Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Зима е.нови  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано31.12.07 01:02



На връх нова година, един войник си стоял на пост. Мръзнал, мръзнал горкия и написал на едно листче:

"Зима е.
Ората набиват пръжките с виното.
Нека си набиват ората пръжките с виното.
Зима е."

Аз сега не мога да набивам пръжки, щото съм на диета. А вино не пия, щото съм алкохолик. Преди известно време това щеше да ми тежи доста много, че "ората набиват пръжките с виното", а аз горкия... и щеше да падне едно самосъжаление... Идеално за повод да се напия заради "несправедливостите" в живота.

Сега без пръжките почнах да не се уморявам, докато сутрин си обувам чорапите, а без виното изчезна и опасността да повърна върху тях



В момента е 1 часа през нощта. Ако през следващите 15 часа и 20 мин не се пропия, става 1 година трезвеност. А дано



Тема Re: Зима е.нови [re: val999]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано31.12.07 01:08




А дано!
Щом пръжките си ги прежалил, значи има шанс!
Пожелавам ти го!



Тема Re: Зима е.нови [re: val999]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 01:31



Хахахаха, много свежарски пост си написал, друже!
От него лъха много самоирония и позитивизъм. Всъщност, който може да се самоиронизира, значи е преборил половината житейски проблеми.
Сигурен съм, че няма да се издъниш!
Успех и спорна и честита Нова Година!
На теб, Аня, също!



Тема Re: Зима е.нови [re: val999]  
Автор _koko (член)
Публикувано31.12.07 02:06



Здравей, Вал !

Успех и весело посрещане на Новата Година !

Двоен празник...

От здраве да не се отървеш!

***********
Прибира се мъжът посреднощ на пръсти.
-Не та е срам... пияница.. мръсник......!!!
-Не бе жена, задрямал съм на вън в хамака.
-Къв хамак бе??? аз го прибрах още оня ден.
-ЕЕ... аз съ придържам към мойта версия.






Тема Re: Зима е.нови [re: val999]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 03:58



4естит Първи рожден ден, вал999


Ей, ама хубава дата си си избрал
И Весела Нова Година!!!

Нека Силата да те води



Тема Re: Зима е.нови [re: Coня]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано31.12.07 05:55



Честит първи рожден ден Вал.


Продължавай напред, и бъди все така весел и оптимистичен. Няма да те питам как се чувстваш, то си личи.


Усмихни се, има изход!

Тема Re: Зима е.нови [re: girasole]  
Автор nekoi ()
Публикувано31.12.07 10:47



Честит първи рожден ден, Вал!
Супер е, когато виждаш как АА променя алкохолиците - не само да са сухи, но и да се превръщат в нещо по-добро, като едновременно с това си остават същите



Някой беше казал, че човек вярва в това, в което иска да вярва. Ти повярва в АА и днес си едно "подобрено" издание на стария Вал

Няколко пъти съм те чувал на сбирки да разказваш как преди година и нещо си четял тук във форума, четял си сайта на АА, и не си вярвал, че някакви хора и някакви приказки могат да ти помогнат - без лекарства, без клиники, без скъпи лечения. Толкова безнадеждно и уникално ти е изглеждало собственото ти положение.
Но воден от отчаянието, дойде в АА и чудото стана. И ще продължава да става. В АА видя, че положението ти не е уникално и че много други страдат като теб.

Тези дни много ми хареса нещо казано от Ани, затова ще го повторя по смисъл.
Алкохоликът предприема нещо за своето спасение, едва когато болката от днешното му пиене стане по-голяма от болката от предстоящото му непиене.
Май се отплесвам във философстване, но пак както казва Ани ,
на днешния последен ден от годината това е простено.

Вал, да си жив и здрав



Тема Re: Зима е.нови [re: val999]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано31.12.07 16:46



"Оставете се в ръцете на Бог, така както разбирате Бог. Признайте грешките си пред Него и пред събратята си. Разчистете останките от миналото си. Отдавайте на другите това, което откривате и се присъединете към нас. Ние ще бъдем заедно с вас в Братството на Душевността и сигурно ще се срещнете с някои от нас, когато тръгнете упорито по пътя на Щастливата Съдба.
Нека Бог ви благослови и съхрани! До скорошна среща!"

Стана ли годинката





Тема Re: Зима е. [re: aлkaжa]  
Автор bohata (гарван)
Публикувано31.12.07 17:51



Честито и мен Вал!
Благодаря на Всички Вас , за - примера, и подкрепата... за сбирките, и за постовете във форума.
Успешна и Трезва Нова Година на Всички нас...



Тема Re: Зима е.нови [re: val999]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 18:20



При мен веч e 2008 Година. Тъй че, "честит пръв рожден ден Вал"!








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.