Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Искам да благодаря!нови  
АвторNezavisima (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 00:36



Здравейте, приятели! Незнам до колко е удачно да говоря за това на фона на всички сериозни теми,които дискутираме сега, но ще си позволя да го направя. Бих искала да споделя нещо, което отдавна ме вълнува, нещо, което не е против ничий традиции - нито АА, нито психолози,нито секти или религии го отричат до колкото знам, а именно - това е темата за благодарността. Никога до сега не съм споменавала имена, сега ще го направя, съжалаявам, налага се. Дано Модераторите ме разберат.
И така: помня първия си пост тука-беше 05.10.2006г., бях уплашена,трепереща,отчаяна, смазана-вие ми бяхте тогава единствената надежда и спасение, страхувах се от всичко и всички, бях като ранено врабче, бях загубила себе си... Вие ме научихте да мисля тука и на глас и да споделям всичко, което ме вълнува....И така ,нека мина по същество: Благодаря на Алки,че тогава ми писа пръв и ме подкрепи, Благодаря на Еми,че винаги е била топла,мила и разбираща,Благодаря на Алкажа, макар да не ми говори сега,Благодаря и на Некой,че се усъмни в мене ,че съм провокатор-фалшификатор. Блгагодаря след това на 007007,на Зависима, на p_s, на някоя си,на charred.....
Tова не е връчване на Оскари и аз не искам да изглежда или да звучи така,просто реших,че един позитивен пост няма да ни е в повече! Лека нощ,приятели!





Тема Re: Искам да благодаря! [re: Nezavisima]  
Автор p_s (непознат)
Публикувано07.07.07 10:22



Позволи ми да се присъединя към теб, независима!Благодаря на теб и на всички, че ви има и сте винаги тук за мен!За подкрепата, милите думи и вашата отзивчивост към всеки, потърсил съвет и помощ тук!
Поклон и БЛАГОДАРЯ!
ЛЕК И ТРЕЗВ ДЕН НА ВСИЧКИ!!



Тема Re: Искам да благодаря!нови [re: Nezavisima]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано07.07.07 11:06



И аз съм благодарна, че ви има! Помня колко трудно ми беше в началото. Почнах да пиша в клуба на 26.04.2006
Омръзна ми да се боря сама с алкохола! Вече цяла година мина от както спирам да пия и почвам пак... Какво ли не опитах само и само да се спра, но издържах по 20 - 30 дни и после наваксвах с тройна сила. Писна ми вече...
Така започна първия ми пост! Получих огромна подкрепа от много хора:
Nekoi, alki, Приятел, Новагодин, Karata, Kris61, една, друга, Гого, Спас и още много. Благодаря ви приятели!

Благодаря и на всички, с които си писах ежедневно в Скайп и Кю, през първите ми трезви месеци: Поли, girasole, зависима, независима, Харакири, alki, alkaja ...

Благодаря на Аня персонално, за споделения опит, за примера, който ми дава да поддържам мотивацията си!

Благодаря на групата от Веслец - за сбирките, които ме успокояваха, обнадеждаваха и зареждаха с нови сили за пълноценен живот!

С ваша помощ ДНЕС направих 1 година и 2 месеца ТРЕЗВ ЖИВОТ!


Всеки един от вас, по един или друг начин, е спомогнал за положителната промяна, която настъпи в живота ми. ЩАСТЛИВА СЪМ и се радвам, че ден след ден все по-хубаво става!

Редактирано от Eми® на 07.07.07 13:44.



Тема Re: Искам да благодаря!нови [re: Nezavisima]  
Автор Aня (член)
Публикувано07.07.07 16:26



И аз съм благодарна, че ви има.


Благодаря на всички, без да изброявам персонално, за да не пропусна някой без да искам. Благодаря на тези с които мислим по същия начин, защото вие ми давате възможност за един вид Допълнение, увереност и чувство за принадлежност. Благодаря и на тези, с които не винаги сме съгласни, с които имам възможност да дискутирам и споря, защото в тези дискусии винаги откривам нещо ново за себе си, нещо, което ми позволява да разширя погледа върху нещата...
Независима, а на теб ти благодаря за темата! “На фона на всички сериозни теми,които дискутираме сега” тя е една от най-важните.



Тема Re: Искам да благодаря!нови [re: Aня]  
Автор nekoi (член)
Публикувано07.07.07 23:06



Независима, наистина темата за благодарността е много важна.

Тръгнах да пиша какво е за мен благодарността, но взе да става много помпозно и го изтрих.
Благодарността ме подсеща, че не съм сам на този свят и ми помага да оценя днешното в сравнение с вчерашното.
И аз благодаря на всички тук без изключение, включително и на четящите, но непишещи.
Благодаря на всички, които идват на сбирките на АА.

Сигурно мога да живея без този клуб, без сбирките, без АА, но ми е по-гот да живея с вас.



Тема Re: Искам да благодаря!нови [re: Nezavisima]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано09.07.07 10:36



Здвавейте!
И аз благодаря на всички тук без изключение.
Благодаря на всички от сбирките на АА. Два дни нямах достъп и усетих, че много ми липсвате. Благодаря за позитивните "насоки" и сигнали, които все повече и повече изпращате. Благодарение на вас гледам все по-положително на нещата.
На всички желая лека и ползотворна работна седмица. Спокойствие във всичко! И трезви дни най-вече!



Тема Re: Искам да благодаря!нови [re: Nezavisima]  
Автор Пpиятeл_ka (непознат)
Публикувано09.07.07 12:45



Да, чудесно е да помним на кого и за какво сме благодарни :)
Но е хубаво да не забравяме и факта, че спирането на пиенето е решение и постижение на нас самите - от онзи първи миг на осъзнавнето, че трябва да направим нещо, от взетото решение до ежедневното му изпълнение. В най-добрия случай от другиго можем да получим някаква подкрепа и/или напътствие, но истинската работа я вършим ние самите. Сигурно защото точно тази работа - истинската в преодоляването на зависимостта, никой друг не може да свърши вместо нас ;)
Моята истина е, че докато мислим за себе си като за болни, неуверени, зависими и нещастни, ще бъдем точно такива. След като спрях да предъвкавам ежедневно твърдението, че съм болна - едва тогава успях да променя начина си на мислене.
Почувствах се здрава, уверена, свободна и щастлива, когато започнах да мисля за себе си като за такава. Подкрепям 007007 и ви пожелавам да постигнете позитивни нагласи за себе си!
Благодаря на тези от АА, които ме подкрепиха в началото на моята трезвеност.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.