Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема помогнете минови  
Авторaleks (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 14:35



помогнете ми.знам,че имам проблем с алкохола,но до момента не исках да си го призная.сега осъзнавам,че трябва да направя нещо.чувствам,че губя семейството си,а имам синче на 1г. и 4 месеца.обещах на съпругата че ще се лекувам.помогнете ми.искам да спася себе си,жената и детето.от ловеч съм,с висше образование,но съм в безизходица.насочете ме към лекар или клиника.нямам търпение да започна.нямям смелост да се включа и да посетя клуб на алкохолиците.не съм готов,но на лекар бих отишъл незабавно.моля помогнете[



Тема Re: помогнете минови [re: aleks]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано21.06.07 14:59



Здравей Алекс,

Имай малко търпение и някой ще ти отговори. Бъди сигурен, че тук ще намериш приятели и хора, които ще те подкрепят.

Моля те междувременно да изчакаш отговори по темата си, а не да пускаш нови такива със същото съдържание, тъй като това ще обърка както теб, така и хората, които искат да ти пишат. В един момент ще има няколко теми, в които ще се води дискусия по един и същ въпрос и дискусията ще се разпокъса.

Желая ти успех и пиши тук



Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!

Тема Re: помогнете минови [re: aleks]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 16:04



Здравей Алекс



Имай малко търпение(нещо много трудно за нас зависимите) и ще те насо4ат. Но събери смелост, потърси клубовете на АА, там ще полу4иш РЕАЛНАТА помощ. Казвам ти от ли4ен опит. Нашата болест е болест духовна, физи4еска и ментална?на разума?. Имаш огромна воля да решиш проблема и си от4аян...Това е важно, лекарят ще ти помогне в на4алото, да изкараш абстиненцията...После, да се задържиш 4ист, имаш само един изход:ПРОГРАМАТА.. Докато 4акаш да ти отговорят,по4ети постингите във форума..ще нау4иш нещо за Програмата, ще видиш 4е не си сам, ти си един от нас.
Имай малко търпение, приятел. Трудно, нали? Години ни трябваха да се превърнем в зависими и после искаме ВЕДНАГА да решим проблема Не мога да те насо4а, защото не съм в България,но ти отговарям, за да не мислиш, 4е не са те про4ели, 4е никой не обръща внимание на твоя зов за помощ...Още едно НАшО типи4но ка4ество,бързо се засягаме и ето ти нов повод да посегнеш към 4ашката
Имаш изход, повярвай ми.

още 24 4аса за вси4ки нас



Тема Re: помогнете минови [re: aleks]  
АвторCпokoeн (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 16:15



Слушай Пич,
в момента само ти и само ти можеш да си помогнеш! Далече си и.... Съсредоточи се, спри да вършиш глупости! Обърни внимание на семейството ти. Разбери - то е над всичко!!!



Тема Re: помогнете минови [re: aleks]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано21.06.07 17:42



Здравей Алекс!
Щом нямаш търпение да започнеш, значи е добро начало!


Просто спри да пиеш ДНЕС! За нищо на света не посягай към първата чаша.
Вместо това, като ти се допие, влизай тук и чети, пиши, питай за всичко, без да се притесняваш. Влез и в сайта на АА: , разгледай материалите в него.

За лекар не мога да ти помогна. При мен мина и без!

Стискам ти палци!



Тема Re: помогнете ми [re: Cпokoeн]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 18:02



Спокоен,лесно ти е на тебе.....


Ами Алекс то4но това иска, да си гледа семейството...Само 4е сега първо трябва да се погрижи за себе си.. И САМ не може да си помогне,колкото и да желае. Тъжно,но факт



Тема Re: помогнете минови [re: aleks]  
АвторNezavisima (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 21:12



Здравей и от мен! Как си?Какво става с решението ти? Още ли е в сила?Може да не ти пишем много и често,но те четем,да знаеш!

И сме тук и сме с теб!Пиши и питай каквото искаш-тук ще намериш подкрепа,помощ и разбиране-знаеш го вече,сигурна съм!
Тука има много неща за четене,ако не са ти достатъчни ще ти изпратим и още-важното е да не пиеш ДНЕС! Много е просто-само ДНЕС!А дори и да си се запил-пак пиши-не е страшно-никой няма да те бичува за това/казвам го от личен опит/.Чакаме те!Хубава и трезва вевчер!



Тема Re: помогнете минови [re: aleks]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано21.06.07 22:16



Алеск, сега влизам и те чета.

Пробвай клиниката в Раднево или в София в НЦН -то или в Суходол. Всъщност ми сля че и в твоя град има психодиспансер, където всеки един лекар ще ти даде нещо, за да спреш.Но това е само да спреш и да ти мине абстиненцията. По-натам всичко е в твоите ръце, лекарят не може да те носи на гръб, не се заблуждавай. Есперал и антикол също не вършат работа. Само ти имаш избор да пиеш или да не пиеш днес!
Успех Алекс.

Усмихни се има изход!



Тема Re: помогнете минови [re: aleks]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано21.06.07 22:59



Здрасти aleks, и аз вярвах, че всеки проблем се решава само с доктори и с инжекции. Обаче с алкохола е по-различно. От началото на годината ходя на сбирки на Анонимни Алкохолици и от тогава не съм пил. Чак не ми се вярва, но е истина. Прочетох книгите 12-те стъпки, Голямата книга, Живот в трезвост. Преди няколко месеца си мислех, че някакви си книжлета няма да ме помръднат и на милиметър от алкохола. Бях изпълнен с невярване. Оказа се, че греша. И мисля, че това, че опитах е едно от най-хубавите неща които съм правил някога. Убедих се, че има неща, които не се лекуват с инжекции. Повярвах в програмата на Анонимни Алкохолици и тя ми помага. Все още се страхувам, че може пак да почна да пия, но и съм уверен, че поех по правилния път. И съм благодарен за всеки ден в трезвост, всеки ден, в който пак съм със семейството си истински, а не във въображаемия свят на алкохола. Пробвай и ти да прочетеш книгите, за които ти пиша и дори само от любопитство да посетиш сбирка на АА. Там не е нужно да се представяш ако не искаш и не е нужно да говориш ако не искаш. И със сигурност няма да ти навреди. Винаги може да избереш алкохола пред това. Но другото е по-доброто, защото е истинско.



Тема Re: помогнете минови [re: aleks]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано22.06.07 02:25



Здравей, Алекс!
Пишеш: "...нямам търпение да започна."
Нали не чакаш някой друг да ти даде "Старт". Сам трябва да спреш пиенето. Осъзнал си проблема си и това е важна първа крачка. Следващата са ти я написали по-горе- спри да пиеш ДНЕС. Мисли за това, че няма да пиеш ДНЕС. Не посягай към първата чаша ДНЕС. Не пий алкохол ДНЕС!
Ако очакваш лекарите да ти дадат лек така, както биха лекували грип или настинка, ще останеш разочарован. По-различно е. Медицината може да ти помогне да се изчистиш от отровата, която си натрупал. Ще ти помогне вероятно по-леко да премине абстиненцията, но и това дали и доколко ще ти е зле е индивидуално и различно при всеки. Лекар винаги можеш да потърсиш за помощ, но само след като ТИ си решил и си спрял да пиеш.


Разгледай и почети назад в този форум. Има какво да научиш. На много от въпросите си може би ще намериш отговор.
Не забравяй - имаш уникален шанс - осъзнал си алкохолният си проблем. Не испускай мига, не го дави в алкохол.
Аз съм алкохолно зависим, но не пия. Щом мога аз, значи можеш и ти.

Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.