Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема жени на алкохолицинови  
АвторMapиeтa (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 11:53



Здравейте,много се радвам,че има хора които успешно се борят с алкохола,пожелавам ви успех и ви моля да ми помогнете,защото не знам към кои да се обърна.Омъжих се преди четири години стана на бързо и почти веднага забременях,не съм живяля с алкохолик,за мене това бяха тия стари пияници дето падат по улиците знаех че мъжът ми пие но тогава не съм се замисляла сериозно,вярвайте ми чак сега осъзнавам колко наивна и глупава съм била,мислех,че след като ме обича и ще имаме дете той ще се оправи,но това не стана!През цялата бременност се чувствах ужасно сама по-цели нощи го чаках да се прибере от запой,беше ми ужасно гадно,че по този начин си мъча нероденото дете само плачех и незнаех какво да правя,както и да е родих,хвана ме депресията не можех да се оправям сама с детето нямаше кои да ми помага а той беше почти постоянно пиян или изтрезняващ.,вместо най-хубавите това бяха най-лошите моменти от живота ми.Когато детето беше на 3 месеца реших да си тръгна,събрах си багажа и се прибрах при майка ми,той дойде моли се да се върна,че ще спре да пие,но издържа само една седмица и всичко започна от начало,от тогава си е все така обещава че ще спре,виждам,че иска,но просто не може,детето вече започна да разбира,не искам да живее в постоянни скандали и разправии,а при нас почти всяка вечер ги има.Той не е лош когато е трезвен но започне ли да пие ,а това се случва поне 3 пъти в седмицата,става като полуидиот,заяжда се крещи,троши,псува,заплашва че ще ни пребие,въобще ужас,моля ви помогнете ми не искам детето ми да е без баща ,не искам да съм самотна майка,с него бихме живяли добре ако не беше пиенето,опитвах със всякакви билки и простотии,въпреки,че знаех,че няма да подействат по-скоро за собствено успокоение,но нищо не помага нито заплахи нито рев
НИЩО,моля ви ако някои от вас е минал по този път нега разкаже ще ми бъде от голяма полза,благодаря ви предварително.



Тема Re: жени на алкохолицинови [re: Mapиeтa]  
Авторbohata (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 22:09



Здравей Мариета!
Дано Новата Година ти донесе спокойствие в семейството , здраве и късмет!
Моето мнение е , че алкохолизмът е болест... и едва след като пияницата приеме, че е болен - тогава става алкохолик. Избора - как да изживее останалата част от живота си, си е лично негова...
Дали да продължи да затъва със замъглено съзнание в постепенна изолация от всички близки...
Или ... Сам потърси начин да се пребори със зависимоста си , запазвайки семейството си и променяйки живота си / а по този начин и вашия живот/...
Моя случай беше подобен...
Наливах се все по - често...Ставах все по - нервен, заядлив, безрасъден...
Жена ми , се изнесе - /за кратко ..., защото , когато не съм пил - съм друг напълно различен/ ...
Какво да ти кажа - всичко това ти е ясно... И обещанията, и пиенето само на бира и вино , което е доста скъпо

/ като се сметне количеството, нужно за да се замаеш/ И отново , по малко концентрат...уж само по едно....и само за "наздраве"... и после - бърза втора.... Третата , вече я пие другия човек,същия който ще се извинява на другия ден, ще му иде да потъне в дън земя от разказите на присъствалите приятели , защото няма да помни нищо...ще се срамува и съжалява...
Няма да продължавам нататък с други подробности....
Ще завърша само с това, че когато ме осени мисълта - че сам , май немога да спра алкохола, и реших че това е проблем - стигнах до този форум...
След по-малко от месец, вече ходех на сбирки на АА / за което благодаря на всички/.
Не съм пил от шест месеца и една седмица - това е факт. Благодаря!



