Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема ДА РАЗБЕРЕМЕ КОЙ ГОВОРИнови  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано22.06.07 01:46



Болестта ни е толкова коварна, че може да ни отведе в непредсказуеми ситуации.

Някои от нас казват; „ Болестта говори с мен.” Или казват,” Главата ми не иска да се изключи”. Други споменават за „разногласия в съзнанието”, или за „маймуна на гърба”. Хайде да видиме за какво става въпрос. Ние сме болни от нелечима и смъртоносна болест, която продължава да ни въздейства и във времето на ремисиите. Болестта ни дава неточна представа за това, което сеслучва в живота ни. Съветва ни да не се анализираме, защото това, което ще видим е много страшно. Понякога ни казва, че не сме отговорни за себе си и за своите действия, а друг път че всичко, което се случва в света е по наша вина. И ни принуждава да вярваме в това, което ни говори.
Програмата на АА ни предлага много гласове, които противоречат на болестта, и ние можем да им вярваме. Можем да се доверим на спонсора, за да разбереме истината. Можеме да се вслушаме в гласа на страдащия алкохолик, който иска да остане трезвен. И още едно решение: да работим по стъпките и да черпим сили от Висшата Сила. Това ще ни помогне за времето, в което „ нашата болест разговаря с нас”.

Просто за днес, няма да обръщам внимание на „гласа” на моята алкохолна балест. Ще слушам гласа на Програмата и на Висшата Сила, която е много по-могъща от моята!





Тема Re: ДА РАЗБЕРЕМЕ КОЙ ГОВОРИнови [re: aлkи]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано22.06.07 02:18



Здрасти Алки,
Аз с пълни сили се старая да не слушам гласа на моята болест, само дето тя не е съгласна да ме остави толкова лесно. Ето и преди в служебната тема ме беше връхлетяло "прозрение", че съм много важен. И от 100 възможни начина да кажа това което мисля, аз естествено избрах най-тъпанарския. Сега ме е яд. Ама темата я заключиха и не мога да си коригирам великите изказвания





Тема Re: ДА РАЗБЕРЕМЕ КОЙ ГОВОРИнови [re: aлkи]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 02:39



Както винаги то4но в целта brother



Нашата болест е коварна,могъща, хитра,измамна, истинска bitch. Единствената, която съблазнително ти шепне: "Ти,ти..ти не си болен...Не ги слушай, нищо ти няма. Само си малко разстроен..Не си болен... "Колко ме е яд на нея, Болестта. Ве4е се нау4их да я разпознавам, много пъти се шегувам, Това не съм Аз, това е ТЯ. И не само това.

Благодарение на Програмата, ве4е знам дефектите на характера си. И ТЯ, Болестта също ги знае.Понякога ме атакува 4рез тях, голяма мръсница, нали? Но аз се усещам навреме, сама си казвам: Това не си ти,гордостта те кара да кажеш или направиш това, не си ти...Слава богу,нау4их се да се спирам овреме... Само 4е 4ак сега, след една година..Подбутва ме да се 4увствувам засегната например, ама аз се питам:Какво толкова се слу4и? Пострада гордостта ли? И?? И това ще мине Няма да страдам заради Нея.

Още ми е трудно да се справям с филмите в главата. Хем знам, 4е са само в главата ми..4е Тя ми ги изпраща...Знам го прекрасно, много съм добра да ги изклиу4вам от главите на другите, но в моята..С времето и това ще стане, сигурна съм. Само за в4ера се справих така, отидох на сбирката на НА, беше 4етене и коментар на стъпките,6а стъпка. Поне трима споделиха, 4е без никакви при4ини им се въртят филми в главата,4е им е трудно да се справят с това. Аз се вгледах в себе си, разбрах 4е не съм само аз така,4е е ТЯ,проклетницата..И както каза един колега:Когато не съм сигурен, спирам,из4аквам...Постъпих така в4ера,днес филмът го няма

То4но го каза,brother

Само за днес няма да я слушам Нея, ще следвам Програмата, ще спра,ще кажа Молитвата, ще потърся сигналите на Силата..И утре?? Гласът на Болестта ще е по слаб

Още 24 4аса за нас



Тема Re: ДА РАЗБЕРЕМЕ КОЙ ГОВОРИнови [re: val999]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано22.06.07 02:51



И от 100 възможни начина да кажа това което мисля, аз естествено избрах най-тъпанарския.

