Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема осъзнах, че имам проблем  
Авторинa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 15:30



Здравейте. Отдавна спря да ми прави впечатление махмурлукът, синините по коленете след поредното падане и неодобрителните погледи на околните. След поседния път обаче осъзнах, че имам проблем. Поредното безпаметно напиване, поредните синини, но се събудих до чужд мъж. Какво се е случило, не знам, както и не знам защо моят приятел ме е оставил сама в безпомощно състояние.... Но вече знам, че трябва да взема мерки. Не знам само дали да кажа на приятеля ми какво се е случило или да изчакам да го информират доброжелатели. Проблемът ми е, не че не мога без да пия, а просто че не знам кога да спра. Това зависимост ли е?



Тема Re: осъзнах, че имам проблемнови [re: инa]  
Авторинa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 18:35



Прочетох доста от форума и разбрах, че съм зависима. И че това без едно можем, но само с едно не можем е болестно състояние. Имам нужда от помощ. Надявам се да ми подадете ръка. Поздрави и приятна вечер.



Тема Re: осъзнах, че имам проблемнови [re: инa]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано13.07.07 19:43



Здравей Ина!
Знам как се чувстваш сега, чувство за вина, безпомощност и гняв, насочени към теб и околните, съчетани с жажда и гадно чувство в устата.


Дори да не съм права 100%, припомних си аз как съм се чувствала в подобни ситуации. И заричането ми , че този път е за последно и че никога повече няма да пия. Само че това ми обещание се изпаряваше в момента в който се почувствах по-добре физически, или когато поредната ми пиянска простотия ми се разминаваше или - най-добре - когато никой не разбираше какво съм натворила този път.
Успях едва тогава, когато спрях да пия заради себе си, и то само днес. Не утре , не никога, а само днес. Така немисля за вчерашните дни, значи не ме смазва чувство за вина, нито мисля колко тъжен ще е целият ми живот без алкохол, защото живея само днес, та как бих могла да мисля за целият ми живот?Голям товар ми падна от гърба, като разбрах, че не е нужно да правя планове колко ще изпия на рождения ден на едикой си, та да не се напия, или как след работа в петък ще изпия само чаша вино. Знам, че не трябва да посягам само към първата чаша - не втората, не десетата, а първата. И то само днес! Каквото и да се случва!
Ще успееш, аз можах, значи и ти можеш! Успех!

Усмихни се, има изход!



Тема Re: осъзнах, че имам проблемнови [re: инa]  
Автор Aня (член)
Публикувано13.07.07 19:45



Здравей Ина и добре дошла!


Мисля, че последните ти преживявания са за теб добър момент да спреш. В АА казват, че човек за да спре да пие, трябва да стигне дъното си и да се оттласне от него.
Добре, че вече си осъзнала проблема си.
Попаднала си сред хора, които със сигурност ще те разберат, защото опитът на всички тук е в една или друга степен подобен.
Остани с нас.
Разкажи малко повече за себе си.



Тема Re: осъзнах, че имам проблемнови [re: инa]  
Автор LaliМодератор (пристрастен)
Публикувано13.07.07 20:08



Добре дошла, Ина. Пиши, тук ще ти помогнат. Разказвай повече за чувствата си.



Тема Re: осъзнах, че имам проблемнови [re: инa]  
Авторbohata (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 20:55



Здравей Ина! Не бих могъл да дам някакъв съвет или мнение,защото нямам нито опит , нито квалификация .Но поне мога да споделя , че спрях всякакъв алкохол точно заради липсата на граница

Може би не си пристрастена, но че си зависима е ясно. По-добре звучи "ние зависим един от друг". а и по-нормално... Когато преминах през безпаметно наливане със събуждане на неизвестно място ( няколко пъти ) - не се стреснах така ,че да спра пиенето ,както не ме стреснаха и шокиращите разкази на "доброжелателите" и отвратителния ми вид ......УЖАС. Може би трябва да преживееш всичко това много пъти ,за да разбереш себе си. Дано не е прекалено късно.Както виждаш проблема е болест. Благодаря на всички! лека и трезва вечер.



Тема Re: осъзнах, че имам проблемнови [re: инa]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 20:59



Здравей, Ина! Аз започвам от днес, ако имаш желание, присъединявай се, заедно ще ни е по-лесно да преодолеем първите трудни дни и тези мили хора във форума винаги ще ни подкрепят, вярвам в тях! Никой освен тях няма да ни разбере, да помогне и да даде съвет, как да се справим с тази смъртоносна болест. Ако имаш скайп, обади ми се на chayka2095.



Тема Re: осъзнах, че имам проблемнови [re: инa]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано13.07.07 22:45



Здравей, Ина !
Ясно е, че алкохола ти пречи. Има такива хора, които могат да пият и с мярка и за удоволствие. За добро или не аз и всички ние не се вписваме в тези рамки. Почнем ли - няма спиране. И аз съм имал синини и рани от падания, удари ...



"...не че не мога без да пия, а просто че не знам кога да спра..."

Написали са ти го вече- просто не започвай. Тогава няма да има какво да спираш. А и ти сама си го осъзнала. Това е най-важното.
Останалото е въпрос на търпение, последователност /в непиенето/ и вяра.
Всичко ще дойде на мястото си, ако ти го пожелаеш. Това зависи от теб.

Пожелавам ти успех !

п.п. И трезвите понякога се удряме и ни остават синини. Поне при мен се случва.



Тема Re: осъзнах, че имам проблемнови [re: _koko]  
Автор veselin_ (непознат)
Публикувано14.07.07 06:32



Ина, я се опитай да спреш. Станалото, станало. Дано поне човекът до теб да е бил читав, а не някой орунгел. А на приятеля- нито дума. Ако разбере, тогава ще му мислиш. Ама ти си по- добре от мен, имаш вариант- да не разбере. При мен всичко е точно обратно на твоя случай. Аз като "слънчасам" и все на познати налитам. И на другия ден за моите "горещи" подвизи не са разбрали само новопристигналите в София чуждестранни туристи. Събуждам се сам- ясно, жената спи в хола, а тя не обича да сменя леглото си. Лошо! Помня всичко, без детайлите, обаче. Много лошо! Как можах точно на Х да се пусна. На всичко отгоре жена ми не може да я понася! Ужас! Сега с богатото си въображение ще има да ми вменява действия, каквито й дойдат наум. Край! Ще се предавам и повече никакъв алкохол!
За синините- аз пък се претрепвам само в светлите периоди. То, комай съм си спънат по принцип и имам чувството, че се спъвам и на шарка от мозайка.



Тема Re: осъзнах, че имам проблемнови [re: Пeтя]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано14.07.07 10:52



Здравейте Петя и Ина!


Осъзнаването на проблема е първата крачка за решаването му. Останалото е въпрос на търпение, последователност /в непиенето/ и вяра, както е казал Коко по-горе.
За сега нямам какво да добавя. Стискам ви палци! Пишете тук, питайте за всичко, което ви интересува, без да се притеснявате.

Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.