Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Алки - черния дяволнови  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано23.06.07 17:13



Здравейте Братя и Сестри, последните няколко дена Алки беше много в центъра на всички събития и искам да споделя едно мое мнение, което ме напира от вътре, а съобразно нашата програма, не е добре да продължавам да си я тая в себе си. Та ето какво мисля. Алки наистина има способността да застава срещу другите тук в свободните дискусии. Не мисля, че го прави нарочно. Това си е "талант". Аз съмият съм изключително талантлив за същото, за мое огромно съжаление. Никога не съм го искал, но си го мога. Откакто почнах да работя по програмата на АА, донякъде съм го позаличил този талант, но рано или късно пак ще го проявя с пълна сила. Може би това си е част от нашата болест. И както е с и алкохола, не може да се излекува. Ако имаше олимпийски шампионат по тази дисциплина, аз със сигурност щях да се боря за медалите. И Алки щеше да е доста напред в класирането. Но въпреки това не мисля, че съм лош човек заради това. Искам да обичам хората и те да ме обичат. Искам да мога да прощавам на другите и когато могат и те да ми прощават. За себе си съм убеден, че и Алки искрено иска същото. Всеки си има кусури. Да не говорим за алкохолиците. Нали затова се търсим едни други за да си помагаме да останем трезви. И Алки има нужда от помощ. Всеки има.



Тема Re: Алки - черния дяволнови [re: val999]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 19:13



Val999 здравей



Браво 4е отвори тази тема. Такова огор4ение бе в душата ми да 4ета вси4ко това.. Пак нямам време да си изкажа мнението спокойно,пак бързам за работа, ей ама да не си помисли някой 4е се правя на много важна. Да, Алки е виновен за вси4ко ,нали?? Знаете ли когато искате да помогнете страшно и сте безпомощни какъв гняв и болка стяга сърцето??? Когато виждаш, 4е някой брат или сестра отива към подхлъзване, когато виждаш как болестта обсебва разума му пак....и искаш да го измъкнеш не можеш, искаш да го предпазиш а не става..как боли. И Алки това иска за вси4ки нас.. Да ПОМОГНЕ, защото прекрасно знае каква гаднярка е тази болест.. Може понякога да говори назидателно, като у4ител, но не е за да се прави на велик.. Просто безпомощността да налееш в главата на някого малко здрав разум те кара да губиш търпение.. Вси4ко е с 4исто сърце и с една цел: ДА ПРЕДАДЕш СЪОБщЕНИЕТО . Колко сълзи съм проляла, когато разбирам 4е болестта пак е съблазнила някой приятел.. Защото само този, който е познал дълбоко страданието, може да оцени радостта и да я пожелае ИСКРЕНО за другите..Закъснявам..

Още 24 4аса за вси4ки нас и нека Силата да ни води



Тема Re: Алки - черния дяволнови [re: Coня]  
Авторinna (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 20:57



Ех ама така хубаво си го казала Соня 4е аз просто нищо не мога да добавя Само мога да направя твоите думи мои ако ми позволиш





Тема Re: Алки - черния дяволнови [re: val999]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано23.06.07 21:27



Вал, радвам се че отвори тази тема. Алки не за пръв път е главно действащо лице в този клуб. Ако прочетеш темите назад, ще го видиш. За себе си знам, че вече не го чета. Хвърлям по един поглед само ако видя, че темата му е с много отговори, което е сигнал за проблеми в клуба. Отново. Както и сега, на кантар са тези, които го познават(може би) и тези които за пръв път четат тук. Без съмнение впечатлява огромния му опит – „стотици алкохолици на които съм помогнал”, и ако примеме, че от 14 години той помага на хората, това прави около десет души на година. Наистина впечатляващо, още повече закъсалият алкохолик си мисли, че е открил Единствения Човек, който най-после, ще го изведе от мрака на алкохолизма.
Следва работа по стъпките, от Първа, набързо направени Втора и Трета, много подробна Четвърта и Пета (слети в едно) и ...край. И алкохоликът, вече сух, но не съвсем трезвен, се чуди какво е направил пак, къде е сбъркал ,защо мракът се опитва отново да го погълне, какво да направи?
Лично аз в този момент не получих никакъв адекватен съвет от бившия ми спонсор, само мълчание, (дори когато изпаднах в тотална депресия), и упреци за липса на смирение и търпение. Нито един отговор на зададените от мен въпроси, и тъкмо се чудех дали съм нормална, открих материали в литературата на Анонимни Наркозависими.
В тях намерих отговорите на тези въпроси, зададени към Човека, наричащ се спонсор, спасил стотици, но безмълвен по елементарни житейски неща. Разбрах че не само на мен ми се случва да си ги задавам, и едва тогава разбрах мъдростта на Шеста и Седма стъпки, които всъщност са естествено продължение на живота ми в трезвост.
Спонсорът, както написа 007007 е човек който е винаги на една ръка разстояние. Можеш да му се обадиш по всяко време и той е там. Винаги. Защото играта с живота на хората не винаги завършва добре.


