Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Приятелко извинявайнови [re: Пpиятeл_ka]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано09.01.08 14:59



Затова и мисля, че нито е задължително, нито необходимо зависимостта от алкохола да се заменя със зависимост от АА. Напротив, може да се окаже и вредно за възстановяването от някакъв момент нататък.

Извинявай, но сигурна ли си? Вредно? Колко вредно? Какво се случва на човек, който продължава да ходи на сбирки? Много ли такива хора познаваш? Искам да кажа, когато казваш за нещо че е ВРЕДНО, трябва да имаш сериозна причина да го направиш. И да си убедена на 150%. Да имаш налице доказателства и факти. Иначе ти самата би могла да навредиш, да остовим настрани факта, че такава информация е недостоверна.


Усмихни се, има изход!

Тема Re: АА в Българиянови [re: aлkи]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 15:57



"Нищо велико не е създадено изведнъж, дори един грозд или смокиня. Ако ми кажете, че искате смокиня, ще ви отговоря, че ще е нужно известно време. Нека първо да цъфне дървото, после да върже и да узрее" Епиктет 50-120 г.



Тема Re: След благодарността от по-горенови [re: Пpиятeл_ka]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано09.01.08 16:03



Мен лично хич не си ме засегнала. Отлично те разбрах, както и друг път съм те разбирал. По свой начин се присъединих към протеста ти. Не се притеснявай да казваш това, което мислиш, чувстваш, особено, когато чувствата ти са породени от казаното от мен и който и да е. "Изхвърлям" винаги смело това което се "стаява", наслагва, не задържам емоциите си, казвам право в очите. Старая се само това да е в рамките на доброто възпитание, да не обидя човека отсреща. Ако знам, че "поема" повече - повечко си позволявам, особено, когато мисля, че ще му е полезно. Ако ние не си казваме кривиците, няма кой да ни ги каже. Така се коригираме, влизаме в нормални рамки, релси.



Тема Аня ни прати нови броеве на "Арка".нови [re: Xapakиpи]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано09.01.08 16:09



Здравейте,
Аня ни изпрати допълнително значително количество броеве от последния брой на "Арка". Те вече са на "Веслец" и който дойде довечера ще може да си вземе. Както знаете, на български е нашето българско списание за нашите проблеми. То е много интересно. Позволявам си от името на всички да благодаря на Аня и й пожелая здраве, късмет и успехи през 2008 година!!! Обещал съм й да напиша нещои дза следващия брой, а вярвам, че и много от вас също ще го направят. Както казват: ще напишем новият брой на нашето българско списание за АА, нали?

Редактирано от OO7OO7 на 09.01.08 16:11.



Тема Re: След благодарността от по-горенови [re: Пpиятeл_ka]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано09.01.08 16:59



И аз никак не се почувствах засегната. Надявам се, че не си разбрала така моя отговор.
Напротив, съгласна съм с повечето от мненията ти. А дори ако тук-таме не съм, не виждам повод да ме засяга това, че някой е на различно мнение.





Тема Re: Въпрос към приятел_канови [re: Пpиятeл_ka]  
Автор Coння (непознатa)
Публикувано09.01.08 19:10



От в4ера исках да запитам, ама нещо времето след Нова Година взе да не ми стига

. Не се оплаквам!!! Много ми харесва така.

Здравей приятел_ко,

Ето това ме гложди:Сега ще напиша тук мое мнение, което съм споделяла с приятели от АА: мисля, че ако човек не разреди сбирките след някакъв период от време (различно за всеки – 2-3 или 5 години), това води до съмнения за напредъка му в трезвеенето. За каква работа по програмата, за каква промяна и какво духовното израстване (!) можем да говорим, ако след 3 или след 5 години (или даже 10) алкохоликът все още 2-3 пъти седмично има нужда от патериците на АА?

