Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Служебна теманови  
Автор LaliМодератор (пристрастен)
Публикувано20.06.07 11:30



Получих и-мейл от редовен потребител на клуба, за когото имам добро мнение и когото уважавам.
Този потребител е много притеснен, защото други потребители го обвиняват, че им е писал груби и вулгарни писма.

В тази връзка ще ви кажа следното: не вярвайте на и-мейли, защото всеки може да напише всичко на всеки от името на когото си иска.
Моля ви, изсянете си отношенията на лични съобщения.
Регистрацията в клуба и личните съобщения са единственият надежден начин да сте сигурни, че контактувате с човека, с когото си мислите, че сте в контакт.
Аз лично имам съмнения, че скорошен нов потребител пише писма от името на редовни членове.
Дори аз не съм сигурна, че този и-мейл който днес получих е истински.


Но повдигнатият въпрос смятам, че е сериозен и затова пускам тема.
Аз лично вулгарни писма не съм получавала от никой. Моан също.



Тема Re: Служебна теманови [re: Lali]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано20.06.07 11:48



Напълно подкрепям написаното от Lali.
Имайте предвид, че Интернет е колкото анонимно, толкова и неанонимно място. Но реално погледнато, всеки може (да опитва) да злоупотреби, като пуска писма, пише постиги и т.н., представяйки се за друг. Затова, преди да се доверите - проверявайте.

И не забравяйте, че модераторите могат да ви съдействат само що се отнася до проблеми, касаещи теми в този клуб. Личната кореспонденция от всякакво естество, независимо дали касае или не клубната тематика, не са под наш контрол, т.е. не можем и нямаме право да се намесваме в нея. Относно такива въпроси можем да помагаме само със съвети, ако ни ги поискате :)

До момента аз лично писма, касаещи други потребители от този клуб не съм получавала.

Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: Етичен въпроснови [re: Lali]  
Автор LaliМодератор (пристрастен)
Публикувано20.06.07 12:30



Ще попитам нещо по принцип.

Ако един потребител на клуба има добро поведение във форума, но се издъни и се запие, стане лош и започне да обижда други потребители, но след като изтрезнее и разбере за постъпките си се разкае и се извини, бихте ли му простили?
Нима всеки от нас не е бил понякога лош, точно с тези, които му помагат?Трябва ли да сме толерантни към разкаянието?



Тема Re: Етичен въпроснови [re: Lali]  
Автор p_s (непознат)
Публикувано20.06.07 13:21



Не знам, но точно поради тази причина, че някои писа с 2-та хикса се регистрирах, за да не ме злепоставят пред хора, които уважавам и са мои спонсори/един вид/!радвам се, че го направих навреме!
Лек и трезв ден от мен!



Тема Re: Етичен въпроснови [re: Lali]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано20.06.07 14:05



Разбира се, че трябва да сме толерантни към разкаянието, макар, че виртуално не виждам как може да бъде декларирано. Може би с извинение...

Аз лично не спирам да чета тук, но все по-рядко пиша и причината е, че съм в отлично здраве, стабилен и трезвен и живота ми върви последователно към по-добро и по-добро. Неудобно ми става да го споделям непрекъснато. Някой не успяват. Други едва започват и не бива да се заблуждават, че всичко положително става от раз и веднага. Точно обратното е. Мога само да уверя невярващите, че без алкохол живея нормално и много по-пълноценно от преди.

Освен тук, наяве, с постовете си, никога не съм контактувал с хора от клуба по друг начин. Не съм обявявал мейл и затова и не ме е притеснил никой. Но ако с нещо, някой съм засегал - моля да ме извини.

Сега "тичам" да поработя.
Лек, спокоен и трезвен ден на всички.





Тема Re: Етичен въпроснови [re: Lali]  
Автор nekoi (минаващ)
Публикувано20.06.07 14:50



Лали, случвало се е свестни и прилични хора в Анонимни алкохолици да се запият и да станат невъзможни. Поне двама души са ме псували и ругали на пияна глава, но аз не им се разсърдих, защото знам, че алкохолът превръща човека в скот.
После, когато изтрезняха, взаимоотношенията ни останаха съвсем нормални, без следа на обида у мен.
Но това е в Анонимни алкохолици, където повечето се познаваме и знаем кой кой е.

Разбира се, че бих простил на човек, който на пияна глава е обиждал други потребители тук във форума.
Само не знам как може да се разбере дали наистина е бил пиян, защото живият контакт в АА е едно, а виртуалното общуване с всичките му условности е съвсем друго.

Който обаче си дава личния и-мейл тук, трябва да бъде готов на всякакви изненади. Дълго време пишех тук нерегистриран, но сега виждам, че регистрацията все пак дава някаква защите срещу вируални неприятности.



Тема Re: Служебна теманови [re: Lali]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 03:54



Обидите били оставени на бележки във форума!!!





Тема Re: Служебна теманови [re: Moan]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано21.06.07 04:00



Май крадеца вика, дръжте крадеца!!!





Тема Re: Етичен въпроснови [re: Lali]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано21.06.07 04:07



Лично аз почитам човек, който усъзнава и знае недостатъците си, но ми е доста тъпо да съм сред богове, който се правят на жертва и обвиняват всеки един за свойте грешки!!!





Тема Re: Етичен въпроснови [re: Lali]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано21.06.07 07:03



Ако един потребител на клуба има добро поведение във форума, но се издъни и се запие, стане лош и започне да обижда други потребители, но след като изтрезнее и разбере за постъпките си се разкае и се извини, бихте ли му простили?
Нима всеки от нас не е бил понякога лош, точно с тези, които му помагат?Трябва ли да сме толерантни към разкаянието?


Здравей Лали! Във форума знаем за превъзходния ти характер, който лесно би се манипулирал от един болен алкохолик. Ние, алкохолиците сме царе манипулатори!



ПП: Лично аз съм бил спонсор на стотици алкохолици, повечето от който до ден днешен продължават да пият - дори няколко от тях съм погребъл. Клеветят, псуват, крадът, дори се бият. Абе ко ли не съ правили, но когато ме попитат за помощ, аз съм бил винаги там за тях, както ся съм тук за вас!!!

Дадохме си сметка, че вероятно хората, които ни причиняваха зло, са духовно болни. Въпреки че не харесвахме симптомите им и въздействието им върху нас, те, както и самите ние, бяха болни. Помолих-ме Бог да ни помогне да проявим към тях толерантността, състраданието и търпението, който с готовност бихме проявили към някои болен приятел. Когато някои ни обиждаше, ние си казвахме: "Това е един болен човек. Как бих могъл да му помогна? Нека Бог ме предпази от гняв. Нека бъде Твоята воля."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.