Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:47 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема когато гледам отстранинови  
Авторзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 09:36



привет на всички.
за себе си да кажа-държа инкяр10 дни след последното пиене, когато мислех,4е освен манастир, спасение няма.
засега се чувствам идеално, но не искам да говоря в бъдеще време. ДНЕС със сигурност няма да пия.
снощи за пореден път осъзнах каква жалка картинка съм била, когато пия.
не говоря за това как съм изглеждала, това едно на ръка. но нали уж да не ме вижда никой се заключвах и си порках у нас сама.като ограни4авах контактите си до телефонни разговори и 4ат, за които после нямах спомен, естествено. но пък бях спокойна. поне не са ме видели какво представлявам, си казвах, няма страшно.
да , ама не. много пъти се обиждах на гаджето, 4е ми казваше, 4е съм пияна по телефона, а аз разбира убедена,4е не ми ли4и по гласа, бях сигурна,4е е предубеден. само като си помисля.
в4ера си 4атех в скайп с един много стар познат, от англия.
по едно време отиде да изведе ку4ето уж. след 2 4аса се появи в скаип мъртво пиян. дори глуха да бях пак ще6е да разбера. боже, каква жалка картинка.
фъфленето, клетвите,4е не бил пил нищо, бил се разстроил, моля ви се. като се сетя,че и аз тая песен пеех, лошо ми става.не можех да му позная гласа, провла4ено, сълзливо, идеше ми се да го утрепя. дали говореше на английски или на китайски беше все едно-дума не се разбираше.
после се отвори и почна да пише.
по-несвързани глупости не бях 4ела в живота си. по едно време реших,4е сигурно е взел дрога. дори не исках да си представя, че може само от алкохол, само след 2 часа, човек да претърпи такава метаморфоза.
изнервих се до крайност от глупостите,които пи6е6е.
на няколко пъти решавах да го затворя, но пък мислех,че е по-добре да го държа някак пред компа , за да не излезе и да се довърши /мислех,4е е друсан/. идва миналото лято в бг за 2 седмици само, оба4е снощи ми обяснява6е за българската граматика. то не знаеш да се смееш ли, да ревеш ли. върха на сладоледа беше, когато искаше да го нау4а да превеждал от български."за 2 часа, съм готов да превеждам", ми вика.
измисли си някаква сърцераздирателна история тип "сапунка".
разстроен бил, защото докато бил навън някой му казал, 4е негова бивша била в болница след свръх доза, пребита до смърт от настоящото гадже, той с сърдечен инфаркт от свръх доза, операции на дробове и т.н.
стана ми много кофти. до болка познато. и аз си измислях истории,за да задържа вниманието и привлека съчувствието на някой, когато съм се наквасила порядъчно. за телефонните сметки, не ми се говори.
но ме стана срам от себе си за пореден път. и моите истории са били сигурно толкова прозрачни, плод на болния ми пропит с алкохол мозък. някои хора са ме съжалявали сигурно /както аз него/, но другии сигурно са се скъсвали да се смеят и да ми се подиграват . ужас. а аз и не помнех после какви съм ги дрънкала.както и англи4анина не помне6е. на трезво го питах как е бившата му приятелка, а той каза,4е от 2 години не я е чувал, била семейна.
нямаше спомен.
пуснах му фрагмента от чата и той онемя. не можеше да повярва,че той го е писал. на мен никой не ми е пускал фрагменти...кой знае какви съм ги блещила.
мом4ето в4ера каза,4е никога не е мислил,4е е способен да си измисля такива неща, айде за уроците по граматика иди-дойде.на пияна глава полиглоти ставаме.

та пускам темата без особена причина, просто ми се искаше да пиша. това снощи ми дойде като поредния шамар. не е нужно да те види някой, за да си покажем резила. пи4агата в4ера се беше заключил у тях и пак успя да си покаже рогата на хиляди километри.

просто ми напомни за мен, за излагациите, за вечното отричане,че съм пила /просто ми било криво/, за болното въображение, за белите петна, за това каква грозна и жалка картинка представлявам само заради няколко обърнати чаши.

накрая и двамата бяхме благодарни един на друг, той на мен,че му показах на какво е способен интелигентен, готин и млад човек, да се превърне за 2 часа след 2-3 водки. аз му благодарна, че ми напомни и ми показа как аз изглеждам, и то сама се убедих в това.



Тема Re: когато гледам отстранинови [re: зaвиcимa]  
Автор OO7OO7 (минаващ)
Публикувано18.06.07 15:06



Привет,
Стискам ти палци и съм с теб. Не отстъпвай. Знам, че можеш, имаш сили. Не се отчайвай, че не ти пишем - повечето сме на работа. Активизирай се, занимавай се с нещо полезно, разхождай се - в този град поне има къде. Не брой дните. Важен е днешният! ОК!



