Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Господнови  
Авторaлkoxoлиk (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 20:59



Няма начин за справяне без външна помощ.
Бъдете добри, първо, и търсете помощ.


Унищожете тази гадост алкохола.
Аз още не знам решението.

Жестока физическа абстиненция имам, не психическа. Помолих за помощ, но доктор Райчев не успях да видя. След около 200 грама уиски мога да се движа. Това са фактите.
Помагайте за физическата абстиненция. Едвам ставам от леглото. Чисто физически симптоми. Пак търся помощ - лекарствена. Споделете, моля ви.

За да стане ясно - не ми се пие, но без алкохол не мога да стана и работя.





Тема Re: Господнови [re: aлkoxoлиk]  
Автор LaliМодератор (пристрастен)
Публикувано09.06.07 21:28



Ако напишеш думата "абстиненция" в търсачката за клуб "Алкохолно зависими" излизат много теми, споделени от хора с твоя проблем.
Ако не можеш да се справиш с търсачката пиши тук, аз ще ти извадя теми.
За самата абстиненция аз нищо не мога да ти помогна, защото не съм алкохоличка.
Много искам да успееш, вярвам в теб.

П.П. Всъщност ето

линк с много страници, които можеш да прочетеш.
Това е споделено от потребители на клуба, преживели същото.

Редактирано от Lali на 09.06.07 21:33.



Тема Re: Господнови [re: aлkoxoлиk]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 04:49



Как си?? Така ме е яд , 4е не мога да ти помогна

. Знам схемата за лекарства, но не знам на кои отговарят в България. Абстиненцията от алкохола убива...От наркотиците обикновено не, но нашего брата... Потърси непременно лекарски съвет Не вземай лекарства по собствено усмотрение, не ги смесвай с алкохол. Тук по тежките слу4аи изкарват абстиненцията на системи, под лекарски контрол. Спирането изведнъж може да те убие... Гадна наша зависимост Стискам ти палци. Издържи, приятел



Тема Re: Господ [re: aлkoxoлиk]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано10.06.07 08:52



Не можеш да станеш и да работиш? Ами няма да работиш, ти си по-важен. Какво би направил, ако си болен от друга болест? Би ли си взел болничен? Предполагам, че да. Ами направи го сега, ако разбира се си решил да спреш.
Ако обаче си останеш в къщи за да пиеш. . . е, не добре за теб, нали разбираш?
Аз също си мислех, че светът ще се свърши, ако не ходя на работа.


Не се свърши светът обаче, а аз приключих с алкохола. Напомняш ми на самата мен в крайните вече фази - не ми се пиеше, но пиех, за да функционирам, а после. . за да не полудея. Не ми се връщаше толкова назад, но ти благодаря, че го сподели. Виж сега, ако не си умрял досега, по-натам вероятността това да стане намалява все повече и повече. Наистина.
Сега пиеш ли някакви лекарства? Пил ли си вече алкохол? Ако си от София, остави ми бележка, ако искаш разбира се или ми пиши на @.
Стискам ти палци!

Усмихни се, има изход!

Редактирано от girasole на 10.06.07 08:53.



Тема Re: Господнови [re: girasole]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано10.06.07 21:25



Здрасти алкохолик, ако си изкараш абстиненцията без алкохол, след това ще си отработиш всичко. И то доста по-добре. Докато пиеш, всичко което правиш го правиш върху алкохола. А там не остава много място. Почти всички тук знаят как се чувстваш до най-малките подробности. Няма нужда да го описвам, а и е трудно да се опише. Треперенето и всичко друго и отчаянието и т.н. Обаче накрая минава. Без алкохол. Чети тук тези дни редовно. Сигурен съм, че ще получиш съвети за физическото облекчение от други хора тук. А и когато контактуваш с хора които те разбират прекрасно, и душевната болка е по-малко. Стискам ти палци по-бързо да ти мине абстиненцията и след това да почнеш да се възстановяваш от тази коварна болест. Успех!



Тема Re: Господнови [re: aлkoxoлиk]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 03:52



Как си??? Драсни някой и друг ред, 4е цял ден те мислех. Искрено вярвам, 4е си оживял, знаеш ли 4е спирането изведнъж без лекарства може да ти донесе и инфаркт?

Та ни4ий организъм не е железен
Физи4еската абстиненция от алкохола може и да убие... Не е шега. Но ако ме 4етеш, няма ве4е страшно. Кажи как си. 4е нали съм си зависима, имам вси4ки типи4ни дефекти на зависимите.. Безсилието да помогна ми носи гняв... Не е препоръ4ително за един зависим. Как си????



Тема Re: Господнови [re: aлkoxoлиk]  
Автор6и6e (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 15:04



Абстинентният синдром е болестно състояние, което се явява след внезапно прекратяване на злоупотребата с алкохолни напитки. Проявява се с общо неразположение, безсъние, подтиснато или гневно настроение, немотивирана раздразнителност, тревога, разстройства в дейността на сърдечно-съдовата и храносмилателната система. Поради този тежък физически и психичен дискомфорт лицето, което е прекратило приемането на алкохол, се стреми бързо да си набави алкохолни напитки, за да премахне неприятните усещания.

Следователно алкохолно болните не пият за удоволствие, а за да преодолеят абстинентните явления, които при някои от тях имат характер на криза.

Така се създава и т. нар. порочен кръг.

Прекратяване на консумацията на алкохол причинява тежко нарушение на равновесието в дейността на всички органи и системи в организма, който поради системната злоупотреба с алкохол е адаптиран към наличието на големи количества алкохол в кръвта. Когато в организма липсва алкохол, болният има изключително силно желание да пие, за да се освободи от неприятните абстинентни явления. Така той не е в състояние без помощта на лекар да прекрати консумацията на алкохол.

Необходимо е да се прави разлика между абстинентния синдром /който се среща само при алкохолно болните и някои други наркомани/ и т. нар. махмурлук. Махмурлукът се явява сутрин и у здрави хора след изпиване предната вечер на големи количества алкохол. При тях психичният и физическият дискомфорт не са така силно изразени и, което е по-важно, приемането на нови количества алкохол влошава състоянието им, докато при алкохолно болните го подобрява. Обикновено болният сам активно търси сутрин напитки, докато тези, при които не се е развила алкохолна болест, по време на махмурлука не само не искат да пият, но не искат и да им се говори за пиене. Те изпитват отвращение към алкохола и искрено съжаляват, че предната вечер са злоупотребили с него.

Има достатъчно основание да се приеме, че първият симптом, който показва, че навикът се е превърнал в болест, е употребата на алкохол сутрин “за оправяне”. Най-често болните, за да преодолеят сутрешната си абстиненция, изпиват по 1-2 халби бира или 100-150 г концентриран алкохол. Ако не приемат такова количество алкохол, те са нетрудоспособни.

Ранното откриване на сутрешната абстиненция от близките на болния има изключително важно значение за ефективността на лечението. Ако болният веднага се насочи за лечение, може да се разчита на успех при много висок процент от случаите. За съжаление, значението на сутрешната абстиненция за диагнозата на заболяването не се познава от много хора и поради това на нея не се обръща внимание, не се търси лекарска помощ.

Това са основните симптоми на първия стадий на алкохолизма, който продължава от една до десет, а при някои болни и повече от десет, години. Появата на абстинентен синдром показва, че алкохолизмът преминава в своя втори стадий.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.