Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема да дам отчет и азнови  
Авторзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 12:47



здравейте,
не съм горда с това което ще споделя, но съм си обещала, че поне тук ще бъда напълно честна. в по-долната тема"пропуках фронта" споделих вече, та с риск да стана досадна ще си призная отново.
въпреки многото мнения против заминаването ми на море в чужбина,аз все пак заминах. нямаше как да го отложа. беше късно, а и аз наистина си мислех,че няма начин пак да се изкуша. да ама не. за жалост бяхте прави.
още преди полета се бях изнервила до краен предел от разни неуредици по повод пътуването. върхъ беше,когато при чекирането ми казаха,че няма билет на мое име /бях с електронен/, малко преди самият полет се оказа,че има,но съм мистър вместо мис.
по време на полета не можах да устоя и изпих една биричка от 200 гр.
след пристигането ми, се оказа,че полетът на приятеля ми има голямо закъснение. и продължих да си пия бира докато го чакам. после в хотела, на вечерята , и двамката пихме бири все едно от утре им спира производството.изкарахме акъла на домакините.това стана на 23.06.да ама на 24 след кафето, ударихме по 1 бира за изтрезняване.после пак целия ден.докато той пиеше една, аз дръпвах 3.уж скришно нещо го раздавах, ама хората не са балами.накрая на вечерта домакинята ме гледаше уплашено да не припадне, а не мен ми беше само весело. докато не започнаха всички да ме поглеждат като рядко животно. стана ме пъво яд на тях, после съвестно и яд и срам от мен самата.и на 25 си казах "стига, не се излагай и тук, не си разваляй ваканцията". измрънках някакво обяснение, че съм била много напрегната първите 2 дни , та затова съм наблегнала на бирата, но едва ли някой се върза.то бива, бива напрежение, ама по 15 бири на ден-малко множко им се стори.от тогава до днес не съм пийнала капка.понякога на вечерно парти ми се пие,та ми се вие.но си представям следната ситуация/до болка позната/,следващите дни всички си прекарват прекрасно, а аз в постели легнала, с абси и махмурлук, с намерена някак бутилка до мен.както стана първите 2 дни...хората хапнаха,пиха по 1, бяха на плажа, играха водна топка. а аз со порках гадна бира. и са ме одумвали сигурно.
на 24 уж не бях пияна,но докато гладех любимата ми пола й лепнах една ютия.
та това е.сега не ми се пие, но още умирам от яд и срам.
и да ме плюете и да ми се карате, даже да ми игнорирате темата пак ще съм благодарна,че ви има.
в курорта няма интернет.и идвам сутрин до града,за да 4ета пак.мъкна и стъпките с мен.помага.чак не ми се вярваше как може да те надъха едно четиво.
е, това е.ще се отчитам постоянно. с някои от вас чатим в скайп, но ще пиша и тук всеки път,когато имам достъп



Тема Re: да дам отчет и азнови [re: зaвиcимa]  
Автор LaliМодератор (пристрастен)
Публикувано03.07.07 13:32



Аз както разбирам два дни си пила - на 23 и 24, а оттогава - не.
Ако е така, не гледай назад, брой новите дни, всичко ще е наред, поздравявам те за смелостта да си признаеш.
Важното е от днес нататък.





Тема Re: да дам отчет и азнови [re: зaвиcимa]  
АвторHeзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 13:47



Ако трябва да послушаме някой Гуру на АА или Голям разбирач пак на АА, би трябвало да те оставим да си пиеш или да си правиш там каквото намериш за добре-"твърда любов" да проявим. Да,ама аз не го разбирам това поведение и не ми допада-за това ти казвам: Браво,мила Незвиасима! Добре се справяш и продължавай в същия дух-просто не пий и днес! И приятна почивка и безалкохолна, може и да не успееш да се въздаржиш,но можеш поне да опиташ,нали?!





Тема Re: да дам отчет и азнови [re: зaвиcимa]  
Автор Aня (член)
Публикувано03.07.07 14:09



Здравей Зависима. Рзбирам как се чувстваш. И за мен винаги беше най-ужасно осъзнаване, че съм се издънила, че хората ме поглеждат странно...
Преди колко време си успявала да не пиеш? В смисъл - това ти пропиване нещо извънредно ли е или напротив?... В смисъл - доколко основателни е било твоето убеждение че няма да се изкушиш?...
А приятелят ти знае ли че имаш проблем? Изглежда, че или не знае, или го игнорира, щом си пийвахте заедно... Това би увеличавало опасността...
Аз, докато пиех още, също много съм си “помагала” с алкохол, “лекувах” си с него нерви, стрес и и разни напрежения... Които имах много, защото животът ми беше труден, а съм и по природа нервен човек... Поне така си мислех тогава. Доста по-късно разбрах, че много от тези напрежения и стресови ситуации си ги търсих... Или даже сама ги създавах, провокирах ги... с определена цел...
Във всеки случай е добре поне че си в компанията на Стъпките.





Тема Re: да дам отчет и азнови [re: Aня]  
АвторNezavisima (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 14:14



Аня,какъв е начина да се свържа с теб лично,ако не е проблем,разбира се!



Тема Re: да дам отчет и азнови [re: Nezavisima]  
Автор Aня (член)
Публикувано03.07.07 14:18



Разбира се че не е проблем. Адреса ми е droga2001us@wp.pl (само че не винаги съм редовен писач, но се старая доколкото мога).
Или на лични бележки ако се регистрираш.
Ще те чакам.





