Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ПРОВЕРКА НА ДУШЕВНИЯ ПОКОЙ  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано23.01.08 06:30



23 януари

ПРОВЕРКА НА ДУШЕВНИЯ ПОКОЙ

“Отсъствието на ежедневната поддръжка може да се прояви по различни начини”.

Случвало ли ви се е, когато някой е отбелязвал, че времето е чудесно, вие да отговаряте: “Кофти временце”? Ако се случва това, значи е възможно да сме намалили темпото и да страдаме от недостиг на ежедневна работа по Програмата.
Животът във възстановяване може да стане доволно трескав. Може би допълнителната отговорност в работата ни накара да живеем в бясно темпо. Може би за известно време спряхте сбирките. Възможно е да бяхте прекалено заети, за да се занимавате с медитация или пък се хранехте нередовно, или спахте недостатъчно.
Когато това се случва, е необходимо бързо да се направи нещо. Ние не можем да си позволим един “кофти ден”, защото той се превръща в два, четири, седмица. Възстановяването ни зависи от ежедневното му поддържане. Независимо от това, какво се случва в живота ни, ние не можем да си позволим да забравим за принципите, които ни спасиха живота.
Съществуват много начини да запазим душевния си покой. Можем да отидем на сбирка, да звъннем на спонсора, да се срещнем с друг възстановяващ се алкохолик и да обядваме заедно или може да се опитаме да предадем посланието на новака. Можем да се молим. Можем да намерим време, за да се запитаме какви прости работи още не сме направили. Когато се отнасяме сериозно към всичко, можем да избегнем трагедията по много прост начин.

САМО ЗА ДНЕС: Ще обърна внимание как върви ежедневната ми Програма за възстановяване.





Група на Анонимни алкохолици в Стара Загора. Сбирки всеки вторник и четвъртък от 18 до 20 часа на адрес: ул. Митрополит Методи Кусев, № 35. Младежки здравен център, телефон за връзка - Николай 0899946375, makar_6@mail.bg
Гледам, че е много постна информацията за тази група и затова смятам да я слагам на постовете си като мъдрост от сорта - Запазете го просто!

Редактирано от aлkaжa на 23.01.08 06:40.



Тема Re: ПРАВЕЙКИ ГО НИЕ САМИТЕнови [re: aлkaжa]  
Автор Coння (непознатa)
Публикувано23.01.08 20:33



23 януари

ПРАВЕЙКИ ГО НИЕ САМИТЕ

Нашият нов на4ин на живот е една програма на авто развитие. Не можем да излекуваме вси4ки, които имат проблема на зависимостта. Всеки един трябва да го направи сам за себе си. Колко пъти сме виждали новодошли, нетърпеливо да се отказват, когато открият, 4е няма вълшебни пръ4ици, а 4е е необходимо да се заемат с продължителна и нелека работа, заедно с нашия Отец, за да постигнат възстановяването?
Не можем да задължим никой да прегърне нашите нови идеи, но можем да подадем ръка на всеки, който се реши да се опита да се възстанови. Свикнали ли сме да оставяме другите да правят това, което трябва да направят за ТЯХ самите си, ТЕ, сами за себе си???
Мой Боже, нека да не забравям, 4е в моя слу4ай ми костваше, което трябваше, и през същото минават и другите!!

Днес ще оставя другите да направят нещата за ТЯХ самите, по следния на4ин:.............................................................................................................

Помогни ми Господи да съм днес 4ист и трезвен!!


___________________________________________________________________

От няколко дни мой приятел ми даде книга с дневни медитации

. Зарадвах се много. Ненатрап4иво и внимателно ми сподели СВОЯ на4ин да я използува. Там на многото4ието, си обещава нещо за този ден, нещо свързано с текста, с някое изре4ение, с нещо, което го е докоснало.. И през деня не забравя обещанието си.. ве4ер, на самооценката, преценява изпълнил ли го или не. Хареса ми... На4ин да се самонаблюдавам, да израствам духовно ежедневно. С усмивка, познавайки ме, 4е съм взискателна към себе си, ми каза, 4е си поставя малки, конкретни и реални цели, отговарящи на плановете му за ТОЗИ ден, посо4и ми, без да ми налага пътя пък....аз си избирам как да тропкам. На мене пък ми се прииска да го споделя във форума, с вас...
Нещо днес съм настроена: Архивите са живи Та медитацията ми спомни баснята на Лали за пеперудата, про4етох я пак/стр.20/ Срещнах се със себе си. Днешната медитация ме върна към това:

