Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Алкохолна абстиненция?нови  
АвторPивep (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 13:40



Здравейте на всички!Значи направих си големи запой в последно време и сега като спрях направо не се издаржа!Виене на свят,леко потреперване,вечер безсъние,имам чуството че се задушавам и тн..Не съм пил от 3 дена,първия ден бях на зле сега като чели се пооправям ама пак ми е зле..Дайте някакъв съвет как по бързо да избягна абстиненцията?Благодаря предварително решил съм окончателно да спирам..



Тема Re: Алкохолна абстиненция?нови [re: Pивep]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано23.07.07 14:56



Здравей, Ривер!
Първо поздравления за решението да спреш алкохола.
Както не веднъж е писано тук, абстиненцията е цената / или поне част от нея/ която плащаме. Дълго сме се тровили и организма страда, психиката също.
Пий много течности. Колкото можеш повече. Няма да ти навреди, освен ако не започнеш от тях да вдигаш много кръвното налягане. Сега е много горещо и предполагам какво ти е. Наливай се с вода, сокове, студен чай-подсладен. Яж и сладко, доколкото можеш. Въобще се храни нормално, но с по-леки храни.
Три дни си издържал, значи поставяш едно добро начало.
Тук, в клуба, доста е написано по повод въпросите ти. Чети, пиши, прави каквото ти е на ум или просто не прави нищо, но не пий алкохол !

Задушаването, треперенето и безсънието ще отминат без да пиеш.
Трябва ти време да се изчистиш от отровата.

Успех!



Тема Re: Алкохолна абстиненция?нови [re: _koko]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано23.07.07 15:29



Здравей Ривер!
Това което ти каза Коко, май е единственото което ще спаси молко положението. Но важното е, че си издържал три дни, значи можеш! Кризите стават по-слаби и по-нарядко, не им се плаши! Освен това задушаването - или по-скоро чувството че се задушаваш (което ми беше голям проблем и на мен) също преминава. Просто си казах, че щом не съм умряла от липса на кислород, значи НЕ СЕ задушавам. Човек не чоже да живее без кислород повече от няколко минути, ако ти живееш три дни без него, значи си някакво чудо на природата!

Това е още една хватка на болестта за да се уплашиш, и откажеш. Не й се хващай на номерата. Ще успееш, знам.
Вземай по-често душ, токсините излизат и през кожата, и сега в тези жеги ще ти е и приятно.
Успех и стискам палци!

усмихни се, има изход!



Тема Re: Алкохолна абстиненция?нови [re: Pивep]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано23.07.07 15:46



Здрасти и от мен Ривер. Първата седмица след спирането е истинско изпитание. Съчувствам ти за мъченията. Тук почти всички знаят как се чувстваш в момента. След 2-3 дена нещата ще се променят и ще почнеш да виждаш цветно

Дръж се далече от врага и пиши тук за всичко, което ти е на душата.



Тема Re: Алкохолна абстиненция? [re: Pивep]  
АвторPивep (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 17:35



Благодаря за постовете!Найстина и други хора ми казаха че трява да се пият много течности...Според мен най-добре е някакъв спорт за да може токсините по бързо да излезнат от организма?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.