Как си състави това мнение? Ли4ен опит или наблюдения? Аз не знам колко време имаш трезвенност, аз ли4но 20 месец си тропкам по Пътя на Щастливата Съдба Затова и не мога да си правя планове или да гадая какво ще мисля или правя след 2 или след 4 или след 9 години.. Силата знае Още по малко пък мога да кажа колко пъти седми4но ще ходя на сбирки.. Дано да ходя Та ли4ен опит АЗ нямам, имам наблюдения.

Знаеш ли, някъде преди една година, след една сбирка, още бях със статута на новопристигнала, ме заговори един брат. В хода на разговора го запитах колко време е 4ист и трезвен. "Осем години"_4ух. Явно изумлението и възхищението ми се е изписало на лицето ми, защото той се разсмя и ме потупа по рамото: "Не се стряскай, моми4е, аз с моите 8 години и ти с твоите 7 месеца имаме едно и също време на трезвеност: САМО ЗА ДНЕС. Мисли така и ще имаш и моето време, 4е и пове4е..." Страхотни думи, нали?.

Познавам много братя и сестри, които имат над 5 години 4истота. Всеки си има разли4на схема на посещаемост на сбирките, зависи от психи4ното им състояние, от трудностите, с които се борят в даден етап на живота си. Няма правило, не се е полу4ило зависимостта от алкохола да се заменя със зависимост от АА, имат НЕОБХОДИМОСТ да не изпадне в застой духовното им развитие, самонаблюдават се и, преценяват кога възстановяването им е в опасност. Тази седмица например един брат направи ударна посещаемост на сбирките, с 6 години стаж, защото после влиза в сесия, 2 седмици, има нужда да си зареди батериите Преди няколко месеца една сестра със 5 годишен стаж, без пробив досега, сама поиска да прекара 1_ 2 седмици в център за ле4ение, както каза:" По4наха да ми ръждясват оръжията на Програмата, имам нужда да ги лъсна, ударно, спешно..." Беше поизтънила връзката със сбирките.. Та няма правила, колко пъти и кога..

Познавам и достатъ4но братя и сестри със стаж над 2 или 5 или дори 10 години и ....с ПРОБИВ въпреки този стаж. Виж , тук има едно правило, при4ини разли4ни, зависи от слу4ая, но една е неизменна: ОТДАЛЕ4АВАНЕ от АА...не говоря за прекъсване на връзките с АА, а за своего рода “прохождане”, за способност да бъде воден самостоятелен живот. Гадна клопка.... Минимизиране, подценяване на коварната неизле4има и смъртоносна болест..

Та пак си повтарям, АЗ ли4ен опит нямам, имам само наблюдения, стремя се да се у4а от грешките на някои, и от победите на други, мнението ми е базирано на това, с което съм се сблъскала... Тропкам си по Пътя на Щастливата Съдба, за мене също е въпрос на живот или смърт.

И нека Силата да ни води



Тема Re: Въпрос към приятел_канови [re: Coння]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано09.01.08 19:25



Всеки си има разли4на схема на посещаемост на сбирките, зависи от психи4ното им състояние, от трудностите, с които се борят в даден етап на живота си. Няма правило, не се е полу4ило зависимостта от алкохола да се заменя със зависимост от АА, имат НЕОБХОДИМОСТ да не изпадне в застой духовното им развитие, самонаблюдават се и, преценяват кога възстановяването им е в опасност.
Много ми е близко това, което каза, Соня.


Точно това бих нарекла възстановяване: необходимостта да не изпадна в духовен застой, самонаблюдението и умението да преценявам нуждите си и опасностите за мен.
Мисля, че това е истински резултат от работата по Програмата. “Прохождането”, за което е говорила Приятелка.
Но, разбира се, за постигане на тези резултати трябва време.



