Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Размишления на един неспящнови  
Автор EasyDoeslt (непознат )
Публикувано02.08.07 09:23



EasyDoesIt = S ot Boston
Току-що се регистрирах и сега свиквам с Българската Фонетична клавиатура (иде ми да иа хварлиа през прозореца)


Ето ви един пример на типичен алкохолик (Alkie) - ако не е по мойата, ито ВЕДНАГА на момента, не ме сдържа!
Какво да ви кажа - и аз участвам във филми и режисьорите се смениат постоянно и епизодите започват да се редят един подир друг....
Доре дошли в ЛА ЛА ЛАНД!
Втакива критични моменти сам напълно, е почти напълно убеден че заслужавам едно, само едно, ПОНЕ ЕДНО....
И тогава "влизат" в сила инструментите на Програмата.... Моят спонсор казва така: "Вдигни телефона ПЪРВО! Ако ме убедиш, че точно в този момент е рационално да използваш, аз купувам пиенето!!! "

Споделям ви тези тежки моменти които са ми до болка познати, за да се идентифицирам. Те са общо взето два основни типа -
1. Момент на ЕУФОРИЯ - тогава, когато след 5-6 еспресота на екс си казвам "Искам още! ДАЙТЕ ОЩЕ, това не е достатачно!" ОЩЕ ОЩЕ ОЩЕ!
2. Момент на самосажаление - ще си позволиа цитат на Англииски -
" Poor me, poor me, POOR ME ANOTHER ONE!"

E, какво мислите по тези разсаждения не една бедна, страдаща от инсомния глава?

Ваш С



Тема Re: Размишления на един неспящнови [re: EasyDoeslt]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 10:02



Здравей, EasyDoesIt ot Boston!

Добре дошъл в клубът на Алкохолно зависими, и поздравления за 4-те месеца трезвеност. Според мен всеки един алкохолик, независимо колко време е свободен от алкохола, щом работи със спонсор той си е трезвеняк. Иначе искам да добавя; щом не си хвърли клавaтушата през прозореца, значи има прогрес - growing up in the recovery from alcoholism!
Ам'чи едно време/не чак толкоз-отдавна, и аз изхвърлях телевизори и касетофони през балкона



Тема Re: Размишления на един неспящнови [re: EasyDoeslt]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано02.08.07 13:38



Здравей EasyDoesIt = S ot Boston!

Специално се отбих, за да видя дали ще удържиш на обещанието си! Не, не се съмнявах, а по-скоро исках да се появиш. Ти си нещо ново за мен и имам усещането, че ще си ми полезен, приятелю! И не само на мен.

Моля те, не си мисли друг път да изхвърляш българското през прозореца, макар и това да е само една .... клавиатура! И на мен често ми идва на ум да я изхвърля, но само клавиатурата. Има и при мен моменти, при които едва се сдържам да го направя и това също , съзнавам го, е проява на моето тежко заболяване. Също като теб и аз участвам във филми и "режисьорите се сменяват постоянно и епизодите започват да се редят един подир друг..."
Втакива критични моменти ПРЕДИ ДА ПОСТЪПЯ В АА винаги си мислех и си го подарявах, "заслуженото" ... едно, само едно..., само едно малко...
Сега при мен това не действа. Действат други инструменти. Свързани са със взаимоотношениеята ми тук с тези прекрасни хора, с членовете на моя клуб от АА.

"Тежките моменти" и при мен са същите - моменти на еуфория, задоволство и тези на самосъжалението, обидата...
Имам какво да ти споделя по така повдиганите от тебе въпроси. Развам се например, че ти имаш спонсор, който те разбира и дори е готов "да ти налее чашка", за да си поговори с теб, за твоите болки, за тревогите и страховете ти. Дори ти завиждам. И не ти размахва пръст - нали? Не ти натяква колко много стъпки е изминал и колко по стъпките се е изкачил. Дори се е излекувал!? Готов е дажи и в 13-та стъпка да прескочи!?
Спонсорите при нас в ВГ са дефицитна стока, а доколкото се появяват, са самозванци. Чуждоземци. Имах такъв, но беше на хиляди километри от ВГ. Много му вярвах, разкрих му много тайни за себе си, после се скарахме и сега използва моите слабости, за които само той знае, за да ме предизвиква, уязви. При вас има ли такива спонсори, може ли да съществува такова спонсорство - виртуално?
Ще ти задам същият въпрос: "E, какво мислиш за тези разсаждения на една бедна, [страдаща А глава]?
Приятен ден!



