Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нашите групинови  
АвторCпokoeн (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 17:57



Здравейте!
Стига с тези глупости и глупави замервания, които ни излагат пред другите - писа някои преди малко, и е прав. Защо наистина не погледнем в собствената си градина. Кои сме ние и колко сме? Колко са групите на АА в БГ? Защо са толкова малко. Правим ли нещо, за да помогнем на други, да привличаме нови събратя към трезвеенето. Тези и много други въпроси, са, които мен ме вълнуват.
За жалост групите на АА в БГ са твърде малко и ... стават все по-рехави и рехави. В София - 3, а казват, че едната вече се била разпаднала /Слатина?/. Все още по-многолюдна е тази на Веслец, а на Пиротска - поти пред разпад. Понякога в обявените дни там не идва никои или 1... 2. Случвало се е и на Веслец да няма никои. А иначе има обявени дни и часове, телефони. Лошото е, че на тези телефони никои не отговаря и ако на място няма никои - как тогава с нас ще се свържат пожелали да дойдат при нас. А ако дойдат на място и няма кой да ги посрещне? Излиза, че сме полумъртви. Дори част от обявената информация в нета не е актуална. А защо е така, че освен София, групи има още само в Бургас, Стара Загора и Раднево. Дори и това е под съмнение. Какво сме направили, за да не е така? Какво можем оттук насетне да направим.
Преди време многократно звънях на обявения джиесем на "Пиротска" - някои си Дюлгеров, Николай - никои не се обади. "В момента няма връзка с този номер" или нещо подобно ще чуете дори и до днес. Там нещо се сърдели, карали и незнам си какво. Мерели кои е по, по... Само моята упоритост и желание ме свързаха с членове на АА, а колко са се отказали, защото няма... връзка?
Въпросът е трябва ли да продължава това? Докога ще се кланяме и робуваме на съмнителни авторитети отвън, а не се вземем в ръце да укрепим нашето братство в България. Защо не се мобилизираме, да станем по-задружни и силни. Бих могъл да споделя и други свързани с темата въпроси, но може би това ще стане в процеса на нашия разговор, който се надявам да е интересен и полезен.
Иначе приятелите от АА, които макар и малко и които познавам от скоро са прекрасни, но искам да станем още повече и по-добри, да помогнем поне на още, па дори и на колкото сме сега. Ето - за тези неща ми се струва, че ще е полезно да си поговорим.



Тема Re: Нашите групи [re: Cпokoeн]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 19:11



Спокоен, би ли ми отговорил, ти същият Спокоен ли си, който отговори на вика на помощ на Алекс, 4е е Дале4е и....4е само той може да си помогне,да си гледа семейството, 4е е над вси4ко...Същият ли си????? Ако си същият....как да повярвам, 4е сега си ИСКРЕНО загрижен???? Нямам време сега да пиша, защото..защото...има 16 зависими,за които сега бързам да дам моето внимание, моя опит,вси4ко, което мога, за да им предам посланието....И го правя с цялото си сърце, защото само този, който е познал страданието, може да оцени радостта и да я пожелае ИСКРЕНО за другите...

Още 24 4аса за вси4ки нас. Нека Силата бъде с нас





Тема Re: Нашите групинови [re: Coня]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано22.06.07 19:37



Вчера на Веслец дойде едно приятелче, което в момента не живее в БГ. Няма значение къде е,не е важно. Разказа ни много интересни неща за АА групите. Аз мисля, че няма да е зле да се възползваме от техния опит. Още повече че не ни се натрапва, не е последна инстанция, не се налага. Просто момчето сподели СВОЯ опит, както си го пише в нашите дебели книги. Получих много ценни съвети от него, дадени по същия ненатрапващ се начин. Определено вчерашната сбирка ми беше от полза. Но за всяко нещо си трябва време, желание и сътрудничество. Когато насърчаваме, вместо да обезсърчаваме, със сигурност ще бъдеме по-полезни.


Усмихни се, има изход!



Тема Re: Нашите групинови [re: Cпokoeн]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано22.06.07 19:48



Здравей спокоен,

Полезни въпроси поставяш, макар с нотка на обвинение. Но може би наистина в дискусията ще се родят интересни и полезни идеи.

Съветвам те обаче да си избереш постоянен ник, с който да пишеш. Честата смяна на никове мен лично ме навежда на мислълта за виртуална недобросъвестност на пишещия. А в случая нещата не стоят така, нали?

Затова, предлагам да изчистим този дребен дефект в клубното ти присъствие и да се съсредоточим върху темата, която си поставил. Става ли?

Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!

Тема Re: Нашите групинови [re: Moan]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано22.06.07 22:28



Здрасти Спокоен, нещо ми се виждаш неспокоен. Темата ми е малко сложна. От нея разбирам, че всичко е пълна трагедия. Разпадащи се сбирки, чат-пат някой се обърка да дойде по случайност ... Аз сигурно ходя на сбирки в друго паралелно измерение, щото и там пак сбирката е на Веслец, но е най-приятното място където съм бил някога. Добри хора, пред които мога да кажа цялата истина за себе си и да чуя техните тревоги и радости. Там е моя остров на спокойствието. И на сбирките на АА и на сбирките на АН.