Усмихни се, има изход!

Редактирано от girasole на 24.06.07 00:04.



Тема Re: Алки - черния дяволнови [re: val999]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано23.06.07 21:37



Като дете много се страхувах от училище. За една петица, родителите ми мрънкаха здраво. Трябваше да бъда перфектен. Сутрин излизах със страх.

Колко пъти съм си мечтал да бъда един свободен двойкаджия. С недостатъци. Не перфектен. Да не продължавам да нося непосилни тежести в главата си. И да продължавам и на тридесeт и три да сънувам класни работи, за които не съм подготвен.

Та този перфекционизъм се настани в главата ми. Аз бях и трябваше да бъда винаги номер едно. Трябваше да ме харесват всичките. Без изключение. Не можех да понеса някой да прояви спрямо мене неприязън, камо ли да ми се присмее. Така натискаше копчето на моята перфекция, което беше вече вложено (или по рождение го имах).

Аз продължавах да не мога да си позволя да бъда СВОБОДЕН ДВОЙКАДЖИЯ или пък ЛАРЖ-СРЕДНЯК. Не можех да си позволя да се отпусна и да се наслаждавам. Не можех да си позволя да бъда обикновено човешко същество. Стремежът към върховете беше задействан като адска машина. Всеки един човек можеше да направи с мене каквото си поиска. Само ако натиснеше правилното копче. Бях и продължавах да бъда марионетка в ръцете на другите. Всеки упрек, поглед, намерение, мисъл, кикот, дума – всичко това ме задействаше. Аз бях ВИНОВЕН. Аз бях СГРЕШИЛ. Аз НЕ БЯХ ПЕРФЕКТЕН. Всеки можеше да посочи с пръст и да ми каже – ВИЖДАШ ЛИ СЕ КАКЪВ СИ БЕЕЕЕЕЕ. ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ.

Или пък си мислех, че всички ме наблюдават и порицават. Обаче като си мислех така и аз съответно манипулирах така останалите хора. Сега почвам да прозирам, че всички сме се вплели в едни СУПЕРБОЛНИ ВЗАИМОВРЪЗКИ, от които виждам за себе си единствено измъкване – ДУХОВНАТА ПРОГРАМА НА АА.

Сега виждам свободата, която ми обеща Алки. Също така ме предупреди, че е много възможно да се обърна срещу него. За тези десет месеца видях как доста хора, с които беше постоянно, превъртяха и се опитаха да го завлекат към дъното. Дано те самите да са разбрали причините за своето поведение. Все се надявам, че някой от моите познати ще опише чувствата си към него в онези моменти, за да може сегашните наши събратя да имат шанса да се видят в огледалото. Нали така работи споделянето? Пък тука все умни, културни, учени и доброжелателни хора сме :)

Аз също се опитах да го изманипулирам, за да го накарам да играем по МОЯТА програма. Исках да го изцентря с глупости от сорта – какъв спонсор си ти, че ме изоставя! Как не те е срам! Как може така! Умирамммммм! Пък той в нито един момент не ме е изоставил, а просто аз съм изоставил Програмата. Исках чудеса. Исках вълшебното хапче. Исках пак великата дрога, която другите хора я нямат. Мдааа. Затова може би изскача в болният мозък идеята за гуруто, шефа и т.н. Все едно ще влезем в клубът на богатите, красивите и духовно благородните. Трънки.

