Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема алкохализъм ли е ако рядко пиеш, но по многонови  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 01:38



Здравейте мили хора,

Извинете ме, че нямам време да прегладм всички теми и да видя някъде дали няма отговор на въпроса , който ме интересува.

Въпросът е: Опасно ли е и алкохолна зависимост ли е, ако чавек който е бил алкохолик, с месеци се въздържа и не посяга кам чашката никак, но реши по даден повод да се почерпи сам. Но се почерпва не с 50 или 100 мл, а с много повече, до състояние да стане много раздразнителен и да набие жена си, която при вида на бутилката не е издържала и е направила забележка и е изразила разочарование, че пак човекът (съпругът й) посяга към чашката.

За мене отговорът е, че човекът не се е излекувал, щом не може да спре след първата чашка. Опитах се да му го обясня лично, но не успях. Някъде бях чела за това състояние (запой?), но не мога да намеря линка. Аз имам някакъв авторитет пред този чавек, и ако му занеса статия, четиво някакво по въпроса от експерт, той ще се замисли... Но не мога да намеря такова...

Вие въобще какво мислте?

А човекът е съпруг на сестрата на мъжа ми. Пие по много причини, според мен една от тях са безкрайните претенции на жена му, която постоянно му мачка самочувствието за това, че е неудачник и некадърник... Това е друга тема...

Но как да му помогна конкретно в случая. Интернет не ползва. Затова искам да му разпечатам нещо и да му го занеса да го прочете. Или книга ми препоръчайте, моля



Тема Re: алкохализъм ли е ако рядко пиеш, но по многонови [re: cнaxa]  
Авторлюcи (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 17:42



снаха,

чавек който е бил алкохолик <---- Не, няма такова понятие. Няма бивш алкохолик. Както няма бивш негър.

Аз имам някакъв авторитет пред този чавек <----- Не, нямаш авторитет. Никой няма авторитет пред алкохолика.

Пие по много причини <----- Не, не пие по много причини. Причината е една единствена - той е алкохолно зависим (т. е. алкохолик).

ако му занеса статия, четиво някакво по въпроса от експерт, той ще се замисли <----- Не, няма да се замисли. Никой алкохолик не се замисля, докато не нагази до гуша в собствените си лайна и не му се доповръща от него самия.

А човекът е съпруг на сестрата на мъжа ми. <---- Ако мъжът ти обича и цени сестра си, нека да й помогне да се спаси от алкохолика.

Затова искам да му разпечатам нещо и да му го занеса да го прочете. <---- Има сайт на анонимни алкохолици на български език. Там са достъпни няколко текста, които може да се окажат спасителни за някой алкохолик. Стига да е поискал да се спасява, разбира се.



Тема Re: алкохализъм ли е ако рядко пиеш, но по многонови [re: cнaxa]  
Автор пpиcъcтвaщa (отвреме-навреме)
Публикувано18.10.07 17:45



За мене отговорът е, че човекът не се е излекувал, щом не може да спре след първата чашка.

"Американската медицинска асоциация приема, че алкохолизмът е заболяване, което може да бъде спряно, но не и излекувано окончателно..."



Пие по много причини, според мен една от тях са безкрайните претенции на жена му, която постоянно му мачка самочувствието за това, че е неудачник и некадърник...

Навремето и аз смятах, че околните са ми виновни, за да пия успокоителни, вече се въздържам да обвинявам когото и да било за състоянието си или за състоянието на някой друг, защото знам - абсолютно всичко избирам сама - включително и това дали да позволя да ми мачкат самочувствието или да не позволя и т.н. и т.н.

Гледай към слънцето и остави сянката да пада зад теб.

Тема Re: алкохолизъм ли е ако рядко пиеш, но по многонови [re: люcи]  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 20:10



Мерси, намерих сайта на АА, сега ще видя какво има там.



Тема Re: алкохализъм ли е ако рядко пиеш, но по многонови [re: пpиcъcтвaщa]  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 20:14



Влагодаря за сайта.
Значи мислите, че той си е алкохолик все още, щом макар и много рядко допуска да се напие.

Очевидно иска като нармалните хора да може да пие по някакви поводи по чашка.

Да ви споделя, че той преди години отказа цигарите. Дали е по-лесно да спреш цигарите, отколкото алкохола?



Тема Re: алкохализъм ли е ако рядко пиеш, но по многонови [re: cнaxa]  
Автор nekoi ()
Публикувано18.10.07 21:36



Пушенето и алкохолизмът са много различни неща, макар че и двете са зависимости.
Така че няма смисъл да се разсъждава кое е по-лесно за отказване.
Повечето хора пият, без да са алкохолици.
Докато тези които пушат, са пушачи

(Изключвам малката група хора, които припалват от време на време)



Тема Re: алкохализъм ли е ако рядко пиеш, но по многонови [re: cнaxa]  
Автор passion flower ()
Публикувано20.10.07 18:34



Алкохолиззмът не се лекува.В смисъл, човек може да спре да пие, но никога не може да се върне до състояние на контролирано консумиране на алкохол, като човек, който никога не е станал зависим от алкохола.

Да, това, което прави този човек си е обикновен алкохолизъм.Много хора минават през такава фаза, като се опитат да спрат да пият, но от време на време не издържат и пият по много.

А тази жена какво прави там, като мисли за мъжа си,че е неудачник, а и бой яде....Според мен ще е най-добре и за двамата да се разведат..Но това са лични решения, даването на акъл не върши работа.



Тема Re: алкохализъм ли е ако рядко пиеш, но по многонови [re: passion flower]  
Автор atsem ()
Публикувано20.10.07 18:45



Честит първи сняг! И по-малко намеса в живота на другите, не са толкова безпомощни.



Тема Re: алкохализъм ли е ако рядко пиеш, но по многонови [re: atsem]  
Автор bohata (потомствен алко)
Публикувано20.10.07 19:09



Благодаря! Много се радвам да видя че пишеш

Май утре ще правим снежен човек на Веслец...



Тема Re: алкохализъм ли е ако рядко пиеш, но по многонови [re: bohata]  
Автор LaliМодератор (пристрастен)
Публикувано20.10.07 19:43



Честит първи сняг!




Усмихни се!
И ще успееш!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.