"Защо сме толкова 4есто заети да помогнем на някого,да го измъкнем от кашата, в която се е забъркал, да го откъснем от опасните приятели, от кофликтите,които създава или от неблагоприятната среда в която живее?
Защо имаме тази тенденция да се опитваме да го измъкнем от местата и ситуациите, в които той съзнателно или несъзнателно се е оказал?
Защо правим винаги това, понякога без да са ни молили, убедени 4е ПОМАГАМЕ?
Сигурно, защото в нашата 4овешка същност е заложено да споделяме и помагаме. Искаме да спестим на този някой страданието и мъката.
Но какво правим всъщност? ПОМАГАМЕ или ПРЕ4ИМ ?

Аз съм убедена, 4е никога не можем да издърпаме със сила един 4овек от мястото, където е,от ситуацията в която се е забъркал, от другия 4овек ,с който той иска да сподели живота си, просто защото в този момент той Е това, той Е това място, тази ситуация или другия 4овек... Ако го направим, ние само забавяме процеса на развитие на този 4овек. Рано или късно той ще се окаже на подобно място,подобна ситуация или ще се свърже с подобен 4овек. Как беше? Вместо да изпишем вежди,изваждаме о4и.
Какво трябва да направим? Да го оставим там, където е и да му помогнем, но да му помогнем да се ПРОМЕНИ. Промени какво мисли по отношение на нещата, на живота,СЕБЕ СИ. Да му се даде възможност да разбере кой е и да избере.Само тогава ве4е няма да бъде това място, ситуация или да се свърже с другия 4овек.ще изпълзи от дупката

Улеснявайки живота на някого, ние не правим добро, а зло... Тези размисли ми донесе баснята.
Още 24 4аса за вси4ки нас"
По добре не бих могла да го кажа... Затова си се самоцитирам, не е проява на нарцисизъм

И нека Силата да ни води!

Редактирано от Coння на 23.01.08 20:35.



Тема ЕГОЦЕНТРИЗЪМнови [re: Coння]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.01.08 07:10



26 януари

ЕГОЦЕНТРИЗЪМ

“Душевната част от болестта ни се изразява в пълната съсредоточеност върху собственото “АЗ”.

Що е егоцентризъм? Това е собствената ни увереност, че светът се върти около нас. Нашите желания и потребности са единственото, което заслужава внимание. Егоцентричното ни мислене поражда увереността, че с умът си ние ще можем да достигнем до всичко, което си поискаме. Трябва само да намерим начин. Егоцентризмът ражда илюзията за пълната самодостатъчност.
Казваме, че егоцентризмът е душевната страна на болестта ни, защото егоцентричното съзнание не допуска съществуването на нищо по-значително или по-важно от самото себе си. Но има духовно средство за лечеине на нашето душевно заболяване: Дванадесетте стъпки на Анонимните алкохолици. Тези стъпки ни извеждат от егоцентризма и ни помагат да се съсредоточим върху Бог.
Разобличаваме заблудата за пълната си самодостатъчност, като признаваме своето лично безсилие и се обръщаме за помощ към Сила, много по могъща отколкото нашата собствена. Ние осъзнаваме неоснователността на своята непогрешимост, признавайки, че не сме били прави, възстановявайки причинените вреди и стремейки се към познание за волята на Бог, какъвто го разбираме. Така изпускаме въздуха, преставаме да изпитваме изключителната си важност и се стараем да служим за благото на другите, а не само за себе си.
С егоцентризмът, разрушаващ нашата душевност, можем да се справим с помощта на духовно средство: Дванадесетте стъпки.

САМО ЗА ДНЕС: Моето ръководство и сила идват от Висша сила, а не от мен самият. Ще работя по Дванадесетте стъпки, за да стана по-малко егоцентричен и повече да се съсредоточа върху Бог.


