Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Хора,дали това е начало,или  
Авторlabel (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 23:52



Здравейте,бих искала да ви споделя,какво ме притеснява,и да си поговорим за това. Работата е там,4е преди няколко години-главно студентските ми си пийвах честичко,да не кажа всеки ден...Отидох на психиатър,и скоро след тожа запо4нах ле4ение със "сероксат".Работата е там,че дори,и тогава не спрях да си пийвам...Всъщтност,спрях хап4етата,поради липса на финанси,но се и чувствах по-добре,сякаш.От тогава минаха около 2 години,но за мен продължава да е все така,наскоро се улових,че е постижение,когато не пия 3-4 дни...Как мислите:това дали е проблем,или просто трябва да опитам да не се слу4ва за по-дълъг период време: да си поставя нешто,като задача..... Благодаря предварително !



Тема Re: Хора,дали това е начало,илинови [re: label]  
Автор nekoi (член)
Публикувано01.09.07 00:02



Може и да е проблем, може и да не е.
Някои хора си пият кротко всеки ден, пък не стават алкохолици.

Опитай да спреш за по-дълъг период, за да видиш как ще се чувстваш.

Дали ще станеш по-нервна и неспокойна.
Дали ще чакаш с нетърпение да свърши срокът, който си си определила, за да пиеш пак.

Тук

има един тест. Отговори честно на въпросите в него, това също ще ти даде някаква ориентация.



Тема Re: Хора,дали това е начало,илинови [re: nekoi]  
Авторlabel (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 00:14



Благодаря за бързата реакция


Направих теста.. резултатите не са от наи-прекрасните,но пък...щте пробвам с по-дълъг период от седмица



Тема Re: Хора,дали това е начало,илинови [re: nekoi]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано01.09.07 11:39



Няма такъв тест, в който по-дълъг период непиене от седмицата да е доказателство за липса на проблем! Има различни “стилове” на употребата, има и различни видове алкохолизъм, има алкохолици, които могат да не пият цели седмици и месеци и въпреки това умират от тази болест.



Тема Re: Хора,дали това е начало,илинови [re: Aня]  
Автор nekoi (член)
Публикувано01.09.07 13:15



Ани е абсолютно права. Аз имах 9 месеца непиене например, но това само ме подлъга, че "мога да пия, мога и да не пия" и после започнах с още по-голяма сила.

Много алкохолици са си давали някакви срокове и са ги спазвали "до Коледа", "до рождения ми ден" и т.н.
Изчакват да мине обещания срок, за да не се мразят, че не са изпълнили даденото пред себе си обещание и после, успокоени, започват отново.
През целия този срок те всъщност се нетърпение са чакали той да изтече.

Затова и разните есперали и антиколи не вършат работа. Еспералът действа 7-8 месеца, през това време алкохоликът не пие, но като свърши действието на медикамента, започва пиенето отново и всеки път все по-опустошително.



Тема Re: Хора,дали това е начало,илинови [re: Aня]  
Авторlabel (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 13:20



През последната година,стана така,4е се озовах в чужбина първо са около 3- месеца в страна,която алкохола не е разрешен за масова употреба,освен в заведенията,т.ест не можеш свободно да си го напазаруваш,както тук в BG. и така аз и колегите ми се оказахме трескаво търсещи на4ини да се сдобием с него на по-приемливи цени.И така,излишно е да казвам,че се "справихме" с проблема,макар и това да костваше по-голямата част от доходите ни-кой по-малко ,кой-пове4е... Но виж завръщането в BG се превърна в едномесечен купон-безкрай,е все пак нормално е да отпуснеш напрежението,някак си,нали? После пак потеглих за страна със съштите закони по отошение на алкохола-(арабска страна),този път за повечко време,и нещата пак се повториха....И пак завръщане в BG, отново радости,емоции,и компания,която ме чакаше с нетърпение да се завърна...Този път продължи около 3-месеца купона,просто бях с приятелите,които обичам,и ми липсваха ужасно много там. Е,не,че не си задавах въпроси,докога така,дори се опитак с тях да поговорим за на4ина ни на забавление,но те решиха,че не е сериозно,и продължихме в същия дух,горе-долу.Те-моите приятели,не смятат,че има нещо нередо в това,как се забавляваме,и дори почнаха шегички по мой адрес(безобидни),ама не знам....всъщност....може би аз прекалявам ж размислите си по темата,просто за повечето хора тук,явно си е съвсем нормално да става така в компания,просто сигурно престоя ми в чужбина ме е направил по-мнителна,може би.....
Аня,Благодаря за милите думи по другата тема..






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.