Тема Re: жени на алкохолицинови [re: bohata]  
АвторMarieta (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 09:54



Благодаря ти за това,че ми писа,радвам се,че не си пил толкова време,това ми дава надежда,че може би има изход от тази ситуация,въпросът ми е как да го накарам да отиде в АА,прочетох за тях и мисля,че ще му помогнат,той знае,че има проблем,но говори за това само като си тръгна и после започне да ми говори,че ще спре,казва,че иска да ходи на сбирки,но го било срам.След тази седмица на затишие започва пак/както каза ти,да пие по малко,само като има повод/това продължава някъде седмица и после пак си започва по стария начин,като се опитам да говоря с него на другия ден,постоянно сменя темата,казва,че няма да пие повече....и така пак се започва от начало.Ще ми кажеш ли как се реши ти да отидеш на сбирка,мога ли да му повлиая по някакъв начин,какво се случи при теб,че да разбереш,че вече няма друг начин освен този,пак ти благодаря за вниманието нямаш представа колко много ми помагаш,вие тук сте единствените хора,с които мога да говоря за това и всяка информация за мене е от голямо значение,надявам се да ми пишеш пак.





Тема Re: жени на алкохолицинови [re: Mapиeтa]  
АвторMoжe би (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 14:33



Ние даваме свобода на този човек да бъде такъв, какъвто той или тя е всъщност. Ние прекратяваме опитите да заставим човек да бъде такъв, какъвто той не е . Ние работим над своите чувства и излизаме от деструктивната система.
Учим се по различен начин да обичаме и да се грижим – по начин, който се съобразява с реалността. Излизаме на друго ниво във взаимоотношенията си с този човек. Ако този човек се явява зависим от алкохол, от друг наркотици, от страдания, от други хора, то ние освобождаваме неговата или нейната зависимост. Ние освобождаваме своите ръце и му даваме обратно неговия или нейния живот. И в резултат на това ние получаваме обратно своя живот и своята свобода.
Спираме да позволяваме това, което не получаваме от този човек да ни контролира. Приемаме отговорност за своя живот. Вървим напред в процеса на любов и грижа за себе си.



Тема Re: жени на алкохолицинови [re: Moжe би]  
АвторPoми (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 21:40



Мариета, привет!
Като чета какво си написала за съпруга ти -все едно аз съм го писала.Само че с тази разлика , че аз живея с този човек 23 години.Имаме 2 прекрасни големи дъщери студентки, които вече ме подкрепят. Слушала съм милиони пъти една и съща песен, обещания, страхове от моя страна.Ти го знаеш вече, няма какво да ти разказвам.Искам да ти кажа, че опитах всичко възможно, което прочетох или чух за алкохолика. Действително това е болест, която не се лекува, но чавека осъзнае ли че без алкохол наистина е човек може да се контролира.Адски е трудно.Аз мога книга да напиша, познавам му идеално психиката вече.Дори знам кога ще се напие - при какви ситуации.
Мъжът ми е интелигентен човек, викшист.Но това няма никакво значение или можеби дотолкова, че да осъзнае че има проблем.С моя помощ живеем малко по-спокойно последните 7-8 години.Имам предвид, че има периоди по 1 година и малко повече когато не пие. Сега отново е м периоди на пиене и запои и отнотово се чудая как да подходя.
Всичко друго съм опитала без клуба на АА. Той е много притеснителен и когато положението е много сериозно и говорим вече за сбирките на АА той полага максимум усилия и с помощта на медикаменти спира пиенето.
Този период е много много тежък и за него и за всички около нето ,но е с цената на спокойствие в последствие.
Сега най-лесния, но скъп начин е с таблетки РЕВИА - струват около 130 лв- 21 броя по 1 на ден. Според мен помагат и утре ще ги купя. Въпроса е да го убедя да ги пие. Те намаляват желанието за пиене. Пие ги вече 3 години и после спира за по 6-10 месеца. Имало е и издънки, но те се понасят.
Преди да ги открия тези хапчета спираше запоите само със системи диазепам и др. депресанти.
Мога часове да ти пиша по този въпрос, но ако имаш нещо конкретно да ме питаш -питай -ще съм доволна да ти помогна. Знам какъв ад и герийство е да живееш с такъв човек. А като не пие е прекрасен съпруг и баща.
Колкото му се ядосвам, толкова и го съжалявам.Моите приятелки ми се възхищават на силата, но аз знам че без мен досега да е умрял пиян някъде.
Стискам ти палци скъпа. Пред теб сега е задачата да го убедиш да се лекува.



