Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема СИЛА, КОЯТО НИКОГА НЯМА ДА НИ ПОДВЕДЕнови  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано26.12.07 06:33



26 декември

СИЛА, КОЯТО НИКОГА НЯМА ДА НИ ПОДВЕДЕ

“В зависимост от това как се учим да се доверяваме на тази сила, започваме да преодоляваме нашият страх от живота.”

Ние сме хора, които са свикнали да става винаги на тяхото. Много от нас имаха любимо питие или предпочитаха някакъв вид наркотик (хап). Ние напълно се осланяхме на алкохола или субстанцията всеки ден, защото само той можеше да направи живота ни поносим. Ние му се доверявахме безрезервно. Но в един момент алкохолът започна да действа против нас. Ние бяхме предани на това вещество, от което винаги зависеше живота ни; и неговото предателство ни разби из основи.
Сега, когато влачейки се, дойдохме в групата за възстановяване, се появи изкушението да се осланяме на други хора, за да получим това, което ни е нужно. Възможно е да разчитаме да получим нещо от спонсора, от любовника, от най-добрият приятел. Обаче съществува риск за зависимост от хора. Те са далеч от съвършенството. Може да ги няма, да спят или просто да са в лошо нстроение точно тогава, когато имаме нужда от тях.
Трябва да зависим от Сила, много по-могъща отколкото нашата собствена. Никакви човешки усилия няма да ни върнат здравомислието, няма да се погрижат за нашата воля и нашият живот, няма да ни дадат нужната любов, независимо от това колко силно се нуждаем от нея. Доверяваме се на Бог, както го разбираме, защото само тази Сила никога няма да ни подведе.

САМО ЗА ДНЕС: Ще се доверявам на Сила, много по-могъща отколкото моята собствена, защото само тази Сила никога няма да ме подведе.



Тема Re: ИЛИ ИЗОСТАВИ...нови [re: aлkaжa]  
Автор Sonja (непознатa)
Публикувано27.12.07 03:35



Силата


Когато неуверено затропках по Пътя на Щастливата Съдба, превита от тежестта на раницата с миналото, не се доверявах много на Силата... Та нали АЗ, АЗ и АЗ зная най_добре?? . Толкова дълго бях носила маската на самоуверена и ненуждаеща се от помощ, 4е бях успяла да се заблудя сама (другите не, ама не го разбирах). А дълбоко в себе си бях изплашена, несигурна, от4аяна и уморена... И сама...


Най_напред ме о4арова, 4е Силата е оби4аща, грижовна и по_могъща... 4е няма да ме ИЗОСТАВИ или ПРЕДАДЕ.. Оби4а ме, такава , каквато съм, не ме наказва, когато сбъркам, няма да ме прати в Ада, когато съгреша, няма да ми обърне гръб, когато съм лоша, няма да из4езне от живота ми като вси4ки хора досега.. Хората просто по някакъв тайнствен на4ин из4езват от живота ми, те отпътуват или аз.., умират, не са до мен.. А Силата, НЕ По4увствах се сигурна...


После, постепенно се нау4их да й се доверявам.. Бавно, ден след ден, месец след месец... Някъде през март й се обидих. Ами зависима съм. Исках нещо, ме4таех, борех се.. а не ставаше.. Най 4ерните ми дни от възстановяването бяха тогава, когато се засегнах на Силата. Голяма наглост, нали? И какъв страх брах от живота и бъдещето тогава.. Заслужих си го


А сега? Сега? Сега безрезервно й вярвам.. Тя 4ете сърцето ми по_добре от мен, Тя знае по_добре от мен какво е най_правилното решение.. Следвайки я си тропкам по Пътя на Щастливата Съдба.. Заедно с вас.


САМО ЗА ДНЕС: Ще се доверявам на Сила, много по-могъща отколкото моята собствена, защото само тази Сила никога няма да ме подведе.


И нека Силата да ни води

Редактирано от Sonja на 27.12.07 03:37.



Тема Re: СИЛА, КОЯТО НИКОГА НЯМА ДА НИ ПОДВЕДЕнови [re: aлkaжa]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 15:00



“В зависимост от това как се учим да се доверяваме на тази сила, започваме да преодоляваме нашият страх от живота.”

Бих искала да запитам по-опитните - как се учите да се доверявате на тази сила? Защото аз явно още не съм и се доверила вътрешно в себе си. Често съм се молила на Господ да ми помогне да спра да пия, а не се е получвало. С течение на времето престанах да му се моля...реших, че няма смисъл...и без това няма да ми помогне....Сега искам да се науча да му се доверя напълно, но как...Страхувам се от живота, от бъдещето, от това дали и как ще се справя и какво ще ми се случи....Този страх не означава доверие в Силата....

