Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема как се справяте с абстиненцията?нови  
Автор cool_alyn (новак)
Публикувано02.07.07 17:42



Здравейте
пред себе си мога да призная, че съм алкохолик. Искам да спра, но ме спират физиологическите проблеми. Имам тежка травма, която ми пречи да спортувам, и съответно ми са разхлабени нервите и не спя добре. Поради тази причина си пийвам, и то все повече, вечер. Но знам, че трябва да спря. Кажете ми по-добро приспивателно от това, и как да се справя с първоначалната абстиненция?



Тема Re: как се справяте с абстиненцията?нови [re: cool_alyn]  
Автор LaliМодератор (пристрастен)
Публикувано02.07.07 22:10



Като пуснеш търсачката излизат доста мнения, докато чакаш да ти отговорят потребителите, прочети.







Тема Re: как се справяте с абстиненцията?нови [re: cool_alyn]  
Автор nekoi (член)
Публикувано02.07.07 23:36



Дай малко повече информация - от колко време пиеш редовно, по колко пиеш, на колко си години, правиш ли запои (да пиеш по 4-5 дни и повече, непрекъснато).

Абститенцията може да се изкара с лекарства и без лекарства. А лекарства тук избягваме да предлагаме, защото не сме лекари. Хеле пък приспивателни.

Д-р Арсенов казваше: от безсъние никой не е умрял, ама от приспивателни са умрели страшно много хора.
Макар че и безсънието си е много сериозен проблем, ако е хронично.



Тема Re: как се справяте с абстиненцията?нови [re: nekoi]  
Автор cool_alyn (новак)
Публикувано03.07.07 23:51



Ами принципно съм пил и съм спирал, от няколко месеца пия по-редовно - значи няколко чаши водка вечер. На 32 съм, работя, така че такива запои по 4-5 дена са ми невъзможни.
Просто го правя и по навик вече, и да може да ми се олаби малко от малко нервната система.



Тема Re: как се справяте с абстиненцията? [re: cool_alyn]  
Автор val999 (мъдър кат тиква)
Публикувано04.07.07 00:16



Здрасти cool_alyn, аз мога да споделя малко от моя опит със заспиването. И преди да почна да пия, даже като ученик имах проблеми с това. До 2-3 часа през нощта се въртях и все за нещо мислех. После когато почнах да пийвам доста добре заспивах екстра, само дето после като се събудя в 3-4 часа съм като парцал и остатъка от нощта се превръщаше в нещо като сън-будност-сън-будност та не знаех спя ли не спя ли. Естествено всичко това примесено с цветни кошмарчета. Та веднъж прочетох, че алкохола всъщност не успокоява нервите, както си мислех, а напротив - активизира нервната система. Когато мине първоначалния ефект от алкохола се събуждаш с още по-обтегнати нерви и т.н. Не съм специалист и не знам колко е вярно това, но съдейки по себе си съм склонен да вярвам, че е така. И всъщност се сещам, че самото желание за заспиване се беше превърнало в някаква фикс идея - един вид като спиш си почиваш и не мислиш за разни неща. Да, ама така става когато нямаш в тялото 5-6 водки например. Или 9-10. Сега като не съм пил от 6 месеца, пак като едно време заспивам късно. Обаче не ми пука, защото не търся съня като спасение за почивка от изпитите преди това водки. Пожелавам ти и на теб по-скоро да се наспиш спокойно, без допълнителна "помощ". Много е готино. Е, не става през първите няколко нощи след спиране на пиенето (тогава е доста гадно), но си заслужава заради кефа след това. Успех!



Тема Re: как се справяте с абстиненцията?нови [re: cool_alyn]  
Автор nekoi (член)
Публикувано04.07.07 00:17



От това което казваш, типичен алкохолик май още не си станал, но внимавай! Може и да станеш.
Добре е, че се вглеждаш в пиенето си, значи усещаш нещо нередно в него.

Разгледай този сайт


в него има и тест: Имате ли проблем с алкохола. Отговори честно на въпросите в него.



Тема Re: как се справяте с абстиненцията?нови [re: nekoi]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 12:31



