Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво могат да направят близките на зависимнови [re: Cecтpaтa]  
АвторCecтpaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 01:31



С които ми улични разкази исках да кажа, че за разлика от всички останали болести, алкохолизмът е болест, която унижава хората, които са болни от нея и плаши здравите, притеснява ги и ги прави безпомощни.

Та, прави са си вашите идеолози, когато казват, че алкохолиците са изправени пред ужасен и непобедим враг.



Тема Re: Какво могат да направят близките на зависимнови [re: Cecтpaтa]  
Автор nekoi (член)
Публикувано18.07.07 01:34



Това много не го схващам, сексизъм ли що ли да видя тук...
Но всъщност този ти пост е повече литература. Поне на мен така ми се вижда...



Тема Re: Какво могат да направят близките на зависимнови [re: Cecтpaтa]  
Автор nekoi (член)
Публикувано18.07.07 01:39



Мерси за пояснението


Според мен и други болести унижават хората, но никоя така както алкохолизмът.

А безпомощността пред пиещ алкохолик и аз съм я изпитвал в АА. Имаш чувство, че се опитваш да пробиеш стена с глава. И хем му съчувствам, хем ми е идвало да го набия.

И все пак врагът е победим. Ела на Веслец и ще видиш доста примери. Не правя евтина пропаганда, но не мога и да не кажа последното.



Тема Re: Какво могат да направят близките на зависимнови [re: Cecтpaтa]  
Автор nekoi (член)
Публикувано18.07.07 01:41



Тук стана каша от постинги. Аз съм все още в отпуска и утре ще спя до късно, но някой да не се успи утре





Тема Re: Какво могат да направят близките на зависимнови [re: Cecтpaтa]  
АвторБpaтът (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 02:24



Не любопитствам да знам какво точно си преживяла,но явно наистина е било тежко за теб. Аз сякаш все още имам нерви и с надежда попитах с какво мога да помогна на брат си, и не ми се иска да последвам съвета ти.Всеки в такова състояние, ако бъде изоставен, след около година сигурно ще стигне до затвор или при Господ,дори година е много.
Наистина ли малък процент от зависимите успяват да се откъснат от алкохола, и къде е разковничето на успеха им? Проява на решимост и воля ли е и само те стигат ли?
Наистина си доста крайна, надявям се да не се наложи да те послушам.Благодаря



Тема Re: Какво могат да направят близките на зависимнови [re: Cecтpaтa]  
Автор p_s (непознат)
Публикувано18.07.07 05:01



Моята сестра постъпи преди 1 година точно така с мен..изгони ме, защото се бях напила и в нетрезво състояние и наговорих неща, които не ми е простила още, макар, че си говорим на ВИЕ..Но за мен тези неща бяха истината, която подчинените и и псевдориятелките и не и казваха...Няма да ви описвам как се оправях сама в чуждия град, как пътувах до една среща, уговорена от месеци, пак в друг град, носеики тежкия куфар с моя болен гръб...дори не съм сигурна, че именно тя е написала това, ако е така ...жалко..
ЛЕК И ТРЕЗВ ДЕН!ПАЗЕТЕ СЕ!



Тема Re: Какво могат да направят близките на зависимнови [re: Cecтpaтa]  
Автор p_s (непознат)
Публикувано18.07.07 05:36



Бай дъ уей-отвратителен начин да посрещнеш деня си!Да си имаш да си мислиш...
А, и на изпроводяк сестра ми ми каза "махаш се от тук, махаш се и от дома на родителите ни!Ако посмееш да им се тъснеш ще платя на убиец да те свърши, мога да си го позволя, а ти не!"Хайде сега, да ви чуя, какво бихте направили...Аз много сериозно си мислех да се самоубия, не го направих заради родителите ми и детето ...
Тогава се опитах да живея като дугите хора, дори и работа си търсих...Но никой не наема инвалиди, дори и на парт тиам!От преживения стрес болките ми се засилиха, сковах се още повече, този път осъзнавайки, че аз НАИСТИНА не мога и не съм като другите...а и НИКОГА няма да бъда..
Когато съм и се оплаквала, че ме боли, отговорът и е бил"всеки нещо го боли"...да, ама НЕ!!!!!!!Зависи как ти самия се чувстваш С болката и ВЪВ нея...дали може ш да живееш нормално, болейки те!!!На времето Светата Инквизиция е карала невинни хора да си признават какво ли не, използвайки я!
Апропо, аз отдавна съм и простила за това, което направи с мен, защото кръвта вода не става и я обичам безумно много!Пък, до нея имаше и съветник, на него също простих, защото благодарение на вас се научих да прощавам/благодаря на рени и еми за помощта//
ЛЕК ДЕН И СЕ ПАЗЕТЕ!





