Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Алкохолик това зву4и гордо:)нови  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 23:22



Да, не се шегувам

. Много се затрудняват да направят 1та стъпка, просто защото се срамуват да си признаят, 4е са алкохолици. Това е една дамга в нашето общество, натрупана с годините. Алкохоликът е низвергнат, отхвърлен, неуда4ник, презрян. Кой САМ ще си сложи този пе4ат? трябва да е луд, за да се нареди доброволно в утайката на обществото.. Дълбоко в себе си знаем истината, но се срамуваме да я признаем и приемем пред нас самите, камо ли пред другите... И как тогава можем да поискаме помощ?? . Затова искам да споделя с вас едно красиво определение за алкохолиците. Думите не са мои, про4етох ги в една книга и останаха в душата ми:

Алкохолиците са същества в от4аяние. Те са косми4ески миниатури, специални духовни фигури.
Говоря за тези, които рядко са трезви, животът на които се върти само около пиенето.
Това са измъ4ени души, които искат помощ.
Но не помощта която обкновено им даваме.
Отнемаме им отговорностите и ги изпращаме в болници.
Те имат нужда да приемат своята 4увствителност. Размерът на 4увствителността им ги кара да се отдале4ат от този свят; те не искат да бъдат, не искат да у4аствуват.
Алкохолиците искат да бъдат 10 см от пода, за да не бъдат съпри4астнина това, което се върши на земята.
Искат да летят, искат да се изка4ат до небето, да познаят нови косми4ески иденти4ности,
Искат да ме4таят, искат да вярват, 4е си струва, искат да градят планове и да ги видят как се осъществяват.
Но 4увствителността им е толкова голяма, 4е се обезкуражават по средата на пътя.
Те 4увствуват вси4ко. Агресиите, обидите, коментариите. Те 4увствуват, 4е са отхвърлени, 4е не се вместват в схемите. Искат да забравятобидата,тъжното 4увство на този, които не се смята за нормален. Нормален, който издържа вси4ко. Нормален, които затаява вси4ко.
Алкохолиците са големи деца, който се страхуват да пораснат.
Дайте им нежност. Оби4айте ги, приемете ги с техните ме4ти, съдействувайте им с техните проекти. Помогнете им да оби4ат себе си, да харесват това, което правят и техните способности.
Вземете им пиенето и дайте им радост, вземете им пиенето и дайте им хармония, вземете им пиенето и дайте им живот.

Красиво, нали? И казано с много нежност за нас.. Затова нарекох този постинг: Алкохолик това зву4и гордо. Разбрах защо ве4но трябваше да жижея анастезирана... За да не 4УВСТВУВАМ. Защото това е болест на 4увствата. Когато престанах да се срамувам, 4е съм алкохоли4ка, поисках помощ....
Благодаря, и още 24 4аса за вси4ки нас



Тема Re: Алкохолик това зву4и гордо:)нови [re: Coня]  
Автор OO7OO7 (непознат )
Публикувано14.05.07 09:25



"Те чувствуват всичко. Агресиите, обидите, коментарите. Те чувствуват,че са отхвърлени, че не се вместват в схемите. Искат да забравят обидата,тъжното чувство на този, които не се смята за нормален..."
Алкохолиците са големи деца, който се страхуват да пораснат."

Алкохолик, това звучи гордо!

Здравей Соня,
Поздрави за темата. Повдигна ми самочувствието. Като че ли е избрана точно за мен. Видях себе си: в моето близко минало, когато съзнавах що за птица съм, но се страхувах и срамувах да си го призная; в моето настояще, когато се разкъсвам от терзания и самообвинения. Как ми олекна само като го признах пред други. Беше 20 април 2007, когато за първи път прекрачих прага на АА. Не било страшно. Сега, прочитайки горните истини, ми стана още по-леко, напомпах се с нова доза самочувствие. Разбрах, че няма за какво да се срамувам, а по-скоро, трябва да се гордея и се гордея, че съм алкохолик. Да му мислят тези, които продължават да се спотайват. Жал ми е за тях и ако мога ще се опитам да помогна на онези, които познавам.
Добър ден ти желая, здраве и успехи!



