Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Преживяно: разкажете тук своята история!нови [re: kiril]  
Авторlwdvig (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 17:12



и аз така приятел като малък се криех зад хладилника да си удрям по гълток и ей ме на на 33 съм радвалина преди 3 години испаднах в делипиум замалко да умра защото спрях да пия изведнъш спира се постепено но така и не спрях сега не пия но прес 5 6 месеца пак се наливам за по 10 15 дена но все пак е некъв напредък аз пиех по два литра на ден концетрат независимо кав сутрин ставах и за закуска по 10тина бири и за обед вече ракия изгониха ме от работа бе тъжна исктория сега не пия от 7 месеца и всико е нарид но и аз незнам до кога трябва само силна воля и човек до теб аз съм благодарен на жена ми ако не беше тя до сега да бех изгнил да ми е жива и здрава тя и дъщерями те са всико за мен за това и се боря бори се и ти





Тема един опит да разкажа...нови [re: Moan]  
Авторlabel (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 23:21



Здравейте,искам да ви разкажа,една история...моята .Имало едно време едно семейство,може би живяло щастливо,може би,просто нормално....били млади хора 16-17 годишни, -27 години назад,ако върнете лентата назад..И така създали си те и детенце(какво пък-мислите се случило по-нататък) всъщност,нищо,което не се е случвало и преди,просто таткото обичал да си пийва,майката...също,и така ж един прекрасен ден,просто се скарали,и ..От този ден натам живота на това дете-тяхното,се променил.Никога повече не видяло майка си,и баща си-защо ли...До ден днешен сънувам кошмари,и се опитжам да си спомня как е изглеждала тя,а него го видях,малко преди да излезе от затвора.Сигурно се питате кому е нужно да знае това,е...и аз се питам същото.....Понякога си мисля,че и аз малко приличам на тях-от както станах на 16,до преди година нямаше голямо разтояние м/у дните в,които не пиех,даже си мислих,че сигурно е нормално...Имаше период в,които си мислех,че това е просто заради начина ми на живот,но после успях да си призная,че не е съвсем така...май....Съжалявам,ако съм отегчила някои от вас със тази история,исках само кажа,че понякога се случват и такива неща с живота на хората,и с този не тези около тях-най-близките....



Тема имам проблемнови [re: Moan]  
Авторjojo (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 23:42



Здравейте!
Прочетох доста от историите, май е време да разкажа моята. Мисля, че съм зависима от алкохола. И това ме плаши, не знам дали ще мога да се справя сама.
На 30 години съм, омъжена съм с дъщеря на 4 годиники. От 2 години и половина пия всеки ден. И ми харесва. С нетърпение чакам да преполови деня за да си пийна нещичко.
За първи път се напих може би на 15 в подготвителен клас. Тогава беше геройство. Купоните в ученическите ми години завършваха най-често с драйфане в тоалетната. На една коледа майка ми ме видя, но това не попречи. Преди 7 год. татко почина от инсулт. Сещате се че да стигне до там си пийваше доста. Последния път когато го видях жив се беше напикал.
Потънах от срам и се напих. Ожених се. На сватбата си знаех, че съм бременна, бях правила тест, и се напих. Казах си че може пък да не съм разбрала за бременността си и мога да си пийна.
Разбрах, че не съм се оженила за мъжа на живота си. Намерих си любовник - два пъти по възрастен от мен, Бях на върха , с алкохол нещата ми се струваха все по- розови. Имам хубава работа-строителен инженер съм, проектант - конструкции. С алкохол съм по-смела в работата си, а в тази професия се изисква смелост. Изкарвам толкова пари, че мога да откупя кварталния магазин за алкохол. Вкъщи не оставам без бутилка. Не знам как да си помогна. Когато реша да не пия, за да работя, в малките часове на нощта си сипвам питие, няколко питиета.
Моля, дайте съвет как да се справя



Тема Re: имам проблемнови [re: jojo]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 13:38



......

Мери, не мисля, че идеите ти са добри.
Тази тема е само за истории, за коментари пусни нова тема.

Редактирано от Lali на 20.09.07 13:16.



Тема Re: имам проблемнови [re: Mepи]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 15:58



...

Редактирано от Lali на 20.09.07 13:14.



Тема Re: имам проблемнови [re: Mepи]  
Авторjojo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 23:24



Blagodarja za hubavite dumi. Prekrasno osuznavam kakvo imam i kakvo bih mogla da imam (minavam za inteligentna:), no kato 4e li tursja otgovori v alkohola, bez da si davam smetka, 4e moje i da ne moga da si pr ostja za mnogo ot posledvalite go dejstvia. Haresva mi da sum v komfort sus sebe si, a s 4a6kata po-lesno dostigam do tam. A pri teb?
Radvam se 4e si mi pisala. Blagodarja ti. I az sum strasna pu6a4ka.