“Тъй като бяхме убедени, че собственото ни аз, проявяващо се по различни начини, бе това, което ни бе победило, ние прегледахме неговите прояви.” Глава пета от Анонимни алкохолици

Тази мисъл ми се върти в главата отново и отново тези дни. Хванах нещо като настинка. Как се стигна обаче дотам? Влизам оня ден в едно заведение да си купя кафе. Бях в град, където нямаше на всеки пет метра кафемашина. Заставам пред бара и си поръчвам кафе. Припива ми се и вода и питам дали има топла. Сочат ми хладилната витрина с безалкохолните. Да видя колко са топли. Бутам един тоник и той пада. Не се чупи, но избива изпод капачката. Ясно. Ще пия тоник. Хич не се замислям, че мога просто да го платя. Да не го пия. Нали си е набутване. Изпивам тоника и си нашивам проблеми с гърлото. Алчност. Страх. И мотивиран от тези черти на характера си, изобщо не мога да вкарам здрав разум. Че зимата пия студена газирана напитка. Това дори и лятото го правя много рядко. Ама как ще се набутам с един лев? Дядо ми разправяше история за един пич, който си купил сапун. Ама мислел, че е нещо за ядене. И докато го ядял, сапунът се пенел. А човечецът упорито дъвчел и ломотел: “Пениш са не пениш, ке те ядем! Паре сей давало!”
Цели и средства. Искам да ми е добре, а върша неща, които ме прецакват. Явно, че това, което го мисли мойто аз, за мое добро, всъщност довежда до много кофти резултати. Корените на моята болест продължават да действат и на сухо. Това е само един дребен пример.
Един новак в АА казал на спонсора си: “Как така да се оставя в ръцете на Бог? Ами ако той иска да ме направи мисионер и да ме прати в Китай?” Спонсорът му отговорил: “Ами като искаш да те управлява идиот, стой си така.”
Ама как моята гордост да си признае, че съм идиот? Не полуидиот, а пълен идиот. И това си е вследствие на душевната болест. Животът ми е неуправляем. Как мога да призная това? Как да призная, че не мисля нормално? Трудна работа. Затова без яко удряне в дъното не се получава. Дъното води до пълна капитулация. Без резерви. Така на практика се стигна до там да кажа на мозъка си: “Видя ли сега какво направи? Докъде ни доведе? Нали беше голяма работа? Ама явно ти всъщност целеше точно това. Да ме унищожиш. Ама си толкова тъп, че забрави къде се намираш. В черепната ми кутия. На един кораб сме и ще потъваме заедно.”
Оттогава насам съм доста скептично настроен към начина си на мислене. Откак знам, че не разсъждавам съвсем нормално, ми е много по-спокойно. Мога да ес съсредоточа върху промените в себе си. Идват си на място и придобиват реален смисъл хилядите теории, които съм чел. Че съм единствен автор на съдбата си. Ами то е точно така в реалния живот. С хилядите ежедневни дреболии. Не мога да се прекарам с един лев – затова ще си шибна една болест на гърлото. Да ми е криво и гадно една седмица подред. Поне. Не мога да приема, че някой няма да е съгласен с мен. И съм готов да прецакам приятелство, заради същата болна машина в главата ми. Не се сещам, че аз съм причина да ми е кофти и раздразнено – ами тя приятелката ми не ми е загряла добре чая. Виновна е. Друг е въпросът, че момичето иска всякак да ми направи кефа. Ама не. Мойто аз търси външни причини и чужди грешки с прецизността на Шерлок Холмс. И докъде водят всички тези реакции? Малко по малко. Наистина съм в ръцете на идиот. Управлява ме нещо, чиято единствена цел да ме прецака. А уж с най-добри намерения.
Има нещо много сбъркано в начина на мислене на един алкохолик. Много. И необоримо логично.
Например ми се набива следното: “Не ми се ходи сега на сбирка. Много съм изморен.”
Опс! Звучи ми някак така: “Сега съм много изморен. Не ми се спи”. Абе вземи си легни да се наспиш бе. Да си починеш. “Не! Сега изобщо не искам да си лягам. Много съм изморен.”
Логично. Цели и средства. Ами нали точно сбирката е мястото, където си почивам и се зареждам. Целта ми е да си почина и поразхлабя веригите на болестта – отивам на сбирка.
Затова просто действам по Програмата. Колкото мога. Ходя на сбирки. Пиша. Моля се. Медитирам. Не спирам да опитвам.
Другият вариант е да се оставя на болната си тиква. Мерси да се осланям на собственото си мислене. Това, което ме докара дотук и всеки ден се опитва да вземе контрола и да натвори още някоя простотия.
Почнах невинно,но поста не щеше да се спира.
САМО ЗА ДНЕС: Моето ръководство и сила идват от Висша сила, а не от мен самият. Ще работя по Дванадесетте стъпки, за да стана по-малко егоцентричен и повече да се съсредоточа върху Бог.





