Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Преживяно: разкажете тук своята история!нови [re: 4ave]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано26.08.08 05:58



Мила,нека прощъпулника на малкия,а и на теб в Трезвеността останат в теб завинаги.


Аз не помня прощъпулника на големия си син,защото бях тогава в казармата.Не помня и на малкия си син,защото просто това за мен е било нещо "обикновено"- детето ни да проходи,а аз със сигурност съм бил "нетрезвен"за да го запомня,дори и да съм имал желание за това....
Радвай се на всеки миг с децата си и всичко около себе си.
Ти имаш право на това още от мига,в който си родена на този Свят.
Сега ВИДЯХ,че те са най-красивото нещо на този свят и се надявам ден,по ден да мога да върна това,което никога не съм имал към тях-Обич.
Благодаря ти,че те има.
Бъди благословена,4аve.


Бъди себе си.

Тема Re: Преживяно: разкажете тук своята история!нови [re: Moan]  
Автор tina_amber (непознат )
Публикувано08.12.08 15:21



zdraveite na vsi4ki tuk ,koito znaiat ili sa minali prez tozi ad,nare4en alkohol.az biah spriala 8 prekrasni meseca prez koito ne bliznah alkohol,do septemvri 2008g,sega pak sum zle,ne iskam da razkazvam kakvi gluposti izvur6ih za tezi po4ti 4 meseca,ne znam dali sega 6te se spravia,a sum absolutno sama,boli me cialoto tialo ,treperia

....izlogam se otnovo i otnovo,sled zapoite imam sinini navsiakude..molia niakoi ako znae kak da spra da mi pi6e



Тема Re: един опит да разкажа...нови [re: label]  
Автор mht (непознат)
Публикувано22.12.08 23:06



просто ми се пие защо да спра



Тема Re: Преживяно: разкажете тук своята история!нови [re: tina_amber]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано03.01.09 03:39



Здравей и Честита Нова 2009! Моля те, ако можеш намери си и прочети АВТОБИОГРАФИЯта на Ерик КЛЕПТЪН. Съвсем наскоро излезе и я има, надявам се. Дано ти е от полза, както мисля, че може да е. Господ да ти помага!



Тема Re: Преживяно: разкажете тук своята история!нови [re: KUKUMlClN]  
Автор onehuman ()
Публикувано20.01.09 22:37



Вече почти не чета , а толкова обичах . Не мога да си събера мозъка за нищо почти , не помня , забравям като склеротик . Почти нищо не може да ме зарадва , смея се насила , мозъкът ми е изпарен , душата ми е празна , не мога да общувам нормално с хората , егото ми някъде изчезна - няма го .



Тема Re:моята историянови [re: Moan]  
Автор azdaznam (непознат )
Публикувано28.03.09 18:10



Живея с майка ми и баща ми- хора на възраст малко над 60-те години.Майка ми е със сърдечни проблеми и депресивно състояние.Баща ми е със сърдечни проблеми, проблеми с черният дроб и бъбреците ( вероятно).И много пие.Повече отколкото е нормалното при хора на тази възраст.Стига до степен да не може да седи на краката си и пак надига шишето със силната ракия.И така през последните 2-3 години нещата започнаха да стават все по-страшни.Кръвното му налягане започна да "играе" в доста широки граници.Сърдечните проблеми се засилват.Сърцето му не получава достатъчно кръв.Не иска да чува нито за доктори,нито за лекарства, нито за спиране на пиенето, нито за ограничаване на храната-мазно, тлъсто и т.н...И си пълни шишето през ден ( по 700 грама- през ден-два), и си разнася виното ( по два литра през три дена)...И трепери и се задъхва и не може да контролира нито говора си, нито мислите си...И си пие по глътка- по две през 10-15 минути през цялото денонощие- нощно време става -по глътка по две, сутрин става по глътка -по две, после слага шишето на масата и седи по час-два...-през деня- ходи насам-натам.Има скрити бутилки на две-три места из двора и къщата...И всеки път ходи на различна бутилка...( за да не можем да проследим ние близките колко е пил).И така- вкъщи става страшно-майка ми трепери всеки път когато го вижда в безпомощно състояние ( често баща ми пада- ( я от кръвно, я от пиенето), вдигали сме го от земята...Мене ме е страх да гледам такива неща и пияни хора...Ходя на работа ( и нощна смяна).Майка ми често остава сама с него...Много я е страх.Но баща ми дори и в пияно състояние не буйства, не ни заплашва физически...само дето разлива по земята чиниите и чашите ( щото му треперят ръцете от алкохола).С две думи- сериозно уврежда здравето си,без да осъзнава това и разстройва семейството си.Нашето желание е да го вкараме принудително в болница или в клиника за алкохолно зависими.Какъв е реда и начина за това- да му се помогне принудително ( или поне на нас, като близки-принудени да съжителстват с него



Тема Re:моята историянови [re: azdaznam]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано29.03.09 20:32



Съжалявам за тежката ситуация, в която живеете.
Не съм експерт, но от това, което прочетох из нета по проблема, останах с впечатлението, че след като баща ви не буйства и не причинява кой знае какви щети (материални) на семейството и извън него, няма диагноза, няма и делир, прокурорът, уви, силно ще се замисли преди да издаде решение за принудително лечение...
Това намерих за вас, никак не е обнадеждаващо, но поне е някаква информация.
Невъзможно ли е да се опитате да му разкажете за сбирките на Анонимни алкохолици? При нас идват и хора над тази възраст, най-възрастният сред нас е на 75 г., не пие над 15 години вече.








Тема Re: Преживяно: разкажете тук своята история! [re: Moan]  
Автор Harлeц (наивник)
Публикувано15.06.09 20:17



Имам приятелка. Страхотна жена. Много умно и добронамерено момиче. Но си има слабости - пада си по зависимостите.
Навярно това е свързано с нейната психическа нагласа и стеченията на обстоятелствата от живота и.

Лошото е, че ми се струва висша, господня гадост, това да продължава така.
Тя беше обладана от зависимост от нета. След като и се поразби психиката от това и като не чуваше съветите на приятелите си, най-накрая се вслуша в съвет на лекар. Благодаря му на тоя човек!

Все още е в жестока зависимост от бившия си съпруг. За това мисля, че ще продължи още дълго, без да може да и помогне друг, освен самата тя.

Но, както вече се питате, защо пиша точно тук - тя пие. Пие всяка вечер. Пие, за да си потуши самотата и напрежението от борбата през деня с кофтия живот около нея.
Момичето е страхотно - изглежда за възраста си като девойка. Аз съм далеч от нея - нямам възможност всеки ден да съм до нея и да мога някак да я отвличам от това и влечение.
Всеки божи ден гледам небето и се моля на Господ да и помогне и да я отклони от това убиващо я нещо.

Да видим до кога?!

Редактирано от Harлeц на 15.06.09 22:02.



Тема Re: Преживяно: разкажете тук своята история! [re: Harлeц]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано30.07.09 01:27



Здравей. Случайно кликнах тук. Не бях влизала отдавна. Иначе тук ме знаят горе-долу.

Ако тя не реши сама, никой не може да й помогне. При нея има и друго - анорексия... тя затова така изглежда, или се лъжа? И не е момиче, отдавна е зрял индивид. Мога да си говоря дълго с теб на тая тема......



Тема Re: Преживяно: разкажете тук своята история! [re: chavdar4e]  
Автор Harлeц (наивник)
Публикувано30.07.09 10:41



Няма анорексия никаква...

Да видим до кога?!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.