Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Нуждая ли се от помощ?нови  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 19:57



И изобщо, прав е старият Ф. М., който твърди, че всички, които не пият, са или болни, или подлеци. Има нещо нездраво и съмнително в трезвеника. Възприемам хората, които не пушат, тяхна си работа, дори възприемам тези, които не се заглеждат след жените по улицата, макар че... Но както и да се мъча, не мога да възприема непиещия за нормален. Непиещият е маниак и точка по въпроса. Всеки, който се опита да облече трезвеността в подкупно, здравословно и благообразно обяснение, е гад, мръсник, безочлив продажник. Да не пиеш, означава да живееш като идиот. Да си противоестествен и пластмасов като вегетарианец. Липсата на алкохол води до оглупяване и тежка шизофрения. Изкривяват се представите за света. Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес.
Аз пия. Обичам да пия. Много пия. Ето дори сега съм си пийнал. От обяд почнах на ракийка. После поспах, събудих се и си отворих една биричка, жив и здрав да съм още сто години. Но не съм алкохолик. Наречи ме какъвто искаш - лъжец, неудачник, мечтател, безхарактерен тип, но не и алкохолик. Не бих могъл да бъда. Генетично, разбираш ли, не ми е заложено. Пияница може да съм. Това със сигурност съм. Но не съм алкохолик. Защото аз съм това, което съм и никога няма да бъда това, което не съм...



Тема Re: Нуждая ли се от помощ? [re: Дokтopa]  
Автор4oвek (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 20:02



И аз не съм алкохолик ! И не пия ...много ! Но от баба си съм се научил , че една чашка сутрин ракийка ...100грама е полезна за организма ! За дезинфекция , казваше тя ! После , къде 9-10 часа - още една за тонус , тя му викаше "да ти кипне кръвтъ кът на краставо яре" !
У 12 часа още една , да ти са отвори апетита , вика , макар че аз никога не съм страдал от липса на апетит ! А къде два часа още стотак , че да ти се приспи хубувенце ! Да ти е лек следобедният сън !
Като се събудиш - един стотак за разсънване , зер аз кафе не пия , трябва някакъв заместител !
И едва надвечер си пийвам нормално като хората няколко по сто със салата , да се почувствам и аз мъж ! Е, туй алкохолизъм ли е ? Не ! Нормално пиене !



Тема Re: Нуждая ли се от помощ?нови [re: Дokтopa]  
АвторHeйзи (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 20:07



Има пиячи, пияници и алкохолици. Пиячът е готин пич, пияницата е свиня, а алкохоликът е болен. Имам съсед алкохолик - сега е излекуван и не пие. Разказвал ми е, че усещането, когато му липсва алкохол е като когато ти се пуши много- аз съм пушач и знам какво е. Чел съм, че поради някаква особеност в ензимите алкохолиците се пристрастяват към алкохола както към никотин. И си трябва лечение и после да не близва - че иначе става като с отказал се пушач - запалиш 2-3 цигари и си пропушваш.



Тема Re: Нуждая ли се от помощ?нови [re: Heйзи]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 20:12



При последното си посещение на Бърбън стрийт си купих сувенирна тениска със следния надпис
I am not an ALCOHOLIC, I am a drunk.
Alcoholics go to meetings.



Тема Re: Нуждая ли се от помощ?нови [re: Дokтopa]  
Автор LaliМодератор (пристрастен)
Публикувано06.10.07 20:23



Докторе, когато искаш да ни кажеш нещо, пиши го в едно мнение и с един и същи ник, няма нужда да пускаш мнения с различни никове.

Усмихни се!
И ще успееш!




Тема Re: Нуждая ли се от помощ?нови [re: Дokтopa]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано06.10.07 21:22



Здрасти Доктора,
Когато някой почне да крещи с пълна сила, че не е алкохолик и че никога няма да стане алкохолик, без никой да го пита всъщност, това за съжаление обикновено означава, че той е умрял от страх, че май е станал алкохолик и се чуди къде да избяга от тази гнусна мисъл. Е, то е ясно къде. При най-близкия и верен приятел, алкохола.

Моля да не се обиждаш, защото наистина не искам да те засягам или дразня. Но имай предвид, че тези "Аз пия. Обичам да пия. Много пия" в един момент се изправят пред сравнително кратък списък от възможности - смърт, лудост или трезвеност.

Обаче след минаването на една бариера, сам ще можеш да избираш само от първите две. За третото ще имаш нужда от помощ. Огромна нужда и истинска помощ. Аз я потърсих в този форум и в АА и от 9 месеца и нещо не пия. И те уверявам, че не е толкова лошо





Тема Re: Нуждая ли се от помощ?нови [re: Lali]  
Автор nekoi (член)
Публикувано06.10.07 21:30



В първата си половина старият ФМ е прав, че които не пият са болни.
Да, докторе, алкохолиците сме болни и затова не можем да пием.
За втората половина не знам дали е съвсем прав ФМ, че чак пък всички здрави, но непиещи да са подлеци.
Между непиещ алкохолик и трезвеник има разлика. Трезвениците са принципно против алкохола, а в Анонимни алкохолици не сме против него, който може да пие нормално, нека си пие.

Теб, докторе, щом ти харесва, пий си. Макар че ако си пияница, то е много по-лошо от това да си алкохолик. Поне аз така мисля.
Пиячите да са живи и здрави.
Ама защо ли, докторе, сам си написа пост и после сам си отговори с друг ник? Да не те човърка някакво съмнение за самия теб? Иначе защо ли ще четеш тук, пък и ще пишеш ту като този, ту като онзи.



Тема Re: Нуждая ли се от помощ?нови [re: nekoi]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 01:44



Майтап бе, Уили!



Тема Re: Нуждая ли се от помощ?нови [re: Дokтopa]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 10:18



И аз съм лекар и пия. Има дни в които много пия. Признавам, че стария Ф. М. ми е един симпатичен образ. Така, че нека не гледаме всички на алкохола като на безкрайно бедствие.



Тема REнови [re: val999]  
АвторДokтopa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.07 16:28



Аз не съм алкохолик. И не бих могъл да бъда. Виждал съм много алкохолици. Не съм като тях. Не ми треперят ръцете, нямам абстинентни кризи за чашка менташки спирт, зъбите ми не се клатят, нямам постоянен запек, сутрин не повръщам нарочно, за да си прочистя стомаха, не закусвам с три бирички и мастика за втвърдител. Вярно е, млад съм още и някой би казал, че има още време, за да ми се случат всички тези неща. Но не е така. Аз просто не съм алкохолик и това си е. Генетично не ми е заложено…




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.