Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Честита нова година!нови  
Автор иpинa_ ()
Публикувано01.01.08 20:21



Здравейте,след като минаха основните празници като Рожедство и Нова година, реших да ви попитам как изкарахте?Как беше настроението? За мен това беше първата новогодишна нощ без алкохол и честно да си кажа едва устисках да стане 12.Изключително "тъпо" изкарване, ако изобщо може да се говори за изкарване.Нямаше кой знае какво да си говорим, а и като не си взех дозата цяла вечер бях като "изтукана".По едно време към 22 си мислех, че ако съм у дома, да съм си легнала вече.Нямах никакво настроение,абе същински ужас.В нервно очакване изпуших един вагон цигари.В 12 точно плаках.Незнам защо.Скапана нервна система явно.А, забравих да ви кажа, че въпреки учтивия ми отказ "да ми сипят едно малко" все пак се сдобих с една чаша пред себе си с уиски.Според тях "така просто, да казваш наздраве, пък ако ти се прииска сипвай си бутилката е пред теб".Опитах се да обясня, че се уливам и затова не пия и 1 сантиграм.Уви!Всички ме гледаха много странно и ми казваха, "Ами пий нормалбно, как така не можеш да си сложиш някакъв лимит,да пиеш докато ти е хубаво?"....
Изкарване ли?Пълна трагедия!!!
........
На всички ви желая новата година да ви донесе най-вече здраве,много усмивки,трезви дни,късмет!





Тема Re: Честита нова година!нови [re: иpинa_]  
АвторKOЦETO (Нерегистриран)
Публикувано01.01.08 20:41



ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ НЕКА ТЯ ВИ ДОНЕСЕ МНОГО ЗДРАВЕ ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ МНОГО ТРЕЗВИ ДНИ
http://jinglebell.hit.bg/



Тема Re: Честита нова година!нови [re: KOЦETO]  
Автор nekoi ()
Публикувано01.01.08 21:03



Изкарване ли?Пълна трагедия!!!

Аз пък бих казал: победа за теб, Ирина

Нищо, че ти е било тъпо. То си е жив героизъм, на третия месец от трезвостта си да посрещнеш нова година на маса с пиещи и да се удържиш.

Честита Нова година на всички пишещи и четящи тук!

ПП Като казах всички четящи, та се сетих. Днес към 15 ч. влязох да пусна еврофутбол и седнах да изпия едно кафе. На съседната маса трима младежи. Заслушах се в разговора им. Единият се оплака, че му спрели интернета. А другият ката: А аз кликнах на сайта на Анонимни алкохолици и ми зарежда 5 минути. Не съм се излъгал, защото масите ни бяха близо и чух добре думите му.
Пиеше някакъв концентрат човекът, най-вероятно водка или джин.
Не разбрах дали този форум ли има предвид или сайта на АА, но ми стана весело, че и по кръчмите говорят за нас
В този момент дойде техен познат и разговорът им смени темата.



Тема Re: Честита нова година!нови [re: nekoi]  
Автор иpинa_ ()
Публикувано01.01.08 21:51



Благодаря Некой,винаги намираш думи да ме поощриш.





Тема Re: Честита нова година!нови [re: иpинa_]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано01.01.08 21:54



Здравей Ирина и да ти е честита Новата и трезвена година!


И аз смятам, че си герой, макар че не съм привърженик на подобни героически подвизи...
За мен няма достатъчно уважителна причина де се подлагам на такива изпитания, но предполагам че ти си имала такава. И се радвам, че си издържала. Сега поне можеш да се радваш, че Новата година идва само веднъж в година...
Не-зависимите хора просто си нямат представа какъв ни е проблемът, това просто трябва да приемем.
Изкарване ли?Пълна трагедия!!!
А какво значи за теб изкарване?
За мен това означава да прекавам времето така, че да ми е хубаво и приятно. Не задължително - сред много хора. Не задължително с много шум и т.нар. “веселба”. Просто така както АЗ си избирам. Дори (а може би преди всичко) на Нова година.
И на теб, и на всички тук пожелавам много истински приятни, красиви мигове през цялата Суха година!



Тема Re: Честита нова година!нови [re: Aня]  
Автор иpинa_ ()
Публикувано01.01.08 21:59



Здравей Аня,това че съм своего рода мазохист и се подлагам на тези неща е просто защото/в случая/, ако не бях с тези хора щях да съм сама у дома.
Изкарването, поне до преди два месеца го свързвах с компания,кръчма или дискотека,музиката на мах,танци, лигавщини и всичко това полято обилно с алкохол.Не веднъж съм споделяла, че само когато пиех, тогава ставах общителна, весела и т.н.Сега сигурно не мога да осъзная още какво ми се случва, а и е трудно човек да си пренастрои часовника толкова бързо може би.