Аз, като всички зависими, развивам много лесно зависимости към други хора .....
И съответно много страдам, когато тези хора не ми отвърнат със същото, не ме обичат колкото аз искам, не са до мен, когато аз искам, изоставят ме...Нали съм си егоцентрична....

Наистина имам нужда да повярвам искрено в Бог, за да се почувставм защитена...Все се боря с нещо и за нещо, а то все не става....Резултатът е ясен!


САМО ЗА ДНЕС: Ще се доверявам на Сила, много по-могъща отколкото моята собствена, защото само тази Сила никога няма да ме подведе.

Алкажа, благодаря ти за постинга, не можеш да си представиш колко е важен за мен!






Тема Re: СИЛА, КОЯТО НИКОГА НЯМА ДА НИ ПОДВЕДЕ [re: Ивa]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано27.12.07 17:49



Често съм се молила на Господ да ми помогне да спра да пия, а не се е получвало
Здравей Ива.


Вярвам, че моята Висша Сила ми дава сила. Да направя това което искам в живота си. Или както казах наскоро на едно приятелче - "Бог работи заедно с теб, не вместо теб."
От мен действието, от Него резултатите. Преди правех грешката да чакам действие от Него а резултатите си ги измислях от мен, но с времето се научих. И да вярвам и да действам.
Така че - повярвай че Той ще ти даде сили които не ти достигат и давай напред. Каквото и да става, знай че си в добри ръце.
Успех ти пожелавам, най-вече защото зная, че е напълно възможен.


Усмихни се, има изход!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от girasole на 27.12.07 17:50.</EM></FONT></P>

Редактирано от girasole на 27.12.07 20:39.



Тема Re: СИЛА, КОЯТО НИКОГА НЯМА ДА НИ ПОДВЕДЕнови [re: Ивa]  
Автор Sonja (непознатa)
Публикувано27.12.07 17:56



Здравей Ива



Първо да те поздравя за решението и куража. Ще успееш, ти ИСКАШ.
Толкова много неща искам да ти кажа, 4е не знам откуде да запо4на.

Силата.. Аз мога да говоря 4асове за трудния ми път да я по4увствувам, да определя какво е за мене Тя, после да Й повярвам, да Й се доверя, да се нау4а да разпознавам сигналите Й, да ги следвам и..и...за 4удесата, който ми се слу4ват... За мене Силата не е Бог.. Това също е една от магията на АА.. Всеки си има своя Сила, ли4на, разли4на.. Свобода на избора. Общото е, 4е е лиубаща, грижовна и по могуща от нас...

Ама първо да ти кажа : НЕ БЪРЗАЙ. Всяко нещо с времето си. Знаеш ли, аз когато работех на Първата Стъпка, подсъзнателно си мислех и питах и за Втората, и за Третата.. По опитните се смееха и ме спираха, викаха ми, 4акай малко, в4ера спря да пиеш , днес искаш да 4увстваш Силата. Една седмица ми дадоха да повтарям "Бързо и добре, никой не го прави.." Така е, нетърпеливи сме ние, зависимите...Искаме вси4ко за в4ера. Работи сега задълбо4ено по Първата Стъпка, задълбо4ено.. Тя е базата на възстановяването!!!!!! Тя ни предпазва от пробиви и подхлъзвания, от съблазните на болестта. Само освободена от всякакви резерви и съмнения по Първата Стъпка, продължавай напред.

Дано да не си ме разбрала неправилно, задълбо4и се на Първата, ама си 4ети и останалото. Силата.... В на4алото не разбирах КАК действа. Колегите ми си говореха зс Силата, шегуваха се, а аз.. И аз исках! Ама си нямах..Само ходех и ги питах, какво е за тях Силата.. Грешка, голяма грешка, защото те ми отговаряха а аз не виждах смисъл в ТЯХНАТА, не ме докосваше.. Обезверявах се от себе си, продължавах да рационализирам, търсех отговори.. Мислех, 4е няма да успея, 4е няма да повярвам.. Но ИСКАХ.. Един път се замислих, да, когато използувам микровълновата пе4ка, не 4ета първо КАК фунционира, просто я използувам Приложих принципа и за отношението ми към Силата.. Престанах да търся дефиниции и указания за употреба. По4увствах Я тогава, когато се вслушах в себе си.. Сега знам защо. Егото определя мисленето ми, сърцето е свързано с духовността..

Та затова ти казвам, не бързай.. Силата ве4е е с теб, щом си решила да пишеш във форума, да спреш да пиеш, да тропкаш по Пътя на Щастливата Съдба, ТЯ, Силата те е докоснала.. Тя те води..И ти си тук, с нас С времето връзката става много по силна!!