Тема Re: да дам отчет и азнови [re: зaвиcимa]  
АвторLodez (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 14:29



Здравей Зависима,самият факт, че си отделила време през ваканцията си за да ходиш до града на интернет и да кажеш истината означава ,че вече нещата не са същите............цитат от Първа Стъпка:
......че нашето пиене дори тогава не е било обикновен навик,че то е било само началото на фатална прогресия.На съмняващите се можехме да кажем :"Може би ти наистина не си алкохолик. Защо не опиташ да пиеш контролирано,като все пак имаш предвид това ,което ти казахме за алкохолизма?"Това отношение водеше до непосредствени и практически резултати.Тогава открихме ,че когато един алкохолик е посял в съзнанието на друг мисълта за истинската природа на заболяването му,ТО ТОЗИ ЧОВЕК НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ СЪЩИЯТ.След всеки запой той ще си казва :"Може би тези от АА имаха право..."
И аз така в карая на май и в края на юни се издъних ..и сега като анализирам си разбирам, че не мога да приема, че съм болна от тази болест и още по-малко че тя не се лекува....когато става въпрос за Виша Сила в този случай вярвам в нея желязно...че ще ми помогне аз свръх човека да преодолея тази смъртоносна болест.....

Това ми е болното мислене ...
Когато си слушах безпрекословно спонсора си и чистех душата и живота не пих по-вече от три месеца без това да ме измъчва ,даже позабравих и "загаладих косъма"забравих за ножа с двете остриета...взех да се ослушвам и увъртам ...Присъщото ми за всеки алкохолик своеволие и мегаломания намираше за всяко нещо манипулация и извинение ....Колко пъти споносрът ми ме предупреждаваше ,че не съм си изоставила нито волята да контролирам ,нито болните си зависими идеи и конструкци,че пак си затягам примката около шията ,че пак искам да се самоизмъчвам..а аз все доказвах обратното ...което само по себе си е доказателство за вкопчеността ми ....През тези месеци ,когато действах се и получи напредък, направо немислим за мен....но това си е нищожно време и сега съм "Пременил се Илия и пак в тия"
Както казват, Йошко и всеки трезв алкохолик тук във форума,пък и по света дето съм била на АА :Програмата е лесна ,ние я усложняваме ....защото си я нагаждаме според болното си мислене... Хиляди са тези ,които не успяват тъкмо по тези причини...Аз не искам вече, побърканата ми "виша сила" да ме кара да въртя ножа с двете остриета, а да се оставя да ме закове ножа с едното острие и само да си карам по Програмата, та дано Вишата Сила ме води по този път ,да я оставя най-накрая Тя да решава .......само за днес това ми е молбата ......
Лято,долче вита,ядене ,пиене и веселба...нали все така си беше до сега и какво от това даже ,както казваш и не е така ,защотото нормалните пиячи си имат живота на другият ден, а ние се тръшкаме и всичко минава както във филм на ужасите ...
Дръж се и не мисли за утре ..няма такова нещо ....Иначе днес ще пием а утре ще спрем.......



Тема Re: да дам отчет и азнови [re: Lodez]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано03.07.07 14:45



Здравей Зависима!
Напоследък рядко влизам, уча за изпит и времето ми е кът, но днес те прочетох и много искам да ти драсна нещичко за кураж.
Чувството за вина е безполезно, вредно и съвсем излишно. То не помага, само пречи да видиш постиженията си - а при теб със сигурност ги има: няколко трезви дни и четене на Стъпките. Значи има и напредък.


Не се чувствай виновна за вчера, защото тровиш днешното си АЗ. В момента в който си зададеш един простичък въпрос - дали това което правиш е най-доброто на което си способна за твоето възстановяване, дали това го правиш от любов към себе си или от чувство за вина, вече знаеш интуитивно какво да направиш.
Ще успееш, вярвам ти!

Усмихни се, има изход!



Тема Re: да дам отчет и азнови [re: зaвиcимa]  
Автор nekoi (член)
Публикувано03.07.07 15:04



Хубаво, че засега не си се оляла. Направи всичко възможно да задържиш на това положение, защото иначе после ще се чувстваш 100 пъти по-гузна, отколкото си сега.
Всъщност няма защо да изпитваш чувство за вина. Това си е нормална атака на твоята болест, защото ти тръгна съвсем нестабилна и неукрепнала.
Ако се прибереш само с тези бири, може да смяташ пътуването за почти успешно.
Друг е въпросът каква почивка и какво удоволствие е това да се чудиш как да се опазиш през цялото време.
Някъде от 1983-84 не бях изкарал нито едно трезво море. Дали в Созопол, дали в Приморско, винаги се завръщах почти в насипно състояние (веднъж ме прибраха с една кола от Созопол, но аз нямам никакъв спомен от завръщането).

През 2003-та открих колко било хубаво да си трезвен на морето. В края на тази седмица заминавам пак на море и да е живот и здраве ще му се изкефя максимално.
Не разказвам това, за да се хваля, а за да не правиш моята дългогодишна грешка. Вложи необходимите количества време, търпение и последователност, за да стъпиш здраво на крака, пък тогава тръгвай по планини, морета и чужбини.
Иначе това е егати почивката.



Тема Re: да дам отчет и азнови [re: зaвиcимa]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано03.07.07 16:09



Здрасти зависима, може и да не си горда от това, което споделяш, но трябва да си горда от това, че имаш сили честно да го кажеш тук. Това изобщо не е лесно. За съжаление много хора лъжат себе си и така не си дават шанс да започнат своето възстановяване. Поздравления за твоята честност!!! Успех и послушай съветите, които са ти дадени в предните постове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.