Тема Re: имам проблемнови [re: jojo]  
Автор atsem (selski)
Публикувано20.09.07 10:45



Отдавна чета историите ви и сабирам смелост да пи6a и аз. преди седмица разбрах, че сре6тите на Веслец са започнали пак и смятам, че това може да е ре6ението. Моята история не е за разказване, много е грозна, но накратко започнах да пия след като загубихме дете. след това два пати губих и работата си, ясно за6то. после много години на борба с временно надмо6тие(не моето). от месеци не бях пила, докато сега всичко започва пак. роднините на осиновителите ми ме садят и вероятността да не виждам децата си няколко години ме смазва. от страха се спасявам по добре познатия и изпитан метод - една бутилка водка. само че вече няма приятно отпускане, а страх и ужас. Надявам се да преодолея срама и да доида при вас поне за савет. За да не се отметна вече казах на децата и имам тяхната подкрепа.



Тема Re: Преживяно: разкажете тук своята история! [re: Moan]  
АвторBeнтилaтop (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 10:12



Аз също пак ще разкажа. С риск да досадя. Ще се старая да вмъкна и нови елементи. На 36 години съм. Превеждам филми. Изглеждам сносно. Никога не съм имала проблеми с алкохола преди 2002 г. Нямаме родствена обремененост. Очевидно аз съм първата "издънка". Преди години бях радиоводеща. Много обичах професията си. Може да се каже, че пожънах сериозни успехи в областта, които все още ми носят някакви облаги. В един момент животът ми се срина. Разведох се (по гаден начин), загубих близки хора завинаги, останах сама и отритната по много причини и посегнах към чашката. Не беше сериозно. После се взех в ръце и потърсих ново поприще. Попаднах на сравнително готини хора, но не от моята кръвна група. Те говорят за нещо си, аз мисля за музика. Музиката се оказа и моя най-голяма любов и най-голям враг. Може да ви звучи тъпо, но е така. Както и да е... Малко по-късно се срещнах с един човек. Любов от пръв поглед и от двете страни. Трая 3 месеца, защото и той като музикант е хипер чувствителна душа. Толкова се наранихме през 8-тегодини, в които бяхме заедно, че няма накъде. Аз започнах да си пийвам. После да пия. Накрая да се наливам. ЯКО. На него така му беше удобно. Аз пияна, заляна и спяща. Без изисквания, без претенции. Просто спящата красавица. Не си говорехме. Живеехме в пълна изолация. Така до този юли. Един приятел ме покани да отида с него в Испания. Приех. Това беше повратният момент. Бяхме там 15 дни. Ако щете вярвайте ни глъдка алкохол и пак ми беше хубаво. Върнах се, ужасът започна. Разделих се с въпросния човек. Сега съм сама. Мислех си, че той е причината, но не. Аз вече си пиех с повод и без повод. По цял ден. Работя у дома и никой не може да разбере кви ги върша. Влоших качеството на работата си, а тя е отговорна. Изпусках срокове, пишех глупости... И така ме изхдвърлиха от един проект. Тогава много ме заболя, защото много ме бива и когато съм в кондиция всички са страшно доволни. Да, ама не. Рядко бях в такав. Повратният момент дойде преди 14 дни. Излязохме на разходка с племенницата ми. Деца нямам. Играехме си нещо. Тя принципно много обича да е с мен, защото се веселим. Тя ми каза, че мириша лошо. Щях да пукна. Естествено, че миришех лошо. В бутилка от минерална вода имаше водка, с която се наливах от сутринта. Косата ми - мръсна. Облечена като клошар. Отврат. Казах си - това не може повече да продължава. Малка е още и не може да осъзнае какво става, но след 2 години ще ме подминава на улицата. А това ще ме убие. Затова реших, че е крайно време да престана. Отслабнах драстично. Лицето ми е като на сто годишна жена. Уморено и съсипано. И затова се логнах тук. Потърсих помощ. Дадоха ми я. Боря се вече 14 дни. Трудно ми е, но се крепя. Затова пожелавам успех на всички, които са решили да опитат. Може и да не стане от първия път, но все някога ЩЕ. Тази неделя ще се престрашя да си покажа фейса на сбирка. Не знам какво ще правя или какво трябва да се прави, НО знам, че не съм сама. Както и вие не сте.