Сега постоянно споделям на моите събратя, че не съм нищо повече от един борещ се за живота си алкохолик. Единственото, което правя, е да работя ПРОСТИЧКАТА ДУХОВНА ПРОГРАМА. Да действам. И това само мога да предам и само с това мога да помогна. Какво съм направил и как съм го направил и какво се е получило от това. Нищо повече. И работя само и единствено, за да помогна на себе си. Нямям други цели. Не съм лечител. Учител. Шеф. Мисионер. Гуру. Изобщо не ме интересува. Вече съм тръгнал по пътя на СВОБОДНИЯ ДВОЙКАДЖИЯ. Когато някой ме напада, вече изпитвам жалост. Защото виждам болестта в действие. Виждам, че този човек много си вреди. Че дава сили на болестта си и сече усърдно клонът, на който е седнал. Това виждам. Понякога виждам и бойно поле. Хвърчат куршуми. Наоколо падат мои събратя. Аз бясно се окопавам и следя откъде трака картечницата. И се чудя защо наоколо другарите си свиркат и берат маргаритки. Викам, викам, ама все едно всичко става насън. Поглежда ме някое празно око, аха, аха да се появи вътре тласък, но бързо пламъкът изгасва и почват да се броят звездите и да се обсъжда Някой почва да ми се смее, че съм се смахнал и в този момент надига весело шишето.

Ама изобщо не ми пука какво си мисли някой събрат за мене, когато недоволства и ме обвинява, че не съм такъв, какъвто той иска или очаква да бъда. Сори Майкъл. Това е на мегдана. Няма тайни, няма магии. Само бачкане. Това казват освободилите се, разказвайки простичко собствените преживявания: „Нашите истории разкриват в общи линии какви бяхме преди, какво се случи и какво представляваме сега. Ако сте решили, че искате да имате това, което притежаваме ние и имате желанието да направите всичко, за да го получите, то вие сте готови да предприемете някои стъпки.

Ние се препъвахме в някои от тях. Мислехме, че можем да открием по-лесен, по-удобен път. Но не можехме. От цялото си сърце ви молим да бъдете безстрашни и да ги следвате неотклонно от самото начало. Някои от нас се опитваха да се придържат към старите си идеи и не постигнаха никакъв резултат, докато не се отказаха от тях изцяло.“ (Как действа програмата)

И да ви кажа накрая една притча,за която винаги се сещам, когато видя някой да се опитва да потопи Алки.

Двама съседи. Единият – имал магаре. Другият – нямал магаре. Този без магарето по цял ден гледа през прозореца и псува наум. Яко завижда и не може да спи. Надъхва жена си и постоянно мятат боклук през оградата. Един ден нещастникът отново гледал през прозореца как съседът му пои магаренцето и скърцал със зъби. В този момент му се явил Бог и му казал – Пожелай си едно желание, сине мой. Пичът разтреперано и със сълзи на дива радост в очите извикал – Нека умре на съседът магарето!!! В мигът, в който магаренцето се гътнало, пожелалият смъртта му се усетил какво е постигнал и какво е пропуснал. Нататък може всеки да си продължи историята както си иска. Бог да ви пази. И нека всеки си поиска магаре, а не другата простотия.



Тема Алки, черен или бял, е алки! [re: val999]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано24.06.07 03:20



Здравей Вал! Отчаянието е дар, приятелю, от дето се роди ентусиазмът ми да работя програмата на АА (12 Стъпки). Тъй'че, редовно се моля на Бог, да не отнеме тази дарба от мен. А за останалото само мога да кажа да е бонус, сиреч, аз го приемам за извънредно възнаграждение!!!
Ще е безмислено да се втурвам в подробности, но успехът в програмата на АА зависи от индивида. Тъй че, лично аз, не се срамувам от себе, защото съм приел свойте недостатъци, и опознавайки способностите си, доста щедро ги манипулирам! ;)
Не е мой проблем и не ме интересува чуждото мрънкането, защото и аз страдам от мързел и липса на дисциплина, та знам да е безплодно вайкането, пъшкане и оплакване, или да търся вина в другите.
Но в сръвнение с алкохолиците в България, освен да не очаквам пре-много от спонсора, аз не знаех неговата длъжност. Но вие там пич, сте башка; постоянно четете литературата, и преди да питате за помощ се зареждате с информация, като си правите неофициялен договор, по който спонсора ви е длъжен да работи.

