Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Лекарство за отказване от алкохол (неприятен вкус)  
Авторaaaaaaaaaaaaaa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 15:37



здравейте,

имало лекарство, което те кара да изпитваш неприятни чувства като пиеш алкохол. как се казва



Тема Re: Лекарство за отказване от алкохол (неприятен внови [re: aaaaaaaaaaaaaa]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 21:21



Има лекарства, вече изхвърлени от употреба, с които се провежда т.нар. "аверзивна терапия". Идеята е разграждането на алкохола да се прекъсне в черния дроб до ацеталдехид и да се получи отравяне. При това се появяват изключително неприятни телесни и психични симптоми: потене, зачервяване на лицето, сърцебиене, вариации на кръвното налягане, страх от смъртта и др. В момента на българския пазар такива лекарства не се предлагат. Преди години е имало таблетни форми, както и подкожни имплантанти. По-известните наименования са антабус, дисулфирам, есперал. Проблемът при тази "терапия" е, че зависимост не може да се лекува с наказание и страх. Ако не се постигне промяна на ценностната система, духовно израстване, ясна визия за характера на болестта и възможност за овладяване на импулсите за пиене, трайна стабилизация е невъзможна. А описаните "лекарства" могат да увредят сърдечно-съдовата система при хора с различни заболявания. Да не говорим, че при приемане на много малки количества алкохол заедно с медикамента се достига до хронично отравяне и увреждане на мозъка, до т.нар. енцефалопатия. Известни са случаи, когато роднини са се опитвали да дават на алкохолика подобни медикаменти без негово знание, а това е изключително опасно.



Тема Re: Лекарство за отказване от алкохол (неприятен внови [re: д-p]  
Автор nekoi ()
Публикувано09.12.07 21:58



Какво повече, докторът ти го е казал точно и изчерпателно.
Само ще допълня, че преди години взимах антикол (мисля, че беше руският вариант на описаното от доктора).
Не знаех точното му действие или по-точно не знаех колко е опасно (при това ми го беше предписал лекар-нарколог ?!). Бях взимал 2-3 дни от него и на един банкет изпих една ракия. За мой късмет много ме болеше зъб и не ми се седеше на банкета, та си тръгнах. По пътя ми стана лошо, едвам стигнах до нас.
Легнах и имах чувство, че умирам - всичко описано от доктора в предния пост. Качих кръвно, зачервих се, слепоочията ми пулсираха, сърцето ми тракаше като шевна машина.
Повече не го погледнах това "лекарство".



Тема Re: Лекарство за отказване от алкохол (неприятен внови [re: aaaaaaaaaaaaaa]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 23:17



Приятелю аз пих навремето антабус.Независимо че ми беше ясно какво ще се получи реших да проверя.Пих си две бири и само шанса или силата ми ме спряха да продължа да пия повече.Та после си отидох в къщи и взех да чакам да видя какво ще стане.И стана

Голям майтап беше.Добре че се спрях на втората бира и бях кален във абстинентните кризи. Та така , това е идеален начин да убиеш алкохолика.Независимо от това което преживях не ме беше страх от лекарството, пих го около месец още но си бях направил план ако ще пия как да постъпя. Навремето мислех че ми е помогнало но в крайна сметка се оказа че не е.Само е можело да ме убие, и ми струва около хиляда лева че го няма в бг.Решението си е твое, аз моето си го взех отдавна по въпроса с лекарствата.



Тема Re: Лекарство за отказване от алкохол (неприятен вкус)нови [re: aaaaaaaaaaaaaa]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано10.12.07 10:19



Вкуууссс?!
На кой пък му пука за вкуса?

"Мъжете и жените пият, преди всичко защото харесват ефекта, породен от алкохола. Усещането е толкова неустоимо, че дори когато признават, че алкохолът уврежда, след известно време не могат да отличат истинското от лъжливото. На тях животът им на алкохолици им изглежда единственият им нормален живот. Те са неспокойни, раздразнителни и недоволни, ако не могат отново да изпитат чуството на облекчение и комфорт, което настъпва веднага след поемането на няколко чашки - онези чашки, които те виждат, че другите поемат безнаказано. След като са отстъпили пред желанието отново, така както правят много други, и се появи пристрастието, те минават през добре изветните фази на запой, от които излизат с угризения на съвестта и с твърдото решение никога повече да не пият. Това се повтаря отново и отново, и ако не претърпят пълна психическа промяна, надеждата тези хора да се възстановят е съвсем малка." ("Мнението на лекаря" от Голямата книга)

Колко пъти съм чувал мои събратя да казват: "Мразя вкусът на алкохола. Не мога да го понасям. Първата глътка едвам се удържам да не я повърна."

