Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:47 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо?нови  
Авторд.ц. (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 05:04



Защо тука така драматизирате и демонизирате нещата? Едва ли не човек получава усещането, че се намира в някаква кабалистична обстановка, нещо като Широко затворени очи


А всъщност всичко е далеч по-просто - решава някой да не порка и не порка, каквото и да му струва това. Без всякакви "техники", "способи" и прочее шитня...



Тема Re: Защо?нови [re: д.ц.]  
АвторУчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 06:24



Проблемът е, че ако си зависим, решаваш да не поркаш, а поркаш...





Тема Re: Защо?нови [re: д.ц.]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано26.10.07 07:25



А всъщност всичко е далеч по-просто - решава някой да не порка и не порка, каквото и да му струва това
А защо трябва да "струва"? Защо да е трудно, на нокти и зъби, като може да е лесно, приятно и с удоволствие? Аз искам да имам "широко отворени очи", за да виждам света през тях. На чисто и трезво.
Лек, успешен и трезв ден на всички.


Усмихни се, има изход!

Тема Re: Защо?нови [re: Учyдeн]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 07:31



Мда! Такъв съм по-природа. Обичам да драматизирам. А и правя всичко наопаки. Баш когато обещая да не пия повече, ще взема да се натряскам кът свиня. Тъй че внимавай с приятелите си, приятелю, щот не всеки може кът тебе. Но ако някой от тях се случи да е алкохолик сигурен съм че рано или късно и ти ще забележеш разликата.





Тема Re: Защо?нови [re: д.ц.]  
Автор LaliМодератор (старо куче)
Публикувано26.10.07 08:25



Оказва се, че не е така лесно и просто както си го мислиш.
Преди почти година когато влязох за първи път в този клуб и аз мислех като теб.
Но се убедих, че помощ трябва.


"Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто да го изпълниш."

Усмихни се!
И ще успееш!


Редактирано от Lali на 26.10.07 08:26.



Тема Re: Защо?нови [re: Lali]  
Автор nekoi ()
Публикувано26.10.07 11:13



А всъщност всичко е далеч по-просто - решава някой да не порка и не порка, каквото и да му струва това. Без всякакви "техники", "способи" и прочее шитня...

Мислиш така, защото си нямаш понятие от алкохолизма и никога не си се сблъсквал с него. Пожелавам ти и да не се сблъскваш никога.

Защо тогава по цял свят има клиники за алкохолици, лудници, терапевтични програми, комуни и т.н. И разбира се групи на Анонимни алкохолици в 200 държави?
Да не би да мислиш, че тези хора, които ходят на сбирки на АА, го правят, защото им е скучно и имат прекалено много свободно време?
Правят го, за да си спасят живота.
Де да можеше както ти казваш - "решава някой да не порка и не порка"...



Тема Re: Защо?нови [re: д.ц.]  
Автор Пpиятeл_ka (минаващ)
Публикувано26.10.07 11:31



А пък аз не мисля, че драматизираме и демонизираме "нещата" :) Напротив, на всеки, който казва, че му е трудно, предлагаме съвети и подкрепа, вяра, че е възможно да се откъсне от властта на алкохола. Защото знаем, че е възможно. А също - и че не е задължително да се плати непременно най-високата цена ("...каквото и да му струва това")
Но, виж, интересно ми е по какъв повод четеш тук? Ако нямаш хич никакъв проблем с алкохола самият ти или някой близо до теб...
Разбира се, можеш и да ми отговориш.
Иначе по правило всяка ситуация, погледната отстрани, има удивително лесно видими и прости решения - докато не се озовем сами в нея :)



Тема Re: Защо?нови [re: Пpиятeл_ka]  
Автор szalona_k (малката)
Публикувано26.10.07 20:44



Именно защото когато група хора наистина помага на други, това се възприема като демонизиране и драматизиране, цялата страна е пълна с непълнолетни *********, които пропиляват живота си и този на хората, които ги обичат!

Всяка непълна истина е полуистина, а всяка полуистина е полулъжа.


Тема Re: Защо?нови [re: д.ц.]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано27.10.07 09:40



В отговор на:

Защо тука така драматизирате и демонизирате нещата?




Ако някоя сутрин почнеш да се чудиш дали все пак не е по-добре да умреш отколкото да продължаваш по другия начин, тогава ще разбереш защо.

Ти като човек, който разбира от проблемите с пиенето можеш ли като те хване хрема да кажеш твърдо - Решавам, че нямам хрема и това е. И готово, нямаш. Само че хремата ще ти мине и без силната ти воля. А с алкохолизма е обратното. Става по-лошо и с воля и без воля. Щото е болест. И то страшна.

Така че пий си пиенето (или не го пий) и си решавай кога да пиеш и кога не, щом можеш. Само че от алкохолизма нямаш понятие и ако искаш да придобиеш такова по-добре да е само на теория. Прочети малко литература. Щото ако го опознаеш "отвътре" ще минеш от към нашата страна и ще се чудиш на тия дето се чудят как така да не си решаваме спирането на пиячката с простото решение да не поркаме и готово



Тема Re: Защо?нови [re: д.ц.]  
Авторirina (Нерегистриран)
Публикувано27.10.07 21:53



Бе човек благодари се на Бог че не си зависим, да те питам тогава защо ли ще питаш или ще ти се иска да се гръмнеш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.