Тема Re: ЕГОЦЕНТРИЗЪМнови [re: aлkaжa]  
Автор nekoi ()
Публикувано26.01.08 12:08



Здравей, Алкажа, отдавна се каня да ти благодаря за дневните размисли, които пускаш.
Отдавна се каня да ги събера от тук в моя компюътър на едно място, защото са ценни.
Отдавна се каня да свърша разни други неща, но все ги отлагам. Някои от тях започвам, но не изкарвам до край. Други все пак успявам да завърша.
Наистина съм зает, но не повече от всеки работещ и живеещ нормално човек.
Излиза, че или трябва да се откажа от събирането на твоите дневни размисли, за да не се измъчвам от отлагането. Сиреч да задраскам тази задача от "дневния си ред".
Или да взема да ги събера още сега и да не се терзая повече заради отлагането. Ако ги събера още сега, няма да свърша обаче нещо друго, което за днес е по-належащо.
Истината е, че вчера почти целия ден, докато стана време за сбирка, се мотах и не свърших нищо. Просто не ми се вършеше.

Когато преди 2-3 години бях във Варшава, непиещият алкохолик Ошатински каза: преди имах много НЕДОСТАТЪЦИ - спях сутрин до късно, бях разхвърлян, опитвах се да правя много неща наведнъж, дразнех се, когато жена ми вземе семейната кола и т.н. Сега пак спя до късно, разхвърлян съм, опитвам се да правя много неща наведнъж, дразня се от жена ми и т.н.
Но това вече не са мои недостатъци, а са ЧЕРТИ на характера ми и аз ги приемам спокойно.

Честно казано, не знам кой от двама ви е прав: дали това, че си пил студен тоник е проява на болестта ти или просто си е обикновена глупост



Не ме разбирай погрешно, не се опитвам да чета програмата на АА, както дяволът чете евангелието. Просто се сещам, че в нея пише, че ние се стремим към напредък, а не към съвършенство. Така че за мен стремежът е по-важен от крайния резултат. Лошо е ако изоставим стремежа или започнем да симулираме такъв стремеж.

Между другото твоят устрем ми е симпатичен, но съм се питал, когато стигнеш до шестата-седмата година на твоята трезвост (дай Боже) дали ще успееш да го задържиш същия.



Тема Re: ЕГОЦЕНТРИЗЪМ [re: nekoi]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.01.08 17:35



Здраво, Некой!
Дневните размисли ги превеждам от юли. Ден за ден. Имам ги досега.. Когато и където искаш, ще ти ги изпратя. Пък и на който ги иска. Няма проблеми никакви. Занапред си ги превеждам ден за ден.
В Стара Загора ще ни трябват малко брошурки и няколко книжки. Ще си ги платим.

Днеска като ти прочетох поста и се запитах какво да ти отговоря. В този момент ми се обади приятелката. Взех, че й направих едно интервю.

Въпросите и отговорите цитирам по памет:
Първи въпрос: Как изглеждам днес в сравнение с преди? Във връзка с това, което правя?
Отговор: Много добре изглеждаш и мога да те уверя, че с всеки следващ ден се вдъхновяваш все повече и повече.