Здравей Вал! Надявам се, че не си в против, ако използвам казаното от теб? Много ми хареса!!!



Ам'чи Приятелю, ако сърцето ти е на място, то тогаз всичко от самосебе си се намества, или както е казано; всичко взето заедно работи за добре, за тез дето обичат Бог, и работят програмата на АА. Последното, аз си го добавих!

Считайте го за голяма радост, братя мои, когато падате в разни изпитни,
като знаете, че изпитанието на вашата вяра произвежда твърдост.
А твърдостта нека извърши делото си съвършено, за да бъдете съвършени и цели, без никакъв недостатък.
Но ако някому от вас не достига мъдрост, нека иска от Бога, Който дава на всички щедро без да укорява, и ще му се даде.




Тема Re: ДА РАЗБЕРЕМЕ КОЙ ГОВОРИнови [re: val999]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 03:00



Val999, ами това пак е ТЯ бе,4овек


ТЯ те кара да те е яд. Защо мисля така?

1.Една от проявите И е перфекционизма,винаги търсим най добрия на4ин, зацикляме се да подобряваме нещата, защото оби4аме да сме НАЙ. ТЯ иска нашето его да е пълно,да сме го казали най правилно,най умно..Аз бях същата, и още съм,ама ве4е се будалкам сама със себе си, когато се хвана да постъпвам така

2.Друга НЕЙНА проява:егоцентризъм, мислим си 4е вси4ки ни обръщат внимание, 4е забелязват какво сме сгафили, казали и т. н. Не е така, приятел И да не си се изразил по най добрия на4ин, много не са го забелязали,и на никого няма да паднеш в о4ите.Повярвай ми.

Виждаш ли каква мръсница е ТЯ Не пропуска...

Още 24 4аса за вси4ки нас



Тема Re: ДА РАЗБЕРЕМЕ КОЙ ГОВОРИнови [re: Coня]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано22.06.07 03:23



За филма в главата е точно така, но йош по кофти става, ако дадем шанс на някой друг-недозрял алкохолик, да го режисюра!!! :)))))))))))))



Тема Re: ДА РАЗБЕРЕМЕ КОЙ ГОВОРИ [re: Coня]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано22.06.07 03:43



Според мен, повечето алкохолици имаме съвест и чрез угризението на съвеста Бог ни показва да сме допуснали дадена грешка. Не напразно след запой, рано-рано се чувстваме супер кофти и като луди търсим фикс специялно, ако си спомняме ко сме правили през поредния запой!
Иначе, аз познавам и от тез, на който често се чудя; "дали изобщо имат съвест", защото кът ги гледам, те не показват никакво угризение на съвеста. В материялите на АА се говори, че и те имат шанс на възстановяване, но само ако бъдат безмилостно честни със себе си и другите. Също, има и такива, които страдат от тежки емоционални и психически смущения, но много от тях се възстановяват, ако притежават способността да бъдат честни!





Тема Re: ДА РАЗБЕРЕМЕ КОЙ ГОВОРИнови [re: aлkи]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано22.06.07 07:08



Соня, как се научи да "се спираш овреме"? Аз още не мога. И се спирам едва когато вече съм изтощена от филми в главата ми.


Рядко се случва, но се случва. И тогава ме е яд на мен самата, че съм си скапала единствения ден, който имам, за да го изживея.


Усмихни се, има изход!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.