Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема СТРАХ  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано15.01.08 07:15



15 януари

СТРАХ

“Ние израстваме и ни е все по-лесно да се обръщаме към Висшата сила, като към Източник. В замисимост от това как се учим да се доверяваме на тази Сила, ние започваме да преодоляваме страха от живота.”

Ако ние, бидейки така безсилни, продължаваме да се ръководим в живота си от своеволието, то ще се сдобием с плашещият опит на неуправляемостта. Възстановявайки се, ние оставихме волята и живота си на грижата на Бог, какъвто го разбираме. Когато спираме работата по Програмата и когато губим съзнателната си връзка с нашата Висша сила, ние отново се опитваме да контролираме живота си, отказвайки се от грижата на Бог, какъвто го разбираме. Ако ние всеки ден не вземаме решение да капитулираме в опитите си за контрол и не оставим живота си на грижата на Висшата сила, може да ни преизпълни страхът.
Работейки по Дванадесетте стъпки, ние забелязахме, че вярата в Сила, много по-могъща, отколкото нашата собствена, ни помага да се избавим от страха. В зависимост от това, как се приближаваме към любящия Бог, получаваме все по-задълбочено осъзнаване на нашата Висша сила. И колкото по-осъзнато приемаме грижата на Бог за нас, толкова повече намаляват страховете ни.
Когато сме уплашени, ние се запитваме: “Не ме ли е страх, защото в живота ми не достига вярата? Нима започнах отново да контролирам живота си, за да разбера, че той е неуправляем?” Ако отговорим с да на тези въпроси, то ние можем да преодолеем страхът си, като отново оставим волята и живота си на грижата на Бог, какъвто го разбираме.

САМО ЗА ДНЕС: Ще се осланям на грижата на моята Висша сила, за да се избавя от страха пред живота.


Докато се напъвам да измисля нещо, стана време да изчезвам

. Явно против волята на Бог, се опитвам да се направя на мъдър..



Тема Re: СТРАХнови [re: aлkaжa]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 09:10



Една от най-големите дарби на АА, след преодоляването на алкохолната мание, е свободата да бъда себе си. Да приема кой съм аз. Да не се сръвнявам с други. Да разбера, че не съм лош човек, но съм болен алкохолик. Затуй не търся веч чуждо удобрение. Нито се страхувам от тяхното мнение. Кеф ми е да съм аз. Човекът в огледалото. Няма значение, че на друг не му харесвам. Еми то и на мен не всичко ми харесват. Но е много по-добре от преди. Иначе, знам да съм отговорен само за мойте бакии. Трудно се подавам на провокация. Баш, както Алкажа ми беше казал; "ДА СЕ ГНЕВЯ, ОЗНАЧАВА ДА ОБВИНЯВАМ ДРУГИТЕ, ЗА СОБСТВЕНИТЕ СИ НЕДОСТАТЪЦИ – ДА СЕ ГНЕВЯ, ОЗНАЧАВА ДА СЕ НАКАЗВАМ ЗА ГРЕШКИТЕ НА ДРУГИТЕ."



Програмата на АА работи само когато се работи!

Ако положим усилия на тази фаза от нашето развитие ще бъдем изненадани от постигнатите резултати дори и да сме изминали и половината от пътя. Ще получим нова свобода иново щастие. Няма да съжаляваме за миналото или да затваряме вратата след него. Ще разберем смисъла на думата ведрина и ще познаем спокойствието. Независимо то това колко много бяхме паднали в миналото ще разберем как нашият опит би помогнал на другите. Усещането за безполезност и самосъжаление ще изчезне. Ще престанем да мислим за егоистични неща и ще започнем да мислим за нашите събратя.Себичността ни ще се стопи. Цялото ни отношение ипоглед в/у живота ще се промени. Страхъ от хората и финансова нестабилност ще ни напуснат. Ние интуитивно ще знаем как да се справим с неща, които преди ни объркваха.

Извадка от книжката на Анонимни Алкохолици, глава 6, "Да Действаме"




Тема Re: СТРАХнови [re: aлkaжa]  
Автор Coння (непознатa)
Публикувано17.01.08 04:18



"Ние израстваме и ни е все по-лесно да се обръщаме към Висшата сила, като към Източник. В замисимост от това как се учим да се доверяваме на тази Сила, ние започваме да преодоляваме страха от живота.”

ДА!!!!
Някъде от около месец назад в живота ми запо4наха да се слу4ват странни 4удеса.. Всеки ден.. Напълно съм доверила живота си на Силата. Аз и по рано казвах това, мислех си го, вярвах го 4е е така..И бях 4естна и искрена. Но, имало едно НО. Казвах, 4е приемам волята Й, убедено, но май само на думи.. А тайно в душата си , ама много дълбоко и тайно, толкова тайно , 4е сама не знаех, не съм приемала.. Имах си МОИ планове, МОИ не на Силата.. И ме обсебваше страх, несигурност тровеше дните ми, тревожност изяждаше спокойствието ми.. И на близките, of course . Днес ве4е е друго, пораснах.Не трябва да ИСКАМ, ИЗИСКВАМ; просто трябва да ВЯРВАМ, да НЕ СЕ ОТКАЗВАМ!!. Когато искам, а не се полу4ава, в сърцето ми винаги си остава гор4илка, колкото и да си мисля 4е не.. Остава си, подсъзнателно, 4овек съм, нормално е.. Направила съм вси4ко както трябва, ама не става, веднага, сега, в4ера!!!! Ами яд ме е, боли ме, наранена съм. Говоря си, 4е не трябва, не го желая, ама скрито в душата си съм.. Егото, то си ближе раните там. Защото не съм се доверила напълно, не съзнавам, 4е още не съм готова, 4е Силата знае по добре от мен, 4е ще избере най то4ния момент, когато нещата трябва да се слу4ат.. Аз само трябва да Й вярвам, да не се отказвам, да не забравям ме4тата си...Прости4ко, нали? И толкова трудно... Вярвам, вярвам, 4е Силата знае пределите ми, 4е когато пове4е няма да мога да издържа, Тя ще ме поведе по правилния път,няма да кривна от Пътя на Щастливата Съдба И страхът пани4ески се крие, 4етирите Конника са дале4ни призраци..

САМО ЗА ДНЕС: Ще се осланям на грижата на моята Висша сила, за да се избавя от страха пред живота.


И нека Силата да ни води



Тема Re: СТРАХнови [re: aлkи]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано17.01.08 08:29



Здравей Алки,
Точно така и вярно. Съгласен.Донякъде и невярно. Като по учебник. Също и на мене ми е кеф да съм аз, такъв, какъвто съм. С програма или без да съм си аз. Е, малко ме интересува как са другите и често се сравнявам с тях. Оглеждам се.

Приятен ден. Обади се, когато пристигаш!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.