Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:26 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Смятате ли, че имам проблемнови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 01:33



Здравейте!
Мислите ли, че съм алкохолно зависим, считайки че изпивам по 2 литра бира на ден? Това е от около 2 месеца. Смятате ли че трябва да направя нещо по въпроса или всичко е ОК? Усещам, че се чувствам подтиснат, ак не изпия поне 2-3-4-5 бири на ден, което ме плаши - сигурно бавно, но сигурно ставам зависим. Твърд алкохол почти не приемам, но май и бирата в такива количества говори за серизоен проблем. Как мислите? Трябва ли да предприема мерки, докато не е станало прекалено късно?
10х



Тема Re: Смятате ли, че имам проблемнови [re: aз]  
Автор_koko (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 03:56



Здравей, "аз"!
Количеството на изпития алкохол не е най-важно. Някакъв лимит има при всеки от нас и той е различен. Лимит, в смисъл на количество, което не ти пречи, не се напиваш и не се събуждаш с махмурлук. "Този си знае мярката"- както казват някои. При нас, алкохолиците, в началото това "разумно" количество е доста над нормалното. Носим много. Аз съм поглъщал количества в пъти повече от останалите и съм си тръгвал по-трезвен от всички. В студентските години това ми даваше и самочувствие, увереност и спокойствие. Ако искаш вярвай, но за себе си аз бях отписал алкохола, като повод за тревога и дори бях доволен. Нося много - няма да се изложа - мога да остана и да пия още - жените ме харесват, защото няма да се търкалям, като някой алкохолик

. В началото беше точно така безпроблемно. Те и годините ми бяха такива. Нямах представа, че тази "алкохолна издържливост" е сигнал за възможна предразположеност към алкохолизиране. Сега го знам, сега навързвам всичкито, което ми се е случвало. Останалото е кошмар, но вече история, за моя радост Дали можех да се опазя и сега да не съм алкохолик? Не, не мисля! Рано или късно щях да извървя този път. За себе си знам, че съм се родил такъв.
Пиша ти всичко това единствено и само за информация. Искам най-добронамерено да те провокирам да се замислиш / а ти вече си го сторил явно/ и да прецениш сам.

"...Трябва ли да предприема мерки, докато не е станало прекалено късно?
Това само ти можеш да решиш. Аз вече взимам мерки при всяко съмнение за опастност. Не съм параноик - просто разумно-предпазлив. Чадър в лошо време никога не е излишен.

"...Мислите ли, че съм алкохолно зависим, считайки че изпивам по 2 литра бира на ден?..."

Няма как да знам. За твоя информация 2-3-4-5 изпити бири се равняват на 100-150-200-250 грама концентрат /водка, ракия, джин ..........не съм в час вече с асортимента/. Според изследвания 50 грама ЕЖЕДНЕВНО изпиван концентрат говори за алкохолна зависимост. Това е една бира... При всеки е различно, но е някакъв ориентир.
Бирата /хмелът/ има успокоително действие. Вероятно това те води до нея, когато си подтиснат. Не е изход такова поведение. Ако е нужно консултирай се с лекар. Времената са напрегнати, нервни, но алкохола няма да ти реши проблемите. Ще ги задълбочи. Това е гарантирано.
Всъщност в Нета има достатъчно написано за алкохолизма, тук също. Имаш притеснения и не пречи да прочетеш повече по въпроса.
Ако съм те отегчил - съжалявам, не е нарочно. Просто днес имах весел и успешен ден и сега разпускам доволен и не с бира, а със студена минерална вода и музика.

Успех ти желая, каквото и да решиш. Звучиш като млад човек и е добре, че се замисляш над тези неща.



Тема Re: Смятате ли, че имам проблемнови [re: aз]  
Автор Aня (член)
Публикувано21.07.07 10:34



Подписвам се под казаното от Коко. И при мен беше точно така с “носенето” (само че мен нещо не ме харесваха жените

).
Аз, ако попрегледаш малко назад във форума, ще видиш много истории подобни на твоята. Можеш да си ги прочетеш и да видиш доколко можеш се идентифицираш с тях. Но общо взето Коко ти е казал най-същественото.
Ако решеш все пак да вземеш мерки (то няма да ти навреди при всички положения) и АКО те затрудни това - това според мен ще е сигнал за истинска опасност.
Тогава... е, вече знаеш къде да ни търсиш!



Тема Re: Смятате ли, че имам проблемнови [re: Aня]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 11:26



Аня, отдавна се замислям - пия от студентските си години. Никога през седмицата, никога безпаметно...но всяка Събота вечер. Около бутилка вино, понякога по-малко, понякога повече, ако съм на вечеря някъде. Такива ужаси каквито прочетах тук не са ми познати. Замислих се напоследък, защото отдавна не съм пропускала това съботно удоволствие. Предполагам, че мога и без него, но необходими ли е? Би ли довело до зависимост в един момент, ако се приеме че не се промения количеството?



