Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Предлагамнови  
АвторLady Vodca (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 16:16



да го кръстим клуб на алки и отвреме на време крис. Май само те си комуникират. Бях инициаторка и много се надявах да си помогнем. А не да ни четат лекции. Боря се - 1 ден успявам, на следващия се провалям. Искам да чуя опит на такива хора, а не великите 12 стъпки.

Вчера не пих. Доволна съм. Но днес ми се пие. Много ми се иска да успея.



Тема Re: Предлагамнови [re: Lady Vodca]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 17:54



o.k.Ще млъкна.И без това не е интересно.Не изнасям лекции.
Анонимни алкохолици е именно 12 стъпки.Това е програмата им.Аз също не използвам всичко от нея,едно не одобрявам,друго съм преустроил за себе си,но факт е,че като начало те са добри.
Аз не пия вече.Не броя дните,нито месеците. Смятам го за тъпо.
Дори и да ми се пие просто захвърлям тази мисъл от главата си .Живея без алкохол,чувствам се добре,радвам се.
Мога да кажа,че живота ми се е променил за добро и това ме радва.
Пожелавам ти успех!



Тема Re: Предлагамнови [re: kris61]  
АвторLady vodca (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 20:51



Аз пък пия. И изобщо не ми помага час по час да ми обясняваш, че не пиеш и че го смягаш за тъпо. Ако можеш да ми кажеш как си се чувствал в началото, какво ти помогна. Изведнъж ли спря? Имаше ли заричания и провали. Колко време пиеше.

Как се чувстваше първата вечер, в която се легна трезвен. Само не ми казвай, че Висшата сила те е приспала.



Тема Re: Предлагамнови [re: Lady Vodca]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 02:38



Името Леди Водка е по-подходящо - клоун - типично поведение на алкохолик, и пример за бунт на самоволието.

Егоизъм - егоцентризъм! Ние смятаме, че това е коренът на нашите беди. Гонени от стотици форми на страхове, самозаблуда, себелюбие и самосъжаление, ние настъпваме хората и те се бунтуват. Понякога ни нараняват, привидно без причина, но ние неизменно откриваме, че някога в миналото сме вземали решения, мислейки само за себе си, който по-късно ни поставят в полужение да бъдем наранени.

Така че, според нас ние сами причиняваме всичките си беди. Те извират от самите нас, а алкохоликът е един краен пример за бунт на самоволието, макар че самият той обикновено не е съгласен с това.

Преди всичко ние, алкохолиците, трябва да се освободим от този егойзъм. Трябва да се освободим или в противен случай той ще ни убие.

А ти братко със цирея, лично искам да ти благодаря, защото с твоето негодуване си за пример и правиш форума по-интересен.



Тема Re: Криснови [re: kris61]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 03:39



Приятелю, много те моля да не се подвеждаш и, в подобен случай на "леди водка" да отстъпиш и позволиш алкохолизмът на някой друг да влияе на твоето духовно развитие.
Незнам той/тя цирей ли има на задника, но да писка колкото ще; подобни бунтяги, алкохолици, много са ни нужни, защото те са огледалото, чрез което напомнят и може да видим себе си - сигурен съм, че не искаш да бъдеш подобно на тях.

Аз ги обичам от сърце и знам, че никой неможе да вземе правото на алкохоликът [няма значение колко е болен] да пробва клубът на АА.
Въпреки туй право, често сме пренудени да изведем пияни от сбирката на АА, който се държът неприлично [псуват и обиждат членове на АА] по време на сбирка - дори помня случай, когато сме викали полиция за по-агресивните алкохолици.

Не се плаши от тях, но ги Обичай. Повечето сме наплашени деца, уловени в тялото на възрасен човек.



Тема Re: Предлагамнови [re: aлkи]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 12:43



Абе , защо обиждате жената? Много болезнено реагирате на критиката.

Вярно , че не е много справедлива - ето вие сте редовни участници , отделяте от времето си , опитвате се да помагате както можете. Аз лично ви се радвам.

Какви са тия циреи, клоуни и т.н. ? Да не говорим пък за онзи с цинизмите.Жената просто има нужда от по- конкретни примери, а не от обобщения.



Тема Re: Предлагамнови [re: Лopa]  
АвторLady Vodca (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 13:27



Благодаря ти, Лора.

Благодарение на теб, наистина осъзнах къде е грешката ми. Аз съм изчела прословутите 12 стъпки 1000 пъти и още много, много литература. Затова се дразня като ми ги повтарят. А ги има още на 1ва страница. Но за някой, който не е информиран, наистина е от полза.

Предлагам да се закове 1 информационна тема - 12 стъпки, статии, теории, координати на АА клубовете, полезни сайтове.

Предлагам и тема Филми - За мен Когато 1 мъж обича 1 жена, е страхотен. Сещам се и за 28 дни.

А оттук нататък, ако някой има нужда от съвет, да пита.



Тема Re: Предлагамнови [re: Lady Vodca]  
Автортити (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 14:26



Лейди Водка,

А вярваш ли в интуицията си, във вътрешния си глас, в по-добрата част от тебе самата? Според мен по един или друг начин ти ще се справиш с алкохола, щом имаш желанието да четеш литература и да търсиш път, значи рано или късно ще го намериш...



Тема Re: Предлагамнови [re: тити]  
Авторlady Vodca (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 15:32



Благодаря ти. И аз вярвам. Ужасява ме това, че не ми помагат стандартните методи. Но ще намеря начин. Дано Господ не ти дава да се сблъскаш с това, ако вече не си. Кошмарно е.



Тема Re: Предлагамнови [re: тити]  
Автортити (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 16:10



И аз смятам, че е крайно време някои постове да се трият, според мен е крайно неподходящо във форум "Анонимни алкохолици" да се постват подобни неща:

***

Редактирано от Moan на 24.06.07 11:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.