Тема Re: Нашите групинови [re: val999]  
Авторcпokoeн (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 23:18



Не съм казал, че е трагедия. По-скоро искам да е още по-добре, да се множим. Да няма дребни пропуски дори. Не искам, ако в понеделник на "Пиротска" дойде новак, а там да няма никои. Или, ако са обявени телефони за връзка, наистина да действат. Не бива да допускаме дори един решил се да ни потърси - да не ни намери. Ето сега се сещам - трябва да се актуализират телефоните, да са повече дори. Може през летния сезон винаги за по-сигурно предварително да се определя "дежурен", за който да е сигурно, че следващият път поне той ще е на линия.
Върти ми се нещо и за литературата. Преиздаване. Разпространение, откъде мога да купя дори повече, за да дам на други, за които предполагам, че като я четат ще им помогне= И ред други неща.
Ако преценявате, че темата е негативна или неуместна, нямам нищо против да я заключат. Мога да повдигна въпросът и на една от сбирките, така че нищо страшно няма... да се случи.



Тема Re: Нашите групинови [re: cпokoeн]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано22.06.07 23:37



Здрасти Спокоен, сещам се как може да се множим: Например да залепим на Пиротска и на Веслец по един плакат с итипосан на него сърдит алкохолик с кръвясал поглед, сочи напред с пръст и вика - "А ти беше ли на сбирка!". Или друго - да хвърляме ласо през прозореца и ако се хване нещо, теглим с всичка сила

Майтап малко. Нещо ми е весело. Сигурно е от жегата



Тема Re: Нашите групинови [re: cпokoeн]  
Автор nekoi (член)
Публикувано22.06.07 23:43



Не виждам нищо лошо в темата.
Но не съм сигурен дали трябва да пълним форума с организационни въпроси, които можем да обсъдим на сбирките.
Пък и огромната част от посещаващите сбирките не влизат в този форум.

Много жалко ще бъде, ако групата в Слатина и сбирките там изчезнат.
Проблемът е, че мястото е отдалечено и неудобно за достигане. Затова и по-малко хора я посещават. Поне до скоро групата не беше изчезнала напълно.
Мен ме е страх да насочвам нови хора натам, защото не знам дали няма да се случи да отидат пък да няма никой.
Там един човек отключва помещението, но му е дошло много толкова години само той да върши това и аз го разбирам. Ако намерим още поне един от живеещите в тази част (Младост, Слатина, Редута, Гео Милев) да започне да се редува с него, може да запазим помещението. Ако сме сигурни, че винаги ще има хора в него, ще може да насочваме по-спокойно новите и към Слатина.

На Пиротска не знам как точно седят нещата. На една от последните сбирки имало десетина човека. Но наистина и там май залинява.

В клуб Градове-Варна пуснах 2 постинга за Анонимни алкохолици, но никой не се отзова. Варненци мълчат. А уж имаше хора от Варна с желание да се направи и там група на АА.

Така че Спокоен, ако искаш кажи си идеите на някоя от следващите сбирки, вместо да си пишем писма тук





Тема Re: Нашите групинови [re: Coня]  
Авторcпokoeн (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 00:08



Здравейте Соня!
Откъде сте сигурна, че само вие сте загрижена... Задавате въпроси и съдите, дори обвинявате относно Алекс??
Спокоен се е обадил на Алекс веднага след Вас. Явно това му е дошло на ум в момента. Та прочетете повикът на Алекс. Опитал се е за момента да му внуши, че трябва сега, моментално да спре да се налива, да се прибере веднага в къщи, че всичко зависи от него самия. А иначе знае какво трябва - информация за АА, литература и т= н= .
Сигурно нямаше да сте така сърдита ако Спокоен бе взел такси, с което да намери Алекс в Ловеч и го заведе в отрезвителното, а после при семейството. А Вие, доколкото още тогава разбрах, сте в чужбина. А защо не пратихте самолет на Алекс?
И все пак Спокоен иска да Ви се извини, че не е намерил правилния за момента подход. Дайте му координатите си, за да насочва друг път молещите се за помощ към Вашата клиника - и 17 да ви станат зависимите, ще се справите.
Иначе е много похвално, че се грижите за 16 зависими. Моите най-искрени почитания за тази Ви работа. Наистина Ви се покланям!
Моля Ви друг път ако сбъркам в нещо да ми кажете къде ми е грешката, как да я поправя, да не я повтарям. Не ми се карайте, защото като зависим много се плаша от това. .
Не виждам какво чак толкоз лошо има в това, че повдигам един въпрос, който мисля, че ме вълнува. Вас май не Ви вълнува, нали сте в чужбина?



Тема Re: Нашите групинови [re: cпokoeн]  
Авторinna (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 03:36



Мили спокоен мисля си 4е ти си наистина неприятна ли4ност но за това не си виновен Но си м,исля 4е винаги ако искаш можеш да продължиш еволнцията си и на 4овешкият род 4рез АА






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.