Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Няма среден път!нови  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано20.04.07 04:42



"Ако сте толкова тежки алкохолици, колкото бяхме ние, убедени сме, че няма среден път. Бяхме в положение, в което животът ставаше невъзможен и ако бяхме преминали в зоната, от която човешката помощ не можеше да ни върне, имахме само две възможности:
*първата, да вървим към горчивия край като се опитваме, доколкото можем, да изтрием от съзнанието си невъзможността на положението си;
*втората, да приемем духовна помощ.
Приехме помощта, защото искрено я желаехме и искахме да положим необходимите усилия."
Ст. 22, Глава 2, "Има изход" - Анонимни Алкохолици

Често съм свалял шапка на хора, не само във форума, но и на живо, защото винаги ще се намери някой силно вярващ с жарко желание да се похвали, как той е предобил дълбоко познание за хода на собствения си ум и скритите му изблици, който го теглят към алкохола. Сиреч, те вярват в пълна победа над алкохолната зависимост. Толкоз съ сигурни в себе си, че за тях нов запой изглежда почти невъзможен. Ето защо те не искат и да чуят за духовната програма на АА, като напълно отхвърлят нуждата за помощ на Висша Сила.
Лично аз, нямам нищо против на подобно самодиагнозирали се с фалшиво чувство на сигурност алкохолици. Но много по-добре било, ако те не се изказват неподготвено, а наи-веч тъй на яве/пред хиляди четатели във форума на Алкохолно зависими (Пътят към ада е постлан с добри намерения). Може би "те/сами" да съ успели, и някак си по чудо да съ преодоляли алкохолния глад, но туй е много рядко явление, което подлъгва и би заблудило много от тежко болни алкохолици (я виж брата на Жоро), че могът сами да се лекуват. Затуй, ако имате повече информация, ще ви помоля да я споделяте с нас, а не само да давате рецепта за настинка (да сме пиели топъл чай, и да ядем шоколади). Разберете веднъж за винаги, че алкохолизмът е коварна, могъща, дори смъртоностна болест, кадето няма среден път.

Нямаше да можеме да оцениме радостта, ако не познаваме болката!

Редактирано от aлkи на 20.04.07 05:06.



Тема Re: Няма среден път!нови [re: aлkи]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 09:07



Прав си, Алки, за жалост много прав...аз съм или бях от тия агностици/още не знам, лутам се и търся истината/, но май само Ти си прав!!
Благодаря на Бог, че те има....
Поклон!!



Тема Re: Няма среден път!нови [re: aлkи]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 14:20



Лед, парче лед и мълчание...Anyway it's ur wish to answer...the plebs..who still drink....i counted on u!!



Тема Re: Няма среден път!нови [re: aлkи]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано23.04.07 15:07



Приехме помощта защото искрено я желаехме и бяхме готови да положим усилия за да се променим.
Ами че Алки, приятелю, ти пипна болното място на алкохолика -ГОРДОСТТА и МЪРЗЕЛА! Че да признаеш, че не можеш сам, си е срам нали така? А пък да положиш усилия - хммм. Може и без тях, нали толкова време са ни обгрижвали околните, че го приемаме като даденост.
За мен програмата е нещото, което превръща животното (каквото бях) в човек. Може да има и друг, по-лесен начин, при който пък да не се "полагат толкова усилия". Може някой да знае? И ако знае, много искам да сподели, защото ми е изморително и досадно да пиша, пиша и пиша. . .
Друго си е ей тъй без усилие да се промениш, и да станеш това, за което Бог те е създал на тая планета!



Усмихни се, има изход!

Редактирано от girasole на 23.04.07 15:09.



Тема Re: Няма среден път!нови [re: girasole]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 15:58



Стига лоши флуиди тук!! Някой се опитва да излезе от блатото!!!
Ако не искаш да помогнеш не плюй!!!



Тема Re: Няма среден път!нови [re: xx]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано23.04.07 20:50



Не го приемай лично приятел, защото аз говоря само и единствено за себе си.

Говоря за това, какво е направила Програмата за мен, нали така?
Карай бавно!
Успех ти пожелавам и на теб при изплуването.

Усмихни се, има изход!



Тема Re: Няма среден път!нови [re: xx]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано24.04.07 02:51



Здравей, "Два-десет" (xx)!

Сори приятелю, за дето съм те разочаровал! Нямах си представа, че си имал желание да разговаряме. Искам да бъдеш напълно уверен, че винаги ще бъда тука за тебе, и ако си от моя тип алкохолици, сигурен съм че имаш желание да предприемеш някой мерки за да си помогнеш!
Във форума на "Алкохолно зависими" не всеки приема програмата на АА, щот не им допада духовния начин на възстановяване (12 Стъпки). Всъщност, тука не е АА!! Така че, за да не се палят безплодни спорове, мисля да не занимавам форума с програмата на АА - информация колкото щеш. Де го желанието, че да се хванем на работа и направим нещо за себе си!

Що не оставиш бележка, или пиши на адреса ми;

Успех!

Йошко

Нямаше да можеме да оцениме радостта, ако не познаваме болката!

Тема Re: Няма среден път!нови [re: aлkи]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 13:20



Какъв алкохолик си??Аз се пристрстявам към всичко, към храна, към хора, към всичко, което ми харесва и ми доставя удоволствие!Ще бъде чест за мен, ако ми отговориш....
Хубав ден на всички тук!!



Тема Re: Няма среден път!нови [re: girasole]  
АвторB БEДA (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 14:51



мОЛЯ вИ КАЖЕТЕ МИ НЯКОЙ ПОЛЗВАЛ ЛИ Е ЛЕКАРСТВОТО "КУДЗУ" И КАКВИ СА ОТЗИВИТЕ ВИ ЗА НЕГО???????????



Тема Re: Няма среден път!нови [re: xx]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано24.04.07 15:47



Здравей приятелю! Мда, въпреки че повече от 14г. не съм близвал капка алкохол, аз съм 100% алкохолик!

Ето я

Иначе имам същия проблем! Незнам защо, но след като нещо ми хареса или доставя удоволствие посля немога да избавя манията да притежавам... страх че няма да имам достатъно - без значение кво е; секс, храна, хора, алкохол, ......, страх да изгубя туй което имам...!

А ти алкохолик ли си?

Нямаше да можеме да оцениме радостта, ако не познаваме болката!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.