Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ДЕПРЕСИЯ  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано28.12.07 07:05



28 декември

ДЕПРЕСИЯ

“Ние повече не се борим със страховете, злобата, чувството за вина, самосъжалението или депресията”.

Доколкото всички ние сме алкохолици, много от нас от време на време изпадат в депресия. Когато усещаме депресивно състояние, сме склонни да се изолираме от околните. Обаче ако направим това, депресията ни може да премине в отчаяние. Ние не можем да позволим на депресията да ни върне обратно към запиване.
Вместо това се опитваме да се конценрираме върху ежедневните си работи. Ходенето на сбирки и разговорите със спонсора са главните приоритети. Когато споделяме с другите чувствата си, разбираме, че не сме единствените, които депресията е посещавала по време на трезвостта. Работата с новаците върши чудеса със собственото ни състояние. И, което е особено важно, молитвата и медитацията ни помагат да намерим необходимата сила, за да преживеем депресията.
Практикуваме приемане и помним, че депресията във всички случаи минава с времето. Вместо да се борим с тези чувства, ние ги приемаме и молим единствено за сила да ги преживеем.

САМО ЗА ДНЕС: Ще приема, че депресивното ми състояние няма да продължава вечно. Открито ще говоря за чувствтаа си със своят спонсор или друг човек, който ме разбира.



