Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Помагайте!нови  
АвторTeвeн (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 16:03



Помагайте, спецове! Аз съм на 24 год. и пия всяка вечер между 2 и 4 бири, успокоява ме след работа и си разпускам с кеф, или така поне си мисля. В края на седмицата също така обикновено се отрязвам стабилно някъде с приятели, но понякога и пропускам. Случва се от време на време и да има някои ден без да близна и бира, когато съм забравил да купя. И все пак ми е интересно дали имам проблем с алкохола, защото все пак ми харесва много да си поркам.



Тема Re: Помагайте!нови [re: Teвeн]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 16:39



Еми ти сам можеш да прецениш дали имаш проблем..Аз съм на същото дередже и мисля че не е на добре защото започнаха да се появяват проблеми както и абстинентсни симтоми и общо взето гадна работа така че помисли си...



Тема Re: Помагайте!нови [re: Aз]  
Авторми (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 08:17



Ами незнам, аз като страничен наблюдател мога да кажа - съпругът ми всяка вечер пие. През вечер ракия - около 200 мл и след това бира. Когато не пие ракия, има бутилка 2 л. бира и почти я изпива, като че ли идва края на света. Не мога да кажа със сигурност дали от това или от други фактори, но общо взето е нервен, аз съм на мушката, казва, че алкохола го отпускал и моля ви се - тогава добивал "смелост" да ми говори неща и да сипе обвинения за измислени от него неща. А за секс и др. нежности и дума не може да става. Правим го от дъжд на вятър, обикновено е пил и се превръща в едно затормозяващо и гадно изживяване, едно лашкане, което не води до нищо. Така че аз си спя в другата стая с детето, така или иначе той заспива винаги преди мен, след като подобаващо се опияни. Така че за вас не знам.



Тема Re: Помагайте!нови [re: Teвeн]  
Автор5OO-тe rpaмa вoдka (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 23:05



[Случва се от време на време и да има някои ден без да близна и бира, когато съм забравил да купя/blue] Щом понякога забравяш да си купиш, значи не си стигнал до края. Пази се и престани с пиенето, докато все още можеш. После ще ти е адски трудно.

Не си мисли, че плямпам без да знам що. Аз не забравям да си купя пиене и пътят ми назад ще е ужасен, ако не и невъзможен.



Тема Re: Помагайте!нови [re: 5OO-тe rpaмa вoдka]  
Автор Aня (минаващ)
Публикувано10.05.07 00:00



Аз не забравям да си купя пиене и пътят ми назад ще е ужасен, ако не и невъзможен.

И аз никога не забравях. И пътят ми назад бе ужасен - в началото. Но с всеки изминат ден този път е все по-лесен, по-устремен, по-удовлетворяващ, а накрая по-приятен!

И в едно съм абсолютно убедена: той никога не е невъзможен докато е жив човек (за после не знам все още...)



Тема Re: Помагайте!нови [re: Aня]  
Автор 5OO-тe rpaмa (непознат)
Публикувано10.05.07 00:16



Човек, за да е жив, трябва да е нормален. Алкохоликът е жив труп. Алкохолът е довека. Започваш млада младина, човек като планина и свършваш като мърша.



Тема Re: Помагайте!нови [re: 5OO-тe rpaмa]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 00:59



Здравей 500-те грама! Може ли да се ограничиш на 500 грама ракия, що аз кът почна не ги броя, сиреч, пия без мярка? Не че се гордея с този факт, но такава ми е болеста - ненаситна. Без едно може, но само с едно неможе, или както се вика; "Една чаша е много, а 2о са малко!"

От каде си приятел/ко? Искаш ли да отбие огнената вода?

Успех!



Тема Re: Помагайте!нови [re: Aня]  
АвторJulia (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 12:06



Много полезен web site:

http://www.mywayout.org



Тема Re: Помагайте!нови [re: Julia]  
АвторTeвeн (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 14:39



Нещото, което ме мъчи е:
ОК, спирам да поркам биричка всеки ден, но това означава ли да спра да пия и когато излизам няколко пъти седмично с приятелчета. Тук е колебанието, купонът със сигурност няма да е на това ниво, ако не се "поомазвам" мъничко и ще тъпея, докато останалите са в еуфория. Някакси вманиачено и крайно ми се вижда това решение напълно да не се пие. Но знам ли.. и точно това ме човърка



Тема Re: Помагайте!нови [re: Teвeн]  
АвторJulia (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 15:26



Има такава система на умерено пиене (погледни предишния ми отговор), но е свързано с комбинациа от здравословен начин на живот, хипнотерапия, определена комбинация от витамини и медикаменти за известно време и под умерено се разбира 1 -2 чаши вино или бира, не всеки ден. Не се препоръчва за хора в междинен, или напреднал стадий на алкохолизъм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.