Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема iskam da spraнови  
Авторmam_viji (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 13:45



Predi vreme ismah problkem s alkohola
varna se islam da spra



Тема Re: iskam da spraнови [re: mam_viji]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано01.05.07 16:29



Пиши на кирилица. Има КРЕДОР.



Тема Re: iskam da spraнови [re: Lali]  
Авторmama_Viji (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 22:14



OК ЗНА4И КАКТО КАЗАХ ИМАХ ПРОБЛЕМ ПРЕДИ ВРЕМЕ В РАБОТАТА И ГО РЕШИХ ЛЕСНО

ПИЕНЕ Е НЕ МНОГО НО ДОСТАТЪЧНО И РЕДОВНО
ПОСЛЕ СПРЯХ
СЕГА ПАК ПИЯ ТОЗИ ПЪТ РЕДОВНО И МНОГО ИСКАМ ДА КАЖА КРАЙ И НЕ ЗНАМ КАК



Тема Re: iskam da spraнови [re: mama_Viji]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 04:37



МНОГО ИСКАМ ДА КАЖА КРАЙ И НЕ ЗНАМ КАК

Когато се решиш, и намериш сила да кажеш "КРАЙ, от днеска няма да пия", обещавам ти моята подкрепа, също съм сигурен да получиш подобна от събратята съфорумци. Иначе, лично аз мисля, че докът не вземеш туй решение, никой не би могъл да ти помогне, освен да ти предложим да четеш материяли за алкохолизмът от сайта на АА.

Я сподели някоя история. Разкажи малко за себе си, за да можем да се запознаем, с надежда да разберем в какъв етап е алкохолизмът ти, разбира се, ако се мислиш за алкохолик/чка?



Успех!!!



Тема Re: iskam da spraнови [re: aлkи]  
Авторmama_viji (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 08:32



Ами какво да кажа. Първият път за който говоря, т.е. когато му изпуснах края имах страхотни проблеми в работата. И се почна 100-150-200 гр ракия за заспиване. Всяка вечер след като заспят всички у дома.
Сега е по зле. Най- лошото е че мозакът ми се научи да се изключва. Пична съм ништо не помня а се движа, говоря и правя различни неща. После ми говорят а аз не помня нищо. Не пия от чаша. Нямам време. Направо от шишето и пак тайно. Знам че не е било малко това което ми е минало през главата, но и знам, че пиенето няма да ме направи нито по-щстлива, нито по-спокойна, нито по-здрава



Тема Re: iskam da spraнови [re: mam_viji]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано03.05.07 12:32



Здравей, мама!
Наистина влагам смисъл в това здравей – т.е. пожелавам ти да ставаш все по-здрава! Има начин за такъв процес.
Аз също се изключвах. Имал съм случаи, в които сядам да гледам филм в киното. Така и още не съм го гледал. Заглавието му помня. Обаче какво става. Тогава ми беше периодът, в който бях минал на бира. Защото аз пробвах най-различни варианти на питиета и тактики, за да не се напия. Ама винаги ставаше едно и също – размазващо оливане.
Та гледам аз филма, ама единствено си свързвам изживяването с льокането на биричката. С приятели съм. В един момент /по-точно е да се каже – в някой си неопределен момент, незнаен/ се осъзнавам в колата. Шофирам по междуградски път. Нощем. Гадовете отсреща ме заслепяват с фаровете си. Явно са некоректни и закъсняват да минат на къси. Давам урок на най-наглите като тръгвам срещу тях.
Вариантите за шишето и тайното пиене са си същите. Особено в почивните дни, когато трябваше да устоявам на дразненията на домашното увъртане около мене. В нас ракия - бол. Минавам покрай хладилника, когато в кухнята няма никой, и изсипвам една солидна глътка в гърлото си. Дори изяждам една кисела краставичка. Тази доза блокираше всякакви емоционални сътресения поне за четиридесет и пет минути. Изобщо нищо не можеше да ме извади от равновесие. Между втората и третата доза разстоянието беше тридесет минути. И след четвъртата обяд и следобедна дрямка. След това няколко дози в късния следобед. Биричка на кафенцето. И накрая ред за легалното напиване.
Мислех, че съм открил невероятно по своята полезност пиене от сутринта. Моята мечта – винаги пиян, но не прекалено. Всъщност тя се осъществяваше само някъде докъм седем-осем вечерта. След това превалях билото и се хлъзгах в полето на белите петна.
Дори веднъж споделих с един мой колега за ноу-хауто си и горещо му препоръчах да пробва този начин на пиене. От сутринта. Не ми стана ясно какво толкова се изблещи насреща ми и драсна нанякъде. Аз си мислех, че всички пият или мечтаят да пият като мене.
Обаче явно другите хора някак се оправяха с трудностите на живота без да надяват суперменският костюм на алкохола. И в един момент установих, че този всемогъщ помощник ме зароби и вместо да ми дава, почна да ми взима. Само страх, угризения, стенания, разкаяния и пак пиене за облекчаване на непоносимият ужас.