Толкова дълго бях в депресия, че и аз не вярвам да е било така. Около девет години. Обаче то времето се натрупва ден по ден. Минута по минута. Последно вдигах щанги преди повече от десет години. А когато стане въпрос за бодибилдинг се изказвам като авторитет. Просто изведнъж си направих аритметиката. И не ми стана хубаво.
Депресията. Появява се като умора. Или така се нарича. Много съм изморен. Сега не ми се прави нищо. Ще си почина. Мда. Обаче как ще си почина.
Вчера и днеска са работни дни. Реших да не си прекъсвам почивката. Да не ходя на работа. Станах, кафенце, размисълче за деня. Латино. Закуска. Латиното продължава. Бутнах кафето. Наложи се да почистя. Пералня. Простиране. И в един момент единадесет през деня, а се чудя какво да правя. Ясно. Още малко ако остана у дома и ще ми се прииска да си пусна някой филм. За да си почина. И така ще си почина, че след час и нещо ще бъда като медуза, а после вече няма да ми се занимава с нищо. И ще се чудя откъде ми е дошло. Сам да се напъхам където не трябва. Толкова често съм го разигравал това. Като шаолински монах на тренировка.
Решавам да реализирам дълго отлаганото намерение да се занимая с фитнес. Мой събрат - сух алкохолик, има доста свястна зала в дома си. И много разбира. Няма да съм сам. Ще се занимавам с нещо. С алкохолик. Идеално. Само трябва да се задействам.
Намирам авера в кофти настроение. Излежавал се до късно. Почивал си. Виждам колко съм на далавера, че повече от година ставам рано. Аха да си полежа и ми се разбива психиката.
Захващаме се с тренировката. Той е много добър инструктор. Аз съм отчайващо слаб. Преди време бих се срамувал от себе си и бих захвърлил всичко. Сега знам, че това е нормално. Особено след като се позанимавах с програмата. Светна ми, че с фитнеса е същото. Мога да съм абсолютен познавач-теоретик. Кое как се прави. Колко повторение. Какви тежести. Как се държат ръцете. Главата. Изправи кръста. Диетата. Пий вода, чай. Яж шоколад. Не така, а така. Да философствам, да чета книги, да теоретизирам.
И нито веднъж да не се захвана с тежестите. Или като се захвана и да се откажа, защото изобщо не мога да се ориентирам къде ми се намират ръцете и краката. И да кажа – това не е за мене. Ще си танцувам сутрин. Ама, че съм млад, пък не мога да вдигна и двадесет килограма. Няма нищо.
Минавал съм го това. Изискват се месеци. И се почва с малки тежести. Добри загрявки. Правилна постановка на тялото при всяко едно упражнение. Защото иначе почват да болят кости и стави. Натоварват се не тези, а други мускули.
Всичко това се отработва с практиката. От тренировка на тренировка се расте. Навлиза се във форма. Докато се стигне до радостта от чувството на пълноценност.
Трябва и опитен партньор. Който е минавал през погрешен път. Контузвал се е. Болят го някои стави. Правил е погрешни движения. На собствен гръб е отработил всичко.
Хич не се уплаших, че съм толкова зле. Зарадвах се на тези уроци. Програмата е детска игра в сравнение с това, което прави един спортист ежедневно.
Обаче се изискват действия. Екшън. Програмата е практическа. Дванадесет практически стъпки. Трябва да се приложат. Иначе няма да се намери Висшата сила. А ако не се намери, то няма сила, която да ме избави от лудостта. Нямам тази сила. Колкото и голямо да е желанието ми да не пия, няма начин да не пия. Това е нещото, което е доста трудно да се проумее. Че алкохоликът не притежава ефективна умствена защита срещу първата чаша. Колкото и голямо да е желанието да не пием – винаги пием. В това е объркващата мощ на болестта. Идва полекичка. Спрял съм да пия отдавна. Уж нов живот. А се почва с тънка умора. Почивка. Това не е така. Другото не става на моята. Докога ще е така. Няма какво да се прави. Ежедневието е съсипващо. Не ми се ходи на сбирки. Стига са ми дрънкали едно и също. Нямам време сега за сбирка. Като се пооправя и ще тръгна тогава. И не мога да ставам рано, за да се моля и да медитирам. Ами аз не мога да се оправя за работа. Сега ще си взема отпуска. Да си почина. Ще си полежа и ще си погледам телевизия. Нямам време да пиша ежедневно. Това не е толкова нужно. Аз си го правя мислено анализа. И така нататък и така нататък, до логичният завършек. И пак отново. От по-отдолу.
Или пък аз знам и ще му кажа на спонсора как да прави програмата. Изключение съм. За мене по-специална програма.
Вчера така ми идваше да кажа на авера, когато ми вика – сега това ще правиш. Това така, Толкова повторения. Напъни се.
Пък аз наум – абе дай сега друго, абе айде да свършваме, абе изморих се, абе не мога.
Лелеееее. Добре, че вече съм минавал през такива простотии, та си трая. Изпълнявам. Той човека знае. Аз съм отишъл при него за помощ, пък да взема да му нареждам кое как е. Не мога да вдигна и пет кила, пък да му обяснявам на него. Ами защо съм отишъл да го питам. Да му ползвам опита и помощта. На голяма далавера съм, че съм си поопознал алкохолишката психика. Само си наблюдавам вътрешния диалог. Радиоточката. И си се смея и действам. Както ми се казва.
Още на джибри мириша, пък на спонсора да давам акъл. Нормално. Все пак ми се даде здравия разум, да се усещам по-навреме. Или пък беше просто въпрос на болка. Не можех повече и бях готов на всичко. Това благодареине на тежката депресия и дълбокото дъно. Има полза от зора. Стига да е достатъчно силен, за да заглуши всяко може желание за всезнаене. Айде, че почнах да се повтарям. Още двадесет и четири трезви часа за всички нас. И нека Силата да ни води!





Тема СТРАНИЧЕН ПОГЛЕДнови [re: aлkaжa]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано29.12.07 06:27



29 декември

СТРАНИЧЕН ПОГЛЕД

“Когато някой ни посочва нашите недостатъци, първата ни реакция може да бъде да се защитим...Ако ние действително искаме да сме свободни, то ще се отнесем без предубеждение към забележките на своите приятели алкоолици.”

В някой момент от възстановяването си ние започваме да осъзнаваме, че другите могат да ни видят по съвършено различен начин, отколкото самите ние си се представяме. Възможно е съвсем да не сме толкова лоши или толкова добри, нито толкова красиви или толкова грозни, каквито ни се струва – но сме твърде затворени в себе си, за да знаем със сигурност какви точно сме. Ето тук могат да ни помогнат нашите приятели от Програмата, които споделят какво виждат в нас. Те разказват за добрите страни на нас самите, които ние може би не познаваме, както и за лошите черти, които ние може би не сме в състояние да забележим.
У нас може да се породи защитна реакция на такава “помощ” - а в някои случаи това е единствената възможна реакция. Понякога дори злобни забележки за нашите недостатъци могат да хвърлят светлина върху тези аспекти на възстановяването ни, които ние сами не можем да видим. От който и да излезе тази полезна забележка, с каквато и цел да е подхвърлена, ние в никой случай не можем да си позволим да я пропуснем покрай ушите си.
Няма нужда да чакаме, докато другите изведнъж изкажат своята гледна точка за нас. Когато сме със спонсора или с другите членове на АА, на които се доверяваме, ние самите можем да направим първата стъпка и да ги помолим да ни разкажат как те виждат определени области от живота ни, за които ние сме слепи. Необходимо ни е много по-широк поглед върху живота ни, отколкото просто нашият собствен; така ние можем да се погледнем отстрани.