Тема Re: Преживяно: разкажете тук своята история! [re: Moan]  
Автор harry_potter (непознат )
Публикувано06.10.07 21:40



Здравейте на всички с подобни проблеми като моя. Освен че определено завися от алкохола, макар и не твърд, има изразено влечение към медикаменти - с други думи, токсикоман съм. Преди няколко години, след поредния опит за самоубийстов, с нестандартно средство, си докарах паническо разстройство. Малко преди това с вече бивша колежка открихме сладостта на почерпката с бира. Ще кажете може би, че това не е много сериозна зависимост, както от твърдия алкохол. Но факт е, че не мога почти и ден без бира, и то в количества над допустимите - опиянявам се, страховете ми се притъпяват, не изчезват, но отиват на по-заден план. Лошото е, че заедно с тях се отдалечава и детето ми.



Тема Re: Преживяно: разкажете тук своята история! [re: Moan]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 00:37



Моята история.
Здравейте, казвам се Павел алкохолик съм на 40 год.Временно не пия от една година.
До 16 год си възраст не си спомням да съм пил някакъв алкохол.Първото ми питие което си спомням беше в едно барче с родителите ми като поръчката беше “ За детето уиски”.Първата бира изпих пак някъде в този период , всички около мен пият бира а само аз безалкохолно та се напънах да ударя една гадна горчива биричка .Едно сравнително нормално ученическо пиене докато за известно време не влязох в така наречените служби.Съчетанието от повечко власт и пари които можеха да приемат годините и опита ми и добра компания да те учи помогнаха да поема по пътя на великия купонджия и много носещ пияч.По време на студентските ми години имаше известен упадък ,че даже и случаи в които не подържах алкохолния си тренинг.Между впрочем за протокола спортувах доста, занимавах се с Йога,бойни спортове картинг и разни други.Поради стечение на политическите обстоятелства още като студент 90 г започнах да се занимавам с бизнес.Работех много,нямах време за спортуване и започна да ме боли кръста.Установиха някакво срастване по рождение което щяло да ме прегърби до 40 годишнината ми.И се почна всяка вечер по едно малко за успокояване на болките.Срещи разговори айде по едно.Спането никога не ми е било хоби но в един момент съвсем изчезна, айде по едно и за сън.Мразя хапчетата защото още от дете заради трета сливица и разни язви ме тъпчеха насила с тях.Виждах алкохолизма отблизо защото имах роднини алкохолици, бащата на най добрия ми приятел почина от това но не можех да повярвам че на мен човека който носи толкова много може да се случи .Обичам рисковете, хаоса динамиката.И така ден след ден подложен на все по голямо напрежение и лекуващ се с все повече алкохол, вечно работещ и празнуващ , докато един ден на едни курсове усетих ,че нещо не е наред с мене, докато хората се мъчеха нещо да направят аз се мъчех над бутилките.Дойде и деня / мислех се за ненормален защото чувството страх не ми беше познато/ в който изпаднах в панически страх от една гръмотевична буря в планината.Скоро след това направих и една простотия на пияна глава та ме налегнаха страхотни угризения, сърцето в главата ми ,дишането спря лявата ръка изтръпна / месеци по рано беше направил инфаркт след един запой един приятел/ паднах на земята ,нямам сили та си казвам край и мене ме удари инфаркта.Че като тръгнах по доктори ,че като почнаха едни страхове, че като емнах всичко що е около мене да го обвинявам ,че е виновно за състоянието ми.Но нали съм си умничък бързо открих ,че като му цапна едно малко или една биричка и се оправям та мога да изкарам деня някак си.Докторите ще ме тъпчат с разни хапчета и ще ми тровят организма а то илача съм си го знаел от едно време.Близки и познати, лекари почнаха да ми казват направи нещо спри го този алкохол а аз си мисля “ те ще ми казват на мене какво да правя, алкохолик ще ме изкарат, ще ме тровят с лекарства ,не да видят какъв е истинския ми проблем ,че всички ми правят на пук и ми сриват допълнително нервната система.Аз кризите си ги правя ей така от проблеми и с алкохола само се лекувам, не виждат ли колко много мога да пия и да нося”.Почнах заради близките си да се лекувам ама само заради тях не че имах такъв проблем.И се почна криза ,системи ,хапчета, трезв по 10 дена, биричка, запой, криза и така 3-4 год.Почнах да губя приятелите си ,смених ги с други по добри да пият с мене в кварталните кръчми и да ме разбират, бизнеса западна, почнах въобще да не ходя на работа освен в случаите да взема пари от касата,че накрая ги карах даже и да ми ги носят защото имах все важни срещи с партньори от сутринта по магазини и кръчми.