Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема моля помогнете..нови  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 14:24



Здравейте, казвам се Жоро. Мисля, че ако някой може да помогне, това сте вие.
Брат ми, на 42, е вече много болен. Почти не може вече да става, корема му отново много се поду, тече му кръв от носа и устата, поема само малко разтворими супи... и продължава да пие. Баща ни е почти денонощно при него и той му носи водката.. Иначе крещи ужасно, напада го (вече само словестно), а преди няколко дни и тръгваше да си купува сам..
Минахме и през Пирогов и 2 пъти през Иван Рилски, но брат ми продължава да не желае специализирано лечение. А знаем, че на сила не става..
Е, това е на кратко. В пълна безизходица сме, а ме е страх и за баща ми...



Тема Re: моля помогнете..нови [re: жopo]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано18.04.07 17:37



Здравей, Жоро!
Тук най-често пишем хора, които са осъзнали алкохолния си проблем. Директно казано - ние сме алкохолици. Една част спрели пиенето, останалите са разбрали, че така не може повече и дават всичко от себе си за да спрат.
Не искам да ти звучи като присъда, но можеш да погледнеш

.
Потърсете лекар и ако имате възможност /ако е нужно насила/ го свържете с групите на АА. Координати на такива групи в София, Бургас, Стара Загора и Раднево ще намериш в темата "Групи за взаимопомощ в България" /най-горната тема/.
Понатиснете брат ти. Ако ще да ореве света. Достатъчно е зле и се надявам да млъкне и да ви послуша.

Успех!



Тема Re: моля помогнете..нови [re: жopo]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано18.04.07 20:36



Не можете ли поне да го потиснете с лекарства, за да се стабилизира малко?



Тема Re: моля помогнете..нови [re: жopo]  
Авториннa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 00:10



Здрвеи Жоро. От това което пишеш разбирам че положението на брат ти е много тежко Той се нуждае от болнично лечение.Явно вече има напреднала чернодробна недостатъчност.Ако продължава да пие това означава смърт.Трябва незабавно да влезе в болница е да получи квалифицирано лечение. Повярваи ми че няма време за отлагане.Желая ти много спокойствие за да можеш да подкрепиш татко си.



Тема Re: моля помогнете..нови [re: иннa]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 11:50



Благодаря ви Коко, Лали и Инна! Голяма подкрепа е когато някой говори с теб!
Ако позволите няколко конкретни въпроса:
* Трябва ли да му спрем пиенето на ВСЯКА цена?
* Какви лекарства да му дадем - никой от лекарите в болниците до сега не му е предписвал нищо за пиенето? Може ли да му даваме преспивателни?
* Знаете ли лекар-специалист, който ще се съгласи да го види в къщи - той въобще не може да става вече?
* Коя е най-подходящата болница за такъв случай?
Предварително ви благодаря!



Тема Re: моля помогнете..нови [re: жopo]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 12:03



и още нещо:
! Знаете ли частна клиника, която може да поеме случая?
Благодаря!



Тема Re: моля помогнете..нови [re: жopo]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано19.04.07 12:42



Трябва да му спрете алкохола непременно, но трябват лекарства за подтискане на агресията. За кървенето и другите усложнения може би трябва в болница. Откъде сте? За частна клиника се сещам за Торакс, но не знам дали ще се ангажират. Не отлагай, защото ми се струва, че животът му е в опасност.

Редактирано от Lali на 19.04.07 12:54.



Тема Re: моля помогнете..нови [re: жopo]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано19.04.07 19:13



Жоро, състоянието на брат ти е сериозно. Бих казал - критично. Трябва му лекарска помощ. Инна ти е описала картината.
Това, вие да му спрете пиенето ми се вижда нереално. Представата на брат ти за нещата в момента е точно обратна на вашата. Той си "мисли" /предполагам/, че ако спре сега, то идва и краят му. И донякъде е прав.....за себе си. Ще иска, ще вика, ще се моли, ще обещава, ще лъже, ще.......постигне своето. Това е реалността. Клинично лечение му е нужно и компетентни лекари. С точни адреси и имена не мога да ви бъда полезен. Не съм се лекувал в клиника. Може би някой друг от този клуб би могъл да ви помогне и то с лични впечатления.
Приспивателни и алкохол - не бива! Въобще каквито и лекарства да са, не и без лекарско предписание и не докато пие.
Отново и единствено мога да ви стискам палци и да ви пожелая успех.

Редактирано от _koko на 19.04.07 19:28.



Тема Re: моля помогнете..нови [re: _koko]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 22:05



Здравей Жоро.И аз съм на мнение за болнично лечение и то колкото по скоро толкова по добре.От думите ти съдя а и коко така каза ,че брат ти е в състояние при което сам не може да взема адекватни решения.Той живее в момента в съвсем друг свят.Изследванията които са му необходими за назначаване на лечение не могат да бъдат направени в къщи.Когато бях в болницата имаше подобен случай.Човекът го изчистиха със системи и му направиха съответните изследвания.Когато буйстваше го вързваха.Неприятно звучи но в някои ситуации се налага.След няколко дена човека дойде на себе си но за съжаление имаше вече цироза в напреднал стадии и беше преместен в отделение където да продължи лечението му.Не ви пожелавам такова състояние, но от думите ти съдя ,че нямате много време за умуване.Аз бях в специализирано отделение във Варна.
Не знам как е на другите места.



Тема Re: моля помогнете..нови [re: puvpav]  
Авториннa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 00:18



Здравеи Жоро Спешно трябва да потърсиш лекар спецалист по вътрешни болести защото най-спешното е да се спре пргресът на чернодробната болест,а това може да стане единствено със специализирано лечение и напълно спиране на алкохола.Ако има нужда от успокоителни то те във болницата ще му ги назначат. Не мисли че братът ти е човекът които си познавал преди ,сега той не знае какво иска и какво трябва да прави.От една страна може би има психоза поради липсата на алкохола а от друга поради лошото функциониране на черния дроб е нещо като интоксикиран.Със това искам да кажа е не трябва да го питаш дали иска или не иска ами действувай. Действувай спокойно но без да се колебаеш Това е за да го спасиш.Съжалявам но друг изхид няма.От душа ти желая всичко добро




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.