И нека Силата да бъде с вси4ки нас
Още 24 4аса, 4исти и трезви.

п.с. Ива, ако се отвлека мога наистина мнооооого да пиша за Силата..Алкажа тези дни само за Силата слуша от мен.:з) Ако искаш мога и да продължавам

Редактирано от Sonja на 27.12.07 20:02.



Тема Re: СИЛА, КОЯТО НИКОГА НЯМА ДА НИ ПОДВЕДЕнови [re: girasole]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 08:06



Благодаря ти, Jirasole!

Много ти благодаря за написаното, защото точно тази грешка правя непрекъснато (или поне досега) - нося се по течението и чакам Господ да ми помага и спасява, без да правя нищо или поне не достатъчно! И си измислям едни прекрасни резултати и се сърдя и отчайвам, че не ми се случват! Ами няма да стане така!

Трябва си сериозна работа - по малко или по много всеки ден!
И вярвам, че ще се променя - не само че няма да пия, ами няма и да ми се иска да пия - нали така се е случило с теб и толкова много други!
Но ....имам много да работя над себе си....



Тема Re: СИЛА, КОЯТО НИКОГА НЯМА ДА НИ ПОДВЕДЕнови [re: Sonja]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 08:47



Соня, разбира се, че искам да продължаваш - толкова важни за мен неща ми казваш! И толкова вълнуващи!

Да, аз наистина съм съвсем в началото...На първа стъпка...И наистина много съм се разбързала...Чета за всички стъпки и едва ли не до вчера си мислех как да ги заприлагам всичките едновременно и веднага!!! И ще си стана изведнъж друга! И то без много-много усилия! Господ да ме докосне с вълшебната си пръчка и всичко да се оправи и да стане прекрасно, без да правя кой знае какво!

Явно май няма да стане точно така!

Сега чета и размишлявам над първа стъпка. Аз нямам съмнения по нея - толкова години съм си правила експерименти от сорта на:
1."Днес ще си изпия едно малко питие за последно, а от утре - край",
2 "Тая вечер се чувставм тъжна, уморена, обидена, самотна, какво като изпия 100-200 грама, никой няма да разбере, а на мен ще ми стане по-добре",
3."Какво като на купона изпия едно малко, на мен алкохолният проблем ми е като съм сама вкъщи, сред хора не се напивам",
4."Днес е неделя сутрин и навън има мъгла, ще си взема 200 г за разгрявка, какво от това, нали не съм на работа",
5. "Днес имам много домакинска работа и много други задължения, ако изпия едно малко, ще ги свърша много по-бързо и с вдъхновение, иначе няма да се справя",
6."Мързи ме и съм в депресия, нищо не ми се прави, 200 г ще ме оправят",

че няма какво повече да опитвам - резултатът го знам и той е сигурен.


"Обезверявах се от себе си, продължавах да рационализирам, търсех отговори.. Мислех, 4е няма да успея, 4е няма да повярвам.. Но ИСКАХ.. "
Колко вярно си го написала - все едно го пиша аз!
И аз си мисля, че въпреки досегашните ми съмнения и отчаяние, Силата все пак ме е докоснала и някой ден, ако съм сериозна и отговорна към себе си и към вас и всички, които ме обичат, ще я почувствам по-силно и тя ще бъде до мен, без много да анализирам и да рационализирам. Но до тогава трябва да изляза от инертността си, да поработя доста и да мине много време без алкохол - ден след ден по пътя на щастливата съдба, както хубаво си го казала ти!

Благодаря ти за подкрепата!



Тема Re: СИЛА, КОЯТО НИКОГА НЯМА ДА НИ ПОДВЕДЕнови [re: Ивa]  
Автор Coння (непознатa)
Публикувано03.01.08 04:18



Здравей Ива


Колко дни ве4е станаха?? И как вървят нещата??
Не се 4увствам с 4иста съвест, защото още не съм ти отговорила.... Все за малко сядам пред компиутара и не ми стига времето. А знам колко е важно да имаш опора особено в първите дни!!! Надявам се, 4е 4етеш тук, във форума. Според мен магията на Програмата е в :
1. Споделянето ,
2. Идентификацията.
Споделяме си тъмните ъгли от душата ни без страх, без срам, защото сме сред себеподобни, откриваме себе си в споделянето на другите и... разбираме, 4е не сме сами на този свят, ставаме 4аст от Братството. Затова и ти, 4етейки тук, се срещаш със себе си!
Искам да ти отговоря по дълго, но..пак остава за утре

И нека Силата да те води, още 24 4аса за вси4ки нас




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.