Тема Re: Какво могат да направят близките на зависимнови [re: Cecтpaтa]  
Автор veselin_ (непознат)
Публикувано18.07.07 05:44



"Впрочем ти и тези като теб сами сте се застреляли. Мъртви сте отдавна. Но за съжаление и тези покрай вас са мъртви. Просто всичко, до което се докосне алкохоликът, се превръща в боклук. "
Сестричке, пише ти един мъртъв отдавна. Аз не съм прекалено вяврващ, но считам , че на всеки един от нас му е отредено да понася страдания, чрез които да оцени смисъла на своето съществуване. Може би мъртъв отдавна е по- добре от мъртвороден. Огледай се и ще видиш, каква пукотевица трябва да се започне, ако трябва да се прочисти светът, по смисъла на казаното във форума. Наркомания, домашно насилие, изневяра(в хроничния смисъл), престъпност, хазарт... Във всеки дом, във всяко семейство, даже и там, където привидно всичко изглежда прекрасно има следи от тези пороци. Опитвам се да те разбера, но все пак остави ни някаква надеждица да останем такива, каквито вече сме. Аз не, но в този форум има хора с мисия да помагат на нашего брата, а ти ги погреба. Нека поне тях да ги има. От скромност, те няма да ти кажат колко са върнатите, не без тяхна помощ, към трезвост алкохолици.
Никак не са малко и хората като мен "самодейци", които разбират в определен момент накъде здраво са поели и са спрели алкохола. Още се събуждам с потрес от съня, в който надигам чаша. Дай ми шанс да остана такъв!



Тема Re: Какво могат да направят близките на зависимнови [re: OO7OO7]  
АвторЖeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 13:00



Не е строга Сестрата . Просто се опитва да прояви поне малко егоизъм - запазената марка на алкохолика. Ние пък - дето живеем с вас - страдаме от обратното , прекален , болезнен, нездравословен алтруизъм. От тая фатална прегръдка на взимно допълване всеки / що годе осъзнат/ се опитва да се измъкне както може. Корените на злото са някъде в детството или в гените - кой знае. Не мога да не се чувствам виновна, че с моята любов и търпение съм допринесла за алкохолизма на мъжа си. Роднините му ме обвиняват , че съм виновна, защото съм допуснала (!) да пие. Може би са прави.
Съжалявам , че по-рано не послушах съветите на хора като Сестрата. А-а-а , не , аз съм добра, аз съм милосърдна , аз ще му помогна... Глупости. Не можеш да помогнеш на някой , който живее паралелен живот и лъже постоянно заради едното пиене. Щом живееш с него , значи си съгласен - това е , което той разбира.
Всичките ти протести, молби, плачове , скандали се приемат като някаква пиеса. Всеки си изиграва ролята , после ти минава за малко и т.н.
Накрая се чувствах като анимационна картинка. В света на безмерното му его всички ние бяхме добри или лоши герои , заливани с невероятни обвинения, обиди , или понякога с благоволение.
Та искам да кажа , че ако го бях оставила по- рано , може би щеше да стигне въпросното дъно и да се измъкне сам. А сега е по- стар и по- зле и не знам. Но се махнах.
Като проявявам малко егоизъм, поне ще спася себе си и детето.Но това е почти толкова трудно, колкото да спреш да пиеш.



Тема Re: Какво могат да направят близките на зависимнови [re: Жeнaтa]  
АвторCecтpaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 13:10



Благодаря ти, че не се поколеба да напишеш мнението си, макар да е сигурно, че си по-мека в думите си, от кошмара, който си преживяла.
Ужасно се радвам за теб, че си намерила сили да отскочиш от своето си дъно и да се махнеш от алкохолика. Знам колко те боли, че именно този човек е баща на детето ти, че няма никога да бъдеш щастливата жена, каквито виждаш около себе си. Знам, че нямаш самочувствието да застанеш рамо до рамо с останалите нормални жени и да погледнеш безгрижно и щастливо към живота. Знам колко лишения си преживяла, колко сълзи си проляла, колко си вярвала на лъжи и обещания. Знам, че като се обърнеш назад, животът ти е пустиня.
И все пак браво на теб! Яка жена си! Дано сега срещнеш един хубав, точен, почтен човек, с който да споделиш остатъка от дните си и да ги преживееш по-спокойно и с малко повече надежда за бъдещето.
Знам че пожеланието ми е трудно, но ти го желая от сърце.
Бъди здрава!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.