Тема Re: жени на алкохолици [re: Poми]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 01:19



Браво и аз така спирах алкохола дълго време, ревиа и алкохол, после само ревиа, после ревиа и алкохол, после пак само ревиа , че с ревиа и алкохол имаше и други комбинации, ревиа+ривотрил+невротоп, после ревиа+ривотрил+невротоп + алкохол и още много комбинации.Питай ме и ще ти кажа.


Сега някак си не пия без тия илачи но с онова лекарство което е пропуснал съпруга ти и вече бих над 12 пъти всичките си досегашни рекорди по непиене.
Може пък вие да сте си намерили пътя така , знае ли човек?



Тема Re: жени на алкохолицинови [re: puvpav]  
АвторPoми (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 20:41



Аз далеч не твърдя, че нашия път е най-правилния, защото има много изцепки. Но искам да помогна на Мариета като цитирам начините с които аз се мъча да спра пиенето макар и много да ми костват всички тези усилия. Много е трудно за всички, мисля че няма да го отречеш.
Вместо да се намесваш с такива подмятания - дай рецепта за твоя начин на спиране на алкохола, така че поне да си полезен и на другите.



Тема Re: жени на алкохолицинови [re: Poми]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 00:07



Извинявай Роми ако нещо съм те обидил.Аз само споделям как е било при мене, но по реакцията ти съдя ,че и при вас е нещо такова.Та за мен и други като мен този по който сте тръгнали не се оказа верния път.А за това че ви е много трудно и на теб и на човека до теб ми е пределно ясно.В този филм играя главната роля.А рецептата във този форум я има почти във всеки пост и тя е АА и програмата 12 стъпки.Възможно е да има и други но тая работи.Желая ви успех.



Тема Re: жени на алкохолицинови [re: Poми]  
АвторMapиeтa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 17:12



Здравей Роми,благодаря ти,че обърна внимание на моя проблем,още утре ще ходя да купя това лекарство,искам да те питам от аптеките ли се купува и има ли опастност да му стане нещо от тях,искам да кажа ако ги смесва с алкохол?Ти наистина си много силна жена,човек трябва да има голяма воля,за да не се отказва и след толкова години да търси начин да помогне на човека до себе си,аз съм решила да опитам всичко,защото го обичам и защото имаме прекрасно дететенце,дано Господ е с мен и с теб и с всички останали,които се борят срещу алкохолизма.Много ми помагате,благодаря на всички!





Тема Re: жени на алкохолицинови [re: Mapиeтa]  
Авторжeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 18:29



Здравей, Мариета,
Защо не попрочете малко повече в тоя форум, преди да хукнеш да купуваш лекарство за алкохолика? Ако беше попрочела, нямаше да търсиш лекарства за него, а за себе си.
Дано Бог е с теб и да ти посочи верния път, но засега просто си в тресавището на съзависимостта. Както и Роми впрочем. Както и още хиляди жени, които са имали лошия късмет в живота да попаднат на алкохолици. Ако мъжът ти сам не разбере, че има проблем с алкохола и сам не пожелае да се лекува, просто нямаш никакъв шанс да свършиш това вместо него. Ще останеш и ти години наред с този болен човек, ще търпиш болестта му, ще я оправдаваш, ще смекчаваш проявите й, ще твърдиш, че когато е трезвен, е добър човек, но когато пие, все едно не е той... ще изтръгваш обещания, ще се моли, ще плачеш, ще страдаш, няма да спиш нощем, ще се радваш, ако 10 дни не е пил... И така в шеги и закачки ще мине твоят единствен и неповторим живот, който Бог ти е дал да изживееш щастливо, а не в борба с коварната, нелечима болест алкохолизъм, от която никога не се оздравява.
Жалко за теб.
Свършила си, ако веднага, незабавно, още днес не направиш всичко възможно да се спасиш - себе си и невинното си дете.
Иначе те чака черна участ. Не ти го пожелавам, но е неминуемо, когато живееш с алкохолик.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.