Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Весели празницинови  
Авторlabel (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 11:27



Здравейте :) Просто исках да пожелая на всички ви много прекрасни моменти околоа предстоящите празници...Хора, радваите се на бялата приказка,която е навън,и не спестявайте добрите намерения и усилия за да помогнете на някои да се почувстват по-добри,и по-желани ..:)



Тема Re: Весели празницинови [re: label]  
Автор пpиcъcтвaщa (отвреме-навреме)
Публикувано20.12.07 11:38



Много хубава тема!


Весели празници и на теб и на всички във форума!



Животът е подарък, а ние трябва да се научим да приемаме подаръци.

Тема Re: Весели празницинови [re: пpиcъcтвaщa]  
Автор LaliМодератор (старо куче)
Публикувано21.12.07 04:17



Весели празници за всички!



Усмихни се!


Тема Re: Весели празници и от мен :)нови [re: label]  
Автор Пpиятeл_ka (член)
Публикувано21.12.07 08:53



Ако бъдем хора, вместо победители,
ако бъдем честни, вместо безразлични,
ако сме толкова сърдечни, колкото интелигентни,
ако имаме толкова обич, колкото и съмнения,
ако бъдем щастливи, вместо прави -
то може би сме добри хора…
Поздравявам ви с идващите Коледни и новогодишни празници!

Разтоварете сърцата си от всичко останало, освен от прошката и добротата.

Посрещнете Новата година с радост, изживейте я с любов, а я изпратете с успехи!
И - бъдете здрави!



Тема Re: Весели празници и от мен :)нови [re: Пpиятeл_ka]  
Автор kiselina ()
Публикувано21.12.07 14:50



Весели празници!

vanity is my favourite sin...


Тема Re: Весели празници и от мен :)нови [re: kiselina]  
Автор Пpиятeл_ka (член)
Публикувано21.12.07 15:39



И аз наскоро гледах отново "Адвокат на дявола" ;)



Тема Re: Весели празницинови [re: label]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано22.12.07 08:45



22 декември

НОВ ПЪТ В ЖИВОТА

“Когато в крайна сметка се убедим, че не можем повече да живеем човешки нито с алкохол, нито без алкохол, ние се озоваваме в задънена улица...Оказва се, че имаме алтернатива на движението към мъчителен край в затвор, лудница или смърт. Това е търсенето на нов път в живота.”

Какво беше най-страшното по време на пиянството? За много от нас възможността да умрем не беше най-ужасният момент. Най-страшното беше бавното умиране, което се случваше ден след ден, безнадеждността и безсмислието на живота. Ние се чувствахме като призраци, съвсем обратното на жизнерадостни създания. Ние не се чувствахме като част от обкръжаващия ни свят.
Възстановявайки се, ние достигнахме до убеждението, че в съществуването ни има смисъл: животът ни е даден да се обичаме и да обичаме и другите. Работейки по Дванадесетте стъпки, ние се научихме да се приемаме. Със себеприемането дойде и себеуважението. Забелязахме, че всичко, което правим, се отразява на околните, че ние сме неразривно свързани с другите хора както и те с нас. Започнахме да се доверяваме на хората и да признаваме своята отговорност пред тях.
Възстановявайки се, ние се върнахме към живота. Поддържаме новият си живот, жертвайки нещо за другите, и всеки ден търсим път как да го направим по-добре. По такъв начин включваме в живота си Десетата, Единадесетата и Дванадесетата стъпки. Времената, когато живеехме като призраци, си отидоха, но те могат да се върнат, ако ние не правим всичко възможно, за да бъдем здрави, любящи и отговорни пред живота си и живота на обкръжаващите ни хора.

САМО ЗА ДНЕС: Намерих нов път в живота. Днес ще направя всичко възможно, за да се отнасям с любов към околните и към самия себе си.


Намерих нов път в живота. В навечерието на поредица от празници си напомнам, че сегашното ми състояние не е просто отсъствие на алкохол. Не е просто сухота и стискане на зъби. Както и предишното ми състояние, не беше просто наливане, а болест - физическа, умствена и душевна.


"Понякога някой тежък пияч, който в момента не пие, казва: „Алкохолът въобще не ми липсва. Чувствам се по-добре. Работя по-добре. Живея по-добре.” Като бивши проблемни пиячи ние се усмихвахме на подобни изявления. Знаем, че нашият приятел е като малко момченце, което си подсвирква в тъмнината, за да прогони страха. Той сам се заблуждава. Дълбоко в себе си би дал всичко, за да може да гаврътне пет-шест чашки, без да трябва да носи последствията. След известно време отново ще опита старата игра, защото без алкохола се чувства нещастен. Не може да си представи живота без алкохол. Някой ден няма да е в състояние да си представи живота както с алкохол, така и без него. Тогава ще опознае самотата, както много малко хора я познават. Ще се намери на ръба на пропастта. Ще поиска краят му да дойде."

"Живеем с надеждата, че когато тази книжка се появи като сламка в морето на алкохолизма, победените пиячи ще се хванат за нея и ще последват препоръките й. Сигурни сме, че мнозина ще се изправят на краката си и ще продължат пътя си. Те ще отидат при други страдащи и братствата на „Анонимни алкохолици” ще изникнат във всеки град и селце като убежища за онези, които трябва да намерят изход."
Глава 11 от Анонимни алкохолици

Начин на живот. Името на нашето Братство - Анонимни алкохолици, води началото от името на тази Книга. По себе си знам, че не е голяма философия да се спре пиенето. Спирал съм хиляда пъти. Обаче как да се задържи трезвостта. Без лекарства, зъбене, връзване, беснеене, отшелничество? Това не знаех. Не знаех, че ми липсва път в живота. Не знаех и не можех да видя, че не знам да живея.
Благодаря за тази Книга "Анонимни алкохолици", за Програмата за възстановяване, която е въплътена в нея. Сламката в морето на алкохолизма. Благодаря на Бог, че ми даде разум да последвам препоръките й. Благодаря на моят спонсор за отделеното време да ми даде напътствия за следването на тези препоръки. Благодаря на всички братя и сестри - Весели и трезви празници по Пътя на Щастливата Съдба.





Тема Re: Весели празницинови [re: label]  
Автор иpинa_ ()
Публикувано22.12.07 11:37



Весели празници и от мен.Желая на всички много здраве и здрав разум!





Тема Re: Весели празницинови [re: label]  
Автор _koko (член)
Публикувано22.12.07 16:37



Весели празници !!!






С пожелания за много здраве, добро настроение и успех !



Тема Re: Весели празницинови [re: _koko]  
Автор szalona_k (Зина - воин)
Публикувано22.12.07 16:49



Весели празници и от мен и много много усмивки през новата 2008 година!



Никой не е идеален, само така си мисли!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.