Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:48 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пол / Възрастнови  
Автор Пъcтъp (непознат )
Публикувано19.06.07 12:10



Здравейте зависими. Какъв е вашият пол и възраст ?



Тема Re: Пол / Възрастнови [re: Пъcтъp]  
АвторNezavisima (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 12:34



Пъстри са,Пъстър!





Тема Re: Пол / Възрастнови [re: Пъcтъp]  
Автор Пъcтъp (непознат )
Публикувано19.06.07 12:41



Питам защото ми се стори, че зависимите жени са повече от мъжете. Което силно ме учуди и ако е това е факт - на какво се дължи той ???



Тема Re: Пол / Възрастнови [re: Пъcтъp]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано19.06.07 15:00



Здрасри Пъстър. Защо питаш? Това е труден въпрос. Има всякакви - мъже, жени и какви ли още не. Аз например съм алкохолик от планетата Вулкан. Едно време ми викаха Супермен, но после се пропих. Затова наскоро тоя филм не са го давали. Иначе имам и други зависимости. Например зависим съм от непоносимост към безсмислени любопитковци.



Тема Re: Пол / Възрастнови [re: val999]  
Автор Пъcтъp (непознат )
Публикувано19.06.07 15:14



Аха! Много добре Val. Чел сам бая твои постове тук. Леко разочарован сам от горния ти пост. Иначе толкова ми харесва как хората искат да си помогнат един на друг. Но това, че ми се зъбиш е похвално. Ясно ми е че хората са всякакви. Ако има статистика обаче това може би ще помогне.



Тема Re: Пол / Възраст [re: Пъcтъp]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано19.06.07 15:33



Здрасти Пъстър, жалко, че съм те разочаровал с моя преден пост. Пак го прочетох и си ми харесва. Ако имаш желание да помогнеш с нещо на зависимите, това е много хубаво. В момента не се сещам точно каква ще е ползата от тази статистика за зависимите. Обаче определено такава статистика ще е полезна за дистрибуторите на алкохол например. Моля да не се обиждаш. Ако кажеш малко повече за твоята идея и как тази статистика ще е полезна за нас, веднага си взимам думите обратно.



Тема Re: Пол / Възрастнови [re: val999]  
Автор Пъcтъp (непознат )
Публикувано19.06.07 16:04



Разбира се Val. Да това е Интернет и всеки има достъп. За злоупотребата с тази информация не се бях замислил. Наистина това не е най-удачния начин за събирането и. Алкохолизма е социално- биологично- психологически заболяване. Разбира се всеки е всеки случай е уникален, но от прочетеното до тук ми се струва че има и доста общи неща между отделните случаи. Както казах проблема е и психологически. Психологията е работи с профили които се базират на статистически данни. Така по-лесно и бързи се установява как да бъде профилиран спрямо отделния случай посоката на лечение. За това и направих тази тема. Разбира се може и да греша. Не съм специалист нито в психологията нито в лечението на алкохолна зависимост.



Тема Re: Пол / Възрастнови [re: Пъcтъp]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано19.06.07 16:28



Здрасти Пъстър. Съставянето на психологически профил на нормален човек е трудна работа според мен. За такъв профил на алкохолика - още по-трудна. Направо ми се вижда много трудна. И понеже казваш, че не си специалист - значи ще ти е още по-трудно. Ако и алкохолик не си - направо ми се вижда невъзможно да успееш :) Но пробвай. Ако си с добри намерения може би ще можеш да помогнеш по свой начин. За злите намерения няма смисъл да говорим. Ние алкохолиците сме над тези неща :) Повярвай ми.
За проблема на заболяването казваш: "социално- биологично- психологически заболяване". Ние му викаме по-просто - "Душевно заболяване". Мисля, че от това разминаване в разбиранията се получава и главното объркване при така нареченото лечение на алкохолизма. Лекува се последствието, а не причината. Ама мнения, най-различни.



Тема Re: Пол / Възрастнови [re: Пъcтъp]  
АвторNezavisima (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 21:01



Пъстър,предполагам,че болният ми алкохолен мозък ми играе лоши шеги,но понеже подобен проучвателен похват съм виждала и на други места и форуми,когато някой си прави социологически проучвания,събира си материали за курсова,дипломна работа и прочие и тъй като не виждам смисъла от такъв вид статистика,позволи ми да се съмнявам в значимостта и най-вече ползата от "изследването" ти.Няма да ти се извинявам за това,което мисля,защтото това е форум и тук може да си кажем всеки какво мисли,па макар и да сме алкохолици!



Тема Re: Пол / Възрастнови [re: Пъcтъp]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 08:05



Пъстър,и ние сме пъстри бе 4овек

'

Болестта не ни избира по пол,възраст,вероизповедание,раса ит.н. Само 4е си прав:имаме общ психологи4ески профил. Като цяло зависимите сме интелигентни, 4увствителни, горди, нежни, несигурни,упорити,бунтовни4ески настроени,импулсивни,непораснали деца,ме4татели, с богата фантазия, добри, лесно раними... Ако се направи едно изследване на нашия
IQ, той ще е много по висок от средния. Както се шегуват в 4ужбина, зависим тъп няма..Прогресирането на болестта ни атакува психи4ески, променя се мисленето и реакциите, оформят се механизми на защита, които ни съпровождат до края на живота,ако разбира се не спрем времето на духовна деградация,срещаики се с Програмата.Някои от механизмите на защита са:
_рационално мислене,ние винаги имаме право,господари на логиката)
_оправдания,за всяко нещо намирамеизвинения)
_минимизиране.на приетото коли4ество, последствиятя и т.н.
_не4естност,никога не си признаваме, 4е сме употребили
_болна гордост, ние нямаме нужда от помощ, ще се справим сами....
_трансференция,ние никога не сме виновни, някой друг ни е виновен
_преговаряне,само още един път...последен..
_самосъжаление,все на нас,горките ние,какъв несправедлив свят...
_вина...как само винаги вътрешно ни гризе вината...
_негодувание,засегнатост,оскърбление...Винаги
_перфекционисти,вдигаме високо летвата за нас и за другите,не успяваме и страдаме

Мога да продължа....И вие, приятели алкаши,съгласни ли сте 4е НИЕ сме такива?

Още 24 4аса за вси4ки нас,и нека Силата бъде с нас




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.