САМО ЗА ДНЕС: Ще се старая да се видя такъв какъвто съм в действителност. Ще слушам това, което другите говорят за мен и ще се видя през техните очи.


Още докато си го превеждах това и реагирах защитно. Все едно някой тръгваше да ми сочи недостатъците, а аз му доказвах, че нямам точно такива. И дори си виках – ами това тази сутрин няма да го поствам. То ще вземе да ме накара да се разкрия. Или пък ще даде повод на някой да ми бръкне в недостатъците. Не бива да се поства всяка сутрин. Ще вземе да стане досадно.
То затова ми е този срам и отбягване на този и онзи. Защитна реакция. Да не би някой да ме посочи какъвто съм. Или пък аз предварително съм си изградил някаква представа за себе си. Дори представата какво мисли някой човек за мене. В краен случай ще призная, че съм го познал или видял. Камо ли да се спра да говоря с него и да се заобясняваме. Да ме пита как съм, какво правя? Или пък нападателното – с какво се занимаваш сега? Или пък – къде живееш? Ожени ли се? Купи ли си апартамент? Имаш ли деца? Защо не носиш костюм? Къде ти е БеЕмВето? Ще ходиш ли тази зима на Карибите? Ха,хааааааааааа!
Така бях премахнал цели области от картата. Да не минавам оттам. Да не би да срещна някой, който ще ме погледне някак. Унизяващо. Или ще ми напомни за някоя моя излагация. За черта на характера ми, която нито искам да си спомня, нито да видя, нито да приема.
Дори по телевизията като съм гледал някои работи, които не ми отърват и съм отврещал глава. Викал съм. Удрял съм с ръка по дивана. Неприемане. Защитна реакция. Все едно докато ям и някой да ми говори гадни вицове. Неееееееее. От дете.
Или пък да срещна човек, който преди време е бил много богат или на някакво положение и сега се е сринал. Срам ме е да говоря с него. Това може да е обикновен снобизъм. Или страх, че вървя натам. Някак ми е кофти. Дали защото ми се е разбила представата. Нищо сигурно няма. Срам ме е заради него. Той човекът може изобщо да е щастлив, но според моята представа трябва да са нещата. И тази матрична представа е моят затвор. Благодаря на Програмата на Анонимни Алкохолици, на моят спонсор и на Бог. За свободата, към която ми посочиха пътека.
Само за днес: Колкото и да му е неприятно на моят аз, на моята представа, на моята матрица - Ще се старая да се видя такъв какъвто съм в действителност. Ще слушам това, което другите говорят за мен и ще се видя през техните очи.



Тема Re: ДЕПРЕСИЯнови [re: aлkaжa]  
АвторSonja (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 05:21



ДЕПРЕСИЯТА..... Моя стара дългодишна познайница... Колко години?? Ами не знам, около 9_10.. Да, по4ва невинно, с умора. Иди разбери кога

. Ама знам ДОКОГА До Иуни, миналата година, когато Програмата промени живота ми и затропках по пътя на Щастливата Съдба. Един от най ценните подаръци, който ми направи Силата: върна ми смеха, зака4ливата усмивка, веселите искрици в о4ите.