Има един виц по въпроса в АА. Обяснява новобранецът в АА на едно старо куче: "Аз пия, защото ми харесва вкусът на алкохола. Нямам проблеми с веществото." Старият пита: "Ами харесваш ли вкусът на прясна планинска изворна вода". "Естествено - отвръща новакът - та кой не харесва този вкус."
"Ами защо тогава не си седнал да пиеш каса след каса студена планинска изворна вода, ами се наливаш с алкохол?"

Какъв отвратителен вкус ще ме спре мене. Колко пъти едвам съм се затискал да не върна. Чувството, ефекта ми трябваше на мене. Това търсим ние зависимите. Какъв ти вкус. И говна да са, пак ще ги гълтам, щом ще ми донесат желаното облекчение, спокойствие, отпускане, феерия.


То и затова тези дни си мислех, че не съм се закачил към тютютна. За мене веществата в този дим не ми носят никакъв, ама никакъв ефект. Трябва ми нещо силно. Нещо, което да спре всяка мисъл. Да ме изключи от ужаса на този свят. Да ми даде сила и смелост да понеса обстоятелствата и себе си. Да мога да се приближа до жена и да обеля два лафа. Да мога да забравя, че съм се прецакал и за нищо не ставам. Да мога да се изрепча и да кажа на всички, че ставам за нещо. Да мога да заспя. Да мога да изляза от вкъщи. Да мога да вляза в заведение и да не мисля, че всички погледи са насочени към мене. /ей затова само съм ползвал цигарите. да се прикрия сред другите. да мога да се приближа до съучениците си, които пушат в кенефа или във входа. да не съм странен и чужденец. да съм като другите. да не ме разберат, че съм извънземно, страхливец, шматка. Край на вметката./
Да чуя смях и да не се побарам по дюкяна. Да не би случайно са съм се разгащил. Да мога да понеса, че съм къдрав и че ми е името такова, каквото е. Да мога на спокойствие да псувам Държава, общество, роднини, управници, комунизъм, времето, зимата, лятото, безпаричието, войната в Ирак, нейното приключване, и т.н.

Вкус? Познавам хора, които пият дезинфектанти. На упътването пише да няма допир до кожата. То вярно гърлото и вътрешностите нямат нищо общо с кожата.

Ефекта породен от алкохола: "Те са неспокойни, раздразнителни и недоволни, ако не могат отново да изпитат чуството на облекчение и комфорт, което настъпва веднага след поемането на няколко чашки - онези чашки, които те виждат, че другите поемат безнаказано. "

Безнаказано. Както казва брат ми - "Няма безплатен обяд".
Безнаказаност. Всеки път си мисля, че няма да е като преди. Че този път ще си пийна малко. Ще се насладя на познатото и любимо чувство на облекчение и комфорт. То настъпва веднага.
Обаче аз не мога да пия безнаказано. Не мога да се наслаждавам или да контролирам пиенето. Ето тази заблуда трябва да бъде осъзната, приета и разрушена. Смачкана. Че мога да пия като другите. Докато не смачкам заблудата, че не мога да пия като другите - няма Програма, няма възстановяване. Няма нищо. Ще има преследване на лудата идея, че мога да пия като другите. До вратите на лудостта или смъртта. Смайващо продължителна идея.

"Повечето от нас не искаха да признаят, че са истински алкохолици. Никoй не обича да мисли, че телесно и психически се различава от другите. Следователно не е учудващо, че кариерата ни на пиячи се характеризираше с безконечни напразни опити да докажем, че можем да пием като другите. Идеята, че по някакъв начин, някой ден ще успее да контролира и да се наслаждава на пиенето, е голямата мания на всеки абнормен пияч. Продължителността на тази илюзия е смайваща. Мнозина я преследват чак до вратите на лудостта или смъртта.

Научихме, че дълбоко в себе си трябва напълно да приемем, че сме алкохолици. Това е първата стъпка към възстановяването. Заблудата, че сме като другите или можем да станем като другите, трябва да бъде разрушена."
(Глава трета от Анонимни алкохолици)



Тема Не се прави на Филютекнови [re: д-p]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 08:00



Препарата се казва "Антикол" (нарочно избягвам думата "лекарство") се продаваше свободно по аптеките за 7 лева, в банки от 100 таблетки, помня ги, в тъмно стъкло, после Антикола взе да изчезва, наистина съм чувал за смъртни случаи на хора, на които жената или тъщата е поставяла препарата в супата им. Вкус таблетките нямат, защото се гълтат, а не се дъвчат. Препарата е добър, дава настроение, все едно че си ударил 2-3, не трябва да се смесва с алкохол, кофти реакция. Доколкото за имплантите - слагат ги оперативно и подкожно, обикновено на гърба, за да е трудно на алкохолика да си ги махне, но познавам един човек (познавах), син на известния ком. лидер Васил Коларов, който беше опровергал медицината и с имплант пиеше по 2 литра водка. Ходеше в заведениевто "Берое" на бул. Витоша, което както и той вече не съществуват



Тема На крива ракетанови [re: nekoi]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 08:06



Абе гледам, че си на всяка манджа мерудия. Чул си нещо от тук-от там и се правиш на велик. Антикола си беше съвсем българско лекарство, реакцията му с алкохола е незабавна и това, че ти станало лошо по пътя, кура те болял и т.н. са ти измишльотини.