Тя използва точно тази дума – вдъхновяваш се. Направи ми впечатление сега докато писах. Първо написах – ставаш все по-добре. Обаче нещо не се върза. Напънах се и си припомних. Тя каза – вдъхновяваш се все повече и повече.
Веднага се присетих за този цитат:“Той не е чак толкова неуравновесен, колкото на тях може да им се струва. Мнозина от нас са изпитвали въодушевлението на таткото. Ние се отдавахме на духовна интоксикация като измършавели златотърсачи, коланът затегнат зад последнатата дупка, лопатата ни удари на злато. Радостта от освобождението от дългогодишните разочарования нямаше граници. Бащата усеща, че е попаднал на нещо по-скъпоценно от златото. За известно време може би ще се опита да запази новото съкровище само за себе си. Може би няма да си даде сметка веднага, че едва се е докоснал до един безграничен залеж, който ще изплаща дивидентите, само ако той го разработва до края на живота си и упорито раздава целия добив.“ Глава Девета от Анонимни алкохолици

Втори въпрос: В това темпо как ще изглеждам след седем години?
Отговор:
Първо не може да разбере какво я питам. После почва да се хили. Накрая отговаря – Ако си жив след седем години, защото дори и след седем дена не знаеш какво ще ти се случи, и ако продължаваш така – ще бъдеш супер.

Трети въпрос: Не прекалявам ли с това?
Отговор:
Не! Не знам...Може би това става твоят живот.
Опссс – Начин на живот!!!

Четвърти въпрос: Не се ли чувстваш пренебрегната?
Отговор:
Не! Радвам се и съм щастлива, че правиш нещо, което ти носи голямо удоволствие. Дори малко ти завиждам. Не, не ти завиждам. Не, завиждам ти малко. Правиш неща, които те правят щастлив. Помагаш на други хора (в скобите пиша аз. тука се върнах за една малка вметка. тя си мисли, че аз помагам на други хора. уточнявам за незапознатите, че аз единствено нося посланието, а помага Висшата сила. защото никаква човешка сила не може да ни освободи от алкохолизма. край). Помагаш и на себе си.

Тя не е чела Кошмарът на Доктор Боб:
„Отделям много време, за да предам посланието, което съм научил, на хората, които го желаят и се нуждаят от него. Правя го по четири причини:
1. От чувство на дълг.
2. Защото ми доставя удоволствие.
3. Защото когато постъпвам така аз изплащам задълженията
си към човека, който отдели време, за да ми предаде пос-
ланието.
4. Защото всеки път, когато го правя, се осигурявам срещу
възможно подхлъзване.“

Чакам бележка, къде да пратя САМО ЗА ДНЕС. Или имейл: xocemokacino@abv.bg



Редактирано от aлkaжa на 26.01.08 17:57.



Тема Re: ЕГОЦЕНТРИЗЪМ [re: aлkaжa]  
Автор nekoi ()
Публикувано26.01.08 18:12



Ако задам на жена ми същите четири въпроса, съм сигурен, че тя ще каже почти същото, но с други думи. Е, едва ли изглеждам вдъхновен в нейните очи, но по-скоро тя би употребила думата "постоянен".
И тя не се чувства пренебрегната и няма нищо против вечерните ми остъствия за сбирки. Тя се напати толкова години, но пък е и добър човек и оценява АА и затова не мърмори против сирките и другите "неудобства".

Радвам се и леко завиждам на вдъхновението на някои приятели в АА в началото на техния път. Леко завиждам, защото след 5-6 години според мен е много трудно да се запази началното вдъхновение, което и аз имах. Затова опитвам да го заменя с постоянтство.

Видях немалко хора, които се спасиха от алкохолизма благодарение на АА и после се отдръпнаха. Въпрос на личен избор.
Може би са забравили тези думи на д-р Боб.
1. От чувство на дълг.
2. Защото ми доставя удоволствие.
3. Защото когато постъпвам така аз изплащам задълженията
си към човека, който отдели време, за да ми предаде пос-
ланието.
4. Защото всеки път, когато го правя, се осигурявам срещу
възможно подхлъзване.“

Виждам и други, които продължават и след десетата си година трезвост.