Тема Re: Честита нова година!нови [re: иpинa_]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано01.01.08 22:37



Разбирам те много добре. И с мен беше горе-долу така: когато пиех, бях душата на компания, а понеже при мен процеса на спадане на толеранса траеше доста бавно, ми се наложи да изпълнявам тази роля дълги години и си я приех тази роля като себе си. Трябваше ми доста трезво време за да разбера, че всъщност това изобщо не бях аз... Че обичам тишина и спокойствие. Че добре се чувствам в собствената си компания. Че оновата шумно и лъскаво изобщо не ми е нужно...
Разликата е само тази, че аз от самото начало не ходих на алкохолните събирания, защото си взех присърце указанията които получих от по-опитните приятели. Но също страдах, защото вътре имах такова убеждение, че това което правя (по-скоро не правя) не е нормално, имах вътрешна принуда да “празнувам” по “човешкия” начин и ме болеше, че не го правя, че не съм “като хората”...


Докато в един момент открих, че всъщност без тия “празненства” ми е по-добре. Че всъщност винаги донякъде съм се насилвала да съм весела и общителна (в известен смисъл и затова пиех! за да си улесня нещо, което не беше по природата ми), че това не беше нито истинска радост, нито истинско общуване...
Разбира се, при теб може да е съвсем различно.
Но аз сто пъти бих предпочела самотната вечер в спокойна обстановка, с любимата си музика или хубава книга (в краен случай има и Нета), отколкото компания, с която не се чувствам добре...
Теб плаши ли те такава картинка?



Тема Re: Честита нова година!нови [re: Aня]  
Автор nekoi ()
Публикувано01.01.08 23:31



че това не беше нито истинска радост, нито истинско общуване...
Абсолютно.

Много отдавна, в студентските години ми се е случвало да прекарвам наистина весело в такава компания. Но и тогава беше рядко, защото на мен пък толерансът ми падна много бързо и още тогава се напивах до козирката.
И аз с помощта на алкохола се стараех да стана център на компанията.
Но това наистина не беше истинско общуване. Беше алкохолна илюзия, от която на другата сутрин се чувствах зле.
И уж е имало някаква веселба, пък на другия ден не си спомнях какво точно ме е развеселявало на купона и кой какво е говорил на него. Все едно че хем съм бил там, хем не съм бил.
Говоря за времето, когато все още лентата ми се късаше рядко.
После дойде време, когато помнех само началото на вечерите, но не и техния край.
В последните години ми беше все едно с кого пия, какво си говорим и дали пия с някого, или си пия сам. Важното беше да пия.



Тема Re: Честита нова година!нови [re: иpинa_]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано01.01.08 23:56



Ч.Н.Г. на всички!
За мен това беше втората трезва Нова година. За разлика от първата, тази нямах абсолютно никакви колебания, съмнения и притеснения дали ще успея да не пия или не. Знаех, че няма да ми се прииска да пийна "за наздраве" и така и стана.


Колкото до настроението, отдавна свикнах да не съм на градус, а пък установих, че градус въобще не ми е нужен. Хората са важни, не какво ще се пие. По празниците се видях с приятели и роднини. Те си пиеха умерено, аз казвам - "Не пия алкохол". Никой не ме подканяше, никой не се обиди. Как се чувствах аз? - Мисля, че добре - уверено и спокойно, и макар, че вече не съм център на внимание, а по-скоро съм присъствие, се чувствах приятно. Все пак честно казано празниците ме натъжават, скучни са ми, започнах да предпочитам делниците.



Тема Re: Честита нова година!нови [re: иpинa_]  
Авторbohata (Нерегистриран)
Публикувано01.01.08 23:57



Здравей Ирирна! Честита Нова Година на Всички!

Изкарах доста весело вечерта на 31-ви. Голяма компания от усмихнати пиещи хора ...Танци , хорца и наздравици! Даже водих едно хорце - много приятно ми беше - докъм 1.30 / след това ми се доспа/ ...та се скрих в едно ъгълче и дремах до сутринта. Връчиха ми чаша с шампанско в 00.00 часа .
С нея се разходих чукайки се с всеки, който ме погледнеше, честитих новата година на всички, и накрая я оставих на масата . Благодаря Ви за ключодържателя за шестия трезвен месец - похвалих се на двама много близки за мен души, с него и получих комплименти ... Не ми беше тъпо - Вие бяхте с мен духом...Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.