Тема Re: На крива ракетанови [re: Дokтopa]  
Автор nekoi ()
Публикувано12.12.07 14:34



Ти пък си на всяка мерудия - доктор.
К..а не ме е болял, явно теб те боли.
На мен ми пулсираха слепоочията и ми хлопаше сърцето.
Ако прочетеш внимателно, ще видиш, че бях пил малко, а и антикола го бях взимал само 2-3 дни и вероятно не се е бил натрупал достатъчно в организма ми.
И като добавиш, че живеех недалече от ресторанта на ЦКС (там и днес си е пак кръчма), където беше банкетът, може повярваш, че ми е станало лошо по пътя и у дома.
Наистина не съм сигурен, че антиколът е бил руски (щом казваш, значи е бил български), защото не съм го купувал, даваше ми го позната докторка, пък и доста години минаха от тогава.

А ти явно си го купувал - за себе си ли?! - щом още помниш цената и опаковката му.

Не се правя на велик, аз съм велик


Не се правя на велик, а просто споделям своя опит. Ти също знаеш доста неща за алкохола, така че по-добре ги споделяй тях тук, отколкото да се заяждаш.
Да се заяждаме и да обиждаме по-форумите е лесно и никак не е героично.

Понеже казваш, че съм чул нещо от тук от там. Ето ти нещо, което наистина само съм чул. Чувал съм, че и други алкохолици са успявали да калцират зашития есперал, като започват да пият съвсем малки дози (по една капачка отначало) и постепенно ги увеличават, докато започнат да пият по много, без еспералът да им пречи.
Освен това съм чувал, че на безнадеждни алкохолици са им зашивали плацебо есперал, за да ги плашат.

Аперитив "Берое" на Витошка го помня и аз съм пил в него.



Тема Re: На крива ракетанови [re: nekoi]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано12.12.07 21:24



Не се и съмнявам, че СИ велик, Некой.



Anticol се произвежда от "Polfa" (Варшава).
Действащо вещество: дисулфирам 500 мг, таблетки или разтвор.

Но това не е аверзивна терапия. Тя се е състояла (минало време, защото наистина не се прилага вече отдавна) в това, че на алкохолиците в болниците лекарите давали заедно с алкохол медикаменти, предизвикващи повръщане. За да се изработи аверзиваната реакция, тоест да им се гади когато помиришат или вкусят алкохол. Нещо като при кучето на Павлов.
Резултат? Коварните алкохолици драйфали когато виждали влизащия в залата лекар...

В България не знам, но при нас много често вместо есперал се имплантира плацебо. Колкото да се страхува алкохоликът. Но те си го знаят и по-смелите опитват... Някои успяват. Другите нямат късмет...
Лично познавам човек, който за 10 години 12 или 13 пъти е имал зашит есперал и само първия път е издържал целия срок. Останалите рано или късно запивал, последния няколко дена след имплантирането.
Дисулфирамът (действащо вещество в есперал и в антикол, и в антабус) действително бокира производството на езнимите, разграждащи алкохол и с това прекъсва този процес на нивото ацеталдехид, който е силна отрова, предизвикваща всички тези неприятни и опасни симптоми, които описвате тук.
Но някои организми произвеждат съответни ензими в такова изобилие, че стандардната доза дисулфирам може да се окаже безсилна, дори ако не е плацебо. Така че винаги има шанс, че този който запива есперал ще успее. Както и винаги има риск, че ще умре или ще се озове доживотно на инвалидна количка.
Изборът винаги си е наш.

Редактирано от Aня на 12.12.07 21:27.



Тема Re: Лекарство за отказване от алкохол (неприятен вкус)нови [re: aaaaaaaaaaaaaa]  
Автор adell_80@mail.bg (непознат )
Публикувано18.08.14 20:14



ПРОДАВАМ ЕСПЕРАЛ ( ДИСУЛФИРАМ АНТИКОЛ ) ESPERAL
Продавам Есперал 500 мг на Sanofi Aventis . 20 таблетки по 500 мг - 20 лева .
За коичества по договаряне.
За контакт adell_80@mail.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.