Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:27 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема как да се въздейства на алкохолик?нови  
Авторlover (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 13:41



Дотук ми става ясно как си въздействате сами, за да се подложите на определено лечение. Но как да се въздейства на такъв, вече ясно че е алкохолик, но не иска да се лекува по никакъв начин, а животът около него е непрестанен кошмар?



Тема Re: как да се въздейства на алкохолик?нови [re: lover]  
Автор мpъcницaтa (съблазняваща )
Публикувано13.06.07 13:43



защо живота му е кошмар?

Съблазнявам и изоставям



Тема Re: как да се въздейства на алкохолик?нови [re: мpъcницaтa]  
Авторlover (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 13:49



не неговият..



Тема Re: как да се въздейства на алкохолик?нови [re: lover]  
Автор мpъcницaтa (съблазняваща )
Публикувано13.06.07 13:50



а на неговите близки ли?Да не би той да е виновен затова?

Съблазнявам и изоставям



Тема Re: И аз! Помощ...нови [re: lover]  
Авторconcerned (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 20:06



Бях решил да поствам отделна тема, но и аз имам същия въпрос. Искам да помогна на близък човек, но той отказва да отиде на специалист.

За съжаление, моят близък преживя много болезнени събития напоследък и страда и от депресия. НО: как да го накарам да види някой?????? Не мисля, че може да си помогне сам. Нещата са така от 2 години.



Тема Re: И аз! Помощ...нови [re: concerned]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано13.06.07 21:26



Здравейте, когато алкохолика не иска да признае зависимостта си или просто не иска да спре, нещата за близките му са отвратителни. Аз съм алкохолик и го знам. Преди няколко месеца от зор прочетох книгите, които можете да изтеглите от сайта на "Анонимни алкохолици" и цялата ми изкривена представа за нещата се промени на 180 градуса. От 5 месеца и 13 дни ходя и на сбирки на АА на и от тогава не съм пил. Само че аз в един момент разбрах, че ако продължавам да живея и пия като преди ще свърша както си му е редът - в гробищата или в лудницата и тогава искрено пред себе си поисках да спра. Не че съм го направил с воля. За съжаление алкохолизма е болест и само с воля не може да стане. Така е почти при всички алкохолици. Може във всичко друго да имат железна воля, но пред алкохола не. Това си е част от проблема. Не можеш да си помогнеш ако си сам.
Във вашия случай нещата са още по-трудни, защото явно хората не осъзнават или не искат да осъзнаят проблема и да поискат да спрат. В този форум в темата ИНТЕРЕСНО И ПОЛЕЗНО има линк към сайта от където можете да свалите например ГОЛЯМАТА КНИГА. Това е книга написана от алкохолици за алкохолици. Тази книга НЕ поучава и НЕ наставлява. Но с нея и програмата на АА са се възстановили милиони алкохолици по цял свят. Ако можете по някакъв начин да накарате вашите близки да я прочетат може и да поставите началото на възстановителния им процес. Даже да не искат и да чуят за книга за алкохолици, измислете начин да прочетат поне първата глава.

Желая ви успех!



Тема Re: И аз! Помощ...нови [re: val999]  
Авторlover (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 10:02



благодаря за хубавите думи и затова, че не обвиняваш никого, че ти е виновен, а просто си направил каквото трябва и ти стискам палци да успееш докрай. Да ти призная отговорът ти ме трогна направо до сълзи, защото си мислех, че всички в този форум обвиняват близките за състоянието си, което всъщност само им пречи да си дадат ясна сметка за всичко около тях. Ти ми даваш надежда все пак, защото вече дори и аз бях вдигнала ръце, а аз съм последната, която остана с желание да го заведе на лекар. В случая, както и в предния постинг алкохолизмът е съчетан с депресия, но не знам дали едното доведе до другото, кое е първичното. Нещата се задълбочиха, оказа се, че има наследствена предразположеност. Сега ще видя и тази книга, във форума, за която пишеш.
Желая ти щастие, защото го заслужаваш!



Тема Re: И аз! Помощ... [re: lover]  
АвторMpъcниk (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 14:41




Редактирано от Moan на 14.06.07 15:30.



Тема Re: И аз! Помощ...нови [re: lover]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано14.06.07 15:13



Здрасти lover, и аз ти благодаря, че приемаш сериозно това за което ти писах. Ние алкохолиците сме най-добрите по измисляне на "истинските причини" поради които пием и естествено за това са виновни всички други само не и ние самите. Истината е, че ние (както пише в нашите книги) пием защото сме нещастни или защото сме щастливи, пием защото имаме проблеми или защото нямаме проблеми, пием защото света е лош или защото е добър. Накрая си го отнасяме, но за съжаление поболяваме и хората около нас, които ни обичат. В една от темите тук nekoi беше написал, че сме свикнали да метат след нас и да ни търпят простотиите. Това обаче не е полезно за никой. В Голямата книга, в една от историите, един от основателите на АА казва, че по някаква неизвестна причина, на нас алкохолиците ни се падат най-добрите жени и никой не знае защо на тях се е паднало да изтърпят всички тези страдания.
Също така сме най-добрите в депресиите и самосъжалението. Това си е част от алкохолизма. Алкохолизма в основата си е душевно заболяване. Затова и ти предложих да намериш начин да накараш близкия ти да прочете поне малко от тази книга. След това може и да стане любопитен, е така, само от любопитство какви са тия "глупости" дето ги пише там. Щото те са за алкохолици, а не за него. Пък после може и да се заинтересува повече. Малко помалко.

Чао.



Тема Re: И аз! Помощ...нови [re: Mpъcниk]  
Автор OO7OO7 (минаващ)
Публикувано14.06.07 15:24



Бяхме малоумници, когато пиехме. Сега сме повече от нормални хора, защото днес няма да пием! Ако това не ти харесва, то вината за негативното ти отношение не е в нас. Търси я на друго място. От името на всички "малоумници" най-хубави неща ти желая!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.