Години, дълги, безкрайни години неотлъ4но с мен бяха трите ми неразделни приятелки, аз сама си ги нари4ах така, депресията, бутилката и самотата. Имаха си и Кавалери, ужасяващите 4етири Конника.. От бутилката се опитвах да се разделя, успявах доста пъти. Как го беше казал Марк Твен? Най лесното нещо е да спреш цигарите, правил съм го поне 100 пъти. Та и аз така,поне 100 пъти обръщах гръб на бутилката. Но другите две, депресията и самотата си оставаха с мен. И Конниците... Страшно, смазващо, тежко.. Опитват да прогонят депресията с лекарства. Те, близките ми и лекарите, психиатри. Хап4ета, законната дрога, както ги нари4ах. И не ги исках, не ги исках, не ги исках!!!! Бунтувах се, спирах ги не знам колко пъти, скришно, уж си вземам вода, за да ги преглътна и незабелязано ги пускам в мивката.. Номерът минава, но..след няколко дни вси4ко лъсва.. Не мога да стана от леглото, по4ти не говоря, само пла4а, мисли за самоубииство.... Депресия, от най яките.. Отново консултация с лекари, отново хап4ета в увели4ена доза, отново борба от моя страна, защото не искам да съм зависима. Отри4ане, отри4ане, отри4ане. Да, нали нашата болест се състои от: обсебване, компулсивност и отрицание. Неспособност да приемем. Бунтувах се, 4е ми заменят бутилката с хап4ета. Хими4ни субстанции, цел: да променят настроението ми, да ме разделят от депресията, да изгонят самотата и разрушат автоизолирането ми... Лутах се от4аяна в мра4ната долина, отникъде взорът надежда не види.. Не съм забравила думите на психиатъра ми някуде преди около 22 месеца, 4е трябва да се нау4а да живея с моята персоналност, 4е нито алкохолът, който аз пия, нито лекарствата, които той ми изписва, могат да ми помогнат.. То4но казано, това ве4е и аз си го мислех, само не ми каза КАК да стане тази работа. Ве4е мислех, 4е депресията ми е хрони4на, ще ме преживее. Приех, 4е първото нещо, което правех сутрин бе...... хап4ето, приех, 4е сигурно до края на живота си ще го вземам... Само 4е, само 4е последното антидепресивно го глътнах на 01.06.2006. Зна4и как Програмата разказва играта на фармацевти4ната промишленост, а? И в какъв парадокс се заплетох: Когато се борех и не исках да приема, 4е съм зависима, на практика бях зависима, когато си признах и приех, 4е съм зависима, на практика престанах да съм зависима от хими4ните субстанции.. Параграф 22, май Пуснах с Силата в сърцето ми и Тя, Тя успя да прогони и депресията, и самотата, и бутилката.. Тя , Силата държи 4етирите Конници на Апокалипсиса дале4 от мен..Тя, Силата ми върна смеха...


Има дни, разбира си, има дни, когато депресията се опитва да ме хване в мрежата си, има дни с излишък на страх, и то е защото се е полу4ило спад във вярата ми. Та аз не съм супергероиня, аз съм просто зависима... Повтарям си Молитвата, повтарям си, 4е Силата няма да сложи на моя път препятствия, който аз не мога да преодолея и..и.. викам Лиук Скайуокър

Практикуваме приемане и помним, че депресията във всички случаи минава с времето. Вместо да се борим с тези чувства, ние ги приемаме и молим единствено за сила да ги преживеем.

И нека Силата да бъде с нас



Тема Re: ДЕПРЕСИЯнови [re: Sonja]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано30.12.07 08:21



Буенос, Соне***!


Така се радвам, че писа във форума. Толкова ми е писнало да си говоря сам. Няма как да се чуя какво казвам, когато никой друг не говори. За себе си. Нали, когато се изкажа се ослушвам да чуя казал ли съм нещо. Отново чувствам липсата на Братството. Знам, че проблемът е в мене. Изказвал съм се поне сто и петдесет пъти. Написал съм над триста поста. И не мога да се чуя, когато не споделя никой друг за себе си. За пътя си на възстановяване. Пък може и да недочувам.

Снощи сънувах много кофти кошмари. Събудих се и разбрах, че съм оставил печката да работи. Изсушила е въздуха и така нататък. Задействах се и спрях всичко. Реших да не избеснявам, а да си легна незабавно. Сутринта си бях подготвил да си правя картофено пюре. Всичко точно. Размисълът много ми хареса. Написах пост. Сега си мисля, че може да не е станал съвсем естествено. Толкова исках да изкажа това, което ми изскочи още като го прочетох.
Криво ми е в момента. Вероятно заради кошмарите. Оттам леки страхове се промъкват. Дори докато се моля стоят някъде в основата. Това е умът ми. Болен мозък. Вероятно молитвата е дело на умът ми и неговата основа си е все пак основа. Но молитвата е действие на ума. Няма значение какво си мисли умът ми, а какво действа. Моля се.