Тема Re: когато гледам отстранинови [re: OO7OO7]  
Автор3aвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 15:38



Благодаря. Засега се държа и ми е добре. Развличам се с разни неща. Дори не ми се мисли за алкохол, да чукам на дърво.
Доколкото разбрах си тук. Дали има начин да се срещнем. Когато и където ти е удобно.
ако искаш ми пиши на pbg@all.bg ili w skype paparak70



Тема Re: когато гледам отстранинови [re: 3aвиcимa]  
Автор OO7OO7 (минаващ)
Публикувано18.06.07 18:09



Върнах се в София и отивам на Сбирка. Утре пак съм в Бл. Трябва да се държиш разбира се. Не е трудно. Като се върна ще пиша. Чети - и това си е сбирка. Помага!



Тема Re: когато гледам отстранинови [re: зaвиcимa]  
Автор OO7OO7 (минаващ)
Публикувано19.06.07 08:38



Здравей Зависима!
Как я караш? Добре ли си? Нещо се умълча. Разходи се тази сутрин до Бачиново. Ще ти подейства добре. Надявам се да държиш фронто. За дълго време не бива оа се заседявам в Бл=, та затова се връщам обратно. Ходя на сбирки. Защо не дойдеш на "Веслец" 33 в сряда. Не можеш ли да си го позволиш? Хей го къде е - на една ръка разстояние. Мисля, че можеш дори два пъти да идваш. Сряда и неделя от 19=00 са на АА. Понеделник, вторник, четвъртък и събота на АН. Ходим и А зависими на АН, така че не се притеснявай. Там са все млади хора, предполагам и твои връстници. Вместо да ги изпиваш, дай си парите за билети - с влака -десетарка за отиване и връщане, а с автобус - 14 лв. Предполагам, че и родителите ти ще те подкрепят. А кой знае - може и опит да по насъбереш, че и един прекрасен ден и клуб на АА в града ни да се роди. Давай да укрепнем първо, та може и аз да помагам, участвам.

Не забравяй, че трябва просто да изкараш трезвен днешния си ден= Това за днес е най-важното. Успех! И наистина, ела на "Веслец" 33 - пресечка на бул. "Дондуков" откъм административната сграда на парламента /бившия партиен дом/



Тема Re: когато гледам отстранинови [re: OO7OO7]  
Авторзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 08:55



благодаря за подкрепата. умълчах се, защото бях на плаж. сутрин тичам,но не към бачиново. засега се 4увствам супер.и днес разбира се, няма да пия.
не мога да дойда на сбирка скоро. в събота заминавам на ваканция в чужбина и ще пиша по-рядко. ще гледам да намирам комп по време на пътуването и да съм във връзка колкото е възможно по-често.
и ще направя всичко възможно да не се поддам.
благодаря



Тема Re: когато гледам отстрани [re: зaвиcимa]  
Автор OO7OO7 (минаващ)
Публикувано19.06.07 18:20



Не трябва да се поддаваш. Не се събирай с употребяващи, а в нашия град - бол. Бягай и от местата, където си го правила. Занимавай се с нещо полезно. Нужни са ти сбирки, но след като не можеш - чети литература за АН. Знаеш я, както разбрах. Изпринти си я във формат А4 и си я подвържи. Вземи си я дори с тебе. На мен това много ми помага. То си е истинска сбирка!
Сега отивам на сбирка. После пак ще ти пиша. Ако нямаш възможност и къде да си изпринтиш литература, пиши ми да те изпрататя при един мой авер, той ще свърши работа. Лека вечер!



Тема Re: когато гледам отстранинови [re: зaвиcимa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано20.06.07 07:04



Зависима, непременно си разпечатай "Голямата книга" и "12-те стъпки", и ги носи с теб през ваканцията. Всеки ден прочитай нещо. Дори и на плажа си ги носи. Аз така изкарах миналата година 4 дни на почивка. Това ми беше първата трезва почивка. Добре, че имаше интернет клубове, да не губя връзката с клуба...
Сега не ме е страх, че ще пропия, ако отида някъде, на хубаво място през отпуската за повече дни

Стига да намеря време...



Тема Re: когато гледам отстранинови [re: Eми®]  
Авторзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 19:25



благодаря ви за съвета. непременно ще го направя.още утре.
мен доста ме е страх,че няма да устоя и на някоя вечеря ще се поддам на изкушението. там има интеренет, но не е така достъпен. така,че разпечатките с мен са най-добрата дружка.
благодаря ви. обещавам да пиша при всеки удобен случай. съзнавам,че непиенето ми е война на живот и смърт. и е сериозно. вече не ми се струва безобидна една чаша вино. не трябва да допускам врага изобщо в полето си.
но ще ми е от голяма полза голямата книга и писането в клуба.
благодаря ви.



Тема Re: когато гледам отстранинови [re: зaвиcимa]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 21:27



Съветите им към теб са като от истински приятели. Добре е, че ги приемаш. Не знам къде ще ходиш, но ми се струва, че където и да си, достъпът до интернет не е проблем. Стига да искаш. И наистина чети, това много помага. И аз имах подобен проблем и се наложи сама да си правя сбирките. Колкото и да ти е смешно с часове съм си чела на глас. Пиши всеки ден. Приятно и най-вече трезво прекарване!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.