И тогава разбрах, че съм алкохолик и като тебе стигнах до извода, че пиенето няма да ме направи нито по-щастлив, нито по-спокоен, нито по-здрав.
Обаче установих, че дори и да не пия, пак няма да бъда щастлив, спокоен и здрав.
След една година нещастна СУХОТА проумях, че алкохолът е в бутилките, а алкохолизмът е в главата ми. Именно това е болестта – алкохолизъм, а алкохолът е обезболяващото за тази болест. Освен обезболяващо – катализатор за прогресивното развитие на болестта.
ТОГАВА КАКВО Е ЛЕЧЕНИЕТО НА БОЛЕСТТА?
Слава на Бога, че ме свърза с човек, който е минал през същите ужасни страдания и се е възстановил за достоен и щастлив живот.
Тука идва ред да си кажа мнението – само алкохолик, който се е възстановил от болестта, може да посочи пътя за измъкване. Такъв човек е като планински водач, който знае всички пътеки, опасностите, препятствията, местата за почивка и ритъмът на пътуването към свободата. Всеки можа да извади картата и да почне да философства по нея. Обаче нашата болест е духовна, освен че е физическа и умствена. Изисква много особено лечение – Духовната програма на Анонимните алкохолици. Поне при мене действа и друго не ми трябва. Нямам намерение тепърва да ставам професор по някаква наука, та да се почувствам добре. Това не е тактика, която само ме спира да пия, това е Начин на живот, който ме прави способен да живея и да се справям с нещата от живота. Тези неща, които един нормален човек посреща без да има нужда да си отпуска нервите с алкохол.
От ден на ден става все по-хубаво. Това мога да ти кажа засега, защото мисля да поработя. Ще изкарам някъде напред една много полезна история. Трябва да се чете отвреме навреме. Авторът на тази история е Алки.
Дерзай, мама!





Тема Re: iskam da spraнови [re: mama_viji]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано04.05.07 12:35



Сега е по зле. Най- лошото е че мозакът ми се научи да се изключва. Пична съм ништо не помня а се движа, говоря и правя различни неща. После ми говорят а аз не помня нищо. Не пия от чаша. Нямам време. Направо от шишето и пак тайно. Знам че не е било малко това което ми е минало през главата, но и знам, че пиенето няма да ме направи нито по-щстлива, нито по-спокойна, нито по-здрава.


Здравей Мама! Много добре са ми познати тези симптоми (губене на време - бели петна) на алкохолизмът, правя пълна идентификация! Специялно, през последните години, когато се бях отдал на безумно пиянство, и напълно под контрол над алкохолният ми глад. В повечето случая, аз пиех с едно единствено желание - желанието да преодолея алкохолния си глад, който бе извън умствен контрол.
Не напразно предлагам на всеки един събрат/алкохолик, който иска да спре да пие, че желанието му да спре трябва да е по голямо, от желанието да пие! Надявам се, скоро да намериш нужната сила и воля, за да вземеш туй решение, и кажеш "КРАЙ" на алкохола. Ние ще бъдем с тебе на всяка крачка в борбата ти, да кажеш НЕ на първата чаша. Хайде, свиркай кът вземеш решение!!!

ПП: Много пъти съсм се събуждал в полицейския участък, без да си имам представа защо съм затворен. Веднъж дори, се осъзнах на едно международно летище, за което незнаех каде се намира - не можех да си спомня кога, къде и как се озовах там. Сега ми е смешно, но тогаз се чувствах да съм на някоя друга планета!!!

Нямаше да можеме да оцениме радостта, ако не познаваме болката!


Тема Re: iskam da spraнови [re: mama_viji]  
Автор OO7OO7 (непознат )
Публикувано04.05.07 13:18



Здравей Мама,
И аз дълго време исках и все не намирах сили да спра. Най-после се престраших и прекрачих прага на АА. Все още не мога да се похваля кой знае с какво - вече 14-ти ден не пия и се чувствам много, много добре. решен съм да се боря с моята болест - алкохолизма ми. Послушай горните съвети - на "старите вълци" от форума, и те уверявам, че няма да сбъркаш. Слушам ги, чета ги, те много ми помагат. Направи го, сега, защото ако не го направиш ще стане още по-страшно. Всичко зависи наистина от теб - да вземеш най-важното решение в живота си. Вземи го. Не отлагай!



Тема Re: iskam da spraнови [re: OO7OO7]  
Авторmama_viji (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 13:28



благодаря за всичко!!!
Никак не ми се искаше дълго време да призная до къде съм я докарала и все мислех че тези петна в спомените са просто резултат на повечко пиене. Само дето повечето е всеки път
ОК
СПИРАМ
Заради себе си и заради децата ми
Пък и не съм пила 2 - 3 дни Значи има вече начало



Тема Re: iskam da spraнови [re: mama_viji]  
Автор Lodez (непознат)
Публикувано05.05.07 13:46



Здравей Мама,браво за решението ......Сега гледай да изкарваш ден за ден ...да понатрупаш трезво време ..Ако можеш чети във Анонимни Алкохолици,стъпките и голямата книга ,че да ти действа благотворно...да виждаш смисъла и надеждата в тежки моменти......дръж се мила.....И пиши тук,ако имаш нужда ми прати бележка...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.