Страх. Прекалено много страх. Нали заради това не искаха да приемат Анакин Скайуокър за обучение. Да става джедай. Много страх. Той стои в основата и чака си момента да избие. Страх и гняв. Заради това той насече цяло село пясъчни хора. После уби малките джедаи. И накрая уби и жена си и стана Дарт Вейдър. Не стана изведнъж, а като последователност. Стъпка по стъпка.
Така стъпка по стъпка се опитвам да се възвърна обратно при Бог. На моменти е яко трудно. Обаче може да съм се изнежил и заради това Бог да ми праща малко напрежение. Или пък сам съм се вкарал. Боли ме лекичко тиквата.
Факти. Приемане или неприемане. Да видя истината, или да си набия тиквата в пясъка. Това е положението. И това ще мине. Нали правя каквото трябва, а останалото от Бог. На моменти не е лесно. Обаче как бих израснал, без трудности? Невъзможно. По-добре да ми е трудно. Поне съм нащрек. Иначе успиване, надебеляване, атрофия.
Удобен ден за молитва и действия. Всеки може, когато е във форма. Айде да се видя днеска. Имам ли вяра да вървя през страховете.
Както казва един мой събрат-веселяк - "Хич не се плаша да се страхувам!"




Тема Re: Страх....нови [re: aлkaжa]  
АвторSonja (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 05:48



Здрасти, здрасти

,

Може и да недо4уваш, викаш. Аз пък си мисля, 4е си си добре със слуха. Ама знаеш ли, понякога несподелянето също е споделяне. Хм, я по добре да престана, 4е ще се отвея в размисли.

Имам ли вяра да вървя през страховете.

Когато си затропках по Пътя на Щастливата Съдба, 4есто 4увах от колегите си :Вярата е противоотровата на страха. То 4е го 4увах, добре...Повтарях го, пак добре.. Ама не го 4увствах, не го разбирах.. Нормално, Егото ме командваше, манипулираше ме със страх.. Страх да не сгреша,страх да не загубя,страх 4е няма да успея, страх да не се изложа, страх от бъдещето, страх от утре.. Много страх, блокирва ме, парализирва ме.. А вяра?? Нула.. Как тогава да разбера фразата?? Не 4е не исках, не 4е я отри4ах, напъвам се, старая се...ама... няма смисъл за мен. На вси4кото отгоре ме е страх и от вода!! Не си потапям главата във вода. Изпитвам ужас, плувам нормално, но...трябва да знам, 4е има дъно под краката ми. За да съм сигурна, виждаш ли, пак страх ме командва.. Стой си където е сигурно, познато.. Същият страх, който ме възпираше и да опозная неизвестността на възстановяването.. Алкохолът: ефектът му е познат, предвидим, а без него? Как? Как ще я карам в 4уждия и враждебен свят? Как ще понасям страданието и проблемите?? Ама да се върна на водата и фразата. Та лято е,2006г., имaме басейн в клиниката дето съм на ле4ение, жега, вси4ки сме там. Аз плувам само в плиткото, не отивам там, където е 3 метра. И със слън4еви о4ила съм в басейна, сакън, да не влезе вода в о4ите ми . Будалкат ме, ама аз се старая да не обръщам внимание. Наставникът ми, дето 4есто го споменавам, ви казва: "Хайде, отиди на дълбокото!" Аз:" Страх ме е!" A той ме пита: "Нямаш ли вяра?" Аз пак: "Страх ме е!" Той не се спира :"Имай вяра! И така няколко пъти:
_Страх ме е!
_Имай вяра!
Усмихнах се и...заплувах на дълбокото, повярвах 4е нищо лошо няма да ми се слу4и, 4е ако изпадна в беда,ако се уплета, не съм сама, наставникът ми, колегите ми ще ми подадат ръка.. Така ми хареса на дълбокото, 4е половин 4ас не излязох оттам. А той ми вика от брега: Разбра ли? Вярата е противоотровата на страха...

