]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано24.01.08 19:38



Много, много хубаво! Подсеща ме, че за нас има само две страни. Не мога да хитрувам и да преминавам за малко в другата половина. Там е нарисувано какво има. И после може и да няма връщане към светлата страна. Благодаря на този, който го е направил и на .Karata., че го показа тук!



Тема Re: Радневонови [re: .Karata.]  
Автор LaliМодератор (старо куче)
Публикувано24.01.08 20:57



Страхотно е, благодаря ти.



Усмихни се!


Тема Re: Радневонови [re: .Karata.]  
АвторNezavisima (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 22:14



Много хубаво ! Благодаря !

Макар да не пиша-тука съм, с вас съм и ви чета всеки ден и всеки час! И много много ви се радвам-обичам ви,хора!!!



Тема Re: Радневонови [re: .Karata.]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано24.01.08 22:26



Умно, красиво, истинско.
Благодаря.





Тема Re: Радневонови [re: Nezavisima]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано25.01.08 08:12







Тема Re: Раднево [re: .Karata.]  
Автор пpиcъcтвaщa (отвреме-навреме)
Публикувано25.01.08 20:06



Прекрасно послание!



Да обичаш себе си, значи да си влюбен за цял живот. О. Уайлд


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.