Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Здравей БОХАТА!нови  
Автор Aня (член)
Публикувано05.07.07 23:46



Здравей Бохата! Приветствам твоето решение и твоите два дена - добре дошъл на борда!
Остани с нас. Вяврвам, че ще намериш в себе си “този, който не се срамува да се изправи пред детето си, пред жена си и пред хората...” и ти го пожелавам искрено. Пътят е труден, но си струва!


И бъди сигурен, че ще продължим да пишем. Пиши и ти, как си, как успяваш да се справяш. Сигурна съм че ще получиш подкрепа от много хора.
Отворих тази тема, защото онази, където си започнал да пишеш, е само за истории и там не се водят разговори.
Успех на теб!



Тема Re: Здравей БОХАТА!нови [re: Aня]  
Автор nekoi (член)
Публикувано06.07.07 00:01



bohata, аз пък приветствам твоите 7 дни непиене (и двата ти четене тук също).

Ако опиташ не само да четеш, но и да пишеш тук, съм сигурен, че ще ти бъде по-лесно през следващите дни да продължиш да оставаш сух.
Опитай.
Както казват в някои реклами: Ако до две седмици не почувствате ефект, ще ни върнете стоката, а ние ще ви върнем парите



Тук не е нужно да пишеш някакви кой знае колко "умни" работи. Важното е да са искрени, както ти ги чувстваш, пък тогава от само себе си писанията ти ще станат и "умни".

Утре недей да пиеш за нищо на света, а за по-нататък не му мисли много. Съсредоточавай се само в "днешния ден".
Успех ти желая и да черпиш една фанта, когато направиш една година непиене



Тема Re: Здравей БОХАТА!нови [re: nekoi]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано06.07.07 00:51



Привет и от мен, bohata! Добре дошъл!
Поздравление за решението да спреш пиенето. Една изпитана "рецепта" ти предлага nekoi. Мисли за това, как няма да пиеш днес, сега. Този начин на мислене ме измъкна в първите и най-трудни дни и седмици. Тогава изобщо не съм и помислял, че някой го е правил преди мен. Вярвах, че отново съм открил топлата вода

. След това разбрах, че съм изпреварен, но какво от това. Нали си бях помогнал да отхвърлям могъщия повик на алкохола. Не посегнах към първата чашка.
Онзи ден, когато четях gogo тук, в клуба, осъзнах, че и аз от началото на трезвия ми живот, та до днес /дори в момента/ винаги до себе си имам чаша с нещо безалкохолно. Най-често вода. Нещо подсъзнателно удоволетворявам явно, а съзнателно- жаждата си. И вълка сит и агнето цяло и аз трезвен.
bohata, чети тук спокойно, когато решиш - пиши. Прави всичко, което сметнеш за важно и необходимо и не пий. Не пий днес. Така всеки ден. Много скоро ще усетиш реална промяна и ще намериш в себеси този "..., който не се срамува да се изправи пред детето си,пред жена си и пред хората..."

Стискам ти палци и ти желая успех!



Тема Re: Здравей БОХАТА!нови [re: _koko]  
Автор p_s (непознат)
Публикувано06.07.07 05:42



Намреил си точното място, прятелю!Тук има подкрепа, разбиране и приятелско рамо, за да поплачеш....без да те отхвърлят и гледат странно!Помни от алкохола може да умреш, а без него ще намериш живота си, такъв, какъвто го търсиш..
Лек и трезв ден!





Тема Re: Здравей БОХАТА!нови [re: nekoi]  
Автор Aня (член)
Публикувано06.07.07 16:23



Упс, явно снощи съм била вече полузаспала...


Бохата, извинявай за двата дена - и честит осми (?) ден!
Къде си впрочем?
Минаваш ли оттук?
Чакаме те!



Тема Re: Здравей БОХАТА!нови [re: Aня]  
Автор bohata (търсещ)
Публикувано06.07.07 22:27



Благодаря на всички за топлото посрещане! Нямам думи.Разбира се че ще черпя фанта

.Имах малко ангажиментче .Прочетох всичко и излязох пак. Радвам се че ви има и не съм сам. Специални благодарности на Аня за новата тема. Ще пиша пак по-късно.



Тема Re: Здравей БОХАТА!нови [re: bohata]  
Автор Aня (член)
Публикувано07.07.07 01:01



Радвам се, че се обади и че си добре.
Но това, че тук те чакаме, не означава да се чувстваш обвързан с някакви задължения! Ще пишеш когато имаш нужда, не си длъжен да се оправдаваш!


Аз само се надявам, че ще имаш нужда...



Тема Re: Здравей БОХАТА! [re: Aня]  
Авторbohata (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 09:19



Здравей Аня! Добро утро на всички и нека този ден е един прекрасен трезвен ден.

. Вчера казах на един приятел че съм спрял с пиенето. С него и семейството му щяхме да ходим заедно на почивка след няколко дни .Но това няма значение. Спирал съм доста пъти като рекорда е 6 месеца.Стремя се да бъда позитивно мислещ търпелив и усмихнат човек. Но след четвъртата чаша ставам друг.Не мога да повярвам колко агресивен мога да бъда. Разбира се това не се случва всеки път, но напоследък времето между първата и последната чаша се трансформира в път към белите петна. Сега разбирам (може би ) думите на Некой- Чрез умни думи алкохолизмът става нормална зависимост. Не искам да съм зависим .Не искам да съм АЛКОХОЛИК! дано успея . Отново благодаря на всички - радвам се че ви има! Трезвен и хубав ден!



Тема Re: Здравей БОХАТА!нови [re: bohata]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано07.07.07 10:02



Здравей Бохата!
Напълно те разбирам, че ти се иска да не си зависим от алкохола, но има неща, които НЕ МОЖЕМ да променим. Аз приех моята зависимост като ФАКТ и не си правя вече илюзии, че някой ден ще стана независима от алкохола. Това, което мога да променя е СЕБЕ СИ. Да не пия, да бъда позитивно мислещ, търпелив и усмихнат човек. Но зависимостта си остава. Знам, че една чаша е достатъчна за да преобърне мисленето ми. После нещата стават неконтролируеми, действията ми непредсказуеми и Алкохолът управлява живота ми.

Добре е че си казал на приятел, че си спрял с пиенето. Не разбрах, планираш ли да ходите на почивка след няколко дни?



Тема Re: Здравей БОХАТА!нови [re: bohata]  
Автор Xapakиpи (непознат )
Публикувано07.07.07 10:05



Денят наистина ще е хубав щом има толкова слънце и увереност в мислите, думите и действията ти. Разбира се, че ще успееш да не пиеш.
Никой от нас не иска да е зависим, никой не иска да е алкохолик. Но трябва да намери смирението и спокойствието да приемем, нещата, които не можем да промени. Тези "дадености", уви, не можем да премахнем. Но е в силите ни да продължим да съществуваме ведро и щастливо като непиещи алкохолици.
Хубаво е, че си изместил почивката и че си съобщил на приятеля си защо го правиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.