:)))))
Ще извинявате приятели, но аз не се хващам на вашето хоро, защото то е водено от болеста алкохолизъм, на която веч не давам власт върху себе си. Тъй че, освен да съжалявам негодуващите душици, не бих и не искам да покажа емоция, защото мойте са под контрол и никой от вас не би успял да ги разклати. Казвате да съм фукльо, щот съм помагал на стотици алкохолици, но защото мислите да се срамя, след като туй е целта на всеки един от нас, да носим посланието на АА до всеки един болен алкохолик.
Носене на посланието е моя задача, но не се чудя или като лекар да очаквам резулт от събратята алкохолици. Всъщност и лекърят е безсилен пред смъртоностна болест като рака, и освен внимателно да я отреже и почисти раната, той оставя пациента в ръцете на Бог, с надежда да покаже добър резултат! Тъй че, какво ви кара да си мислите, че аз съм някой мъгьосник, с някоя вълшебна пръчица или да съм зараден с вълшебни хапчета, с който ще мога да ви лекувам.
В АА веч съм съмостоятелен и не се надявам на други, като се научих сам да ловя риба. Сега мога на човек в нужда да помогна и бих дал от моята риба, но, ако иска по-късно ще го науча сам да лови и успешно да се прехранва, но не бих позволил на някой да ме манипулира, защото го мързи да мръдне дебелия си задник, а е решил на мой гръб да лежи и мен да използва. Сори, но ако някой има подобно намерение, предварително го предупреждавам, че с мен няма да успее!

Спонсора изпита готовноста ми, като напомни, че; ако искам туй което той има, аз треба да съм готов да направя всичко възможно за да го достигна! След като се наложи сам да нося на гръб своя кръст, защо си мислите че съм длъжен да нося вашия?

ДОСЕГА НЕ СЪМ ЗАРЯЗАЛ ЧОВЕК, КОЙТО УСЪРДНО РАБОТИ ПРОГРАМАТА НА АА, а който е казал обратното, той лъже и вреди само на себе си, за което дори не ги съжалявам!!!

ПП: Вал, ще те помоля с леко сърце да приемеш написаното от мен, като се надявам че един ден, в което съм сигурен за теб, ще може свободно да говорим на един братски език, езикът на алкохоликът. ОК!

Редактирано от aлkи на 24.06.07 03:42.



Тема Re: Алки - черния дяволнови [re: val999]  
АвторLodez (Нерегистриран)
Публикувано24.06.07 07:32



