Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Привет от Радневонови  
Авторteddy (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 08:02



Здравейте приятели от цяла България! Казвам се Теодор и съм алкохолик. Искам да споделя с вас това, което беше направено и продължава да се случва в Клиниката за алкоохлици и наркомани в град Раднево.
В началото на месец февруари тази година, с няколко приятели от различни градове, но събрани в Раднево от общата ни участ на алкохолици, разговаряхме за до болка познатите на всеки наш брат случи и преживявания. Тогава едно от момчетата, което живее в Щатите, започна да ни разказва за сбирките на АА там. Той разказваше доста въодушевено и увлекателно. Най-силно впечатление му бе направило отношението на хората помежду им. Тяхната искреност, честност, непринуденост и откровеност. От дума на дума в нас се разпалваше някакъв нов пламък, нова искра на надежда и вяра, че има изход. И така в нас се зароди идеята за сбирка на АА. Ние накарахме този наш приятел да ни разкажа абсолютно всичко, което знае и е видял. Ентусиазмът ни растеше все повече и повече, докато не се превърна в твърда убеденост, че сбирка на АА в Раднево ще има. Имаше само един проблем. Трябваше ни одобрение и разрешение от лекарите. За щастие завеждащия отделение доктор Добринов е невероятен специалист и прекрасен човек. Той е от тези лекари, които имат достатъчно опит и знания, за да осъзнаят, че медицината не е достатъчна за да може алкохоликът да достигне своята трезвеност. Нещо повече е необходимо. И това е духовният опит, който дава Програмата на АА. И така той ни подкрепи без никакви колебания. Нещо повече – разрови се в интернет и ни намери първите материали за Програмата на АА.
Имахме зала, имахме определени дни. /Първоначално само в неделя. А втората неделя взехме решение за провеждане на сбирка и в събота./ Имахме много желания и надежди. Така се роди групата на АА в клиниката в Раднево. Третия град в България, в който се провеждат сбирки на АА след София и Бургас.
Отначало имахме много малко материали и разказвахме най-вече личните си искории. На втората ни сбирка се появи едно момче от града, което беше разбрал за съществуването ни от интернет /пак благодарение на доктор Добринов, който беше писал писмо на Аня, а тя публикувала във форума/. Това момче ни донесе всичко от което се нуждаехме на първо време. Той от своя страна работеше отдавна по Програмата, но му липсваха реални сбирки, онази силя и магия, която се съществува и се случва само сред групата.
Постепенно доста пациенти, които ни гледаха скептично, с насмешка и недоверие, в крайна сметка проявяваха любопитство и се престрашаваха да дойдат сред нас. Каква бе радостта ни, когато някой от тях оставаха и се превръщаха в едни от най-.усърдните членове.
Не след дълго усетихме, че времетраенето на сбирките и дните не ни достигат. Разбира се получихме съгласието на доктор Добринов и засега единствените дни, в които НЕ се събираме, са сряда и четвъртък.
Сега пия кафе в това момче, пишем поста, но ме викат спешно в Клиниката. Не знам защо, но е някаква кушия. Ще продължа поста, когато имам възможност.



Тема Re: Привет от Радневонови [re: teddy]  
Авторteddy (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 13:34



Работата потръгна идеално. Идват редовно двама външни алкохолика. Един от Стара Загора и един от Раднево. Вървим неотклонно по Дванадесетте стъпки и по Програмата предложена ни от Голямата книга. Дори дадохме име на групата си: “12 стъпки”. Спазваме ревностно принципите и традициите на АА. Една сбирка седмично посвещаваме на проучване на Традициите. Една сбирка седмично – на Голямата книга. Една сбирка седмично – на свободна тематика.
С радост забелязвам промяната както в мен, така и в моите събратя. Ясно виждам как Програмата действа. Доста почнаха да се разхождат с тетрадки под мищница, където са започнали да си правят анализа по четвърта стъпка и ежедневният по десетата.
Първоначалното ми настроение и мисли, че тук в Раднево ще изгубя поредните два три месеца от живота си /както на повечето места, където съм бил от четири години насам – Варна, Суходол, Пирогов и т.н./, в погубващи мисли за вина, самосъжаление и жалки планове как да се измъкна от блатото след като излезна навън, бяха опровергани. За пръв път, благодарение на АА, престоят ми беше осмислен и съдържателен. Нещо повече – необходим. Какво по-идеално място от това за съсредоточена работа по Програмата! Далече от обсебващото ежедневие, по цял ден сред събратя и сестри /в момента две жени посещават нашите сбирки и са много надъхани/, мога да оползотворя всеки божи ден.
Ще напиша нещо повече друг ден.



Тема Re: Привет от Радневонови [re: teddy]  
Автор Aня (минаващ)
Публикувано06.05.07 15:07



Теди, горещи поздравления за вашата прекрасна и велика работа!
Страшно много се радвам за вас!
Вашата група е велика и като изключително ново явление за България - и си струва да разгласим вашия пример и положителен опит колкото се може по-широко, за да почерпят от него и други зависими в други болници.
Дайте по-точни данни за часове на вашите сбирки за да попълним списъка на сбирки във форума! Вие видяхте осезаемо, че информацията тук може да е причина за някой да дойде на ваши сбирки, затова именно си струва да е точна и верна.
Ще се радвам да чета тук информации за по-нататъшната ви работа. Стискам ви палци да продъложавате все така.
Сърдечни поздрави на всички участници във вашата и група и, разбира се, на Д-р Добринов!





