Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Виждам ,че се от интелигентните пиячи !нови  
Автор2-3Биpи (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 01:13



Здравейте,

Виждам ,че се от интелигентните пиячи или бивши такива !

Пия си без да се напивам и се чудя дали съм станал зависим ?
Напивам се най-много 1-2 пъти в годината. Предимно си падам по мезето а питиетата са в зависимост от компанията. Но последните два месеца май съм вдигнал дозата . Юни месец почти всеки ден пиех УЗО пломари по между 100 и 300мл на ден защото бях по морето а и много добре върви с риба а тук от 2-3 седмици покрай жегата и един приятел който определено пие много и е зависим почти няма ден в който да не пия 2-3 бири и поне 1-2 два пъти в седмицата съм на поне 6-7 .
И така нямам проблем с напиването защото никога не пия повече от 100 грама концентрат ,чаша вино или бира на час който ме поддържа в ясно съзнание но не знам дали ставам зависим ? Къде е границата ?




Редактирано от Lali на 23.07.07 08:11.



Тема Re: Виждам ,че се от интелигентните пиячи !нови [re: 2-3Биpи]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано23.07.07 10:55



Здравей 2-3 бири!
Тази тема ми, ни, е позната и неведнъж сме я разисквали и давали своето мнение, споделяли своя опит. Най-прясно за теб ще е написаното в темата "Смятате ли че имам проблем?" на твоя "колега" Аз. Прочети я, за да не се повтаряме. надявам се, че не се сърдиш. Там ще видиш и моето мнение чрез споделения мой минал опит. може би ще ти е полезно. Пожелавам ти да намериш своя отговор. Ако има нещо пак ще ти пиша. назан в историята на форума също ще намериш отговор на твоя въпрос.
Приятен ден!



Тема Re: Виждам ,че се от интелигентните пиячи !нови [re: OO7OO7]  
Автор2-3Биpи (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 11:29



Ок благодаря ти !

Аз първо писах после се зачетох в клуба .
Просто неусетно така се случи ,че всеки ден поглъщам по няколко бири. Проблема ми е (което вече ме плаши),че изпитвам огромно удоволствие като си отворя студена бира и тайно се надявам да е от жегите. Но другото което усещам е едно отпускане от стреса и напрежението които ми се насъбират през деня, както всички нормални хора и аз имам грижи в къщи и в работата.
Аз по принцип пия вечер а напоследък все по-рано ми идва жаждата за първата бира някъде към 16-17 часа .



Тема Re: Виждам ,че се от интелигентните пиячи !нови [re: 2-3Биpи]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано23.07.07 21:30



Здравей 2-3 бири!
Радвам се, че съм ти бил полезен. мисля, че там има всичко, което те интересува. Искам само да споделя, че и при мене беше така. Уж само вечер, уж само по жегите, но се стигна и до сутрините. Не ми се говори. Вече съм го казал. Всички сме търсили оправдание за това в проблемите си. Замисли се докато не е късно.
Приятна вечер!



Тема Re: Виждам ,че се от интелигентните пиячи !нови [re: 2-3Биpи]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано23.07.07 21:38



Забравих и за това е виновна жегата. Виж и темата "Как разбирате кога сте зависим?" И тя е на първа страница във форума.



Тема Re: Виждам ,че се от интелигентните пиячи !нови [re: OO7OO7]  
Автор2-3Биpи (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 10:24



Да , замислих се и реших да откажа алкохола тази сутрин .
Преди две години отказах и цигарите от раз и след третия месец .
Няма да ми останат много удоволствия от живота но тази жажда за бира направо ме плаши . До преди няколко месеца можех да изпия най-много половин а сега след втората ми се отваря глътка за още и още.
Изобщо не се чувствам добре а и корема вече ми стана класически бирен корем !



Тема Re: Виждам ,че се от интелигентните пиячи !нови [re: 2-3Биpи]  
Автор Aня (член)
Публикувано24.07.07 12:05



“...замислих се и реших да откажа алкохола тази сутрин...”
Браво на теб и да ти е честито решението!


Предлагам покрай тази Велика Промяна да си смениш и ника, че този няма да ти отива...
Относно твоето безпокойствие, че “няма да ти останат много удоволствия от живота” мога да те уверя, че е точно обратно! Аз не пия над 12 години и никога преди не съм черпила толкова много удоволствие от живота. Когато пиех, де подозирах дори колко много неща могат да радват човека и да му носят удоволствие.
Желая ти успех и да намериш и ти своята радост.



Тема Re: Виждам ,че се от интелигентните пиячи !нови [re: 2-3Биpи]  
Автор2-3 дини (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 12:26



Жаждата е коварно нещо.Особено в жегите. Аз съм се пристрастила към кафето. Може да ви е смешно, но цял ден не пия вода , а все кафе ми се пие. Въобще не осъзнавам , че всъщност съм жадна и мога да пийна вода , айрянче, сок, кола , тоник , или да хапна диня. Пък и кафето е най - достъпно / имаме машина / и натоварено със социални функции и по- приятни емоции от водата. Сега напоследък пия и доста бира. Но ако се сетя първо да пия вода , после ми се пие по- малко кафе или бира. А пък дините тая година са супер.



Тема Re: Виждам ,че се от интелигентните пиячи !нови [re: Aня]  
Автор2-3Биpи (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 18:45



Отказах цигарите , но по някога като се запия някъде паля пура което ми доставя удоволствие нали не се гълтат. Ако не съм пил няма да запаля и пура .
С други думи наистина съм притеснен за удоволствията-пороци които всичките вървят ръка за ръка .
Дето казва един приятел само курвите още не съм ги отказал

визирам жриците!
Ще си остана с ника 2-3Бири .Ето вече 18:45h минава и не съм пил бира , на половин бутилка минерална вода съм !
А съм си поръчал от Австрия един кашон zipfer - любимата ми бира и още се колебая от сутрешното решение ще трябва да я раздам

Благодаря ти за пожеланията !






Тема Re: Виждам ,че се от интелигентните пиячи !нови [re: 2-3Биpи]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано24.07.07 19:46



Раздай я, незабавно. Макар и болезнен, този твой акт ще е от голямо значение за теб. Ще сключиш договор със себе си. И ще си дарител! А себе си ще дариш със още един спокоен ден, уверявам те! Иначе бирата е класна, пил съм от нея, но повече обичах Мърфис, червен! Разведохме се! Добре е,че си решил да спреш. Сега сам ще разбереш има ли проблем.
Приятна вечер и успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.