Тема Re: Смятате ли, че имам проблемнови [re: Aня]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 11:43



АКО те затрудни това - това според мен ще е сигнал за истинска опасност.
Моята история която съм постнал не е съвсем пълна, а и няма кака да бъде. Не ми се пишат книги. Част от пропуснатото включва и това, че няколко пъти съм се тествал, като не съм пил по 1 седмица. Някъде бях чел, че 5 дена са критичните за това. След изтичането на 7-те дни-душевен комфорт"Урааа, не съм алкохолик" и отново с нова сила.
ТБа мисълта ми беше, че отначало това не ме затрудняваше, и не може да е истински тест. По-скоро такъв може да е отговорът на въпроса, занимава ли се моят мозък с мисли за пиене, смятам ли, че няколко бири ще ми решат моментни проблеми, чакам ли с нетърпение да свърши работното време, че да се събера с приятелите на чашка. Ей такива неща ми се въртят из сгорещената кратуна!





Тема Re: Смятате ли, че имам проблемнови [re: gogo]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 11:49



Един много подходящ тест ми се вижда следната ситуация.
Начи си купуваш два литра бира. Наливаш си една халба, изпиваш я и другото слагаш в хладилника за утре. Ей това нивга не съм можел да правя. Или всички, или нищо беше във възможностите ми до едно време. После стана само "или всичко, или още повече"



Тема Re: Смятате ли, че имам проблемнови [re: aз]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано21.07.07 12:29



Здравей Аз!
Моят случай беше досущ като твоя. От години не пиех твърд алкохол. Дори и да ме караха отказвах, освен на гомеме празници ., семейни. Това се наложи и по здравословни причини. Проявих голяма отговорност към здравето си и просто много лесно спрях. Неусетно преминах на бира. Отначало по малко. През последните две години постепенно нещата излязоха извън контрол и често като теб си задавах същия въпрос. Правех и бирени запои, в повечето случаи с фатален за мен край. После съжалявах, спирах за известно време, т. е. тествах се, но след известно време неусетно се връщах към бирата. Дори четях сутрин вестниците си с нея, вместо с кафето. Ставах нервен, ако в определени периоди от деня не консумирам. Почти винаги на сядане - най малко по три. Не пиех бира, когато съм с други, защото се притеснявах, че това ще се забележи. Или преминавах през няколко заведения, за да изглежда, че само сега по някакъв повод го правя и по-малко! Но винаги след това бързах да наваксам пропуснатото, когато оставах сам. Стигал съм до невероятни количества и все си мислех: "Какво толкоз, та това е бира!Ч Безобидна е, забравях какво ми е причинила при последния запой. Стана така, че и аз стигнах своето дъно и сам осъзнах, че така повече не може. Разбрах още, че всичко е било известно. Бях последният, който разбра, че съм бил един от най-ревностните почитатели на бирената партия.
Помогнаха ми и близки. Те ме информираха за АА, дадоха ми литература. Признах своя проблем и вече не мисля, че в това има нещо срамно. Вече три месеца се "тествам". Имах много тежки дни, а сега по жегите старият навик, че бирата ще ми помогне да се справя с нея отново напира. Сега обаче го превъзмогвам много по-лесно, защото потърсих помощ, научих много неща от моите приятели и най-вече от такива които са имали същия проблем. От т,х разбрах, че това просто си е бил един познат, нормален, стандартен етап от битието на оформящия се алкохолик. Идва време, когато бирата омръзва, тя изоставя своя любимец, а той сам неволно преминава към по-сигурни средства - опияти, твърд алкохол, смесване на бирата с такъв. Убеден съм, че това просто си е чукало на моята врата. А дали ти самият имаш проблем, можеш да решиш сам, както и сам да го провериш лесно. Успех



Тема Re: Смятате ли, че имам проблем [re: gogo]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 12:32



По тази логика, излиза че нямам проблем, щом мога да изпия 2 чаши вино и да прибера останалото? Но все пак това че се случва веднъж или два пъти в седмицата, всяка седмица?



Тема Re: Смятате ли, че имам проблемнови [re: X]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 12:40



Ми не виждам да имаш проблем! Все пак продължавай да се наблюдаваш и знай, че ускоряването на темпото на пиене ще трябва да ти светне лампичката.





Тема Re: Смятате ли, че имам проблемнови [re: gogo]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 13:08



Благодаря за отговора. Проблема, доколкото съществува е, че ми е приятно и съзнателно не пия повече. Нямам преки наблюдения от това какво представлява алкохолна зависимост, затова се порових из нет-а.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.