Миналата седмица пих кафе с един такъв, отдръпнал се, и той ме пита: Не ти ли омръзва това?
Не му цитирах горните редове, макар че може би трябваше да го направя.
Но му казах, че в АА аз почти не се срещам с пияни хора. А огромното болшинство от трезвите алкохолици са много читави хора.
Отгоре на всичко има разнообразие от такива читави хора, така че не може и да ми омръзнат


Башка точките от отговора на д-р Боб. Те са въпрос на вътрешно усещане и няма защо да ги коментирам.

На бележка ще ти кажа къде да пратиш Само за днес и как да получите брошури и книги в Стара Загора.

ПП Онзи ден звъня много пияна докторка от крайдунавско градче, плаче, че е алкохоличка и не може да се справи сама и пита какво да прави. Казвам го, та където в Бг има групи на АА, алкохолиците да оценят шанса си и да тръгват веднага на сбирки Щото и те можеше да живеят в място, където няма сбирки на АА.



Тема Re: ЕГОЦЕНТРИЗЪМ [re: nekoi]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано26.01.08 23:52



Като се събудим, ние мислим за предстоящите 24 часа. Разглеждаме плановете за деня. Преди да започнем, молим Бог да ни предпази най-вече от самосъжаление, безчестие и егоистични постъпки. При такива условия ние можем да използваме умствените си способности уверено,защото в крайна сметка Бог ние дарил с ум, за да го използваме. Нашите мисли ще бъдат възвисени, когато разума е освободен от користни мотиви.
Когато мислим за днешния ден може би ще се сблъскаме с нерешителност. Може би няма да можем да определим по кой път да поемем. В такъв случай молим Бог да ни вдъхнови и да ни дари с интуиция или решение. Ние се отпускаме и успокояваме. Не се съпротивляваме. С удивление откриваме,че след като за известно време сме постъпвали по този начин правилните отговори идват сами. Това, което е било препятствие или случайно вдъхновение, постепенно се превръща в работеща част от разума. Тъй като сме неопитни и туко що сме установили съзнателен контакт с Бога не винаги ще ни осенява вдъхновение. За подобна самонадеяност бихме могли да платим скъпо чрез всякакви абсурдни идеи и действия. Но все пак ще открием, че с времето мисленето ни все по често е спохождано от вдъхновение. Ще започнем да разчитаме на това.
Обикновенно приключваме периода на медитация с молитва, затова през целият ден да ни бъде посочвана следващата стъпка,да ни бъде оказвана помощ за разрешаване на подобни проблеми. Особенно когаот се молим да бъдем освободени от своеволието и внимаваме да не отправяме молби единствено за себе си. Можем да поискаме и нещо за себе си, ако то помага и на други. Внимаваме никога да не се молим да бъдат осъществени егоистичните ни цели. Мнозина от нас са загубили доста време за това, но такива молитви не помагат. Лесно е да разберете защо става така.


АНОНИМНИ АЛКОХОЛИЦИ, Глава 6 - "Да Действаме"



Тема Re: OТКРИВАЙКИ РАДОСТТА [re: aлkaжa]  
Автор Coння (непознатa)
Публикувано27.01.08 02:37



27 януари

ОТКРИВАЙКИ РАДОСТТА

Би трябвало да има радост и удовлетворение в нашите действия. Не опиянение от алкохол или наркотици, а радост от проявленията на живота! Нашата първа радост трябва да се поражда от простия факт, 4е сме живи. После идват и радостите от ежедневното ни реализиране.
Освен това, намираме радост и в служенето на другите. По късно полето на действие на нашето щастие се увели4ава, когато се нау4им да споделяме нашите радости и с нашите братя. И най накрая, намираме радост в нашия Създател, в нашия Дарител на Светлина. Дали аз открих радостта??

Мой Боже, нека аз да мога да 4увствам радостта от света, който ме заобикаля. Нека аз да мога да пробвам радостта в моя Създател. Нека аз днес да мога да изпитам радостта от факта да съм аз, самият.

Днес ще се опитам да открия радостта в: ...........................................................

Господи, помогни ми днес да бъда 4ист и трезвен!