Тема АЗ СЪМ АЛКОХОЛИК И СЕ ГОРДЕЯ С ТОВАнови [re: Coня]  
Автор ivnikolaev (готин)
Публикувано15.05.07 08:27



В книгата си "Котешка люлка" (Cat's Cradle) /1963/, Кърт Вонигът
(Kurt Vonnegut, 2007+) - мир на праха му, заявява
"АЗ СЪМ АЛКОХОЛИК И СЕ ГОРДЕЯ С ТОВА". Много редове в нея са отделени на АА. Романа е издаден на български още през 1977 г., заедно с още един роман на Вонигът - "Закуска за шампиони".
"Котешка люлка" започва така: /цитирам по памет/ - "Някога, много
отдавна, преди 2000 литра алкохол, преди 200000 цигари, преди 3 жени, накога много отдавна...". Е, а и аз ако трябваше да пиша автобиография, можех без да излъжа да започна със същите думи, а хора които ме познават отблизо, да се усмихнат и да кажат, че се правя на скромен.






Тема Re: АЗ СЪМ АЛКОХОЛИК И СЕ ГОРДЕЯ С ТОВАнови [re: ivnikolaev]  
Авторana (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 19:48



чета и плача... всички тия истории... угнетяват ме и ме плашат още повече... показват ми нещо ужасно, което може да се случи... а може и да не се случи...

не искам някой ден приятеля ми (в скоро време и съпруг надявам се) да пише подобна автобиография... и аз да съм бившата... няма да го позволя, няма... каквото и да ми струва...



Тема Re: АЗ СЪМ АЛКОХОЛИК И СЕ ГОРДЕЯ С ТОВАнови [re: ana]  
Автор nekoi (минаващ)
Публикувано16.05.07 21:20



А предложи ли и на твоя приятел да почете тук?



Тема Re: АЗ СЪМ АЛКОХОЛИК И СЕ ГОРДЕЯ С ТОВАнови [re: nekoi]  
Авторana (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 21:34



Знаех за този клуб отдавна, но едва днес се сетих да погледна за какво иде реч...

Мисля да му го покажа... Набелязала съм няколко истории, които първо да му покажа... Но признавам си, страх ме е от реакцията му... Трябва добре да обмисля как ще процедирам за да бъде ползата максимална... Знам, че няма да стане веднага, но... мисля да опитам... само трябва в момента да превъзмогна себе си, яда, сълзите... и да бъда силна, за да мога да застана зад него, та дори срещу него ако трябва...



Тема Re: АЗ СЪМ АЛКОХОЛИК И СЕ ГОРДЕЯ С ТОВАнови [re: ana]  
Автор nekoi (минаващ)
Публикувано16.05.07 22:33



Ами да, обмисли го първо. Ако му покажеш по-драстичните истории, той сигурно ще ти отговори, че това не се отнася за него, че не е лежал в клиники, не е тежък случай и че той няма проблем с алкохола.
Затова подбери постинги, свързани с бирата. Истории, в които той да види себе си.
Пробиването на защитната стена на отрицанието ("аз нямам проблем с алкохола") е първата и често най-трудната стъпка.
Обикновено първата реакция на зависимия е на обида и дори агресивност към близките, когато му посочват проблема.
Помисли и му посочи конкретни примери с него, когато пиенето му очевидно не е било нормално и от него са последвали конкретни щети.



Тема Re: АЗ СЪМ АЛКОХОЛИК И СЕ ГОРДЕЯ С ТОВАнови [re: nekoi]  
Авторana (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 23:24



Благодаря за съветите! Определено мисля, че ще сте ми от полза... Само дано Бог ми даде достатъчно търпение и сили, а аз да съумея да използвам тия сили правилно и ползотворно...





Тема Re: АЗ СЪМ АЛКОХОЛИК И СЕ ГОРДЕЯ С ТОВАнови [re: ana]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 00:12



Най добре ще е ако успееш да го накараш да остане трезв за някой друг ден и тогава да прочете това което си решила.Честно казано аз май на пияна глава почти нищо не асимилирах от казаното или прочетеното.
Подготви се ,че въобще няма да ти е лесно.А може и като е трезв да успееш да го закараш на някоя от сбирките на АА.
Успех



Тема Извън тематанови [re: Coня]  
АвторДackaл (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 10:24



Хубаво, Сонче, добре звучи, много прочувствено!

Начинът ти на изразяване е доста добър. Само имам две забележки към правописа ти. Пиши занапред буквата "ч", а не числото 4.
А, формите "чуствувам", "участвувам" и т.н. от около петнайстина години са излезли от съвременния български литературен език. Не са грешни, но са остарели. Ама е добре да ги заменяш с "чувствам" и "участвам".
Успех в лечението!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.