Здравей Куул, одговарям ти защото намирам много сходни неща в поста ти с мене.
Една от причините да почна да пия редовно беше , че имам травма, едно срастване най вероятно от рождение на гръбначния стълб.Когато почнах да работя по много, ме болеше адски всяка вечер, събрано с това че от как се помня не си лягам с нормалните хора имах нужда от едно малко питие за добър сън.
Години наред може да се каже че нямах проблеми с алкохола, докато дойде деня в който осъзнах, че ми трябват вече по 200 г за да заспя.От там нататък историята е ясна до момента в който не можех да се събудя без алкохол.
Спорта е много важно нещо но зависи какво разбираш под спорт и какво очакваш от него.Аз винаги съм спортувал нещо си но това не ми пречеше на определен етап от живота си да спортувам пиян, и като свърши там каквато е тренировката да му цапна по някоя друга бира за въстановяване на алкохолния баланс в организма си, докато стигнах до там ,че вече нямах възможност и да спортувам.
Та идеята ми е ,че ти си още в началото на този път и е хубаво да не го извървяваш докрай.
Всичко си е начин на мислене, не да спреш да се бориш а да го направиш по най добрия за теб начин Да проумееш че не можеш да излекуваш травмата си ако е нелечима но можеш да забавиш деградацията в организма и или да подобриш състоянието си. Да се научиш да живееш с нея.
Не знам дали знаеш но има няколко типа хора и единия от тях се наричат сови.На тези хора просто им е по различен часовника, малко е изместен към вечерта, лягат по късно , стават по късно, спят по малко.Повечето от хронично не спящите хора нямат никакви физически причини за това.Те или имат изместен часовник или имат някакъв проблем в психиката.Както каза и вал, мисленето и поставянето за цел, обръщането му във фикс идея на това да се заспи има само един ефект и той е хронично безсъние.
Години наред пих какви ли не хапове и алкохол и това само ми помогна за по бързото ми физическа сриване.След като спрях да пия за последно около 4 месеца си помагах и с хапове, спях си нормално даже повече от нормалното до деня в който спрях да пия каквито и да е илачи.Продължих да спя още известно време повече от нормалното, но сега когато си живея стария активен живот отново станах сова , но вече това не ми пречи просто си настроих деня според това да се чувствам по добре и да е по ползотворен.Скоро ми се наложи почти да не спя няколко дена, но после си отспах като юнак 12 часа.Когато си спокоен и съня не ти е фикс идея , организма рано или късно си наваксва загубеното.
А за спорта се огледай около себе си, и открии това което можеш да правиш в дозите които са полезни за теб.Има олимпиади даже и за инвалиди.
И не вярвай 100 % на лекарите, според тях на 35 год трябваше да ходя превит на две а вече съм на 40 и да чукам на дърво съм си здрав и прав, може да боли понякога но и на това му намерихме цаката.Да не говорим , че от трите последвали травми от пияното ми спортуване коите все бяха или само оперативно лечими или нелечими според лекарите не остана нито една.
А това как и какво съм правил за всяко едно нещо какви грешки съм допускал си е друга тема, доста дълга и обстойна.Основния извод е ,че има изход и той не е в алкохола - това със сигурност е изпитано и проверено от мен.
Ако искаш драсни някой ред на puvpav@mail.bg , че напоследък не влизам често в клуба.

P.S.За другите в клуба, извинете че пиша като нерегистриран но нещо от доста време клуба не ми приема регистрацията, дали е защото ме разконспирираха като агент и вече не ме ще не знам





Тема Re: как се справяте с абстиненцията?нови [re: puvpav]  
Автор p_s (непознат)
Публикувано04.07.07 12:49



Приятелю, а как се справяш с болката вечер, след работа и тежък ден?Не ми казвай, че си е минала ей така на магия?Болките в гр стълб са ми почти специалност..така , че моля те открий ми тайната си?Лек ден ти желая!



Тема Re: как се справяте с абстиненцията?нови [re: p_s]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 13:21



p-s , прочетох сложното медицинско определение на заболяването ти и да си призная нищо не ми говори това, но за себе си с две думи.
Напълно ми е ясно че това в гръбначния стълб е нелечимо , както и за шиповете и
това че само по оперативен път се оправя калцирало се неправилно рамо.На първо място свикнах с болката търся си винаги нещо с което да ми е заето мисленето, дотам че много отдавна правя по няколко неща едновременно, медитацията също помага за нейното облекчаване както и не на последно място упражнения за укрепване на мускулатурата около болното място за да не се натоварва гр стълб, правилна стойка и много упражнения от йога.Мога да ти кажа че докато правих тези неща само като упражнения почти нямаше ефект.
Както всяко нещо ,дали ще се прави програмата на АА, дали ще се занимава човек с разни други системи трябва да се научи първо да вярва в това което прави, да усвои философията и дълбокия и смисъл, да не бърза за никъде и да е постоянен.Постепенно се променя начина на мислене и ефектът не закъснява.Повечето сложни неща са прости, трудно е да се преборим със себе си и да ги осмислим.
Желая ти успех и да намериш своя път, не знам как можеш да се оправиш или подобриш състоянието си но в една съм сигурен, че алкохола няма да помогне.



Тема Re: как се справяте с абстиненцията?нови [re: puvpav]  
Автор val999 (мъдър кат тиква)
Публикувано04.07.07 13:59



Здравейте, темата от въпрос за абстиненция, премина в малко друга насока, но понеже и Куул казва, че има проблем, който му пречи да спортува, може би има полза и от тези мнения. Аз ще кажа също няколко неща, близки до това което казва пувпав. През 2000г си направих голяма парамедианна дискова херния и болките в продължение на няколко месеца бяха такива, че мислех, че ще полудея или умра. Оказа се, че имам и друга стара дискова херния, която си мислех, че е дископатия и ме болеше често. Като си направих скенер се оказа, че имам и по-нагоре по гръбнака т.нар. татрузии, а имам и дискова херния на врата. Накратко казано причини за алкохолно обезболяване колкото му душа сака на човек. Докторите пееха в хор, че без операция не може и направо съм ... Да не говорим колко хиляди лева похарчих за инжекции и иглотерапия и какви ли не други дивотии. Тогава и форсирах алкохола и сега пак съм си с всичките хернии, но вече съм и алкохолик. Тъжна работа. Покрай тези болежки научих много неща, едни повече, други по-малко, но със сигурност научих, че алкохола не разрешава никакви проблеми по никакъв начин. Само прецаква всичко още повече!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.