Мдааа, и така от ноември ,декамври си говореим с Йошко.Точно по Нова Година започнахме да говорим по програмата ,за примирението и за честноста ...не бях в България ,бях си сред приятели с които живея от трийсет години на едно хубаво местенце на картата на европа ,космополитна среда ,разбиране ,хуманизъм,приятели обичащи ме и разбиращи ме и камаради (така се казва там) от тамошното АА...да ама не ..Аз съм си Аз...смазана и разбита от Моя си алкохолизъм от жестоки навици ,манипулации и автоматизми ...Тогава бях в запой и си говорехме редовно по Скайпа с Йошко...от цял свят един единствен човек разбра с интелигентността си и с финният си индивидуален психологически подход, как функционирам...нали все пак пътя към всеки един от нас е различен Още тогава почнахме да изясняваме Първа стъпка..Аз си признавам от край време ,че съм алкохолик и зависима,че живота ми се управлява от алкохола ,но винаги съм "знаела че съм САМО ,до някъде безпомощна ...донякъде защото в моят "Магически Свят " има една виша сила която рано или късно щеще ми помогне да превъзмогна тази алергия и непоносимост с психотерапия и йога да я трансцендирам...Години се занимавах с психодрама,Пол Вацлавик,Рейх,(те с сега много ми помагат ,защото и те много са научили от групите на АА..)Гностика,Дановизам,Кришнамурти,Гурджиев,Динамична медитация а и всичко това свързвах с кавантовата теория ,физиката и психиката ,енергията преминава в материя и после пак в енергия ...Занимавах се , ходех на ашрам при Багван РаЖнеш...за мен, най блестяща интелигентост и ерудиция на 20 век...Бях с една част от себе си и много работи научи и направи тази част от мен ...но с другата запазих алкохола и неговата съкровенност и взех да се занимавам както винаги да претакам причините и корените и виновниците на моята мирова скръб без да обръщам внимание на пиенето като някакъв смел и героичен отпор и отговор на общата и в частност семейна несправеливот...И след новогодишните фиести Йошко ,не ме изостави заради пиенето а просто си говорехме и полека лека взе да ми светва .След това се озовах в София.Не търесща ,а изискваща ,с необмислента молба да ми се дава на готово та дори и от вишата сила ...Как може да е примирен човек с положението си след като има чудеса в джоба си,безпомощноста си е негова работа и той има капацитета да се справи...Мда от една страна има потребностите на моя организъм към навиците и алкохола от друга страна има гняв. Гнева и всякаквите потребности ,които той ни диктува ...с една дума болеста на зависимоста и своеволието....По време на тези разговори разнищвахме моя проблем ....Йошко ми обесняваше че страха ,насилието и ненависта са си природно необходими за оцеляването на едно друго ниво ,но всичко зависи от отношението ни към тях когато осъзнаем, че те ще ни спасят като спонтанен рефлекс спрямо катасрофа тогава са положителни ,но когато тези първични инстинкти ние ги прехврляме в ежедневието си ,като начин на оцеляване тогава се превръщат в негативни метастази и свързани с болестта ни стават мощен механизъм ,който ни върти и манипулира и прониква в наи- съкровените ни действия ...основното за тях е подържането и захранването на болеста ....така че благодарение на отношението ми , подхода ми към страха ,насилието и гнева водят или към капсулуране или към освобождаващото разбиране ....Трябва демистификация иначе ми оставаше да съм тяхна функция ...разбра ли страха си ...няма да е вече обсебващ ,разбера ли насилието няма вече да го търся ,разбера ли гнева главата ми ще спре да трепери от разните му там несправедливости, които не мога да оправа и които също така няма да прилагам...това продължи с месци и съвсем естествено си намерих моята Виша Сила...Въпреки ,че все още подсъзнателно ме ядеше ефирната мисъл ,че все пак в джоба си имах моето си чудо въпреки ,че всичи доказателста показваха обратното..И сключихме договор на взаимно доверие .Договор който стипулираше безмилостна честност със себе си и всички за винаги и много работа поне в първите месеци, както и действия ,практика ,както му казваме извън пъшкула ...Ходене на сбирки защото това ни е лекарството и душевната топлина ,закрилата и каквото и да се случи ние сме различни болни хора и се учим и от лошото и от доброто си...да не искам да ставам светец защото съм само човек с човешки възможности и грешките ни учат за да ставаме все по дори за себе си и другите После дълго работихме втора и трета стъпка като винаги се връщахме на първа където моето его си беше решило че си има илач ....Така почнахме Четвърта стъпка и понеже пишех ежедневен анлиз всеки ден на Йошко отначало почнах да си разказвам живота и всичко, което никога не съм казвала ...Аз която нямам тайни,почнах да си разяснявам от бебе как е почнало да действа лудото мислене и от там всички хора и събития ,които са косонаструхвателни за мен ,след това се озорих с таблиците ,но докато пишех ежедневните анализи хората почнаха да излизат от миналото, а и от сегашното и да влизат един по един в таблиците (още ги попълвам.)..на този етап разбрах ,че хем всичко излиза хем се уча на постоянство защото това ще си остане за винаги ...Сега понеже е свързано още с разбиране на комплексите и техните манипулации и миналото ,ми е все още трудно по някога ,но затвърдявам урока на постоянството и разбирането от къде и как подава глава болестта ...Да четвърта и пета стъпки при мен си вървят заедно защото никога не скрих и не омотах нищо от това ,което е в душата или мисълта ми ,а като се крие го търся ...Откакто се издъних ,преди един месец тъкмо защото реших да бръкна в джоба си за скритото чудодейниче и щях да умра благодарение на това, че моментално го признах ми се случи тоталното примирение пред безпомощноста,но се случи и спокойствието ,което от тогава ме обхвана и съвсем спонтанно установих ,че имам пълно доверие ,че Силата ПО Виша от мен ми помага много сериозно и ми показва главните ми пречки.Моля я и сигурно цял живот ще медитирам и ще я моля да помага, а живота така направи ,че и поисках прошка от много хора,далечни и близки и от всички наи- накърнение и от всички "най-неприятни "защото както казва Йошко на всички ни става по добре и е така ...за всеки доброто е различно, но води в една посока ...към добрина .Не ми и минаваи в посъзнанието мисълта да го лъжа Йошко защото виждам по себе си как само нещо премълчано ме връща в старата кондиция, която води към мъглата ...Сега когато от 20 дена цари мир и разбирателство в къщи ,нещо което и в най безумните си мечти не съм си птредставяла и сега, когато ежедневно имам емоционални,ирационални и рационални причини за да се издъня а не само че не го правя и не бягам от всичко ,а съм на лице и това ми доставя удоволсвие и радост ти казвам Йошко добре че те има ,че винаги беше със мен ,че ми предотвратяваше манипулациите и номерата, но как щеше да го направиш ,ако не бяхме сключили пакта за безмилостната честност с който ти ми даде възможност да ме рзбереш и по този начин да ми помогнеш ефикасно ....Благодаря ти,че ми предаваш твоят добпонамерен опит от всичко ,което си преживял лично със себе си и с успелите и не пожелалите ,или не моглите да успеят болни наши братя ...благодаря ти ....При нас е летният празник на слънцето ,когато то е в апогей и почва да си "отивя "дано това ,което съм научила от теб докато е било в силата си ми даде енергия да продължа и занапред.. При теб сега почва да се ражда ...както се казва и нека ти донесе здраве на теб и семейството ти и сили да дерзаеш все така ....