Тема Re: Привет от Радневонови [re: teddy]  
АвторKoceto (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 20:18



Здравейте на всички аз съм коцето и съм наркоман ходя на сбирката на АА и НА в град раднево.първите пати отидох само да им се смея.и наистина се смеех.отначало не схванах за какво става въпрос говореше се само за алкохол и както винаги моите проблеми бяха най големи.но постепенно усетих истинска подкрепа разбиране.сега като имаме сбирка не крия от никoй какъв сам никoй не ме обвинява за това какъв сам бил.мога да споделя всичко което ме тревожи.на сбирката идват и две момчета които работят по прогрмата на 12 стъпки от по дълго време и са минали по тоя път и не ми дават съвети като другите ами просто ми споделят те как са се справили.имам живи примери за това че мога да се изправя пред живота с вяра.събираме се в събота и неделя в 10:00 понеделник вторник и петък в 18:00 това са официалните часове.иначе ние си правим сбирки постоянно и на всякъде .и благодарение на тях и днес сам чист.благодарение на тях сам по спокоен започвам да вярвам че нещата могат да се оправят и най важното е да съм чист днес.



Тема Re: Привет от Радневонови [re: Koceto]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 23:57



Здравей Коце и Теди! Радвам се, на вашата смелост и решение, да споделите с нас (ваши събратя алкохолици), за пърите си крачки на възстановяване от алкохолизмът. Искам да знаете, че духом, и, в мойте молитви, аз съм с вас! Също така, искам да ви кажа, че вие (основателите на първата група на АА в Раднево) сте наши герой, и завинаги ще бъдете записани в историата на българското АА. Бог да е с вас, като ви пожелая успех с програмата на АА (12 Стъпки)!

Поздравете всички във болницата от мен!

Ваш приятел, Йошко!!!



Тема Re: Привет от Радневонови [re: Aня]  
АвторA3 (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 17:20



Мога да ви кажа само че това ми прилича на неква секта..Ходят с тетрадки в ръка абе ***..Вервате на некви глупости..Като си алкохолик си има начин да се откажеш това със тея сбирки ми се струва пълна измама а и мисля че си правиш рекламация тук просто не лъжете хората с това АА-Давам пример-Алкохолик съм идвам на сбирки и кво прибирим се и пак се напивам кво като идва на неква сбирка...Човек сам трябвя да прецени как да се справи а не по начин кадето някой да му го втълпява..Поздрави и *** на АА!

Редактирано от Moan на 07.05.07 17:31.



Тема Re: Привет от Радневонови [re: teddy]  
АвторKoceto (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 17:31



Вчера отидохме във едно кафе при едни момичета.там компания от седмокласници си празнуваше гергьов ден или нещо такова.пиеха си биричка абе салатки алкохол.и на мене още откакто седнах нещо ми беше некомфортно.и ставаше по зле и по зле.мислех си от кво се притеснявам че съм с тия момичета ли че не съм добре облечен ли от какво що само се въртя.а през цялото време си мислех за тия малките на масата гледай ги тия 7ми клас а тостове 6а ми прават после се замислих че съм бил точно като тях и естествено почнах да завиждам що те могат да пият а аз не.е че що да немога аз съм наркоман я да си взема една бира не си взех де.че щях да ходя да им казвам че с тоя алкохол вървят на зле за мен те вече бяха поне алкохолици че можеше да стигнат и до наркотици.защото нали аз така сам почнал и естествено всички са като мен.абе завиждах им.съжалявах ги мразех ги и незнам още кво а те си седяха и си празнуваха гергьов ден.наистина като станах от сапарето та да излезна сигорно се завъртях на 360 не знаех къде се намирам и все още се чудех защо сам толко нервен.добре че я има програмата и най вече 10 стъпка че незнам още щях да се чудя и със сигорност нямаше повече да изляза в това заведение или със същите хора.



Тема Re: Привет от Радневонови [re: A3]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано07.05.07 17:33



Нека сме толерантни към другите. Всеки избира как да се бори с даден проблем, какъвто и да е той. Важното е да постига положителен резултат с минимум негативни последици, нали така? Затова нека не обиждаме и отричаме методите на другите. Вместо това, можем да предложим своя, така е възможно да помогнем на някой в нужда. Нали именно такава е целта на този форум!?!

Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: Привет от Радневонови [re: A3]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 17:54



Моан да така е всеки си избира как да постигне целта си!Но аз просто искам да си изкажа мнението и мисля че за повечето хора съм прав..Виждал съм алкхолици в трагично състояние и какво решават да спрат и спират без някакви си сбирки и тн и така всичко си зависи от човека нали така?Найстина като спреш има си психолози ходи там известсно време докато се закрепиш психически и след това само почни да трупаш точки в своя полза да се развиваш и тн.Може и да има хора на който помага но според мен не е това начина!Все пак успех на всички който признават тази програма...



Тема Re: Привет от Раднево [re: A3]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано07.05.07 19:27



Аз, не оспорвай позицията на другите, обясни своята, помогни както ти можеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.