Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 12 Стъпки в Гулаг...  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано07.10.07 23:44



Здравейте, приятели!
Върнах се все пак.
Едва ли ще мога да разкажа всичко, което видях и почувствах в Сибир. Байкал, тайгата, старите дървени къщи, юртите, тръпката Изконното в светите шамански места, будистките дацани, небето по-високо, хоризонтът по-широк от всякъде... Всичкото все още ми се върти в главата, зашеметява... Но вече знам, че искам пак да се върна Там.


Това, което преди всичко искам обаче да ви кажа, са поздрави от петдесетина здравеещи алкохолици и наркомани, с които успях да се срещна – в центъра за зависими в Ангарск, в екипа на телефона на доверието в Иркутск, в двете изправителни колонии, които ни беше разрешено да видим.
В сибирските колонии работят по Стъпките! Вярно, че май само в тези две, които посетихме (от десетки такива, разположени наоколо), но все пак!
Някои от момчетата, с които говорихме, са с по петнадесетина години наказание – не посмях да питам за какво престъпление, но такива присъди не се дават за кражба на пакет цигари. Почти при всичките им престъплания, заради които са се озовали там, са били свързани с тяхната зависимост.
А сега трезвеят, работят по Програмата и се надяват, че и за тях ще има живот.
Гледаха ни малко враждебно в началото (че какви ли пак дойдоха да ги гледат като маймуни в клетката), докато не разбраха, че сме зависими – тогава отношението се промени мигновено...





Тема Re: 12 Стъпки в Гулаг...нови [re: Aня]  
Автор _koko (член)
Публикувано08.10.07 01:35



Здравей и добре дошла !

Честно, малко ти завиждам за високото небе, широкия хоризонт, светите шамански места ...

Спорна нова седмица, без значение работна или почивна !





Тема Re: 12 Стъпки в Гулаг...нови [re: Aня]  
Автор LaliМодератор (пристрастен)
Публикувано08.10.07 08:27



Интересно, Аня, сякаш си била в един друг свят.

Усмихни се!
И ще успееш!




Тема Re: 12 Стъпки в Гулаг...нови [re: Aня]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано08.10.07 08:54



Здравей Аня,
Радвам се, че се завърна и че пътуването ти до Сибир е било успешно, позлотворно. Желая ти здраве и успехи във всичките ти начинания. Приятен ден!



Тема Re: 12 Стъпки в Гулаг...нови [re: Aня]  
Автор пpиcъcтвaщa (отвреме-навреме)
Публикувано08.10.07 09:51



Аз не знам защо съм останала с впечатлението, че в Сибир морето е покрито с лед и върху него се разкарват бели мечки, затова изобщо не очаквах такъв красив есенен пейзаж.



Гледай към слънцето и остави сянката да пада зад теб.

Тема Re: 12 Стъпки в Гулаг...нови [re: пpиcъcтвaщa]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано08.10.07 20:13



Ани добре дошла от Там.


Радвам се че се върна и че си си прекарала добре.
Успешна седмица и прати още снимки, ако може.


Усмихни се, има изход!

Тема Re: 12 Стъпки в Гулаг...нови [re: girasole]  
Автор nekoi (член)
Публикувано08.10.07 21:41



Добре дошла обратно в нашия ГУЛАГ





Тема Re: 12 Стъпки в Гулаг...нови [re: girasole]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано08.10.07 23:25




Още ли? Ами...
От такива?





...Или такива? (вижте върху комина...)



ПП.
Забравих (как можах!) да разкажа за първия ни контакт със сибирския бит.
Веднага първия ден в Иркутск двама консултанти от центъра, в който бяхме на стаж (зависими и съпрузи като нас, и като нас запознали се в терапевтичния център!), ни заведоха на ресторант... Мексиканския! Там ни предложиха преди яденето разни салати - месни, рибни - но понеже основното ядене щяло да бъде с месо, аз попитах за някаква просто зеленчукова салата. Оказа се, че в менюто има само една такава: ШОПСКА!...
Е, в мексиканския ресторант в Сибир да те посрещнат със шопска салата, това трябва да е знак някакъв!...



Тема Re: 12 Стъпки в Гулаг...нови [re: girasole]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано08.10.07 23:31



И още... Мястото, в което ме лазиха тръпките...







Тема Re: 12 Стъпки в Гулаг...нови [re: Aня]  
Автор nekoi (член)
Публикувано09.10.07 00:45



Супер е: мексикански ресторант в Сибир, в който сервират шопска салата.
Направо не е истина. Друг да го беше казал, щях да реша, че си го измисля.
Наскоро у нас имаше допитване какъв за бъде символът на България за пред света. Имаше всякакви предложения - боб, ракия, Стоичков, розата и т.н. Но май трябва да е шопската салата.
Това ми напомня как в затънтено градче в ГДР попаднах в японски ресторант, чийто собственик беше българин.
Но твоята шопска салата в Сибир е по-готина.
И снимките са много хубави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.