Тема Re: Размишления на един неспящнови [re: aлkи]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано02.08.07 14:20



Бъди честен към човека и му кажи от къде го приветстваш. Не виждаш ли приятелю, че него го вълнува АА в БГ, а не това, че .. не си намерил опали в пустинята. Нали трябва да сме честни бе пич!



Тема Re: Размишления на един неспящнови [re: EasyDoeslt]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано02.08.07 14:46



“E, какво мислите по тези разсаждения не една бедна, страдаща от инсомния глава?”
Ами, мисля, че малко кокетничиш (кокетстваш?) с този въпрос.


Мисля, че това са разсъжденията на една умна, макар и патила глава, която има да споделя важни за всички нас неща.
Мисля колко много си приличаме с емоционалността си! На мен след десетна години трезвост още ми се случват моменти, когато “ако не е по мойата, ито ВЕДНАГА на момента, не ме сдържа” и да хвърлям разни предмети (макар и вече не през прозореца, значи все пак има напредък...).
Мисля, че тези тезжки моменти също са ни сходни. Бих добавила още, освен еуфорията, всякакви други силни емоции: страх, гняв и прочие. И още две точки: скуката на ежедневието (уж всичко ми е наред, но нещо липсва, има усещане на празноста, безсмислие...) и самотата като изходна точка за желанието да съм сред и С хората - и готовността да направя всичко да съм с тях и КАТО тях...

И си мисля още, че е много хубаво, че си тук.



Тема Re: Размишления на един неспящнови [re: OO7OO7]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 15:12



Веско, официялно те предупреждавам че, ако продължаваш да се мотаеш между краката ми, има голяма възможност да стъпя върхо тебе. ОК!
Какво споделям, какво пиша не е твоя работа, никой не те кара да четеш постовете. Но, ако мислиш да се заяждаш с мен, ще те помоля първо да изтразнееш, защото туй твоето не е поведение на разумен и трезвен човек!
Иначе пак ти благодаря за глупавото изказване, защото сега няма нужда да предупреждавам човека да не обръща внимание на твоя подлезурски манталитет специялно, когато почнеш да правиш четки и ......





Тема Re: Размишления на един неспящнови [re: EasyDoeslt]  
АвторEacъДoecИт (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 20:27



Хей, другари!!!!
Не се карайте, и ако чак толкожа искате вражда, поне я използвайте разумно!!!
Потарсете поуката, вечер, преди да заспите, когато медитирате сас себе си и рефлектирате варху изминалия ден!

Не смятам, че никой не ми прави четки, хората просто споделят, акие!!!
Give yourself a break!

Ани, не ме кори! Ние сме "precious little children", ние А обичаме да се показваме онеправдани и изтерзани, нали очакваме потупване по рамото.!

ОБИЧАМ ВСИЧКИ ВИ !!!





Тема Re: Размишления на един неспящ [re: EacъДoecИт]  
Автор LaliМодератор (пристрастен)
Публикувано02.08.07 20:55



Моля 007007 и Алки да се въздържат от коментари един за друг, всеки да помага както може без да критикува другия.
Ще хода на почивка, втори модератор няма, моля ви.





Тема Re: Размишления на един неспящнови [re: Lali]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано02.08.07 21:31



Приятна почивка, Лали!





Тема Re: Размишления на един неспящнови [re: EacъДoecИт]  
Автор Aня (ентусиаст)
Публикувано02.08.07 21:34



Здравей Easy!
Нямах никакво намерение да те коря, напротив, мисля, че те потупах по рамото, а?






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.