Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Сбирки на АА в Раднево  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 03:53



Абе хора, защо тровите атмосферата на Сбирките на АА в Раднево? Мисля дори, че не е професионално от ваша страна да подхвърляте полска литература свързана с програмата на миносета, и да се тълкува историята на Аня Швед? Абе коя е тази Аня Швед?



ДО КОГА ЩЕ СИ ПРАВИТЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ С ЖИВОТА НА БОЛНИЯ АЛКОХОЛИК, БЕ?



Тема Re: Сбирки на АА в Радневонови [re: @]  
АвторДapвин (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 06:29



"Болния алкохолик" @ сам идва от града на сбирки в болницата и се оплаква, че с него се правят експерименти?



"НЕЗАВИСИМОСТТА е голяма дума. По отношение на нас обаче тя просто означава, че всяка група може да ръководи дейността си точно както й харесва, освен в случаите, когато е заплашено АА като цяло."



Тема Re: Сбирки на АА в Радневонови [re: Дapвин]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано10.07.07 09:20



На мен много ми е съмнителен. Появи се и на други две места. Напомня ми за един стар мой познайник. Съмнителна ми е неговата загриженост за АА зависимите в Раднево. Освен това е нерегистриран и лично аз няма да му се хвана на сламката. Не обичам задаващите провокативни въпроси и то по въпрос засягаш други. Мисля, че това си е просто не с добро намерение намеса в делата на този клуб. Те са независими и сами решават. За мен тук не е мястото да се пренасят служебни въпроси на клубове. Не е коректно, не е наша, а само тяхна работа. Така мисля. Питам се още защо въпросния доброжелател изнася нещата навън? Нали по правилата за анонимност и оставяне на всичко чуто, станало и видяно трябва да си остане там?! И какво е направил, за да е всичко ОК!
Не ми харесва тази работа и ми се струва, че не трябва да се бъркаме. Това почувствах и реших да го споделя.
Приятен ден на всички.



Тема Re: Сбирки на АА в Радневонови [re: @]  
Автор Aня (член)
Публикувано10.07.07 14:13



На болния алкохолик бих предложила първо да се запознае с принципите на АА, да се опита да приеме за свои ценностите на АА и след това евентуално да се грижи за АА.
Историята, за която говориш, доколкото знам е била свалена от този форум заедно с много други материали. Защо е била (ако е била) тълкувана, не знам - вероятно по същите причини, заради които преди е била тълкувана историята на друг наш познат от същия форум.
Но нито в този форум, нито никъде другаде, не е била публикувана история, подписана с каквото и да е фамилно име. Който посочва такова (при това публично), или лъже, или злоупотребява с нечие доверие, или понятие си няма нито от принципите, нито от духа на АА.
Странно, че точно на такъв човек го е грижа за АА.
Странно е също една книжка, в която от 35 поместени текста 28 са от българските автори, повечето от тях зависими, да се нарича “полска литература”.
Странно е най-вече това, че се отправят обвинения за “тровене на атмосферата на сбирките в Раднево” към хората, които никога не са участвали в тях. И които, за разлика от някои участници, не потъкват принципите, не прекъсват, не осмиват, не иронизират, не късат текстовете на други алкохолици, не им забраняват да се изказват, не изнасят лични тайни, не твърдят, че са в АА само за да си пазят собствения гъз... и прочие.
Точно такива неща стават на сбирки в Раднево.
Точно затова съществуването на групата е застрашено.
Но явно причини за тровене на атмосфера трябва да се потърсят навън...



Тема Re: Сбирки на АА в Радневонови [re: Aня]  
Авторkoceto (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 17:24



здравейте аз съм коцето и съм наркоман.Днес е един чудесен ден.И аз съм благодарен че ми е даден шанс да го изживея точно в раднево.



Тема Re: Сбирки на АА в Радневонови [re: koceto]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано10.07.07 17:35



Ани,


Не знаех, че ти можеш да кажеш "гъз"
Смях се от сърце, благодаря ти!
А иначе съм съгласна с теб на 100 %. Невъзможно е някой който не е на същото място и в същото време да "трови" каквото и да било. Не може една книжка, в която пишат зависими, хора от сбирките, професионалисти от България, Полша и Русия, да се нарича книгата на Ани Швед.
Ех, ако знаех, че ще пиша в твоята лична книга, щях сигурно да се пострая повече.
Съгласна съм, че причината е винаги вътре, а не вън. Точно това е разликата между старата Джирасол и новата мен - Тя винаги се опитваше да намери "виновни". И ако не намираше - страдаше и си пиеше, и се чудеше ЗАЩО отново на мен?.
Слава Богу, че това е минало!

Усмихни се, има изход!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от girasole на 10.07.07 17:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от girasole на 10.07.07 17:37.



Тема Re: Сбирки на АА в Радневонови [re: girasole]  
Автор Aня (член)
Публикувано10.07.07 18:29



Оооо, наистина ли така си мислила за мен??? Знам и много други думички, нали съм си филолог...


Някога имах идея да пиша дипломна работа за българските и славянските псувни... но в СУ-то не се намери достатъчно шантав научен ръководител...
Но тук тази думичка беше само цитат. И в това изречение според мен не нецензурната дума е нещо страшно... Наистина страшно.



Тема Re: Сбирки на АА в Радневонови [re: koceto]  
Автор Aня (член)
Публикувано10.07.07 18:31



Здравей Коцето.
И аз се радвам за теб и за твоя шанс. И наистина много се надявам, че вашата група ще съумее да опази този шанс. Че ще продължавате да помагате на себе си и на други зависими. Пожелавам ти (и ВИ) го от все сърце.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.