Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Липсват ми!  
АвторHeзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 13:55



Къде са проповдниците,Гурутата,Наствниците тука? Какво стана ,липсват ми!

Ами сега като няма кой да ми каже какво да правя и как да живея -губя посоката! Регистрирани или не,със или без никове-моля пишете,някак празно е без вас тука. Липсва ми поуката,размисъла,идеята......всичко! Не искам да споменавам имена,но все пак....Хора,липсвате ми ,наистина!



Тема Re: Липсват ми!нови [re: Heзaвиcимa]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано03.07.07 14:34



"Къде са проповдниците,Гурутата,Наствниците тука? Какво стана ,липсват ми!"

Искам да споделя какво мисля и чувствам аз. Честно казано на мен не ми липсват. С известно облекчение установявам, че наистина ги няма. Вече не влизам със страх, че ще ме посрещне поредното размахване на пръст, самоизтъкване, не премерено и ненужно заяждане. Безразборното тиражиране на теми и темички с кухо съдържание. Радвам се, че не срещам заядливи въпроси, заплашителни и осъдителни фрази. Че горделивите самохвалковци се по снижиха. Лично на мен не ми трябват такива. Смятам фалшивите авторитети за излишни, крайно вредни и по никакъв начин няма да съдействам да бъдат създавани, толерирани. Ако ги има, се напрягам наимоверно, усещането, че се намирам в кварта.на кръчма се засилва и ставам неспокоен, изнервя ме. Без тях сега наистина ми е спокойно. Много по-спокойно.



Тема Re: Липсват ми!нови [re: OO7OO7]  
АвторNezavisima (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 17:14



И аз се чувствам така! Исках да разбера дали съм единствената-явно не съм и много се радвам.



Тема Re: Липсват ми!нови [re: Nezavisima]  
Автор OO7OO7 (откровен)
Публикувано03.07.07 23:33



ОК! Искам само да допълня споделеното с това, че имам страхотен нюх и просто ги подушвам, ако се преродят - език, стил, често използвани ключови думи. И как се спасявам: вече бягам от тях като Дявола от тамяна. Правя го, защото ми е по-здравословно, изявите им не ми помагат. Нямат шанс да съм им събеседник. Мисля, че това е един от начините да допринеса да не виреят на наша почва, да не съм съучастник в поредното им възвисяване, самозабравяне. Така бих спомогнал да си намерят истинското място - като редници, сред равни. А може и да им помогна, знам ли?



Тема Re: Липсват ми!нови [re: Nezavisima]  
Авториннa (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 02:24



Наистина ли се радваш? Те не ти ли помогнаха с нищо ама напълно с нищо?Помислили си ама наистина си помисли 4е те с нищо не са ти помогнали.Ако това го помислиш не си 4естна към себе си а само искаш да си приятна на неприятелите на Алки.А дали те имат право или хората като зависими ги е страх да не бъдат прятни на мнозинството? А това 4е е мнозинство не озна4ава 4е има право .Май много хора тука много се оби4ат да са прави, но това е нормално за зависимите Много оби4ат да пишат и да се радват на написаното но дали е правилно?





Тема Re: Липсват ми!нови [re: иннa]  
АвторHeзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 22:27



Здравей,Инна! Ако ти отговрям въпрос по въпрос ще излезе особено тъп и безсмислен пост,тъй като смятам,че всичките ти въпроси се свеждат до един единствен. И така: незнам кои са приятели и неприятели тука,незнам кое е мнозинството и кой за какво се бори,не съм участвала в спорове,интриги или "наддавания" тука-лесно се проверява-във форума. Никога не съм споменавала имена,няма и да го направя,мисля е против правилата и каноните на форума и на принципа на нашата анонимност. А сега по същество: никога не ми е помагало заплашителното размахване с пръст, никога не ми е харесвало някой да ми казва ,че е единственото ми спасение и няма да стигна до никъде,ако не Го последвам,не му се доверя напълно,изцяло и само Той е Истината и Пътя и Светлината! Е,нали има Висша сила...аз трябва да си знам,че съществува,но "Пророка" тука на Земята е един и други няма и неможе да му се противоречи. Това твърдата любов ли е,какво? Или поредно проявление на нечия болест.Не е мойта в случая.Разказвам само факти. Мислех,мила Инна да приключа до тук поста си,но някак ми се ще да ти кажа и още. Нормално ли е така жестоко да се разделяме на отбори и лагери,че когато отказвам да комуникирам с един човек-да бъда наказана и низвергната за това от "неговия лагер". Аз не съм запозната с правилата на АА,ти обаче си-какво означава това? Не сме ли всички от една и съща страна на барикадата? Тогава..какво делим,за какво се борим всъщност...Тъжно ми е и жалко...За всичко,което се случва тук.Защото то се случва и в реалния ни живот- всеки ден.....Същото...Надявам се да съм ти отговорила, не съм искала да засегна или обидя никой тука,мисля да не съм го направила. Лека и трезва вечер на всички!





Тема Re: Липсват ми!нови [re: Heзaвиcимa]  
Автор nekoi (член)
Публикувано04.07.07 22:48



Нашата егомания изкопава две катастрофални клопки.
Или настояваме да се разпореждаме с хората, които познаваме, или прекалено много зависим от тях.
Ако прекалено много разчитаме на дугите, те рано или късно ще ни изоставят, защото и те са хора и не могат да откликтват постоянно на нашите искания.
По този начин нашата нестабилност нараства и започва да ни измъчва.

Обикновено когато се опитваме да подчиним другите на собствените си желания, те се бунтуват и сериозно ни се противопоставят.
Тогава развиваме чувство на обида, преследване и желание за мъст.

Стъпка 4
----------------------

Не знам защо като четох последните ви постове, Ина и Независима, и се сетих за този пасаж от 4-та стъпка.



Тема Re: Липсват ми!нови [re: Heзaвиcимa]  
Автор Aня (член)
Публикувано04.07.07 23:01



“...Не сме ли всички от една и съща страна на барикадата? Тогава..какво делим,за какво се борим всъщност...Тъжно ми е и жалко...”

Подписвам се и аз под тези думи.
И преди многократно се опитвах да го изкажа и докажа - и тук, и другаде. В повечто случаи без резултат. Затова и на мен ми е тъжно и жалко.



Тема Re: Липсват ми!нови [re: nekoi]  
АвторHeзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 23:08



Незнам защо,но това,което написа - за 4та стъпка в случая ми повлия много повече от всички напътствия,заплахи и тиради,които съм слушала тука,извън тука и където и да било другаде. Явно има значение кое, как и от кой се предствя и приема същевременно. Блгаодаря ти за пореден път!

Лека вечер ти желая!



Тема Re: Липсват ми!нови [re: Aня]  
АвторHeзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 23:14



Аня, не съм забравила и ще ти пиша.Просто си ми особено голям авторитет и мисля какво да ти пиша. Знам ,че си от нашите,ама все още мисля-да не се "излагаме пред чужденците"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.