Тема Re: ЕГОЦЕНТРИЗЪМ [re: aлkaжa]  
Автор Coння (непознатa)
Публикувано27.01.08 03:31



Що е егоцентризъм? Това е собствената ни увереност, че светът се върти около нас. Нашите желания и потребности са единственото, което заслужава внимание.


В на4алото, когато про4етох това, аз се запънах... . Сега си се смея на себе си. Ами то аз на вси4ко се запъвах!!! И на смирение, и на безумие, и на Върховна Сила, и на безсилие, и на приемане... Нали болестта ни се изразява в компулсивност, обсебване и отри4ане.. Та аз дълго и упорито, като една добра зависима, отри4ах, не асимилирах. Ама исках, упорито не се отказах. Та, как така ще ми казват, 4е съм егоцентри4ка?? Ами аз не мисля, 4е поставям МОИТЕ желания и потребности над тези над другите? Ами аз никога не съм искала да съм център на внимание!!! Напротив, ако съм на сцената, се смущавам, из4ервявам, оплитам.. Докато ми светна. Да, аз НЕ ИСКАМ да съм център на вселената, ама дълбоко в себе СЪМ УБЕДЕНА, 4е съм... Гадна клопка.
И колко съм страдала и съм вгор4авала живота на близки и приятели. Как ли? ами например, звъня на някого, той не ми отговаря. Автомат, мисля, да..не иска да говори с МЕН! Затова не вдига. И защо не иска да говори с МЕН? Какво ли съм му казала? Това? А не... Той ми каза онова.. И тръгна, та се не видя Какво ли не може да роди болната ми, подозрителна глава.. Засегната, цупя се, страдам, гневя или незнамсиощекакво. Може и да не проговоря няколко дена.. Ама да ми мине през главата, 4е 4овекът просто е бил в тоалетната?? В никакъв слу4ай!!! Та нали АЗ съм звъняла? Или в кафе, неволно обръщам 4ашата, стола,вилицата, незнамсикакво.. Това е краят на света, вси4ки са ме видели, ето онзи там ми се подсмихва, яяяя каква несръ4на, а пък ония се наговарят, как да разкажат на останалите, дааа, пове4е тук няма да стъпя, те вси4ки ми се смеят, какви са лоши, горката аз, и т.н. и т.н. То никой не ми обърнал внимание, никой не ме забелязал, ама аз може и да не спя две нощи от спомена как съм се изложила.. Как беше? Никой не го гони, ама той бяга.. Та и аз така, седя си в ъгъла, мъл4а, 4ервя се, защото си мисля, 4е вси4ки ме забелязват, нямат си други интереси и проблеми, само ме 4акат да кажа някоя глупост или да съм непохватна, та да ме клъвнат.. . VIP ли4ност, само в собствената ми глава и после, кой, АЗ егоцентри4ка?? Сбъркали сте адреса!

И нека Силата да ни води!



Тема Re: ДА ПОВЯРВАМЕ НА ПРОМЯНАТАнови [re: aлkaжa]  
Автор Coння (непознатa)
Публикувано28.01.08 03:08



28 януари

ДА ПОВЯРВАМЕ НА ПРОМЯНАТА

Някои от нас не "изглеждаха" зависими, но бяха; други от нас пък имаха типи4ния вид на зависими.. В на4алото алкохолът и наркотиците ни даваха 4увството, 4е сме върха, но по късно ни пратиха на дъното.

Не можехме да намерим спокойствие на никое място. Бавно се трансформирахме в 4овек, който не бихме искали да бъдем. Но не знаехме, не разбирахме нито какво ни се слу4ваше, нито как можехме да променим ситуацията.

Когато запо4ваме да вярваме, 4е животът ни може и ще даде един ка4ествен скок напред, ако престанем да пием или да вземаме наркотици, нещата бавно запо4ват да се променят. Дали вярвам, 4е мога да се променя???

Мой Боже, помогни ми да проява разбиране и да бъда достатъ4но смирен, за да повярвам, 4е това, което даде резултат на промяната на живота на другите, може по същия на4ин да промени и моя.

Днес ще потърся промяната по следния на4ин ......................................................

Господи, помогни ми да бъда днес 4ист и трезвен!


_____________________________________________________________

И нека Силата да ни води






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.