Взеха ми и книжката та и вече нямах никаква причина да не пия.По цял ден обяснявах колко съм велик и как всички и всичко ми пречи да се изявя.След първото ми влизане в болницата останал трезв 25 дена осъзнах че нещо не е наред, но продължих с отчаяните опити за контролирано пиене.Второ влизане в болница пиян, за цели 2-3 часа.Тогава спрях пак за около месец да видят те че мога да спра когато си поискам, и отново старата песен.Един ден майка ми ме записа на поклоническа екскурзия в Гърция, тя е силно вярващ човек който от атеист намери своя път и спасение във вярата.Пообикаляхме разни църкви и манастири, научих доста за християнството и православието там но и естествено при първата удала ми се възможност се нацепих.Прибрахме се и 10 дена след това отидох сам на такава екскурзия със същия водач.Ходих отново по църкви и манастири, помолих се малко някак си, накупих си порядъчно количество цигари и алкохол от безмитния, някои мероприятия ги пропуснах за да не пропусна таверните и хубавото и евтини уиски от фри шопа.Прибрах се изпих си бутилката с уиски, раздадох останалия алкохол, обадих се на баща ми да ме вземе на сутринта и с бутилка бира по пътя си влязох отново в болницата.Не съм вярващ но не съм и атеист имам някакви свои си виждания по въпроса, но е факт, че след тези екскурзии за пръв път напълно спокойно и по собствено желание си влязох в болницата.Започна се лечението ми , нямах почти никаква абстинентна криза а преди това десетки пъти съм умирал, до такава степен бях им свикнал, че вече не ми пукаше от тях, приемах ги като нещо нормално и закономерно.Забравих да кажа ,че от алкохола с хапчета черния ми дроб се беше увеличил 3 пъти,отделно си имах висок холестерол, рефлукс, гастрит и колит. В болницата почнах да пия освен антидепресанти и разни други и от тия хапчета дето с алкохол става една …..Та след месец лечение, мислене,четене, срещи с разни уж психиатри и разни други пробващи се да лекуват бедния зависим по разни програми излязох от болницата.И нали съм си прагматик човек си казвам я да видим как действат тези прословути хапчета дето ми струват по 700 на месец.Прочетох внимателно в интернет де що намерих за тях и смело в кварталния магазин.Внимателно си пиинах една биричка, сякаш нещо взе да става но не е сигорно, я още една …еее почна се нещо и набързо в къщи.И като се почна една криза думи нямам да я опиша .В болницата почнаха и едно лечение с едни лекарства малко експериментално за депресията и страховата ми невроза та бях почнал да се наблюдавам много внимателно, а и твърдо бях решил че е време да намеря своя начин на не пиене.По време на самата криза от реакцията на хапчетата и алкохола не се уплаших а само внимателно анализирах какво става, как се сменят състоянията ми,кален в дългогодишните ми битки с кризите изкарах и най жестоката от всички.
Продължих с тези хапчета още месец и ги зарязах защото се забави доставката им от Германия, но в това време продължих да чета и търся пътя си.Някъде около третия трезв месец се сетих, че съм попадал в този форум навремето търсейки клуба на пиячите.Намерих го отново и видях ,че има и други такива като мене,научих и много нови неща, за други ми стана ясно че не съм открил Америка, а хората са го направили това отдавна.Някъде около шестия месец спрях всякакви лекарства.За тази година се променях много пъти.Не съм сигурен дали това ми състояние ще е окончателно, но е много близко до нормалното ми и то без алкохол.Ясно ми е и от какво най много трябва да се пазя а за мен това са скуката и любопитството , знам че е горещо ама аз все пак трябва да пипна и да се уверя.От последните ми изследвания съм с идеален черен дроб,холестерол в рамките на нормалното, не съм имал проблеми повече от 6 месеца с рефлукса и колита.Гледам на живота по по различен начин от преди, работя почти както преди но с много по малко нерви, отново започнах да се занимавам с хобито си и по точно екстремните спортове.Възвърнах си семейството и повечето приятели.Имам си трески за дялане но то кой си ги няма.Трезвеенето е единственото засега нещо в живота ми с което не бързам и не правя планове за утре.С останалите неща които правя няма да ви занимавам защото не съм сигурен дали ще са здравословни за тези които тръгват по пътя на трезвеността сега.Много трезви дни на всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.