Тема Re: Вдъхновение и благодарностнови [re: Lodez]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано09.01.08 20:26



Здравей Лодез,
Наистина е хубаво да се благодари. Нещо май обаче не разбрах. Ти тук само от свое име ли говориш, т. е. в единствено число, за самата себе си или от името на всички тук!. Обърквам се от следната част на твоите мисли:

"Те (имаш предвид Алки и Алкажа) направиха толкова много за нас. От среднощните телефонни разговори до часовете прекарани в изслушване на резултатите на писмената ни работа по Програмата; те ни повярваха и вложиха в нас своето време, за да го докажат. Те строго и с любов ни показаха как да бъдем честни. Тяхното безгранично състрадание във времената на нашето объркване ни даде сили да продължим напред".


Виж, Лодез,
Лично аз нямам авторитети и не искам да имам. Знам, че и в нашата общност не би трябвало да има. Ето защо вярвам, че ще ме разбереш по приятелски.

Силно се надявам да си допуснала някаква грешка в членуването, приятелко. Защото тук говориш от името на всички, т. е. оценяваш колко много някой ни бил помогнал и направил за всички нас. (Алки и Алкажа, които уважавам и не знам дали това им харесва). Ако е така не съм съгласен, не съм те упълномощил например да говориш и от мое име и нека спазваме правилото всеки да говори само от свое име и за себе си! Да споделя собственият си опит и чувства. Лично аз например нямам авторитети, не бих си позволрил да издигам никой тук в култ и му се кланям. Това ми е чуждо. Виж да благодаря на някой от мое или чуждо име за стореното конкретно добро си е съвсем отделна работа. Но да му венцехвалебствам и го въздигам до небесата, едва ли не обожествявам - никога. И то като замесвам и доста народ...
Извинявай за споделеното, но честно си признавам, че се засегнах някой да говори от мое име без да ме е питал дали наистина други някой били направили много за мен, че и на доста около мен. Аз не мисля кой знае колко на някой нещо да съм направил, а и те за мен. Или ако съм направил е било от сърце и не искам за това да ме качват до небесата. И тях няма да кача. И те ако са сторили нещо, вярвам да е от сърце и не би трябвало да искат и да им харесва да ги възкачват нависокоооо. Това е положението, или както някой обича да казва тук ( и ти също): мдаа...

Извинявай, че не се стърпях и ти го споделях.
Лека вечер.

Редактирано от OO7OO7 на 09.01.08 20:35.



Тема Re: Вдъхновение и благодарностнови [re: OO7OO7]  
АвторLodez (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 22:34



Е как да знаеш какво казвам ...няма как да знаеш ...цитирам Голямата книга ....Благодаря на човека който толкова много ми помага ,благодаря и на Алкажа на който също така помага и който ми помага на мен ...И на всички останали с които работи или е работил и които ми помагат в този Път на Щастливата Съдба ...А колкото се отнася до теб ,невъзможно е да стане грешка даже и по подразбиране ...Нещо си сложил воловете пред каруцата ..но и това си е твоя работа 007.





Тема Re: За смях ли е, за пла4 ли е??нови [re: Lodez]  
Автор Coння (непознатa)
Публикувано10.01.08 01:55



Здравей Лодез

,
Ама защо така, бе сестро??? Уж кави4ки си сложила пък...не разбират!!! Следващия път, ясно и отдале4е трябва да обясняваш. "Това е Голямата Книга, там ни у4ат как да се отблагодарим на спонсорите... Аз просто я цитирам, а не мисля за Х или У. Това е написано в размисъла за днес, ако сте го про4ели, може би ще забележите".

Така се разсмях като про4етох реакцията на постинга ти. Невероятно!!! Голяма обърквация!! После ми стана тъжно и болно.... Спомних си пак моят наставник, който ме нау4и в такива моменти да си казвам: "Помогни му Господи.. Този 4овек е още много болен..." Тъжно ми стана.. Защо така? Какво толкова много има да се дели?? Веднага се правят филми, 4овек сам се проектира, слагайки мислите в главата на другите.. Сам се показва какъв е.. Да, болестта е могъща, коварна и дълбоко впита в душите ни..

И друг път по внимателно в изразите, то4но ясно, конкретно; кому, как, защо, а то... грешни заклю4ения бол

И нека Силата да ни води

Редактирано от Coння на 10.01.08 03:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.