Знаеш ли, животът е съставен от малки "нищо"_та. За някой тази слу4ка може да е "нищо", за мене е повратен момент от Пътя ми по Щастливата Съдба . Колко пъти, когато се улавям, 4е ме е страх, сама си повтарям:ИМАЙ ВЯРА.

Така стъпка по стъпка се опитвам да се възвърна обратно при Бог.
Това го каза ти, ама и аз стъпка по стъпка стигнах до вярата в Силата. Тогава, на басейна, имах вяра в наставника си, в колегите си, дале4е бях от вяра в Силата.. Най напред трябваше да повярвам във вярата! А Сега?? Сега вярвам , 4е Силата няма да сложи на пътя ми нещо, което не мога да го преодолея. Ама това 4ак след 18 месеца.. Стъпка по стъпка, ден след ден..

Имам ли вяра да вървя през страховете.? Ей, как ми хареса това!
Всъщност, аз като седнах пред компа исках да напиша нещо за другия ти постинг, пък... Какво да се прави, това ме докосна по_силно


Последен ден на тази година... днес си дадох сметка, 4е това е първата година, която посрещнах и възнамерявам да изпратя трезва, само за днес, 365 дена. И с вяра

И нека Силата да ни води!



Тема Re: ДЕПРЕСИЯнови [re: aлkaжa]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано31.12.07 10:06



...Толкова ми е писнало да си говоря сам. Няма как да се чуя какво казвам, когато никой друг не говори. За себе си. Нали, когато се изкажа се ослушвам да чуя казал ли съм нещо...

Здравей Алкажа.
Соня както винаги казва най-умните неща.

“...понякога несподелянето също е споделяне...”

Колко точно - благодаря ти, Соня.


И колко актуално, в контекста на двата размисла тук.

Много пъти ми се искаше да споделя нещо във връзка с Дневните размисли. И аз като Соня ги търся и все по нещо намирам в тях за себе си. И съм ти благодарна, че ги постваш. И ти се възхищавам колко си устойчив, и колко път (Път!) си изминал за тази една година. Много пъти исках да ти кажа всичко това. И още много други неща.
Но не смея.
Моето несподеляне е всъщост споделяне на моя страх.
Да, знам че вярата е противоотрова на страха. Явно в случая тя вече е поувяхнала в мен.
Макар и все още не е умряла съвсем.
В противен случай и това не бих посмяла да напиша.

Извинявай, вместо Соня аз се отвях в размисли. Но края на годината и всякакви годишнини благоприятстват за такива...



Тема Re: ДЕПРЕСИЯнови [re: aлkaжa]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано31.12.07 11:05



...За себе си....
Не за мене.





Тема Re: ДЕПРЕСИЯнови [re: aлkaжa]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано31.12.07 11:56



...За себе си....
Не за мене.


Хайде пак:

“Много пъти ми се искаше да споделя нещо във връзка с Дневните размисли. И аз... ги търся и все по нещо намирам в тях за себе си. И съм ти благодарна /АЗ/, че ги постваш. И ти се възхищавам /АЗ/ колко си устойчив, и колко път (Път!) си изминал за тази една година. Много пъти исках да ти кажа /АЗ/ всичко това. И още много други неща.
Но не смея. /АЗ/
Моето несподеляне е всъщост споделяне на моя страх.
Да, знам /АЗ/ че вярата е противоотрова на страха. Явно в случая тя вече е поувяхнала в мен.
Макар и все още не е умряла съвсем.
В противен случай и това не бих посмяла /АЗ/ да напиша.”



ЧНГ, Алкажа.
Пожелавам ти - честно и сериозно, без ирония - да успееш някога да зърнеш от време на време ДРУГ ЧОВЕК отвъд представите ти за себе си.
Искам да вярвам, че ще успееш.



Тема Re: ДЕПРЕСИЯнови [re: Aня]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано31.12.07 16:47







Тема Re: ДЕПРЕСИЯнови [re: aлkaжa]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 19:28



Една усмивка в мълчание също е споделяне. Нъл тъй?


В добрата книга премълчаването минава за мъдрост,
след като няма кво да се сподели!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.