Тема Re: Алки - черния дяволнови [re: val999]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано24.06.07 20:12



Здравейте!

НЕ бях наминавал скоро и гледам, гледам-все същото. Но все пак, един вид тече "бунтът на мравките"

. Гледам и , че са станали повече от преди половин-една година.

Все пак Алки не е виновен. Виновна е догмата АА. Както се казва в една древна мъдрост "Махнете(тук съм го смекчил) глупаците и тарикатите сами ще изчезнат.
ТА така!!
Не знам защо всички търсите спасение от поредните депресии при АА. Ако още не сте разбрали, депресиите не са изява на слаба воля,характер или глупост при сткрадащите. Просто е сбъркана биохимията на мозъка. Не се произвеждат в достатъчно количество няколко от жизнено важните вещества, които са отговорни за доброто настроение, чувството на удовлетвореност и щастие. Това не се лекува със стъпки, нито с приказки. Просто заслугата на АА в тези недоимъчни периоди е да не ви позволи да опитате първата чашка(все пак не е малко). Периода отшумява, биохимията се подобрява и ..а сега де.... заслугата е на стъпките. Естествено нищо подобно и с всяка следваща депресия става все по-лошо докато....е знаете, "само сега и само едно малко".
Алкохолът предизвиква рязко изливане на серотонин и ендорфин в мозъка и готово.
Така че, медицината е измислила достатъчно препарати за тая работа и няма нищо страшно и срамно да се отиде при психиатър. Именно несправянето при постоянно повтарящите се депресивни периоди е главната причина за пробив при сухи алкохолици. Между другото депресиите са главната причина за пристрастяването към алкохола, съчетано с висока алкохолна толерантност(това се наследява)

И накрая какво?? Махаме една зависимост и започваме да зависим от една програма и от човека който я "проповядва".
Бе такива работи ми се въртят из главата през осмата ми годишншна на сух живот. И не се срамувам да кажа, че на 6 месеца ходя при моята психиатърка за съответните рецепти. Моите периоди са есен и пролет. Кво пък толкова.






Тема Re: Алки - черния дяволнови [re: eдин rлyпak]  
Автор Lodez (непознат)
Публикувано24.06.07 20:36



Я гледай ти ,метаболизма си е едно нещо ,а навиците друго ...ако се справиш с навиците метаболизма се оправя ,ако се спарвиш с метаболизма като работиш и навиците се оправят...ти май откри Америка ,а как са антидепресантите и стискането на зъбите и гаднярските чувства дето май не се признават??????



Тема Re: Алки - черния дяволнови [re: Lodez]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано24.06.07 21:19



Я гледай ти ,метаболизма си е едно нещо ,а навиците друго ...ако се справиш с навиците метаболизма се оправя ,ако се спарвиш с метаболизма като работиш и навиците се оправят...ти май откри Америка ,а как са антидепресантите и стискането на зъбите и гаднярските чувства дето май не се признават??????

В тия 40-стина думи няма нито едно вярно твърдение. Нито става дума за метаболизъм, навиците и биохимията на мозъка нямат нищо общо, нито откривам Хамериката, нито има гаднярски чувства.

Ааа има все пак нещо споменато, дето е донякъде вярно. Мдааа, навиците, навиците. Поне половината свят ходи на църква зарази навиците!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.